Recenze a porovnání Einhell RT-SD 3,6 Li | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Einhell RT-SD 3,6 Li

Klady a zápory

Klady

  • Slušná kapacita a rychlé nabíjení
  • Nízká hlučnost
  • Nastavitelný krouticí moment

Zápory

  • Vyšší cena
  • Nemá plynulou regulaci otáček
  • Bez transportního kufru
900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Einhell RT-SD 3,6 Li je aku šroubovák, který disponuje vestavěnou Li-ion baterií s kapacitou 1 500 mAh. To zajišťuje slušnou výdrž při vrtání, díky níž odpadá nutnost neustálého dobíjení při delší práci. Tříhodinová doba nabíjení se drží spodní hranice našeho srovnání (listopad 2019). Standardně si přístroj vede i v ohledu napětí. To je determinováno hodnotou 3,6 V, což se projevuje do adekvátního výkonu, který by měl pro běžné domácí použití bez problému vystačit. 

Tento jednorychlostní aku šroubovák vyvine maximálně 200 otáček za minutu a krouticí moment okolo 3,5 Nm, což je celkem dobrá hodnota. Sílu utažení jde navíc pohodlně nastavit. Podobně jako u většiny aku šroubováku v našem srovnání, i zde se dané nástroje upínají do šestihranného otvoru.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Einhell

Typ baterie

Li-ion, vestavěná

Napětí akumulátoru (V)

3,6

Kapacita akumulátoru (mAh)

1 500

Doba nabíjení (h)

3

Počet rychostí

1

Maximální otáčky (ot./min)

200

Krouticí moment (Nm)

3,5

Způsob upnutí nástrojů

Vnitřní 1/4" šestihran

Hodnocení funkcí a charakteristik

Kromě kvalit baterie ovlivňuje využití šroubováku také jeho hmotnost a vybavení funkcemi. Celková váha Einhell RT-SD 3,6 Li je 400 gramů, což znamená poměrně dobré možnosti manipulace, ale při velmi dlouhém držení nebo šroubování na hůře přístupných místech by mohly nastat určité problémy. Na trhu jsou i lehčí modely. Šroubovák je naštěstí vybaven také ergonomicky tvarovanou rukojetí s pogumovaným povrchem, který zajišťuje větší pohodlí při držení. Jistým bonusem je pak také osvětlení, které se hodí při vrtání na tmavých místech bez dostatečného přístupu světla.

Samozřejmostí je také možnost volby zpětného chodu pro vyšroubování, užitečná je i aretace vřetena, abyste mohli šrouby a vruty utáhnout vlastní silou. Nechybí ani indikátor nabití. Bohužel se v tomto případě uživatel nedočká transportního kufru, který by usnadnil přenášení a ochranu šroubováku. Hlučnost 57 decibelů je celkem nízká. V příslušenství najdete sadu bitů.

Parametr Tento produkt
Zpětný chod

Ano

Automatická aretace vřetene

Ano

Indikátor nabití

Ano

Osvětlení

Ano

Transportní kufr

Ne

Pogumovaná rukojeť

Ano

Hmotnost (g)

400

Hlučnost (dB)

57

Hodnocení dalších uživatelů

Jako nejčastější výhodu tohoto šroubováku spatřují spokojení uživatelé především velmi dobrý poměr ceny ku výkonu, snadné ovládání a velmi kompaktní rozměry. Hlavní slabá stránka je pak podle uživatelů ztělesněna v absenci funkce plynulé regulace otáček, která umožňuje hladší rozběh a pohodlnější šroubování.

Naše hodnocení a závěr

Aku šroubovák Einhell RT-SD 3,61 Li je velmi kvalitním produktem za přijatelnou cenu. Pozitivní je kapacita 1 500 mAh vestavěné Li-ion baterie i poměrně krátká doba nabíjení (3 hodiny). Akumulátor s napětím 3,6 V dodává energie šroubováku s celkem průměrným krouticím momentem, výhodou je možnost nastavení síly utahování a případná aretace vřetene. Nástroje se vkládají do otvoru tvaru šestihranu, maximální počet otáček za minutu je u tohoto jednorychlostního modelu 200. Ze sledovaných funkcí žádná zásadní nechybí, aku šroubovák má světlo, pogumovanou rukojeť i indikátor nabití. Někomu může vadit, že v ceně nedostane transportní kufr. Hmotnost 400 gramů není nejnižší, ale ve srovnání najdete i výrazně těžší šroubováky. Hlučnost se s 57 dB drží celkem nízko.

Pokud chcete dobře vybavený aku šroubovák s příslušenstvím, který dostanete i v praktické krabici, dobrou volbou může být Bosch IXO V Full.

900 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Einhell RT-SD 3,6 Li
Jakub Gulec má v naší redakci v péči zejména technická témata. Aku šroubováky patří mezi jeho novější témata, v minulosti se však živil montážemi nábytku, a tak mu nejeden aku šroubovák prošel rukama. Snadno vám tak vysvětlí třeba rozdíl mezi běžným a bezuhlíkovým elektromotorem. Kromě nářadí se zabývá také recenzemi elektroniky, například výběrem nejlepších tabletů.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Einhell RT-SD 3,6 Li

Einhell RT-SD 3,6 Li

900 Kč Orientační cena