Menu

Recenze a srovnání Sharks SH 4,8V

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Aku šroubováky do 1000 Kč

Datum doporučení: Listopad 2019

  • Nízká cena
  • Vyšší napětí
  • Kompaktní rozměry
  • Malá kapacita NiCd baterie a dlouhé nabíjení
  • Nižší krouticí moment
  • Bez transportního kufru
400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Aku šroubovák z dílny značky Sharks je vybaven integrovanou NiCd baterií s kapacitou 600 mAh. To je poměrně nízké číslo a je nutné mít na paměti, že při delším pracovním výkonu bude nutné častější dobíjení baterie. To by mělo podle výrobce zabrat zhruba sedm hodin a je tak potřeba počítat s poměrně dlouhými prodlevami. Obecně lze konstatovat, že baterie je nejslabším článkem tohoto jinak celkem povedeného šroubováku. Přesto, že má akumulátor napětí 4,8 V, krouticí moment je spíš podprůměrný pouze 2,5 Nm.

Model Sharks je jednorychlostní, počet otáček dosahuje maximálně 180 za minutu, což je hodnota pohybující se pod průměrem srovnání (listopad 2019). Nástroje se upínají do speciálně tvarovaného šestihranného otvoru.

Parametr Tento produkt
Výrobce Sharks
Typ baterie NiCd, vestavěná
Napětí akumulátoru (V) 4,8
Kapacita akumulátoru (mAh) 600
Doba nabíjení (h) 7
Počet rychostí 1
Maximální otáčky (ot./min) 180
Krouticí moment (Nm) 2,5
Způsob upnutí nástrojů Vnitřní 1/4" šestihran

Hodnocení funkcí a charakteristik

Příjemnou manipulaci s nástrojem ovlivňuje i celková hmotnost, která se u tohoto modelu se zastavila na zhruba průměrné hodnotě 550 gramů. Je ale nutné říct, že na trhu najdete i výrazně lehčí produkty. Kompaktní rozměry pak znamenají snadné držení, které ještě zpříjemňuje pogumovaná rukojeť, a dobré možnosti pohybu. Šroubovák disponuje standardem v podobě možnosti obousměrného chodu a také LED osvětlovací diodou, která umožní práci i na hůře osvětlených místech. 

Užitečný je také indikátor nabití baterie, který vás upozorní na nutnost brzkého nabíjení. Hlučnost 68 decibelů odpovídá horní hranici v našem srovnání. Bohužel nemůžete počítat s transportním kufrem přímo v příslušenství.

Parametr Tento produkt
Zpětný chod Ano
Automatická aretace vřetene Neuvedeno
Indikátor nabití Ano
Osvětlení Ano
Transportní kufr Ne
Pogumovaná rukojeť Ano
Hmotnost (g) 550
Hlučnost (dB) 68

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé šroubováku jsou spokojení především s výkonem za velmi nízkou cenu. Pozitivně hodnotí také snadné držení a kompaktní rozměry, které umožní snadnou manipulaci. Slabinu pak spatřují v absenci příslušenství v základním balení, kde není k dispozici ani kufřík. Najdete v něm pouze několik bitů a vrtáků.

Naše hodnocení a závěr

Sharks SH 4,8V je jeden z nejzákladnějších modelů akumulátorových šroubováků. Hodí se na občasnou práci, protože jeho baterie má kapacitu pouze 600 mAh. Akumulátor skrývá technologii NiCd a je vestavěný, napětí je sice vyšší a dosahuje až 4,8 V, krouticí moment je ale pouze 2,5 Nm, takže nelze očekávat zázračnou sílu utahování. Jde o jednorychlostní model s maximálním počtem 180 otáček za minutu. Nástroje se vkládají do šestihranu. Hmotnost i hlučnost jsou vyšší ve srovnání s většinou produktů ve srovnání. Základní funkce zvládá, ale bohužel nemá široké příslušenství. V základu nedostanete přenosný kufr. 

Pokud si děláte zálusk na levnější aku šroubovák, ale chcete silnější stroj, který můžete navíc uložit do transportního kufříku, jednou z možností je Compas C-LION 3.6V.

400 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Sharks SH 4,8V

Sharks SH 4,8V

400 Kč Orientační cena