Hodnocení | Produkt | Klady | Zápory | Orientační cena | Aktuální cena |
---|---|---|---|---|---|
Top 1 |
|
|
60 000 Kč | Zobrazit nabídky | |
Top 2 |
|
|
30 000 Kč | Zobrazit nabídky | |
Top 3 |
|
|
13 000 Kč | Zobrazit nabídky |
Jak vybrat All in One PC
Počítač typu All in One („vše v jednom“) v sobě kombinuje výhody běžných stolních počítačů a notebooků. Abyste ale neměli přehnaná či zkreslená očekávání, hned na začátku vám řekneme, komu je vlastně takový systém určený. Představa obrazovky, do které se vše schová, je totiž sice lákavá, například pro hraní her se ale příliš nehodí. Řada úskalí vás čeká také při výměně jeho součástí, nebo jejich selhání.
Ve zbytku článku Jak vybrat All in One PC se již budeme věnovat jednotlivým parametrům. Základem počítače je trojice procesor – paměť RAM – grafická karta. V článku vám proto vysvětlíme, jak se v těchto kategoriích zorientovat, který výrobce dělá lepší čipy a proč je těžké je mezi sebou srovnávat.Také vám ukážeme, že je systém AiO mnohem podobnější laptopům než počítačům. Podrobně se také budeme věnovat pevným diskům.
U All in One počítačů je naprosto klíčová obrazovka. Budete se na ni koukat dost možná dennodenně a hodí se vědět, k čemu je vyšší rozlišení a co určuje kvalitu obrazu. Důležitá je i možnost připojit další zařízení, jako je klávesnice a myš, tiskárna či telefon – o tom více v kapitole věnované konektivitě. Hned poté se dozvíte o různých funkcích, které AiO mohou či nemusí mít. Na závěr vám řekneme, jaký počítač můžete za své peníze očekávat.
Jak vybrat All in One PC stručně
- Rozhodněte se, jestli je systém all in one tím pravým. Představa jedné obrazovky s počítačem uvnitř je lákavá, má však i své mouchy.
- Vše začíná procesorem. Jde o srdce celého počítače, které se stará o výpočty a procesy. Sledujte jádra a frekvence, ale i generace – čísla mohou často klamat.
- Nečekejte grafické zázraky. Naprostá většina sestav má integrované grafické karty, jejichž výkon se sice rok od roku výrazně zvyšuje, na plnohodnotné hraní se však nehodí.
- Bez operační paměti RAM to nepůjde. Hledejte ideálně 8 GB a více. Pro základní práci sice budou stačit i 4 GB, to však nemusí platit dlouho.
- SSD nebo HDD? Oba typy pevných disků mají své výhody i nevýhody. Doporučujeme alespoň malé SSD, neboť výrazně zrychluje chod a spouštění aplikací i systému. Hard disk lze vždy dokoupit externě.
- Nechcete se koukat na špatnou obrazovku. Monitor můžete vyměnit, což u AiO nejde. Rozmyslete se proto, jakou velikost, rozlišení a kvalitu od obrazovky očekáváte.
- Díky konektorům doženete nedostatky. Malý disk se dá nahradit externím, obrazovka doplnit monitorem, množství konektorů vylepšit USB hubem. Ale jen, pokud půjdou do počítače zapojit.
- Windows nebo MacOS? Každý má své pro a proti. Někteří mají jasno a na svou volbu nedají dopustit, ostatním doporučujeme s rozdíly seznámit.
- Wi-Fi, Bluetooth a další. Může se zdát, že jde o maličkosti, ale výrazně jimi zvýšíte uživatelský komfort i snadnost ovládání počítače.
Co je All in One PC a k čemu se hodí?
