Menu

Recenze a srovnání Concept VP 4200

73,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Aku tyčové vysavače

Klady

  • Rychlé nabíjení
  • Velká nádobka na prach
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Nízká cena
  • Slabší výkon
4 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Tyčový vysavač s funkcí vytírání Concept VP 4200 ocení majitelé spíše menších bytů. Na jedno nabití vydrží v provozu 30 minut, což je spíš nižší hodnota. Naopak nabíjení Li-ionového akumulátoru trvající 2,5 hodiny patří mezi ty nejrychlejší v našem srovnání. Nádoba na prach má objem 0,6 litru, nebudete ji tak muset příliš často vynášet. Hlučnost tohoto vysavače 79 dB patří k průměrným hodnotám. Při běžném úklidu ale rozdíl příliš nepoznáte.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Concept

20 % Dyson, 13 % Kärcher, 13 % Xiaomi, 13 % Roidmi, 7 % Philips, 7 % Sencor, 7 % Makita, 7 % Concept, 7 % Samsung, 7 % Tesla
Typ baterie

Li-ion

100 % Li-Ion

Hodnocení manipulace a funkcí

Rozměry tohoto vysavače nijak nevystupují z běžných hodnot v dané kategorii. Prohlédnout si je můžete v tabulce. Důležitější je hmotnost, která více ovlivňuje manipulaci. Ta je v tomto případě 3,3 kg, přístroj patří mezi ostatními k těm lehčím. Přenášení ani obsluha vysavače by tedy neměly činit problémy. Úklid v temnějších zákoutích a pod nábytkem usnadňuje LED světýlko na hlavici. Konstrukce vysavače obsahuje také odnímatelný ruční vysavač vhodný pro vysávání čalounění, nábytku nebo auta.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Konstrukce 2v1

Ano

100 % Ano
Funkce vytírání

Ano

80 % Ne, 20 % Ano
Hmotnost dle výrobce (kg)

3,3

2,85

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé v recenzích hodnotí pozitivně hmotnost zařízení a jednoduché používání. Vadí jim naopak slabší výkon vysavače, který si neporadí se silnějším znečištěním. Běžný denní úklid ale zvládá dobře.

Naše hodnocení a závěr

Tyčový vysavač Concept VP 4200 se hodí na běžný denní úklid menších ploch. Na jedno nabití jej můžete používat 30 minut, pak je nutné počkat 2,5 hodiny na nabití. Nádobka na prach je velká 0,6 litru, nebudete ji tak muset příliš často vysypávat. Výhodou je nízká hmotnost i hlučnost zařízení. Praktická je možnost použití ručního vysavače na drobnější nepořádek nebo vysátí auta. Kromě vysávání můžete s tímto vysavačem také vytírat.

Jestliže hledáte vysavač s možností vytírání, který zvládne údržbu i větších ploch, doporučujeme Sencor SVC 0740BL.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Concept VP 4200 | Hodnocení: 73,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci v péči technická témata a testování produktů. Testy vysavačů sestavoval osobně na základě vlastního technického vzdělání a laboratorních zkušeností a inspiroval se normami a zahraničními odbornými testy. Na stránce vám například vysvětlí, proč si dát pozor na tvar podlahové hubice. Jeho články a recenze najdete také u elektroniky a aku nářadí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Concept VP 4200

Concept VP 4200

4 000 Kč Orientační cena