Menu

Recenze a srovnání Electrolux ZB 3103

Již se neprodává Při nákupu v kategorii akumulátorových tyčových vysavačů nad 3000 Kč

Datum doporučení: Červenec 2018

  • Snadná manipulace
  • Kratší výdrž
  • Menší objem sběrné nádoby
3 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Electrolux ZB 3103 patří do kategorie tyčových akumulátorových. To znamená, že manipulace s ním je velmi snadná a není nutné ho při provozu mít zapojený v síti. Celkově disponuje vysavač dvěma rychlostními stupni, které umožňují přizpůsobení výkonu podle zrovna uklízeného povrchu. Jako typ baterie zvolil výrobce Li-ion variantu, která je k vidění u většiny srovnatelných produktů a lze ji považovat za standardní vybavení. Její provozní doba na jedno nabití by se měla podle výrobce pohybovat okolo 25 minut, což lze považovat za hodnotu spíše podprůměrnou a při vysávaní větších ploch byste mohli narazit na problémy. Na druhou stranu menší kapacitě akumulátoru odpovídá také relativně krátká nabíjecí doba. Tři hodiny znamenají ve srovnání s ostatními obdobnými produkty pozitivní číslo.

Zásobník na prach nabízí uživatelům vysavače 0,5 litru prostoru a také se hodí spíše pro vysávání menších ploch, neboť v opačném případě by mohlo docházet k velmi časté nutnosti jeho vyprazdňování.​ Úroveň hluku pak dosahuje zcela standardní hodnoty 79 dB, která se nijak nevymyká z normálu a je srovnatelná s hladinou hluku, kterou vydává například rychlovarná konvice během varu.

Parametr Tento produkt
Výrobce Electrolux
Napájení Akumulátorové
Počet rychlostí 2
Typ baterie Li-ion
Napětí (V) 10,8
Provozní doba (min) 25
Čas dobíjení (h) 3
Objem zásobníku na prach (l) 0,5
Úroveň hluku (dB) 79

Hodnocení manipulace a funkcí

Silnou stránkou vysavače jsou jistě jeho rozměry a především pak hmotnost. Šířka i délka ho řadí mezi nejkompaktnější, které jsou na trhu k dostání a větší výšku pro změnu kompenzuje velmi příznivá hmotnost pouze 2,32 kg, která přináší velmi dobré možnosti manipulace a neměla by nadělat problémy ani méně fyzicky zdatným jedincům.

Výhodou je jistě také funkce LED osvětlení, které usnadní práci v tmavých prostorech s horším přístupem světla. Vysavač pak disponuje také slušnou variabilitou, protože jeho konstrukce je rozložitelná na dílčí část ručního akumulátorového vysavače který plní funkci pomocníka na nejhůře přístupných místech jako jsou automobily nebo sedačky.

Parametr Tento produkt
Délka (mm) 114,5
Šířka (mm) 145
Výška (mm) 1 145
Hmotnost (kg) 2,32
LED osvětlení Ano
2v1 Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé vysavače jsou podle očekávání spokojení především s velmi snadnou manipulací a dobrými možnostmi přesunů vysavače a jeho skladováním. Naopak za slabinu považují absenci odkládacího stojanu, který nahrazuje systém na zavěšení na zeď, který se jeví jako méně praktický.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Electrolux ZB 3103 hodnotíme kladně. Ačkoliv má své mouchy ztělesněné především v kratší výdrži na nabité baterii nebo menším objemu sběrné nádoby, řadí se mezi nejlepší dostupné na trhu. Jeho doménou je zachování dobrých manipulačních možností i přes velmi dobré parametrové vybavení a kvalitu komponent. Jeví se tak jako vhodný pomocník do domácností, kde ho budou více využívat například ženy nebo děti.

3 700 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Electrolux ZB 3103

Electrolux ZB 3103

3 700 Kč Orientační cena