Test 10 nejlepších all in one PC 2021 | Recenze & Jak vybrat | Arecenze
Menu

Srovnávací test a recenze
nejlepších all in one PC

V dnešní době bez počítačů prakticky nemůžeme existovat. Práce, zábava, sociální život, to všechno se odehrává jejich prostřednictvím. Pokud se pokazí, máme problém, jenž se negativně podepíše na všech oblastech naší existence. Jeho nákupu je proto zapotřebí věnovat adekvátní péči tak, aby bylo riziko selhání co nejnižší.

Vydali jste se do obchodu, ale najednou nevíte, po čem sáhnout? Vadí vám přehřívání notebooků, ale zároveň si nechcete zaneřádit pracovní místo rozměrnou krabicí stolního PC? Využíváte-li počítač k méně náročnějším činnostem, jako je kancelářská práce nebo sledování filmů, zamyslete se nad zakoupením varianty All in One. Jak již její název napovídá, komponenty i monitor jsou umístěny v jedné krabičce, kterou pohodlně umístíte na stůl.

Jelikož nabídka je široká a orientace v ní není příliš jednoduchá, připravili jsme následující článek. Naleznete v něm soupis nejdůležitějších parametrů, jejichž vhodnou kombinací získáte pomocníka odpovídajícího vašim požadavkům a nárokům.


Nejlepší all in one PC dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Vzhled Název Výrobce Velikost operační paměti (GB) Orientační cena Aktuální cena
1.
Recenze Apple iMac 27" MXWT2CZ/A
Apple iMac 27" MXWT2CZ/A Apple 8 55 000 Kč Zobrazit nabídky
2.
Recenze HP 21-b0000nc 2X3D6EA
HP 21-b0000nc 2X3D6EA HP 4 10 000 Kč Zobrazit nabídky
3.
Recenze Asus Vivo M241DAK-BA111M
Asus Vivo M241DAK-BA111M Asus 16 15 000 Kč Zobrazit nabídky
4.
Recenze Lenovo V30a 11FT0087CK
Lenovo V30a 11FT0087CK Lenovo 8 17 000 Kč Zobrazit nabídky
5.
Recenze HP 25D16EA
HP 25D16EA HP 8 12 500 Kč Zobrazit nabídky
6.
Recenze Dell Inspiron 24 TA-5400-N2-702S
Dell Inspiron 24 TA-5400-N2-702S Dell 16 27 000 Kč Zobrazit nabídky
7.
Recenze HP 25P77EA
HP 25P77EA HP 8 17 000 Kč Zobrazit nabídky
8.
Recenze Apple iMac MHK33CZ/A
Apple iMac MHK33CZ/A Apple 8 40 000 Kč Zobrazit nabídky
9.
Recenze Lenovo 3 F0EV0018CK
Lenovo 3 F0EV0018CK Lenovo 8 16 000 Kč Zobrazit nabídky
10.
Recenze Dell OptiPlex 0M7GG
Dell OptiPlex 0M7GG Dell 8 24 000 Kč Zobrazit nabídky

Jak vybrat all in one PC

Mnozí zákazníci mají tendenci zaměňovat AIO počítače s předpřipravenými stolními sestavami, jež běžně naleznete ve všech obchodech s elektronikou. Není tomu ovšem tak, s čímž vás seznámíme v první kapitole věnované charakteristickým rysům All in One systému.

Když už se vydáte do obchodu, vyplatí se sledovat zejména výkon procesoru, jenž se stará o provádění výpočetních operací. Milovníci her nebo grafici se rozhodně budou zajímat i o úroveň grafické karty. Operační paměť potom představuje poslední člen trojice nejdůležitějších komponent každé platformy.

Podle povahy prováděných činností si dobře promyslete, kolik volného místa bude zapotřebí. Vzhledem k tomu, že obrazovka a case jedno jest, věnujte dostatečný prostor výběru dostatečně kvalitního displeje. Závěrem doporučujeme brát ohled i na množství vstupů a výstupů umožňujících propojení s další elektronikou.

