Menu

Recenze a srovnání Leifheit Regulus PowerVac 11926

Doporučujeme Při nákupu v kategorii klasických a 2v1 vysavačů

Datum doporučení: Únor 2021

88,9 % Celkové hodnocení
  • Rychlé dobíjení
  • 6 LED diod
  • Skládání rukojeti
  • Menší nádobka na prach
  • Horší vysávání koberců
3 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Leifheit Regulus PowerVac 11926 patří mezi klasické tyčové vysavače bez možnosti vytírání. Při vysávání vám nebude zavazet žádný kabel, protože se jedná o akumulátorový model. To znamená, že funguje na nabíjecí baterii. Do plna se nabije za 3,5 hodiny a vydrží fungovat zhruba 40 minut, což je poměrně slušná hodnota. Zejména doba nabíjení patřila v době zařazení do našeho srovnání (únor 2021) k těm nižším.

Úroveň hluku se u tohoto vysavače pohybuje kolem 78 dB, jde tedy spíš o tišší model. Filtrace je cyklonová a zásobník na prach má objem 0,45 litrů. Není to moc a nejspíš ho budete muset po každém vysávání vysypat.

Parametr Tento produkt
Výrobce Leifheit
Napájení Akumulátorové
Počet rychlostí 2
Typ baterie Li-ion
Napětí (V) 20
Provozní doba (min) 40
Čas dobíjení (h) 3,5
Objem zásobníku na prach (l) 0,45
Filtrace Cyklonová
Úroveň hluku (dB) 78

Hodnocení manipulace a funkcí

Co se týče hodnocení manipulace vysavače, za zmínku stojí zejména jeho skladnost. Vysavač lze totiž jednoduše složit a uložit ho například do skříně, kam se pohodlně vejde díky sklápěcí rukojeti. Přesné rozměry najdete níže v tabulce. Přístroj váží pouze 2,8 kilogramů, takže vás při úklidu rozhodně nebude zatěžovat a manipulace s ním by měla být jednoduchá. Samozřejmě lze vysavač přeměnit i na ruční a společně s příslušenstvím se z něj stává opravdu univerzální pomocník. Kromě podlah s ním uklidíte auto, čalounění nábytku i špatně dostupné škvírky. Díky led osvětlení na přední straně vysavače uvidíte na nečistoty i v tmavých místech a pod skříněmi, žádný drobek vám neunikne.

Parametr Tento produkt
LED osvětlení Ano
Konstrukce 2v1 Ano
Funkce vytírání Ne
Délka (mm) 220
Šířka (mm) 270
Výška (mm) 585
Hmotnost (kg) 2,8

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří mají vysavač doma, si pochvalují zejména snadnou manipulaci a jeho nízkou hmotnost. Oceňují také skladnost vysavače a možnost složit rukojeť. Celkově hodnotí jeho využívání velmi kladně, negativní recenze se objevují opravdu výjimečně. Většinou se týkají toho, že vysavač hůře zvládá vysávat nečistoty na kobercích s vyšším vlasem.

Naše hodnocení a závěr

Akumulátorový tyčový vysavač Leifheit Regulus PowerVac 11926 můžeme doporučit i do větších domácností, protože na jedno nabití vydrží fungovat až 40 minut. Na druhou stranu nezabere hodně místa, protože lze složit jeho rukojeť, což určitě ocení všichni, kdo nemají v bytě nebo domě moc úložného prostoru. Mezi výhody patří rozhodně LED osvětlení přední části vysavače, díky kterému hezky uvidíte i do tmavých zákoutí a pod skříně. Kladně hodnotíme také nízkou hlučnost. Při vysávání lze volit mezi dvěma režimy. Dá se přeměnit i na ruční model a poslouží pro vysávání čalouněného nábytku či auta. Vysavač nemá žádné výrazně negativní vlastnosti. Někomu by mohla možná vadit menší nádobka na prach nebo trochu vyšší cena. Podle uživatelských recenzí se také moc nehodí k vysávání koberců s delším vlasem.

Na trhu najdete také modely s funkcí vytírání. Pokud by vám takový vysavač vyhovoval, podívejte se například na recenzi Sencor SVC 0740BL.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Leifheit Regulus PowerVac 11926 | Hodnocení: 88,9 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Leifheit Regulus PowerVac 11926

Leifheit Regulus PowerVac 11926

3 500 Kč Orientační cena