Lidé, kteří se neorientující v problematice počítačů, teď možná tápou nad tím, co si pod termínem All in One představit. Realita je přitom velice jednoduchá – jedná se o spojení počítače a monitoru v jediné krabici. To znamená, že máte pouze monitor, ve kterém je zabudované vše, a tím pádem nepotřebujete PC skříň. Takové řešení skýtá hned několik velkých výhod, pro které jsou All in One počítače oblíbené:
- Nízké nároky na prostor
- Větší obrazovka než u klasických notebooků
- Prakticky žádné kabely
- Nižší spotřeba
- Zajímavý, moderně působící design
- Široké uplatnění
- Okamžité uvedení do provozu
Samozřejmě si dávejte pozor, pokud hledáte platformu pro hraní nejnovějších her. Omezený vnitřní prostor není dostatečný pro umístění nejvýkonnějšího vybavení, proto byste mohli být zklamáni. Náročným hráčům doporučujeme dát přednost klasickým stolním počítačům nebo herním notebookům nad 40 000 korun.
Podobně jako u laptopů nepočítejte s širokými možnostmi rozšíření. Provádění jakýchkoliv oprav je taktéž poměrně náročné a vyžaduje zásah servisního střediska. Nezřídka se bohužel stane, že cena za opravu nebo náhradu spálené komponenty bude vyšší než pořízení úplně nové platformy.
Procesor
Základem každého počítače je procesor, který se stará o výpočetní operace, a ani u typu All in One tomu není jinak. Obecně platí, že čím náročnější činnost provádíme, tím výkonnější čip potřebujeme. V současné době se na trhu s počítači a notebooky pohybují dva hlavní hráči, kteří si rozdělili trh – AMD a Intel. Dlouho měl navrch druhý zmíněný, v poslední době se však daří i AMD a v ohledu výkonu je situace poměrně vyrovnaná.
Procesory obvykle dělíme podle počtu jader a frekvence. Pro běžné kancelářské použití plně dostačuje dvou nebo čtyřjádrový procesor o frekvenci atakující hranici 2,5 GHz. Jestliže se ve volném čase věnujete stříhání videa nebo hraní her, máte k dispozici výkonnější čtyřjádrové nebo šestijádrové modely, jejichž výkon je znatelný. Negativně se však projevuje na spotřebě energie a teplo, které produkuje, může zkracovat životnost počítače.
Zajímejte se také, o jakou generaci čipu se jedná. Takřka každý rok totiž výrobci vydávají nové modely a rozdíly oproti starším mohou být zanedbatelné (zvýšení výkonu v jednotkách %), ale též naprosto klíčové (klidně 2x vyšší výkon). Obvykle k tomu dochází při zlepšení technologie, která umožní vytvořit menší čip, a tato informace je dopředu známá. Doporučujeme proto před nákupem sledovat novinky a případně i pár měsíců posečkat.
AMD nebo Intel?
Ještě se vrátíme k otázce výrobce. Procesory od Intelu a od AMD se totiž porovnávají poměrně složitě. Každý z výrobců zvolil jinou strategii, jak dosáhnout co nejvyššího výkonu, a každá z těchto strategií má své výhody i nevýhody. V průběhu času se navíc čas od času misky vah vychýlí ve prospěch jednoho, jako tomu bylo ještě před pár lety. Vždy dbejte na to, abyste srovnávali co možná nejpodobnější údaje a abyste je správně interpretovali.
Obecně poté platí, že Intel má obvykle vyšší výkon na každé jádro – nepotřebuje jich tolik, což je úspornější a vhodnější pro běžnou činnost a práci. AMD naopak raději přidá jádra navíc, čímž celkový výkon Intelu dorovná (nebo i překoná), fakticky ale tento výkon dokážou využít pouze náročné hry či např. programy na editaci videa.
Ani stejná frekvence neznamená u AMD a Intelu tentýž výkon, další zmatek navíc přinášejí různé „turbo“ režimy, kterých jsou procesory schopné pouze po krátkou dobu. Řešením proto může být ověření skutečného i „turbo“ výkonu v některém z benchmarků či srovnání, které lze zdarma nalézt na internetu. Opět ovšem dávejte pozor na to, co daná čísla vyjadřují – vyšší „surový“ výkon nutně neznamená, že je pro vaše použití vhodnější.
Grafická karta
Grafická karta bývá standardně umístěna na čipu s procesorem. V takovém případě hovoříme o tzv. integrované grafické kartě. Pokud si s ní vystačíte, ušetříte – nemusíte totiž kupovat žádnou vlastní grafiku. Na druhou stranu se hodí pouze pro jednoduché pracovní či domácí nasazení, neboť má obvykle jen zlomek výkonu plnohodnotné karty a grafickou paměť sdílí s pamětí RAM. U All in One počítačů tento typ výrazně převládá.