Poslední kapitolku každého článku věnujeme cenovému okénku, v němž vám představíme výsledky analýzy dostupných modelů. Získáte tak alespoň zběžnou představu o obnosu, který si budete muset pro pořízení AIO sestavy připravit.

Co je All in One PC a k čemu se hodí?

Laici neorientující se v problematice počítačů teď možná tápou nad tím, co si pod termínem All in One představit. Realita je přitom velice jednoduchá – jedná se o spojení case a monitoru v jediné krabici. To znamená, že máte pouze monitor, ve kterém je zabudované vše a tím pádem nepotřebujete PC skříň. Takové řešení skýtá hned několik velkých výhod, pro které jeho obliba neustále stoupá:

 • Nízké nároky na prostor
 • Větší obrazovka než u klasických notebooků
 • Prakticky žádné kabely
 • Nižší spotřeba
 • Zajímavý, moderně působící, design
 • Široké uplatnění
 • Okamžité uvedení do provozu

Samozřejmě si dávejte pozor, pokud hledáte platformu pro hraní nejnovějších her. Omezený vnitřní prostor není dostatečný pro umístění nejvýkonnějšího vybavení, proto byste mohli být zklamáni. Náročným hráčům doporučujeme dát přednost klasickým stolním počítačům nebo herním notebookům nad 40 000 korun.

Podobně jako u laptopů nepočítejte s širokými možnostmi rozšíření. Provádění jakýchkoliv oprav je taktéž poměrně náročné a vždy vyžaduje zásah servisního střediska. Nezřídka se bohužel stane, že cena za opravu nebo náhradu spálené komponenty bude vyšší než pořízení úplně nové platformy.

Procesor

Základem každého komputeru je procesor, který se stará o výpočetní operace. Obecně platí, že čím náročnější činnost provádíme, tím výkonnější čip potřebujeme. V současné době se na trhu pohybují dva hlavní hráči, kteří si rozdělili trh – AMD a Intel.

Procesory standardně dělíme podle počtu jader a frekvence. Pro běžné kancelářské použití plně dostačuje 1 nebo 2jádrový procesor o frekvenci přesahující hranici 1,5 GHz. Jestliže se ve volném čase věnujete stříhání videa nebo hraní her, máte k dispozici i čtyř nebo šestijádrové modely, jejichž výkon je znatelný. Negativně se však projevuje na spotřebě energie a teple, které počítač svou činností produkuje. O významné zkrácení životnosti horkem zasažených součástek asi nemusíme dlouho hovořit.

Grafická karta

Věnujete veškerý svůj volný čas sledování filmů? Plně si vystačíte s integrovanou kartou, jež se postará jak o zobrazení základních programů, tak i vykreslení filmového obrazu. Řadíte-li se naopak mezi vášnivé hráče počítačových her, pátrejte po modelu vybaveném dedikovanou grafickou kartou z dílny společnosti nVidia nebo AMD ATI. Díky svému výkonu a speciální architektuře se postarají o dokonalou kvalitu obrazu bez sekání.

Výběru grafické karty jsme navíc věnovali samostatnou stránku včetně nákupního rádce Jak vybrat grafickou kartu.

Operační paměť

Bez paměti by to zkrátka nešlo. Společně s procesorem nejvýrazněji ovlivňuje výpočetní výkon. Kapacita se udává v GB, přičemž platí, že čím vyšší je, tím lépe. V současné době se užívá standard DDR3 vyznačující se vysokou rychlostí a propustností. Jestliže kupujete dedikovanou grafickou kartu, dejte si pozor, aby se standard její paměti shodoval s tou operační. V opačném případě budete svědky zbytečného snížení výkonu.

Pro pohodlnou kancelářskou práci plně postačují 2 GB RAM. Složitější činnosti nebo hraní her vyžaduje alespoň 6 GB RAM, jinak hrozí, že mnohé aplikace ani nespustíte, jelikož zařízení zkrátka nebude mít kam zapisovat čtené soubory.

