Recenze a porovnání ETA 0231 90000 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání ETA 0231 90000

Doporučujeme Při nákupu v kategorii klasických a 2v1 vysavačů

Datum doporučení: Prosinec 2019

  • Zajímavý design
  • Nízká hlučnost
  • HEPA filtr
  • Krátká výdrž
  • Průměrné napětí
  • Malá nádržka
4 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač ETA zaujme v první řadě poměrně neobvyklým vzhledem, výrobce se pravděpodobně inspiroval u konkurenční značky Dyson. Cenově se řadí k dražším modelům na trhu, ve výdrži ho ale bohužel překonávají i výrazně levnější vysavače. Po čtyřech hodinách nabíjení vydrží v provozu jen 25 minut, což byla jedna z nejnižších hodnot v našem srovnání. Na vysátí bytu vám to sice s největší pravděpodobností stačit bude, od vysavače v této cenové kategorii bychom ale přece jen čekali lepší výsledek. Menší je také objem zásobníku 0,45 l, obecně se ale nádržka akumulátorových vysavačů zpravidla drží kapacitou okolo 0,6 l.

Co naopak hodnotíme pozitivně, je hlučnost 72 dB. Mezi akumulátorovými vysavači jde totiž o jednu z nejnižších hodnot. Pochválit musíme také HEPA filtr, který není u těchto vysavačů zcela samozřejmostí, myslet byste na něj ale měli v případě, že hledáte vysavač do domácnosti s alergiky, astmatiky nebo třeba malými dětmi. Baterie Li-ion už je dnes vcelku obvyklou variantou, její napětí 21,6 V odpovídalo v době psaní recenze (prosinec 2019) zhruba průměru, běžný je také výběr ze dvou rychlostí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

ETA

Napájení

Akumulátorové

Počet rychlostí

2

Typ baterie

Li-ion

Napětí (V)

21,6

Provozní doba (min)

25

Čas dobíjení (h)

4

Objem zásobníku na prach (l)

0,45

Filtrace

HEPA

Úroveň hluku (dB)

72

Hodnocení manipulace a funkcí

Výška mezi 110 a 120 cm a hmotnost okolo 3 kg, to jsou parametry typické pro akumulátorové vysavače a ani model ETA není výjimkou. Na konkrétní rozměry se můžete podívat v tabulce pod tímto odstavcem. Je potřeba také upozornit, že lze tento vysavač rozložit a získat tím ruční model, což není u všech produktů zcela samozřejmé. Hlavice vysavače má navíc LED diody, díky kterým nečistoty lépe uvidíte. Ani to není zcela běžný prvek, i když si pomalu získává na popularitě.

Parametr Tento produkt
LED osvětlení

Ano

Konstrukce 2v1

Ano

Funkce vytírání

Ne

Délka (mm)

225

Šířka (mm)

235

Výška (mm)

1 100

Hmotnost (kg)

2,74

Naše hodnocení a závěr

Akumulátorový vysavač ETA 0231 90000 láká uživatele líbivým designem, nabídkou zajímavých funkcí a nízkou hlučností. Bohužel jeho výdrž ani napětí nevykazují nijak oslnivé hodnoty, a to nejde o zrovna levný model. Kromě krátké výdrže si v žádném ohledu nevede vyloženě zle a oceňujeme například přítomnost HEPA filtru. V domácnosti s alergiky tak jistě dobře poslouží. Pokud ale hledáte model s dlouhou výdrží, pravděpodobně se vám bude lépe hodit některý z dalších vysavačů v našem srovnání, například model Rowenta RH 8995 WO.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: ETA 0231 90000
Veronika Vyskočilová je naše dlouholetá redaktorka, která se ve své práci věnuje zejména srovnávání kuchyňských a domácích pomocníků. Na této stránce se zabývá tyčovými aku vysavači. Poradí vám, jaký typ je pro vás ideální, jakou zvolit filtraci, pokud máte doma alergika, nebo jak funguje funkce vytírání. Pokud zvažujete nákup uklízecích pomocníků, můžete se podívat také na její srovnání parních čističů i mopů, vodních vysavačů nebo třeba čističů koberců.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ETA 0231 90000

ETA 0231 90000

4 000 Kč Orientační cena