Recenze a porovnání Concept VP 4210 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Concept VP 4210

76,9 % Celkové hodnocení

v kategorii Aku tyčové vysavače

Klady

  • Turbokartáč
  • HEPA filtr
  • LED osvětlení

Zápory

  • Menší nádobka na prach
  • Průměrná výdrž
3 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Concept VP 4210 je tyčový vysavač, který kromě klasického vysávání umožňuje zároveň podlahu také vytírat. Je poháněn Li-ionovým akumulátorem s napětím 21,6 V. Tento typ akumulátoru se u vysavačů objevuje nejčastěji. Výdrž 40 minut na jedno nabití patří k průměrným hodnotám. Běžný byt s ním bez obav vysajete. Pak jej budete muset tři a půl hodiny nabíjet. Oproti ostatním modelům je tato doba spíš kratší.

Nádoba na prach o objemu 0,3 litru patří k těm menším. Pokud budete vysávat pravidelně, bude vám bez obav stačit. Při úklidu větší plochy ale budete možná muset nečistoty v průběhu úklidu vysypat. Výhodou je HEPA filtrace, která zajistí zachycení až 99,99 % nečistot. Je tedy vhodná pro osoby citlivé na prach, alergiky, astmatiky a malé děti. Hlučnost 83 dB patří k vyšším hodnotám. V běžných podmínkách však rozdíly mezi jednotlivými modely nejsou zásadní.

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Concept

20 % Dyson, 13 % Xiaomi, 13 % Roidmi, 13 % Kärcher, 7 % Makita, 7 % Concept, 7 % Sencor, 7 % Philips, 7 % Samsung, 7 % Tesla
Typ baterie

Li-ion

100 % Li-Ion

Hodnocení manipulace a funkcí

Rozdíly mezi rozměry akumulátorových vysavačů jsou velmi malé. Konkrétní hodnoty tohoto modelu si můžete prohlédnout v následující tabulce. Zásadnější hodnotou je hmotnost, která u vysavače Concept dosahuje 3,3 kg. To je v rámci vytíracích vysavačů spíše nižší hodnota. S přístrojem se vám tak bude snadno manipulovat.

Pohodlnému úklidu napomáhá LED osvětlení na hubici, díky kterému vidíte dobře i na slaběji osvětlených místech. Možnosti úklidu rozšiřuje i konstrukce 2v1, z těla vysavače tedy můžete vyjmout ruční vysavač a vysát s ním například pohovku nebo auto. Kromě turbokartáče náleží k přístroji i další bohaté vybavení různými nástavci a hubicemi.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Konstrukce 2v1

Ano

100 % Ano
Funkce vytírání

Ano

80 % Ne, 20 % Ano
Hmotnost dle výrobce (kg)

3,3

2,85

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé si v internetových recenzích pochvalují snadnost úklidu, nízkou hmotnost vysavače a jeho silný výkon.

Naše hodnocení a závěr

Tyčový vysavač Concept VP 4210 je vhodný zejména na úklid menších a středně velkých ploch. Jeho nádobka na prach má pouze 0,3 litru, výdrž 40 minut na jedno nabití je spíše průměrná. Jeho výhodou je možnost vytírání, ale také rozložení konstrukce na praktický ruční vysavač. Předností je dále přítomnost turbokartáče a dalšího příslušenství pro snadný úklid. Nejen alergici ocení HEPA filtr, který z vyfukovaného vzduchu odstraní téměř všechny nečistoty.

Jestliže hledáte vysavač s funkcí vytírání a potřebujete vysávat větší plochy, mohl by vás zaujmout model Sencor SVC 0740BL v podobné cenové relaci.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Concept VP 4210 | Hodnocení: 76,9 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci v péči technická témata a testování produktů. Testy vysavačů sestavoval osobně na základě vlastního technického vzdělání a laboratorních zkušeností a inspiroval se normami a zahraničními odbornými testy. Na stránce vám například vysvětlí, proč si dát pozor na tvar podlahové hubice. Jeho články a recenze najdete také u elektroniky a aku nářadí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Concept VP 4210

Concept VP 4210

3 500 Kč Orientační cena