Menu

Makita 6271DWPE – Recenze, testy a srovnání

73,8 % Celkové hodnocení

v kategorii Aku vrtačky

Jednotlivá hodnocení

 • 7,3/10
  Hodnocení baterie a nabíjení
 • 7,5/10
  Hodnocení vrtání a hmotnosti
 • 6,7/10
  Hodnocení funkcí

Klady a zápory

 • Příjemná cena
 • Slušná výdrž a síla
 • Nemá příklep
2 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

V září 2017 jsme se rozhodli otestovat aku vrtačky. Při výběru modelů, které se rozhodneme otestovat, nikdy nehraje roli vyloženě jeden určitý výrobce, někdy se ale stane že v testu jeden výrobce dominuje. Tak tomu je i tentokrát, v testu aku vrtaček má zastoupení hned několika modely značka Makita. Konkrétní model Makita 6271DWPE nabízí využití dvěma způsoby, buď jako aku vrtačku nebo jako vrtací šroubovák. Tento model se liší výrazně od ostatních hlavně tím, že má akumulátor Nicd. To není vyloženě špatně nebo dobře, od typu Li-Ion se liší hlavně tím, že není nejmodernější technologií a často mívá nižší kapacitu. V tomto případě má akumulátor kapacitu 1,3 Ah, což je shodné s opravdu spoustou modelů s jiným typem akumulátoru. Tento akumulátor vrtačky Makita 6271DWPE by se měl nabíjet 45 minut a jeho napětí činí 12 V. To už vidíme jako značnou nevýhodu, přístroj to dělá poměrně slabým, ale nejde o jediný ukazatel síly, jak si později vysvětlíme. 

Ještě zmíníme rozměry přístroje, ty činí 19,2 cm na délku a 24 cm na výšku. Model je tak průměrný (vzhledem k číslům, která vychází jako průměr ze všech rozměrů testovaných modelů). Vrtačka váží 1,5 kg, což je obvykle velmi přijatelná a zákazníky chválená hmotnost.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Makita

42 % Makita, 33 % DeWALT, 8 % Scheppach, 8 % Black & Decker, 8 % Parkside (Lidl)
Typ akumulátoru

NiCd

100 % Li-ion
Napětí akumulátoru (V)

12

75 % 18, 17 % 20, 8 % 10,8
Doba nabíjení (min)

45

68,25
Kapacita akumulátoru (Ah)

1,3

2,34
Hmotnost včetně akumulátoru (kg)

1,5

1,71
Délka (mm)

192

210,64
Výška (mm)

240

227,18

Hodnocení vrtání a funkcí

Při výběru vrtačky nehleďte jen na to, jaký má typ akumulátoru, nebo o jakou jde značku. Důležité jsou i jiné parametry, například ty, co se týkají schopností a funkcí přístroje. Makita 6271DWPE nabízí možnost vrtání do dřeva o maximálním průměru 25 mm, což je jedna z menších hodnot v našem testu. Menší hodnoty se dočkáte také u maximálního průměru vrtání do oceli, to činí 10 mm. Sami zvažte, do čeho budete potřebovat vrtat, a zda nepotřebujete náhodou vyvrtat větší otvory. Rozsah sklíčidla je potom 10 mm. Když jsme se zmínili o ukazateli síly přístroje, vedle napětí akumulátoru jde o kroutící moment, který hraje roli. V tomto případě činí 30 Nm, což je slušná hodnota a vrtačka tak bude spíše průměrně silná, nepůjde o žádný podprůměrný model. Hledáte-li ale něco silnějšího, v testu máme modely i s dvojnásobným kroutícím momentem. 

Z dalších parametrů jsme při testování hlídali to, zda modely mají plynulé nastavení otáček, zpětný chod, nebo třeba příklep. Makita 6271DWPE má první dvě funkce, příklep chybí. To ale není zásadní vada, v době testování nešlo o standardní výbavu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Max. průměr vrtání do dřeva (mm)

25

41,08
Max. průměr vrtání do oceli (mm)

10

75 % 13, 17 % 10, 8 % 15
Maximální upínací rozsah sklíčidla (mm)

10

83 % 13, 17 % 10
Krouticí moment (Nm)

30

54,58
Plynulé nastavení otáček

Ano

100 % Ano
Příklep

Ne

50 % Ne, 50 % Ano
Zpětný chod

Ano

100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Model Makita 6271DWPE vyzkoušelo již poměrně hodně uživatelů a my tak máme k dispozici téměř dvě stě recenzí, abychom posoudili, zda jsou ohlasy na tuto vrtačku kladné, nebo spíše záporné. Dle recenzí je nutno říci, že převážná většina je opravdu velmi pozitivních. Mnozí uživatelé pořídili tento model i známým, nejde totiž o příliš náročný model na vaši peněženku, jako dárek se tedy zdá být vrtačka Makita 6271DWPE opravdu vhodná. Pozitivní ohlasy se týkají především baterie, která toho prý vydrží opravdu hodně, vrtačka se dobře drží, snadno se ovládá. Prý jde výrobek srovnávat i s profesionálními kousky. Je ideální nejen na domácí využití, ale mezi uživateli se našlo pár profesí, kde si získala vrtačka své místo. 

Abychom Makitu 6271DWPE příliš nepřechválili, zmíníme i negativa, která se objevovala. To, že je vrtačka těžká, považujeme za subjektivní názor, většině uživatelů přijde naopak ideální do ruky. Co se objevovalo ale častěji, je připomínka k příslušenství. Vrtačka toho má v základu prý opravdu málo, hodily by se náhradní vrtáky. Proto počítejte s tím, že širší příslušenství si budete muset dokoupit.

Naše hodnocení a závěr

Makita 6271DWPE je model aku vrtačky, která má poměrně obrovské množství pozitivních ohlasů. Přesto, že má zastaralou verzi akumulátoru, jí nečiní žádný problém získat si místo v mnoha domácnostech, ale i v některých profesích. Na to, že napětí akumulátoru má jen 12 V a kroutící moment 30 Nm je hodnocena jako poměrně silná vrtačka. Baterie nečiní velké nároky na nabíjení, dlouho vydrží. Vrtačka skvěle sedí do ruky a cenově je velmi přijatelná. Hledáte-li ideální dárek nebo model, se kterým je dobré začít se seznamovat s pracemi okolo domu, Makitu 6271DWPE můžeme určitě doporučit. Ideální do začátků je také například Fieldmann FDV 1002-A, která je ještě o něco levnější. 

2 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Makita 6271DWPE | Hodnocení: 73,8 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým redaktorem naší redakce. Aku vrtačkami se zabývá přes rok, zkušeností nabral také v praxi, ať už na stavbě, v nábytku nebo u zámečníků. Díky kombinaci pracovních zkušeností s dobrým nastudováním problematiky vám bez obtíží vysvětlí například rozdíl mezi jednotlivými typy vrtáků. Kromě aku vrtaček si můžete jeho recenze přečíst také u televizí, monitorů a jiné elektroniky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Makita 6271DWPE

Makita 6271DWPE

2 700 Kč Orientační cena