Recenze a porovnání Concept VP 4200 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Concept VP 4200

Doporučujeme Při nákupu v kategorii vysavačů s funkcí vytírání

Datum doporučení: Říjen 2020

73,5 % Celkové hodnocení
  • Rychlé nabíjení
  • Velká nádobka na prach
  • Nízká hmotnost
  • Nízká cena
  • Slabší výkon
4 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Tyčový vysavač s funkcí vytírání Concept VP 4200 ocení majitelé spíše menších bytů. Na jedno nabití vydrží v provozu 30 minut, což je spíš nižší hodnota. Naopak nabíjení Li-ionového akumulátoru trvající 2,5 hodiny patří mezi ty nejrychlejší v našem srovnání. Nádoba na prach má objem 0,6 litru, nebudete ji tak muset příliš často vynášet. Hlučnost tohoto vysavače 79 dB patří k průměrným hodnotám. Při běžném úklidu ale rozdíl příliš nepoznáte.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Concept

Napájení

Akumulátorové

Typ baterie

Li-ion

Napětí (V)

14,4

Provozní doba (min)

30

Čas dobíjení (h)

2,5

Objem zásobníku na prach (l)

0,6

Filtrace

Cyklonová

Úroveň hluku (dB)

79

Hodnocení manipulace a funkcí

Rozměry tohoto vysavače nijak nevystupují z běžných hodnot v dané kategorii. Prohlédnout si je můžete v tabulce. Důležitější je hmotnost, která více ovlivňuje manipulaci. Ta je v tomto případě 3,3 kg, přístroj patří mezi ostatními k těm lehčím. Přenášení ani obsluha vysavače by tedy neměly činit problémy. Úklid v temnějších zákoutích a pod nábytkem usnadňuje LED světýlko na hlavici. Konstrukce vysavače obsahuje také odnímatelný ruční vysavač vhodný pro vysávání čalounění, nábytku nebo auta.

Parametr Tento produkt
LED osvětlení

Ano

Konstrukce 2v1

Ano

Funkce vytírání

Ano

Délka (mm)

200

Šířka (mm)

260

Výška (mm)

1 150

Hmotnost (kg)

3,3

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé v recenzích hodnotí pozitivně hmotnost zařízení a jednoduché používání. Vadí jim naopak slabší výkon vysavače, který si neporadí se silnějším znečištěním. Běžný denní úklid ale zvládá dobře.

Naše hodnocení a závěr

Tyčový vysavač Concept VP 4200 se hodí na běžný denní úklid menších ploch. Na jedno nabití jej můžete používat 30 minut, pak je nutné počkat 2,5 hodiny na nabití. Nádobka na prach je velká 0,6 litru, nebudete ji tak muset příliš často vysypávat. Výhodou je nízká hmotnost i hlučnost zařízení. Praktická je možnost použití ručního vysavače na drobnější nepořádek nebo vysátí auta. Kromě vysávání můžete s tímto vysavačem také vytírat.

Jestliže hledáte vysavač s možností vytírání, který zvládne údržbu i větších ploch, doporučujeme Sencor SVC 0740BL.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Concept VP 4200 | Hodnocení: 73,5 %
Veronika Vyskočilová je naše dlouholetá redaktorka, která se ve své práci věnuje zejména srovnávání kuchyňských a domácích pomocníků. Na této stránce se zabývá tyčovými aku vysavači. Poradí vám, jaký typ je pro vás ideální, jakou zvolit filtraci, pokud máte doma alergika, nebo jak funguje funkce vytírání. Pokud zvažujete nákup uklízecích pomocníků, můžete se podívat také na její srovnání parních čističů i mopů, vodních vysavačů nebo třeba čističů koberců.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Concept VP 4200

Concept VP 4200

4 000 Kč Orientační cena