Recenze a porovnání Electrolux ZB 3103 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Electrolux ZB 3103

19,5 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

  • Snadná manipulace
  • Kratší výdrž
  • Menší objem sběrné nádoby
3 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Electrolux ZB 3103 patří do kategorie tyčových akumulátorových. To znamená, že manipulace s ním je velmi snadná a není nutné ho při provozu mít zapojený v síti. Celkově disponuje vysavač dvěma rychlostními stupni, které umožňují přizpůsobení výkonu podle zrovna uklízeného povrchu. Jako typ baterie zvolil výrobce Li-ion variantu, která je k vidění u většiny srovnatelných produktů a lze ji považovat za standardní vybavení. Její provozní doba na jedno nabití by se měla podle výrobce pohybovat okolo 25 minut, což lze považovat za hodnotu spíše podprůměrnou a při vysávaní větších ploch byste mohli narazit na problémy. Na druhou stranu menší kapacitě akumulátoru odpovídá také relativně krátká nabíjecí doba. Tři hodiny znamenají ve srovnání s ostatními obdobnými produkty pozitivní číslo.

Zásobník na prach nabízí uživatelům vysavače 0,5 litru prostoru a také se hodí spíše pro vysávání menších ploch, neboť v opačném případě by mohlo docházet k velmi časté nutnosti jeho vyprazdňování.​ Úroveň hluku pak dosahuje zcela standardní hodnoty 79 dB, která se nijak nevymyká z normálu a je srovnatelná s hladinou hluku, kterou vydává například rychlovarná konvice během varu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Electrolux

Typ baterie

Li-ion

100 % Li-Ion

Hodnocení manipulace a funkcí

Silnou stránkou vysavače jsou jistě jeho rozměry a především pak hmotnost. Šířka i délka ho řadí mezi nejkompaktnější, které jsou na trhu k dostání a větší výšku pro změnu kompenzuje velmi příznivá hmotnost pouze 2,32 kg, která přináší velmi dobré možnosti manipulace a neměla by nadělat problémy ani méně fyzicky zdatným jedincům.

Výhodou je jistě také funkce LED osvětlení, které usnadní práci v tmavých prostorech s horším přístupem světla. Vysavač pak disponuje také slušnou variabilitou, protože jeho konstrukce je rozložitelná na dílčí část ručního akumulátorového vysavače který plní funkci pomocníka na nejhůře přístupných místech jako jsou automobily nebo sedačky.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Konstrukce 2v1

Ano

100 % Ano
Hmotnost dle výrobce (kg)

2,32

2,89

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé vysavače jsou podle očekávání spokojení především s velmi snadnou manipulací a dobrými možnostmi přesunů vysavače a jeho skladováním. Naopak za slabinu považují absenci odkládacího stojanu, který nahrazuje systém na zavěšení na zeď, který se jeví jako méně praktický.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Electrolux ZB 3103 hodnotíme kladně. Ačkoliv má své mouchy ztělesněné především v kratší výdrži na nabité baterii nebo menším objemu sběrné nádoby, řadí se mezi nejlepší dostupné na trhu. Jeho doménou je zachování dobrých manipulačních možností i přes velmi dobré parametrové vybavení a kvalitu komponent. Jeví se tak jako vhodný pomocník do domácností, kde ho budou více využívat například ženy nebo děti.

3 700 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Electrolux ZB 3103 | Hodnocení: 19,5 %
Jakub Gulec má v naší redakci v péči technická témata a testování produktů. Testy vysavačů sestavoval osobně na základě vlastního technického vzdělání a laboratorních zkušeností a inspiroval se normami a zahraničními odbornými testy. Na stránce vám například vysvětlí, proč si dát pozor na tvar podlahové hubice. Jeho články a recenze najdete také u elektroniky a aku nářadí.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux ZB 3103

Electrolux ZB 3103

3 700 Kč Orientační cena