Menu

Black & Decker EGBL108KB – Recenze, testy a srovnání

67,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Aku vrtačky

Jednotlivá hodnocení

 • 6,8/10
  Hodnocení baterie a nabíjení
 • 7,5/10
  Hodnocení vrtání a hmotnosti
 • 6,7/10
  Hodnocení funkcí

Klady a zápory

 • Rozměry
 • Doba nabíjení
2 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Aku vrtačka Black & Decker EGBL108KB s moderním akumulátorem typu Li-Ion představuje jeden z modelů hodnocených v listopadu 2017. Její akumulátor má napětí 10,8 V, což je poměrně málo a naznačuje to, že by mohlo jít o slabší stroj. Není to ale jediný ukazatel síly, což si můžete ověřit v tabulce níže. Akumulátor má kapacitu 1,3 Ah, to je zároveň minimální doporučovaná hranice. Baterie se bude dobíjet plus mínus 180 minut, oproti průměru v době vzniku recenze jde takřka o trojnásobek, s velmi rychlým nabíjením proto nepočítejte. Tento model je sám o sobě dost lehký, hmotnost 1,2 kg slibuje snadnou manipulaci. Velikostně se pohybuje jak na výšku, tak na šířku okolo 20 cm.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Black & Decker

42 % Makita, 33 % DeWALT, 8 % Scheppach, 8 % Black & Decker, 8 % Parkside (Lidl)
Typ akumulátoru

Li-ion

100 % Li-ion
Napětí akumulátoru (V)

10,8

75 % 18, 17 % 20, 8 % 10,8
Doba nabíjení (min)

180

68,25
Kapacita akumulátoru (Ah)

1,3

2,34
Hmotnost včetně akumulátoru (kg)

1,2

1,71

Hodnocení vrtání a funkcí

V rámci hodnocení vrtání a funkcí doporučujeme řídit se podle vašich individuálních potřeb. Nenechte se zlákat nízkou cenou přístroje nebo jeho nízkou hmotností, promyslete si, zda budete chtít vrtat do dřeva, nebo do oceli. Vrtačka sice zvládne obojí, do ale oceli zvládne vyvrtat otvor o maximálním průměru 10 mm, do dřeva potom vyvrtá otvor, který bude mít maximálně 25 mm v průměru. Je-li pro vás důležitější vyvrtat větší otvor do oceli, v porovnání máme vrtačky, které toho jsou schopny. Totéž platí, pokud upřednostňujete vrtání do dřeva. Důležitý je také kroutící moment, jde o dalšího ukazatele výkonu. Vrták je silný 24 Nm a to v kombinaci s výše zmíněným nízkým napětím akumulátoru znamená, že bude přístroj slabší.

Dalšími parametry, na které jsme se při hodnocení aku vrtačky zaměřili, je plynulé nastavení otáček, zpětný chod a příklep. Black & Decker EGBL108KB z těchto parametrů nemá jen příklep.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Max. průměr vrtání do dřeva (mm)

25

41,08
Max. průměr vrtání do oceli (mm)

10

75 % 13, 17 % 10, 8 % 15
Maximální upínací rozsah sklíčidla (mm)

10

83 % 13, 17 % 10
Krouticí moment (Nm)

24

54,58
Plynulé nastavení otáček

Ano

100 % Ano
Příklep

Ne

50 % Ne, 50 % Ano
Zpětný chod

Ano

100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Slabší vrtačka Black & Decker EGBL108KB patří do kategorie levnějších zařízení, které toho nemohou zkušeným kutilům mnoho nabídnout. Je slabší, to ovšem mohou někteří kutilové vyhledávat, pokud si nejsou jisti, že by silnou vrtačku ukočírovali a nenadělali s ní více neštěstí než užitku. Přístroj je také poměrně lehký a kompaktní, je proto ideální pro začátečníky. Pokud hledáte nějaký silnější model, můžeme vám doporučit například vrtačku Makita HP457DWE.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Black & Decker EGBL108KB | Hodnocení: 67,4 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým redaktorem naší redakce. Aku vrtačkami se zabývá přes rok, zkušeností nabral také v praxi, ať už na stavbě, v nábytku nebo u zámečníků. Díky kombinaci pracovních zkušeností s dobrým nastudováním problematiky vám bez obtíží vysvětlí například rozdíl mezi jednotlivými typy vrtáků. Kromě aku vrtaček si můžete jeho recenze přečíst také u televizí, monitorů a jiné elektroniky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Black & Decker EGBL108KB

Black & Decker EGBL108KB

2 800 Kč Orientační cena