Recenze a porovnání Xiaomi Mi Handheld 1C | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Xiaomi Mi Handheld 1C

92,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Aku tyčové vysavače

Klady

  • Dlouhá výdrž
  • Hygienické vyprazdňování nádobky
  • Rychlé nabíjení

Zápory

  • Vysoká cena
  • Poměrně hlučný
  • Nemá LED osvětlení
5 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Značka Xiaomi je známá ve světě moderních technologií, což se samozřejmě odrazilo i do tohoto tyčového vysavače. Model Xiaomi Mi Handheld 1C disponuje třemi vysávacími režimy, které můžete měnit podle aktuální potřeby. Jedná se o poměrně výkonný akumulátorový vysavač s maximálním napětím 21,6 V a sacím výkonem 120 W, což je velmi slušná hodnota. V tomto ohledu se řadil v době zařazení do našeho výběru (únor 2021) k těm nejlepším. Za zmínku stojí rozhodně i dlouhá provozní doba. Na režim ECO vydrží vysávat celou hodinu a nabije se za 2,5 hodiny. To znamená, že i co se týče baterie, patří tento model k těm nejlepším, co v současnosti na trhu najdete.

Trochu hůře je na tom hlučnost, ta dosahuje 85 dB, a provoz vysavače tak lze označit za poměrně hlasitý. Nejedná se o žádnou katastrofu, ale při delším úklidu se ve vaší přítomnosti další členové domácnosti na televizi nejspíš nepodívají. Zásobník na nečistoty má objem 0,5 litrů a filtrace je cyklónová.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Xiaomi

20 % Dyson, 13 % Xiaomi, 13 % Roidmi, 13 % Kärcher, 7 % Makita, 7 % Concept, 7 % Sencor, 7 % Philips, 7 % Samsung, 7 % Tesla
Typ baterie

Li-ion

100 % Li-Ion

Hodnocení manipulace a funkcí

Rozměry vysavače jsou poměrně standardní a nijak výrazně se neliší od ostatních. Důležitá pro manipulaci bývá hlavně váha, ta v tomto případě dosahuje 3,4 kilogramů, což by se dalo označit za takový vyšší průměr. Nejde o žádné peříčko, na druhou stranu vás nijak extrémně při úklidu nezatíží. Vysavač můžete klasicky samozřejmě přeměnit na ruční a pohodlně uklidit například automobil nebo hůře dostupná místa.

Co se týče manipulace, tak za zmínku stojí také hygienický způsob vyprazdňování sběrné nádobky na prach. Jednoduše ji umístíte nad odpadkový koš, zmáčknete tlačítko a ona se sama vysype. Nemusíte na nic sahat a prach zbytečný vířit, což ocení zejména alergici.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Konstrukce 2v1

Ano

100 % Ano
Funkce vytírání

Ne

80 % Ne, 20 % Ano
Hmotnost dle výrobce (kg)

3,4

2,85

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé si vysavač Xiaomi pochvalují a vyzdvihují především jeho vysoký sací výkon, což bývá logicky často nejdůležitějším parametrem. Kladně hodnotí také rychlé nabíjení a dokovací stanici, která je součástí balení. Vysavač do ní po úklidu jednoduše zavěsíte a on se sám dobíjí, aby byl připravený na další použití.

Naše hodnocení a závěr

Velkou výhodou akumulátorového vysavače Xiaomi Mi Handheld 1C je především jeho vysoký výkon, dlouhá výdrž baterie a rychlé dobíjení. Všechny tyto parametry patřily v našem srovnání k těm nejlepším. Oceňujeme také výběr ze tří různých režimů úklidu a hygienické vyprazdňování prachové nádobky. Někoho by mohla odradit trochu vyšší pořizovací cena, kterou považujeme v tomto případě ale za opodstatněnou, protože k samotnému vysavači dostanete i spoustu nástavců a příslušenství. Mezi nimi najdete například elektrický mini kartáč na matrace nebo štěrbinový kartáč do hůře přístupných míst. Za nevýhodu by se dala na druhou stranu označit vyšší hlučnost a absence LED osvětlení.

Pokud by vám cena připadala přeci jen vysoká a chcete si raději pořídit levnější vysavač, podívejte se také na recenzi akumulátorového modelu Eta Moneto 1449 90000.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Xiaomi Mi Handheld 1C | Hodnocení: 92,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub má v naší redakci v péči technická témata a testování produktů. Testy vysavačů sestavoval osobně na základě vlastního technického vzdělání a laboratorních zkušeností a inspiroval se normami a zahraničními odbornými testy. Na stránce vám například vysvětlí, proč si dát pozor na tvar podlahové hubice. Jeho články a recenze najdete také u elektroniky a aku nářadí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, tento vysavač sem si vybral a pak narazil na vaši recenzi, která mě ve výběru jen potvrdila. Děkuji za ni. Jen mam otázku jestli víte jaka je účinnost na koberci s vyšším vlasem. Je mi jasné, že u takového koberce bude klesat výdrž baterie. Jde mi čistě o jeho účinnost.

Dekuji za odpověď

Roman Mrázek

Dobrý den, vysavač Xiaomi Mi Handheld 1C si podle uživatelských recenzí poradí dobře i s koberci. Prach i větší nečistoty z něj dokáže odstranit snadno, na zvířecí chlupy ovšem zase tolik účinný není. Co se ale týče srovnání s ostatními akumulátorovými vysavači v této cenové kategorii, řadí se v tomto ohledu k těm nejlepším.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den,
jak se přidělá dokovací stanice? Koukala jsem na fotky a tam byla připevněná na zdi, jak je tedy rešený přívod elektriky do stanice?
Děkuji

Dominika Lebrová

Dobrý den, ano, držák na vysavač si můžete připevnit na zeď. K vysavači je samostatná nabíječka, takže ho můžete nabíjet zvlášť nebo dávat do nabíjecí stanice. V takovém případě vám ze stanice povede kabel od nabíječky, který musíte připojit do zásuvky. Dokovací stanici proto doporučujeme umístit do její blízkosti.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Xiaomi Mi Handheld 1C

Xiaomi Mi Handheld 1C

5 000 Kč Orientační cena