Recenze a porovnání Concept VP 4210 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Concept VP 4210

Doporučujeme Při nákupu v kategorii vysavačů s funkcí vytírání

Datum doporučení: Říjen 2020

76,9 % Celkové hodnocení
  • Turbokartáč
  • HEPA filtr
  • LED osvětlení
  • Menší nádobka na prach
  • Průměrná výdrž
5 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Concept VP 4210 je tyčový vysavač, který kromě klasického vysávání umožňuje zároveň podlahu také vytírat. Je poháněn Li-ionovým akumulátorem s napětím 21,6 V. Tento typ akumulátoru se u vysavačů objevuje nejčastěji. Výdrž 40 minut na jedno nabití patří k průměrným hodnotám. Běžný byt s ním bez obav vysajete. Pak jej budete muset tři a půl hodiny nabíjet. Oproti ostatním modelům je tato doba spíš kratší.

Nádoba na prach o objemu 0,3 litru patří k těm menším. Pokud budete vysávat pravidelně, bude vám bez obav stačit. Při úklidu větší plochy ale budete možná muset nečistoty v průběhu úklidu vysypat. Výhodou je HEPA filtrace, která zajistí zachycení až 99,99 % nečistot. Je tedy vhodná pro osoby citlivé na prach, alergiky, astmatiky a malé děti. Hlučnost 83 dB patří k vyšším hodnotám. V běžných podmínkách však rozdíly mezi jednotlivými modely nejsou zásadní.

 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Concept

Napájení

Akumulátorové

Typ baterie

Li-ion

Napětí (V)

21,6

Provozní doba (min)

40

Čas dobíjení (h)

3,5

Objem zásobníku na prach (l)

0,3

Filtrace

HEPA

Úroveň hluku (dB)

83

Hodnocení manipulace a funkcí

Rozdíly mezi rozměry akumulátorových vysavačů jsou velmi malé. Konkrétní hodnoty tohoto modelu si můžete prohlédnout v následující tabulce. Zásadnější hodnotou je hmotnost, která u vysavače Concept dosahuje 3,3 kg. To je v rámci vytíracích vysavačů spíše nižší hodnota. S přístrojem se vám tak bude snadno manipulovat.

Pohodlnému úklidu napomáhá LED osvětlení na hubici, díky kterému vidíte dobře i na slaběji osvětlených místech. Možnosti úklidu rozšiřuje i konstrukce 2v1, z těla vysavače tedy můžete vyjmout ruční vysavač a vysát s ním například pohovku nebo auto. Kromě turbokartáče náleží k přístroji i další bohaté vybavení různými nástavci a hubicemi.

Parametr Tento produkt
LED osvětlení

Ano

Konstrukce 2v1

Ano

Funkce vytírání

Ano

Délka (mm)

200

Šířka (mm)

280

Výška (mm)

1 150

Hmotnost (kg)

3,3

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé si v internetových recenzích pochvalují snadnost úklidu, nízkou hmotnost vysavače a jeho silný výkon.

Naše hodnocení a závěr

Tyčový vysavač Concept VP 4210 je vhodný zejména na úklid menších a středně velkých ploch. Jeho nádobka na prach má pouze 0,3 litru, výdrž 40 minut na jedno nabití je spíše průměrná. Jeho výhodou je možnost vytírání, ale také rozložení konstrukce na praktický ruční vysavač. Předností je dále přítomnost turbokartáče a dalšího příslušenství pro snadný úklid. Nejen alergici ocení HEPA filtr, který z vyfukovaného vzduchu odstraní téměř všechny nečistoty.

Jestliže hledáte vysavač s funkcí vytírání a potřebujete vysávat větší plochy, mohl by vás zaujmout model Sencor SVC 0740BL v podobné cenové relaci.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Concept VP 4210 | Hodnocení: 76,9 %
Veronika Vyskočilová je naše dlouholetá redaktorka, která se ve své práci věnuje zejména srovnávání kuchyňských a domácích pomocníků. Na této stránce se zabývá tyčovými aku vysavači. Poradí vám, jaký typ je pro vás ideální, jakou zvolit filtraci, pokud máte doma alergika, nebo jak funguje funkce vytírání. Pokud zvažujete nákup uklízecích pomocníků, můžete se podívat také na její srovnání parních čističů i mopů, vodních vysavačů nebo třeba čističů koberců.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Concept VP 4210

Concept VP 4210

5 000 Kč Orientační cena