AKU vrtačka Narex ASV 14-2A - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Narex ASV 14-2A

75,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Aku vrtačky

Jednotlivá hodnocení

 • 7,6/10
  Hodnocení baterie a nabíjení
 • 7,6/10
  Hodnocení vrtání a hmotnosti
 • 6,7/10
  Hodnocení funkcí

Klady a zápory

 • Vysoký kroutící moment
 • Cena
 • Napětí akumulátoru je relativně nízké
4 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Aku vrtačka Narex ASV 14-2A má jako zdroj energie akumulátor Li-Ion, jehož napětí činí 14,4 V. Napětí akumulátoru není jediným ukazatelem síly přístroje, nicméně tato hodnota lze považovat za relativně nízkou. Nízká, v pozitivním slova smyslu, je také doba nabíjení 30 minut. Za tuto dobu se akumulátor dobije, jeho plná kapacita je 1,5 Ah.

Přístroj je potřeba držet v rukou a manipulovat s ním, což je logické. Proto je vhodné zaměřit se i na jeho velikost a váhu. S 1,6 kg nejde o žádného obra, jde vcelku o průměrnou váhu. Délka 15 cm a výška 25 cm znamenají, že je přístroj relativně průměrně velký.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Narex

42 % Makita, 33 % DeWALT, 8 % Black & Decker, 8 % Scheppach, 8 % Parkside (Lidl)
Typ akumulátoru

Li-ion

100 % Li-ion
Napětí akumulátoru (V)

14,4

75 % 18, 17 % 20, 8 % 10,8
Doba nabíjení (min)

30

68,25
Kapacita akumulátoru (Ah)

1,5

2,34
Hmotnost včetně akumulátoru (kg)

1,6

1,71
Délka (mm)

150

210,64
Výška (mm)

250

227,18

Hodnocení vrtání a funkcí

K výběru aku vrtačky slouží zákazníkům i další parametry, dle kterých se mohou rozhodovat. Pokud budete chtít koupit model Narex ASV 14-2A, buďte si vědomi toho, že jeho maximální průměr vrtání do dřeva je 30 mm, což je v podstatě zároveň průměrná hodnota všech recenzovaných modelů (září 2017). Maximální průměr vrtání do oceli potom dosahuje 10 mm a totožnou hodnotu má i rozsah sklíčidla. Obě hodnoty jsou relativně malé, ale nejsou ta netypické. Zvažte sami, zda dáváte přednost většímu rozsahu sklíčidla nebo maximálnímu průměru vrtání do dřeva.

Kroutící moment je u tohoto modelu potom 54 Nm, čímž se dostáváme k dalšímu ukazateli výkonu vrtačky. Čím vyšší je kroutící moment, tím silnější je vrták. Tato hodnota je jedna z nejvyšších z hodnocených modelů. V potaz vezměte ale i to, že má vrtačka plynulé nastavení otáček, zpětný chod, už ale postrádá příklep. Ten nemělo v době srovnávání více než polovina modelů, nejde tedy o nic zásadního, bez čeho byste se neobešli.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Max. průměr vrtání do dřeva (mm)

30

41,08
Max. průměr vrtání do oceli (mm)

10

75 % 13, 17 % 10, 8 % 15
Maximální upínací rozsah sklíčidla (mm)

10

83 % 13, 17 % 10
Krouticí moment (Nm)

54

54,58
Plynulé nastavení otáček

Ano

100 % Ano
Příklep

Ne

50 % Ano, 50 % Ne
Zpětný chod

Ano

100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří měli již možnost aku vrtačku Narex ASV 14-2A vyzkoušet potvrzují, že se nabíjí rychle, oceňují velký kroutící moment a z jejich pohledu jde o dobrou investici, co se poměru cena / výkon týče. Z negativních ohlasů lze vyčíst maličkosti, některým zákazníkům například chybí více prostoru v kufříku.

Naše hodnocení a závěr

Pokud hledáte aku vrtačku a aku šroubovák v jednom, pak jste správně narazili na model Narex ASV 14-2A. Napětí akumulátoru je jedním z ukazatelů síly přístroje, v tomto případě jde o nízkou hodnotu, nicméně to je vynahrazeno u kroutícího momentu. Zde je hodnota naopak jedna z nejvyšších z celého našeho srovnávacího testu. Pokud hledáte například ideální dárek pro začínajícího kutila, nešlápnete vedle. Budoucí majitel si bude moci nastavit otáčky, vrtačka s emu bude pohodlně držet, protože není nijak robustní ani těžká, a nebude muset příliš dlouho čekat, aby mohl pracovat, přístroj se nabíjí cca 30 minut. Pokud dáváte ale přednost přístrojům, které slouží jen jako aku vrtačka, protože aku šroubovák zkrátka nevyužijete, podívejte se třeba na model vrtačky Makita HP457DWE.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Narex ASV 14-2A | Hodnocení: 75,6 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým redaktorem naší redakce. Aku vrtačkami se zabývá přes rok, zkušeností nabral také v praxi, ať už na stavbě, v nábytku nebo u zámečníků. Díky kombinaci pracovních zkušeností s dobrým nastudováním problematiky vám bez obtíží vysvětlí například rozdíl mezi jednotlivými typy vrtáků. Kromě aku vrtaček si můžete jeho recenze přečíst také u televizí, monitorů a jiné elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Narex ASV 14-2A

Narex ASV 14-2A

4 500 Kč Orientační cena