Recenze a porovnání Leifheit Regulus PowerVac 11926 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Leifheit Regulus PowerVac 11926

91,9 % Celkové hodnocení

v kategorii Aku tyčové vysavače

Klady

  • Rychlé dobíjení
  • 6 LED diod
  • Skládání rukojeti

Zápory

  • Menší nádobka na prach
  • Horší vysávání koberců
3 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Leifheit Regulus PowerVac 11926 patří mezi klasické tyčové vysavače bez možnosti vytírání. Při vysávání vám nebude zavazet žádný kabel, protože se jedná o akumulátorový model. To znamená, že funguje na nabíjecí baterii. Do plna se nabije za 3,5 hodiny a vydrží fungovat zhruba 40 minut, což je poměrně slušná hodnota. Zejména doba nabíjení patřila v době zařazení do našeho srovnání (únor 2021) k nižším.

Úroveň hluku se u tohoto vysavače pohybuje kolem 78 dB, jde tedy spíše o tišší model. Filtrace je cyklonová a zásobník na prach má objem 0,45 litrů. Není to moc a nejspíš ho budete muset po každém vysávání vysypat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Leifheit

20 % Dyson, 13 % Xiaomi, 13 % Roidmi, 13 % Kärcher, 7 % Makita, 7 % Concept, 7 % Sencor, 7 % Philips, 7 % Samsung, 7 % Tesla
Typ baterie

Li-ion

100 % Li-Ion

Hodnocení manipulace a funkcí

Co se týče hodnocení manipulace vysavače, za zmínku stojí zejména jeho skladnost. Vysavač lze totiž jednoduše složit a uložit ho například do skříně, kam se pohodlně vejde díky sklápěcí rukojeti. Přesné rozměry najdete níže v tabulce. Přístroj váží pouze 2,8 kilogramů, takže vás při úklidu rozhodně nebude zatěžovat a manipulace s ním by měla být jednoduchá.

Samozřejmě lze vysavač přeměnit i na ruční a společně s příslušenstvím se z něj stává opravdu univerzální pomocník. Kromě podlah s ním uklidíte auto, čalounění nábytku i špatně dostupné škvírky. Díky led osvětlení na přední straně vysavače uvidíte na nečistoty i v tmavých místech a pod skříněmi, žádný drobek vám neunikne.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Konstrukce 2v1

Ano

100 % Ano
Funkce vytírání

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Hmotnost dle výrobce (kg)

2,8

2,85

Názory uživatelů a dalších expertů

Uživatelé, kteří mají vysavač doma, si pochvalují zejména snadnou manipulaci a jeho nízkou hmotnost. Oceňují také skladnost vysavače a možnost složit rukojeť. Celkově hodnotí jeho používání velmi kladně, negativní recenze se objevují opravdu výjimečně. Většinou se týkají toho, že vysavač hůře zvládá vysávat nečistoty na kobercích s vyšším vlasem. Hodnocení vysavače se věnovali také odborníci v dTestu. Z jejich výsledků je patrné, že si vysavač vede lépe na tvrdých podlahách než na koberci.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou vysavače Leifheit je rychlé nabíjení, osvětlení vysávaného prostoru a také skladnost. Jeho rukojeť můžete sklopit a uklidit přístroj například do skříně. Nevýhodou je menší nádobka na prach, což bude obtěžovat zejména majitele větších bytů. Slabinou je také horší výkon při vysávání koberců.

Naše hodnocení a závěr

Akumulátorový tyčový vysavač Leifheit Regulus PowerVac 11926 můžeme doporučit i do větších domácností, protože na jedno nabití vydrží fungovat až 40 minut. Na druhou stranu nezabere hodně místa, protože lze složit jeho rukojeť, což určitě ocení všichni, kdo nemají v bytě nebo domě moc úložného prostoru.

Mezi výhody patří rozhodně LED osvětlení přední části vysavače, díky kterému hezky uvidíte i do tmavých zákoutí a pod skříně. Kladně hodnotíme také nízkou hlučnost. Při vysávání lze volit mezi dvěma režimy. Dá se přeměnit i na ruční model a poslouží pro vysávání čalouněného nábytku či auta. Vysavač nemá žádné výrazně negativní vlastnosti. Někomu by mohla možná vadit menší nádobka na prach nebo trochu vyšší cena. Podle uživatelských recenzí se také moc nehodí k vysávání koberců s delším vlasem.

Na trhu najdete také modely s funkcí vytírání. Pokud by vám takový vysavač vyhovoval, podívejte se například na recenzi Sencor SVC 0740BL.

3 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Leifheit Regulus PowerVac 11926 | Hodnocení: 91,9 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci v péči technická témata a testování produktů. Testy vysavačů sestavoval osobně na základě vlastního technického vzdělání a laboratorních zkušeností a inspiroval se normami a zahraničními odbornými testy. Na stránce vám například vysvětlí, proč si dát pozor na tvar podlahové hubice. Jeho články a recenze najdete také u elektroniky a aku nářadí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Zajímalo by mě zda jde vyměnit baterie doma nebo zda musím do servisu a kolik stojí nová baterie díky za odpověď

Dagmar Vávrová

Dobrý den, s trochou zručnosti zvládnete baterii vyměnit i doma. Náhradní baterii do tohoto vysavače koupíte zde.

Kamila Lorenzová, redaktor

Jakou má život baberie při každodenním používání (cca 30min denně). Děkuji.

Jana Valeková

Dobrý den, na tuhle otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Životnost baterie totiž závisí na mnoha různých okolnostech (skladování přístroje, způsob nabíjení a další). Navíc se určitě nestane, že by baterie odešla ze dne na den. Až zkrátka vyhodnotíte, že už akumulátor například nevydrží tak dlouho jako na začátku, přichází vhodná doba vyměnit ho za nový. U tohoto vysavače je výměna poměrně snadná, nemusíte se jí obávat.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Leifheit Regulus PowerVac 11926

Leifheit Regulus PowerVac 11926

3 400 Kč Orientační cena