Volné místo

K čemu by vám počítač byl, kdybyste nemohli svou práci uložit? Poohlížejte se po disku nabízejícím kapacitu podle toho, s jak velkými soubory pracujete. Obecně platí, že tvorba kancelářských dokumentů vyžaduje menší prostor než hry nebo náročná grafika.

V současné době lze volit ze dvou základních typů disků:

 • HDD (Hard Disk Drive) – klasický plotnový disk se zápisovými hlavami, výrazná kapacita, nízká cena, nižší životnost, omezená odolnost proti nárazům a mechanickému poškození, riziko ztráty dat
 • SSD (Solid State Drive) – flash disky bez ploten, dlouhá životnost, odolnost proti mechanickému poškození, vysoká rychlost čtení i zápisu, nízká kapacita, vysoká cena.

Standardně se velikost pohybuje od 250 GB až po 1 TB, přičemž platí, že vyšší kapacitou se pyšní klasické HDD. Dražší sestavy běžně kombinují oba typy – SSD pro uložení operačního systému a klíčových dokumentů a obrovský HDD pro běžnou práci.

Dostanete-li se během používání počítače do fáze, kdy kapacita pevného disku nedostačuje, nemusíte v panice začít promazávat nepotřebné soubory. Jednoduše zakoupíte externí disk, jenž připojíte prostřednictvím rozhrání USB.

Obrazovka

Bez obrazovky by to nešlo a u All in One sestav sehrává její provedení ještě výraznější roli než u ostatních typů. Značná výhoda oproti běžným notebookům spočívá ve větších úhlopříčkách, jelikož volit lze z rozmezí od 15,6″ do 27″. Na své si tak přijdou jak minimalisté, tak milovníci obrazů připomínajících menší televizory.

Během výběru obrazovky rozhodně dbejte na rozlišení, jež udává jemnost zobrazení. Na pultech obchodů ještě stále naleznete čtyři základní typy obrazovek dle počtu pixelů:

 • HD – 1366 × 768 pixelů, nízká cena, dnes již pomalu ustupující formát
 • HD+ – 1600 × 900 pixelů, málo rozšířený, jen o něco málo vyšší kvalita
 • Full HD – 1920 × 1080 pixelů – dnešní standard, dokonale vyvážený poměr cena/výkon, vhodný pro zařízení ke sledování filmů
 • WQHD – 2560 × 1400 pixelů – vysoká kvalita obrazu, širokoúhlé zobrazená
 • 4K – 3840 × 2160 pixelů – nejvyšší současná úroveň, dokonalá úroveň zobrazení za obrovskou cenu

Dávejte si dobrý pozor na kvalitu zpracování monitoru a jeho značku. Stane-li se vám totiž, že přestane fungovat, musíte do opravny nemilosrdně zaslat celý počítač, i kdyby ostatní vybavení bylo v naprostém pořádku.

Některé modely se honosí dotykovou obrazovkou. Toto řešení je optimální, nepočítáte-li s užíváním periférií jako jsou klávesnice i myš, jež bývají často součástí balení. Berte ovšem na vědomí fakt, že vzhledem k relativní novosti této technologie bývají dotykové LCD častěji servisovány.

Nedáte dopustit na sledování filmů ve 3D rozlišení? Jistě v nabídce naleznete svého favorita, jehož obrazovka tuto technologii podporuje. Po dokoupení speciálních brýlí se můžete naplno ponořit do svých milovaných světů.

