Menu

Recenze a srovnání Electrolux ZB 3103

24,8 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší aku tyčové vysavače

Klady a zápory

  • Snadná manipulace
  • Kratší výdrž
  • Menší objem sběrné nádoby
3 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Electrolux ZB 3103 patří do kategorie tyčových akumulátorových. To znamená, že manipulace s ním je velmi snadná a není nutné ho při provozu mít zapojený v síti. Celkově disponuje vysavač dvěma rychlostními stupni, které umožňují přizpůsobení výkonu podle zrovna uklízeného povrchu. Jako typ baterie zvolil výrobce Li-ion variantu, která je k vidění u většiny srovnatelných produktů a lze ji považovat za standardní vybavení. Její provozní doba na jedno nabití by se měla podle výrobce pohybovat okolo 25 minut, což lze považovat za hodnotu spíše podprůměrnou a při vysávaní větších ploch byste mohli narazit na problémy. Na druhou stranu menší kapacitě akumulátoru odpovídá také relativně krátká nabíjecí doba. Tři hodiny znamenají ve srovnání s ostatními obdobnými produkty pozitivní číslo.

Zásobník na prach nabízí uživatelům vysavače 0,5 litru prostoru a také se hodí spíše pro vysávání menších ploch, neboť v opačném případě by mohlo docházet k velmi časté nutnosti jeho vyprazdňování.​ Úroveň hluku pak dosahuje zcela standardní hodnoty 79 dB, která se nijak nevymyká z normálu a je srovnatelná s hladinou hluku, kterou vydává například rychlovarná konvice během varu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Electrolux

19 % Dyson, 19 % Samsung, 10 % Kärcher, 10 % Xiaomi, 10 % Sencor, 10 % Roidmi, 10 % Concept, 5 % Makita, 5 % Tesla, 5 % ETA
Typ baterie

Li-ion

100 % Li-Ion

Hodnocení manipulace a funkcí

Silnou stránkou vysavače jsou jistě jeho rozměry a především pak hmotnost. Šířka i délka ho řadí mezi nejkompaktnější, které jsou na trhu k dostání a větší výšku pro změnu kompenzuje velmi příznivá hmotnost pouze 2,32 kg, která přináší velmi dobré možnosti manipulace a neměla by nadělat problémy ani méně fyzicky zdatným jedincům.

Výhodou je jistě také funkce LED osvětlení, které usnadní práci v tmavých prostorech s horším přístupem světla. Vysavač pak disponuje také slušnou variabilitou, protože jeho konstrukce je rozložitelná na dílčí část ručního akumulátorového vysavače který plní funkci pomocníka na nejhůře přístupných místech jako jsou automobily nebo sedačky.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Konstrukce 2v1

Ano

100 % Ano
Hmotnost dle výrobce (kg)

2,32

2,84

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé vysavače jsou podle očekávání spokojení především s velmi snadnou manipulací a dobrými možnostmi přesunů vysavače a jeho skladováním. Naopak za slabinu považují absenci odkládacího stojanu, který nahrazuje systém na zavěšení na zeď, který se jeví jako méně praktický.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Electrolux ZB 3103 hodnotíme kladně. Ačkoliv má své mouchy ztělesněné především v kratší výdrži na nabité baterii nebo menším objemu sběrné nádoby, řadí se mezi nejlepší dostupné na trhu. Jeho doménou je zachování dobrých manipulačních možností i přes velmi dobré parametrové vybavení a kvalitu komponent. Jeví se tak jako vhodný pomocník do domácností, kde ho budou více využívat například ženy nebo děti.

3 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux ZB 3103 | Hodnocení: 24,8 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza se u nás v redakci zabývá testováním různých domácích spotřebičů, mezi které patří žehličky, toustovače, tyčové mixéry, ale také klasické a aku tyčové vysavače. Díky tomu vám poradí, jak nejlépe a nejjednodušeji je vybrat. Také vám prozradí, jaký by měl být sací výkon, jaký druh filtrace je nejúčinnější a jaké funkce by vysavači neměly chybět.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux ZB 3103

Electrolux ZB 3103

3 700 Kč Orientační cena