Menu

Recenze a srovnání Rowenta RH 8995 WO

22,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší aku tyčové vysavače

Klady

  • Dlouhá výdrž baterie
  • Nižší hlučnost

Zápory

  • Nelze rozložit na ruční vysavač
  • Není vhodný pro alergiky
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Tyčový akumulátorový vysavač Rowenta RH 8995 WO je mobilním pomocníkem, který vám pomůže s každodenním úklidem vaší domácnosti. Právě snadná manipulace je výsadou těchto přístrojů, které ale mají o něco menší výkon, než jejich kabelová konkurence. Při vysávání lze regulovat rychlost mezi třemi stupni, což je o jednu více, než je běžné. Velkou výhodou tohoto modelu je dlouhá výdrž baterie. Ta dosahuje až 75 minut, což je dostatečný čas pro úklid i většího prostoru. Takovou hodnotou přesahuje některé modely i dvojnásobně. Po připojení na síťovou nabíječku budete muset počkat šest hodin do plného nabití.

Naopak nižší hodnoty najdeme v kolonce s objemem zásobníku na prach, ten je půl litru. Přesto by ale nemělo docházet k problémům s častým vyprazdňováním nádobky. Záleží ale samozřejmě na míře znečištění vysávaného prostoru. Výsadou přístroje je ale poměrně tichý provoz. Při vysávání uslyšíte hluk o úrovni 77 dB, což je nejnižší hodnota v našem výběru (červen 2019).

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Rowenta

19 % Dyson, 19 % Samsung, 10 % Kärcher, 10 % Xiaomi, 10 % Sencor, 10 % Roidmi, 10 % Concept, 5 % Makita, 5 % Tesla, 5 % ETA
Typ baterie

Li-ion

100 % Li-Ion

Hodnocení manipulace a funkcí

Rozměrově se jedná o mírně větší přístroj, než jsme v této kategorii zvyklí. Své konkurenty ale přesahuje jen o několik centimetrů. O něco vyšší je také hmotnost, přesto ale 3,91 kilogramu vážící vysavač nelze považovat za úplně těžký model. Za nevýhodu považujeme chybějící LED osvětlení, které osvětluje tmavší místa a usnadňuje tak úklid například pod nábytkem. Přístroj také nelze rozložit a používat jej jako malý ruční vysavač. Pozitivní naopak shledáváme trojúhelníkový tvar sací hubice, která dobře vysaje také rohy, a motorizovaný kartáč na vysávání koberců.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Konstrukce 2v1

Ne

100 % Ano
Hmotnost dle výrobce (kg)

3,91

2,84

Naše hodnocení a závěr

Rowenta RH 8995 WO je akumulátorový vysavač vhodný i pro úklid větších prostorů. Svědčí o tom dlouhá výdrž baterie, která udrží přístroj v provozu až 75 minut, potom jej budete muset 6 hodin dobíjet. Výhodou je také tichý provoz a trojúhelníková sací hlavice. Slabinou je mírně vyšší hmotnost a zejména chybějící funkce 2v1 a LED osvětlení. Vysavač tedy nemá integrovaný ruční přístroj, ale ani vám při úklidu neposvítí do tmavých míst. Nemůžeme jej také doporučit alergikům, má totiž pouze pěnovou filtraci.

Jestliže hledáte model s těmito funkcemi a oželíte několik desítek minut provozu, doporučujeme vám recenzi vysavače Sencor SVC 8621TI.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Rowenta RH 8995 WO | Hodnocení: 22,3 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza se u nás v redakci zabývá testováním různých domácích spotřebičů, mezi které patří žehličky, toustovače, tyčové mixéry, ale také klasické a aku tyčové vysavače. Díky tomu vám poradí, jak nejlépe a nejjednodušeji je vybrat. Také vám prozradí, jaký by měl být sací výkon, jaký druh filtrace je nejúčinnější a jaké funkce by vysavači neměly chybět.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Rowenta RH 8995 WO

Rowenta RH 8995 WO

6 000 Kč Orientační cena