Rozhraní a doplňky

Ať již chcete svou platformu propojit s myší, klávesnicí, externím monitorem, televizorem nebo modemem, potřebujete adekvátní rozhraní. Proto si zvolený model důkladně prohlédněte a pátrejte po přítomnosti drahocenný vstupů a výstupů. Čím širší jejich škála bude, tím větší uplatnění a možnost propojení s dalšími přístroji. Pátrejte po následujících zdířkách:

 • USB – základ, pro propojení s myší, klávesnicí, tiskárnou, skenerem či externím pevným diskem
 • HDMI, VGA, DVI, Display Port – pro připojení externího monitoru nebo televizoru
 • eSATA – pro externí pevné disky
 • LAN – připojení k místní síti (článek Jak vybrat switch si přečtěte zde)

Jakýsi vrchol potom představuje přítomnost tuneru. S jeho pomocí vytvoříte ze svého počítače praktický televizor, jenž „chytá“ všechny běžné dostupné stanice. Někteří výrobci dokonce pamatují na dálkové ovládání.

Cena

Ať již vybíráme cokoliv, stejně vždy nakonec skončíme u počítání cen. Snažíme se nalézt adekvátní poměr ceny a výkonu tak, abychom zbytečně nepřeplatili, a přitom získali přesně takové vlastnosti, jaké potřebujeme. Proto na konec každého článku zařazujeme cenové okénko, v němž vás seznamujeme s intervaly, v nichž se patrně budete během nákupu pohybovat. Výjimku jsme neučinili ani v tomto případě a těšit se můžete hned na tři skupiny, v nichž se nacházejí mašiny podobného výkonu a kvalit.

Cena do 15 000 Kč

Pátráte po vhodné platformě do své domácí kanceláře? Sledujete rádi filmy? Náročná grafika a počítačové hry vám nic neříkají? Potom si plně vystačíte s modelem dostupným za cenovku do 15 000 korun. Prim zde hrají dvoujádrové procesory o frekvenci do 2,8 GHz, dedikované grafické karty a paměť RAM nepřesahující hranici 4 GB.

Pevné disky se pyšní kapacitou 1 TB, což představuje dostatek místa i pro ty nejnáročnější uživatele. Běžně se jedná o jediný disk typu HDD, pozor tedy na vibrace a otřesy. Samozřejmostí je bohatá škála výstupů a doplňků, takže připojení periférií jako jsou myš, klávesnice nebo tiskárna není žádný problém. Čtečky paměťových karet, Wi-Fi adaptéry a webkamery dnes představují základní výbavu i těch nejlevnějších zařízení.

Cena od 15 000 do 30 000 Kč

Početně zdaleka největší kategorie se pohybuje v rozmezí od 15 do 30 tisíc korun. Valná většina modelů je určena pro kancelářské nebo multimediální využití. Mnohem častěji se zde vyskytují i čtyř nebo šestijádrové procesory zajišťující svižný chod prakticky všech aplikací bez náročné grafiky. Paměť se pohybuje v rozmezí od 4 do 8 GB, což potěší i náročnější zákazníky. Jednoznačně dominují integrované grafické karty, s nimiž zkrátka novější hry nerozpohybujete.

Volit můžete z různých velikostí obrazovek, přičemž ty největší se pyšní až 24“. Standardem je stále ještě Full HD rozlišení, avšak modernější QHD nebo dokonce 4K již nejsou pouhou výjimkou potvrzující pravidlo. Ve větší míře se též uplatňují SSD disky, u nichž však nelze očekávat větší kapacitu než 256 GB. Naproti tomu HDD poskytují i více než 1 TB volného prostoru. Dvojice spolupracujících disků se bohužel vyskytuje jen zřídka.

Cena nad 30 000 Kč

Vyžadujete za všech okolností jen ty nejlepší vlastnosti? Připravte si finanční obnos začínající na 30 000 korunách a máte je mít. Na své si přijdou i hráči her, jelikož tato kategorie již obsahuje i omezenou nabídku herních platforem s dedikovanými grafickými kartami. Ani ty ovšem svým výkonem moderním notebookům nebo klasickým stolním počítačům konkurovat nemohou.

Šestijádro považujte za standard, stejně jako 8 GB paměti. Úhlopříčka již nejde pod 20 palců a mnoho modelů nabízí i 5K displej. Na své si přijdou i zájemci o kombinaci dvou pevných disků typu HDD a SDD.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.5 z 59 hlasů