AKU vrtačka Fieldmann FDV 1002-A - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Fieldmann FDV 1002-A

74,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Aku vrtačky

Jednotlivá hodnocení

 • 7,1/10
  Hodnocení baterie a nabíjení
 • 7,6/10
  Hodnocení vrtání a hmotnosti
 • 10/10
  Hodnocení funkcí

Klady a zápory

 • Nízká cena
 • Má nadstandardní funkce
 • Slabší výkon
1 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Aku vrtačka, kterou lze využít zároveň jako aku šroubovák Fieldmann FDV 1002-A má Li-Ion akumulátor, což je nejmodernější akumulátor v této době. S napětím 14,4 V nejde o žádného siláka, nicméně napětí akumulátoru není jediný ukazatel síly přístroje, později zjistíte, co je potřeba vzít ještě v potaz. Předem ale upozorňujeme, že menší sílu vrtačky mohou vyhledávat například začátečníci, kteří by si se silným strojem nemuseli umět poradit. Někdy je lepší méně, než více. Zpět k akumulátoru – jeho kapacita je 1,3 Ah, což je normální spodní hranice, pod kterou neradíme jít. Doba nabíjení potom dosahuje až 90 minut.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Fieldmann

42 % Makita, 33 % DeWALT, 8 % Black & Decker, 8 % Scheppach, 8 % Parkside (Lidl)
Typ akumulátoru

Li-ion

100 % Li-ion
Napětí akumulátoru (V)

14,4

75 % 18, 17 % 20, 8 % 10,8
Doba nabíjení (min)

90

68,25
Kapacita akumulátoru (Ah)

1,3

2,34
Hmotnost včetně akumulátoru (kg)

1,6

1,71

Hodnocení vrtání a funkcí

Dalšími parametry, které jsme v září 2017 brali v potaz při hodnocení aku vrtaček, byly mimo jiné maximální průměr vrtání do dřeva a do oceli. Co se dřeva týče, zde dosahuje model Fieldmann FDV 1002-A až 30 mm, v případě oceli potom 13 mm. Obě hodnoty jsou velmi přijatelné, v případě oceli byste ani vyšší hodnotu v rámci našeho srovnávacího testu nenašli. Upínací rozsah sklíčidla potom činí 13 mm, i to byla v době hodnocení maximální hodnota. Krouticí moment je potom ten další ukazatel síly. S hodnotou 25 Nm jde opravdu o poměrně slabší model. Jak říkáme, to nemusí být vada na kráse, může to vyhovovat nejistým začínajícím kutilům.

U vrtačky potom lze nastavit otáčky, má zpětný chod, a disponuje příklepem, který v našem srovnávacím testu nebyl tak úplná samozřejmost.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Max. průměr vrtání do dřeva (mm)

30

41,08
Max. průměr vrtání do oceli (mm)

13

75 % 13, 17 % 10, 8 % 15
Maximální upínací rozsah sklíčidla (mm)

13

83 % 13, 17 % 10
Krouticí moment (Nm)

25

54,58
Plynulé nastavení otáček

Ano

100 % Ano
Příklep

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Zpětný chod

Ano

100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Dle recenzí dlouhodobých a krátkodobých uživatelů aku vrtačky Fieldmann FDV 1002-A jde o slušný, spolehlivý model pro domácí využití. Baterie dlouho vydrží a překvapivě rychle se nabíjí. Pozitivní ohlasy se váží také k designu vrtačky, k maximálnímu rozsahu sklíčidla nebo k ceně, která je velmi příznivá a vlastně opravdu odpovídá tomu, co vrtačka umí.

Naše hodnocení a závěr

Opravdu levná aku vrtačka Fieldmann FDV 1002-A nabízí uživatelům možnost využití i jako aku šroubovák. Při této nízké ceně oceňujeme také funkce, kterými model oplývá, ať jde o typický zpětný chod, víceméně standardní nastavení otáček, nebo ne příliš samozřejmý příklep, vrtačka nabízí všechny tři. Má dostatečný rozsah upínání sklíčidla, shodný s mnohem dražšími modely. Cena vrtačky se tak odrazí hlavně v její síle. S krouticím momentem 25 Nm a napětím akumulátoru 14,4 V nepůjde o velmi výkonnou vrtačku, nicméně právě menší sílu mohou vyhledávat začátečníci, kteří se bojí, že by s příliš silným strojem stihli napáchat více škody, než-li užitku. Jde o skvělý model, kterým můžete doma ledasco vyvrtat, a pokud zjistíte, že po čase potřebujete silnější stroj, nebude vám líto peněz, které jste do své první vrtačky investovali, nejde o žádné jmění. Jako silnějšího náhradníka bychom vám rádi doporučili například model, který jsme také řádně ohodnotili, Bosch GSB 18-2-LI Plus Professional 0 601 9E7 102.

1 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Fieldmann FDV 1002-A | Hodnocení: 74,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým redaktorem naší redakce. Aku vrtačkami se zabývá přes rok, zkušeností nabral také v praxi, ať už na stavbě, v nábytku nebo u zámečníků. Díky kombinaci pracovních zkušeností s dobrým nastudováním problematiky vám bez obtíží vysvětlí například rozdíl mezi jednotlivými typy vrtáků. Kromě aku vrtaček si můžete jeho recenze přečíst také u televizí, monitorů a jiné elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Fieldmann FDV 1002-A

Fieldmann FDV 1002-A

1 200 Kč Orientační cena