Recenze a porovnání Sharks SH 4,8V | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sharks SH 4,8V

Klady a zápory

Klady

  • Nízká cena
  • Vyšší napětí
  • Kompaktní rozměry

Zápory

  • Malá kapacita NiCd baterie a dlouhé nabíjení
  • Nižší krouticí moment
  • Bez transportního kufru
400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Aku šroubovák z dílny značky Sharks je vybaven integrovanou NiCd baterií s kapacitou 600 mAh. To je poměrně nízké číslo a je nutné mít na paměti, že při delším pracovním výkonu bude nutné častější dobíjení baterie. To by mělo podle výrobce zabrat zhruba sedm hodin a je tak potřeba počítat s poměrně dlouhými prodlevami. Obecně lze konstatovat, že baterie je nejslabším článkem tohoto jinak celkem povedeného šroubováku. Přesto, že má akumulátor napětí 4,8 V, krouticí moment je spíš podprůměrný pouze 2,5 Nm.

Model Sharks je jednorychlostní, počet otáček dosahuje maximálně 180 za minutu, což je hodnota pohybující se pod průměrem srovnání (listopad 2019). Nástroje se upínají do speciálně tvarovaného šestihranného otvoru.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sharks

Typ baterie

NiCd, vestavěná

Napětí akumulátoru (V)

4,8

Kapacita akumulátoru (mAh)

600

Doba nabíjení (h)

7

Počet rychostí

1

Maximální otáčky (ot./min)

180

Krouticí moment (Nm)

2,5

Způsob upnutí nástrojů

Vnitřní 1/4" šestihran

Hodnocení funkcí a charakteristik

Příjemnou manipulaci s nástrojem ovlivňuje i celková hmotnost, která se u tohoto modelu se zastavila na zhruba průměrné hodnotě 550 gramů. Je ale nutné říct, že na trhu najdete i výrazně lehčí produkty. Kompaktní rozměry pak znamenají snadné držení, které ještě zpříjemňuje pogumovaná rukojeť, a dobré možnosti pohybu. Šroubovák disponuje standardem v podobě možnosti obousměrného chodu a také LED osvětlovací diodou, která umožní práci i na hůře osvětlených místech. 

Užitečný je také indikátor nabití baterie, který vás upozorní na nutnost brzkého nabíjení. Hlučnost 68 decibelů odpovídá horní hranici v našem srovnání. Bohužel nemůžete počítat s transportním kufrem přímo v příslušenství.

Parametr Tento produkt
Zpětný chod

Ano

Indikátor nabití

Ano

Osvětlení

Ano

Transportní kufr

Ne

Pogumovaná rukojeť

Ano

Hmotnost (g)

550

Hlučnost (dB)

68

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé šroubováku jsou spokojení především s výkonem za velmi nízkou cenu. Pozitivně hodnotí také snadné držení a kompaktní rozměry, které umožní snadnou manipulaci. Slabinu pak spatřují v absenci příslušenství v základním balení, kde není k dispozici ani kufřík. Najdete v něm pouze několik bitů a vrtáků.

Naše hodnocení a závěr

Sharks SH 4,8V je jeden z nejzákladnějších modelů akumulátorových šroubováků. Hodí se na občasnou práci, protože jeho baterie má kapacitu pouze 600 mAh. Akumulátor skrývá technologii NiCd a je vestavěný, napětí je sice vyšší a dosahuje až 4,8 V, krouticí moment je ale pouze 2,5 Nm, takže nelze očekávat zázračnou sílu utahování. Jde o jednorychlostní model s maximálním počtem 180 otáček za minutu. Nástroje se vkládají do šestihranu. Hmotnost i hlučnost jsou vyšší ve srovnání s většinou produktů ve srovnání. Základní funkce zvládá, ale bohužel nemá široké příslušenství. V základu nedostanete přenosný kufr. 

Pokud si děláte zálusk na levnější aku šroubovák, ale chcete silnější stroj, který můžete navíc uložit do transportního kufříku, jednou z možností je Compas C-LION 3.6V.

400 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Sharks SH 4,8V
Jakub Gulec má v naší redakci v péči zejména technická témata. Aku šroubováky patří mezi jeho novější témata, v minulosti se však živil montážemi nábytku, a tak mu nejeden aku šroubovák prošel rukama. Snadno vám tak vysvětlí třeba rozdíl mezi běžným a bezuhlíkovým elektromotorem. Kromě nářadí se zabývá také recenzemi elektroniky, například výběrem nejlepších tabletů.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sharks SH 4,8V

Sharks SH 4,8V

400 Kč Orientační cena