Recenze a srovnání Rowenta RH 8995 WO

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii akumulátorových tyčových vysavačů nad 3000 Kč

Datum doporučení: Červen 2019

Klady:

Dlouhá výdrž

Zápory:

Nelze rozložit na ruční vysavač

Není vhodný pro alergiky

6 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Tyčový akumulátorový vysavač Rowenta RH 8995 WO je mobilním pomocníkem, který vám pomůže s každodenním úklidem vaší domácnosti. Právě snadná manipulace je výsadou těchto přístrojů, které ale mají o něco menší výkon, než jejich kabelová konkurence. Při vysávání lze regulovat rychlost mezi třemi stupni, což je o jednu více, než je běžné. Velkou výhodou tohoto modelu je dlouhá výdrž baterie. Ta dosahuje až 75 minut, což je dostatečný čas pro úklid i většího prostoru. Takovou hodnotou přesahuje některé modely i dvojnásobně. Po připojení na síťovou nabíječku budete muset počkat šest hodin do plného nabití. 

Naopak nižší hodnoty najdeme v kolonce s objemem zásobníku na prach, ten je půl litru. Přesto by ale nemělo docházet k problémům s častým vyprazdňováním nádobky. Záleží ale samozřejmě na míře znečištění vysávaného prostoru. Výsadou přístroje je ale poměrně tichý provoz. Při vysávání uslyšíte hluk o úrovni 77 dB, což je nejnižší hodnota v našem výběru (červen 2019). 

Parametr Tento produkt
Výrobce Rowenta
Napájení  Akumulátorové
Počet rychlostí  3
Typ baterie Li-ion
Napětí (V) 32,4
Provozní doba (min)  75
Čas dobíjení (h)  6
Objem zásobníku na prach (l)  0,5
Filtrace  Pěnový omyvatelný filtr
Úroveň hluku (dB) 77

Hodnocení manipulace a funkcí

Rozměrově se jedná o mírně větší přístroj, než jsme v této kategorii zvyklí. Své konkurenty ale přesahuje jen o několik centimetrů. O něco vyšší je také hmotnost, přesto ale 3,91 kilogramu vážící vysavač nelze považovat za úplně těžký model. Za nevýhodu považujeme chybějící LED osvětlení, které osvětluje tmavší místa a usnadňuje tak úklid například pod nábytkem. Přístroj také nelze rozložit a používat jej jako malý ruční vysavač. Pozitivní naopak shledáváme trojúhelníkový tvar sací hubice, která dobře vysaje také rohy, a motorizovaný kartáč na vysávání koberců. 

Parametr Tento produkt
Délka (mm) 250
Šířka (mm) 284
Výška (mm) 1 200
Hmotnost (kg) 3,91
LED osvětlení  Ne
2v1  Ne

Naše hodnocení a závěr

Rowenta RH 8995 WO je akumulátorový vysavač vhodný i pro úklid větších prostorů. Svědčí o tom dlouhá výdrž baterie, která udrží přístroj v provozu až 75 minut, potom jej budete muset 6 hodin dobíjet. Výhodou je také tichý provoz a trojúhelníková sací hlavice. Slabinou je mírně vyšší hmotnost a zejména chybějící funkce 2v1 a LED osvětlení. Vysavač tedy nemá integrovaný ruční přístroj, ale ani vám při úklidu neposvítí do tmavých míst. Nemůžeme jej také doporučit alergikům, má totiž pouze pěnovou filtraci.

Jestliže hledáte model s těmito funkcemi a oželíte několik desítek minut provozu, doporučujeme vám recenzi vysavače Sencor SVC 8621TI.