Recenze a porovnání Leifheit Regulus PowerVac 11926 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Leifheit Regulus PowerVac 11926

Doporučujeme Při nákupu v kategorii klasických a 2v1 vysavačů

Datum doporučení: Únor 2021

91,9 % Celkové hodnocení
  • Rychlé dobíjení
  • 6 LED diod
  • Skládání rukojeti
  • Menší nádobka na prach
  • Horší vysávání koberců
3 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Leifheit Regulus PowerVac 11926 patří mezi klasické tyčové vysavače bez možnosti vytírání. Při vysávání vám nebude zavazet žádný kabel, protože se jedná o akumulátorový model. To znamená, že funguje na nabíjecí baterii. Do plna se nabije za 3,5 hodiny a vydrží fungovat zhruba 40 minut, což je poměrně slušná hodnota. Zejména doba nabíjení patřila v době zařazení do našeho srovnání (únor 2021) k nižším.

Úroveň hluku se u tohoto vysavače pohybuje kolem 78 dB, jde tedy spíše o tišší model. Filtrace je cyklonová a zásobník na prach má objem 0,45 litrů. Není to moc a nejspíš ho budete muset po každém vysávání vysypat.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Leifheit

Napájení

Akumulátorové

Počet rychlostí

2

Typ baterie

Li-ion

Napětí (V)

20

Provozní doba (min)

40

Čas dobíjení (h)

3,5

Objem zásobníku na prach (l)

0,45

Filtrace

Cyklonová

Úroveň hluku (dB)

78

Hodnocení manipulace a funkcí

Co se týče hodnocení manipulace vysavače, za zmínku stojí zejména jeho skladnost. Vysavač lze totiž jednoduše složit a uložit ho například do skříně, kam se pohodlně vejde díky sklápěcí rukojeti. Přesné rozměry najdete níže v tabulce. Přístroj váží pouze 2,8 kilogramů, takže vás při úklidu rozhodně nebude zatěžovat a manipulace s ním by měla být jednoduchá.

Samozřejmě lze vysavač přeměnit i na ruční a společně s příslušenstvím se z něj stává opravdu univerzální pomocník. Kromě podlah s ním uklidíte auto, čalounění nábytku i špatně dostupné škvírky. Díky led osvětlení na přední straně vysavače uvidíte na nečistoty i v tmavých místech a pod skříněmi, žádný drobek vám neunikne.

Parametr Tento produkt
LED osvětlení

Ano

Konstrukce 2v1

Ano

Funkce vytírání

Ne

Délka (mm)

220

Šířka (mm)

270

Výška (mm)

585

Hmotnost (kg)

2,8

Názory uživatelů a dalších expertů

Uživatelé, kteří mají vysavač doma, si pochvalují zejména snadnou manipulaci a jeho nízkou hmotnost. Oceňují také skladnost vysavače a možnost složit rukojeť. Celkově hodnotí jeho používání velmi kladně, negativní recenze se objevují opravdu výjimečně. Většinou se týkají toho, že vysavač hůře zvládá vysávat nečistoty na kobercích s vyšším vlasem. Hodnocení vysavače se věnovali také odborníci v dTestu. Z jejich výsledků je patrné, že si vysavač vede lépe na tvrdých podlahách než na koberci.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou vysavače Leifheit je rychlé nabíjení, osvětlení vysávaného prostoru a také skladnost. Jeho rukojeť můžete sklopit a uklidit přístroj například do skříně. Nevýhodou je menší nádobka na prach, což bude obtěžovat zejména majitele větších bytů. Slabinou je také horší výkon při vysávání koberců.

Naše hodnocení a závěr

Akumulátorový tyčový vysavač Leifheit Regulus PowerVac 11926 můžeme doporučit i do větších domácností, protože na jedno nabití vydrží fungovat až 40 minut. Na druhou stranu nezabere hodně místa, protože lze složit jeho rukojeť, což určitě ocení všichni, kdo nemají v bytě nebo domě moc úložného prostoru.

Mezi výhody patří rozhodně LED osvětlení přední části vysavače, díky kterému hezky uvidíte i do tmavých zákoutí a pod skříně. Kladně hodnotíme také nízkou hlučnost. Při vysávání lze volit mezi dvěma režimy. Dá se přeměnit i na ruční model a poslouží pro vysávání čalouněného nábytku či auta. Vysavač nemá žádné výrazně negativní vlastnosti. Někomu by mohla možná vadit menší nádobka na prach nebo trochu vyšší cena. Podle uživatelských recenzí se také moc nehodí k vysávání koberců s delším vlasem.

Na trhu najdete také modely s funkcí vytírání. Pokud by vám takový vysavač vyhovoval, podívejte se například na recenzi Sencor SVC 0740BL.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Leifheit Regulus PowerVac 11926 | Hodnocení: 91,9 %
Veronika Vyskočilová je naše dlouholetá redaktorka, která se ve své práci věnuje zejména srovnávání kuchyňských a domácích pomocníků. Na této stránce se zabývá tyčovými aku vysavači. Poradí vám, jaký typ je pro vás ideální, jakou zvolit filtraci, pokud máte doma alergika, nebo jak funguje funkce vytírání. Pokud zvažujete nákup uklízecích pomocníků, můžete se podívat také na její srovnání parních čističů i mopů, vodních vysavačů nebo třeba čističů koberců.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Leifheit Regulus PowerVac 11926

Leifheit Regulus PowerVac 11926

3 500 Kč Orientační cena