Recenze a porovnání Sencor SVC 7612 VT | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sencor SVC 7612 VT

Doporučujeme Při nákupu v kategorii klasických a 2v1 vysavačů

Datum doporučení: Prosinec 2019

81,5 % Celkové hodnocení
  • Nízká cena
  • Poměrně nízká hlučnost
  • Průměrný objem zásobníku
  • Starší typ baterie
  • Krátká výdrž
  • Dlouhé dobíjení
1 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Akumulátorový vysavač Sencor patří k cenově dostupnějším modelům na trhu a nad některými parametry tak bude v jeho případě třeba trochu přimhouřit oko. Pozitivně hodnotíme jeho hlučnost, přístroj se 75 dB sice není nijak zvlášť tichý, u akumulátorových vysavačů ale není výjimkou přesáhnutí 80 dB a tento model se tak drží spodních hodnot v našem srovnání. V ostatních parametrech už se odráží nižší cena produktu. Objem nádržky 0,5 l je zhruba průměr, provozní doba 20 minut už patří k nejnižším hodnotám. Na úklid by sice 20 minut stačit mělo, pokud se vám ale vysavač vybije, další nabití může trvat i šest hodin. Ani baterie vysavače neoslní, jde o starší typ NiMH s napětím pouhých 12 V, což je opět jedna z nižších hodnot v porovnání s konkurencí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Napájení

Akumulátorové

Počet rychlostí

1

Typ baterie

NiMH

Napětí (V)

12

Provozní doba (min)

20

Čas dobíjení (h)

6

Objem zásobníku na prach (l)

0,5

Úroveň hluku (dB)

75

Hodnocení manipulace a funkcí

Vzhledem k ceně vysavače Sencor je poměrně překvapující, že nabízí jak možnost rozložení na ruční vysavač, tak LED osvětlení hubice. Ani jeden z těchto prvků není samozřejmostí a nenajdete je vždy ani u výrazně dražších modelů. Rozměrově jsou si akumulátorové vysavače dost podobné, s hmotností 2,8 kg a výškou 1 135 mm zapadá model Sencor do standardních hodnot naprosto perfektně.

Parametr Tento produkt
LED osvětlení

Ano

Konstrukce 2v1

Ano

Funkce vytírání

Ne

Délka (mm)

236

Šířka (mm)

286

Výška (mm)

1 135

Hmotnost (kg)

2,8

Naše hodnocení a závěr

Akumulátorový vysavač Sencor SVC 7612 VT vám můžeme doporučit pouze v případě, že hledáte cenově dostupné řešení a nekladete na výsledný produkt vysoké nároky. Dobře poslouží třeba na chatě, na vysátí auta a další občasnou údržbu, jako jediný vysavač do běžné domácnosti bychom jej ale příliš nedoporučili. Jak výkon, tak výdrž vysavače je pod průměrem, nevýhodou je také dlouhé nabíjení. Potěší ovšem 2v1 systém, tedy kombinace s ručním vysavačem, a také poměrně nízká hlučnost. Pokud proto hledáte vysavač na pravidelné používání v domácnosti, doporučujeme vám poohlédnout se po některém z výkonnějších modelů, hodit by se vám mohl například vysavač Rowenta Air Force Stick Cleaner RH6545WH.

1 700 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Sencor SVC 7612 VT | Hodnocení: 81,5 %
Veronika Vyskočilová je naše dlouholetá redaktorka, která se ve své práci věnuje zejména srovnávání kuchyňských a domácích pomocníků. Na této stránce se zabývá tyčovými aku vysavači. Poradí vám, jaký typ je pro vás ideální, jakou zvolit filtraci, pokud máte doma alergika, nebo jak funguje funkce vytírání. Pokud zvažujete nákup uklízecích pomocníků, můžete se podívat také na její srovnání parních čističů i mopů, vodních vysavačů nebo třeba čističů koberců.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SVC 7612 VT

Sencor SVC 7612 VT

1 700 Kč Orientační cena