V posledních letech se navíc integrované karty výrazně posunuly. Nejprve díky AMD, které k procesorům Ryzen „přibalilo“ karty na úrovni základních dedikovaných, v poslední době už ale dobré integrované karty umí i Intel (hlavně od řady Iris). A tak zatímco dříve byly spíše k tomu, abyste při selhání vlastní karty vůbec počítač zapnuli, některá novější řešení se dají použít i pro hraní řady her (byť na úkor detailů či při nižším rozlišení).
Pokud ale chcete stříhat a editovat video, hrát náročné hry ve Full HD či těžit kryptoměny, doporučujeme (po zamyšlení se, je-li All in One řešení pro vás tím pravým) hledat systémy s dedikovanou grafickou kartou. Taková karta bývá až mnohonásobně výkonnější než klasická integrovaná a obvykle se do AiO řešení nedá dostat jinak než přímo při nákupu. Jejich výběr je ale velmi omezený. Sledujte u nich zejména generaci a velikost paměti.
Nvidia, AMD, nebo někdo jiný?
Podobně jako u procesorů, je u grafických karet konkurence zejména mezi dvěma výrobci – Nvidií a opět AMD. V posledních letech ovšem Nvidia na trhu s dedikovanými kartami svého konkurenta drtí, zaujímá přes 80 % trhu. Je ovšem dobré říct, že se jedná hlavně o desktopová řešení. All in One systémy využívají podobné součástky jako notebooky – mají tedy většinou integrované grafické karty, a to od Intelu či AMD.
Ještě nedávno platilo, že integrované karty od AMD soupeře od Intelu naprosto deklasovaly, zejména s příchodem čipů Ryzen. Nyní se ale lépe se začíná dařit i Intelu, který se na svých integrovaných řešeních rozhodl výrazně zapracovat (zejména s nástupem řady Iris). Počátkem roku 2022 dokonce Intel představil vlastní systém Arc, na němž hodlá stavět i dedikované grafické karty, a narušit duopol Nvidia/AMD.
Tak jako tak při výběru grafické karty pro All in One PC neuděláte chybu s ani jedním výrobcem. Zaprvé budete většinou vybírat mezi dvěma integrovanými možnostmi dle výrobce čipu, neboť dedikovaných karet pro AiO je poskrovnu, zadruhé segment grafických karet jako celek díky kryptoměnám výrazně roste a rozdíly se stírají. Řiďte se tak zejména radami, které jsme zmínili výše a podívejte se na zkušenosti ostatních uživatelů.
Operační paměť
Bez paměti by to zkrátka nešlo. Společně s procesorem nejvýrazněji ovlivňuje výpočetní výkon. Kapacita se udává v GB s tím, že více je lépe. V současné době se užívá standard DDR4, na obzoru už však je DDR5. Do RAM se ukládají všechny údaje, které musí být okamžitě k dispozici a na něž výrazně pomalejší pevný disk nestačí. Pokud je jí nedostatek a data se musí ukládat na disk, dochází ke ztrátě výkonu či pádu programů a systému.
Pro pohodlnou kancelářskou práci by vám měly stačit 4 GB RAM. Avšak pouze za předpokladu, že dokážete být efektivní – už třeba desítky spuštěných záložek v prohlížeči (což je pro některé nepředstavitelně málo) mohou způsobit sekání počítače. Větší jistotu tak poskytují systémy s 6 či 8 GB RAM, které nabízí i „luxus“ v podobě lehkého nepořádku. Aplikace nemusíte hned vypínat a mohou běžet na pozadí, vše bude navíc svižnější.
Pokud chcete hrát hry či stříhat video, všechny hodnoty si vynásobte. I hraní starších 3D her dokáže ukrojit několik gigabajtů RAM, a s 4 GB se ani nemusí spustit. 8 GB RAM je tedy naprosté minimum, pro větší pohodlí a také jistotu do budoucna však „gamerům“ radíme připlatit si za 16 GB. I tím, že jakékoliv úpravy komponent All in One počítače jsou v domácím prostředí takřka nemožné, se vám případná investice za pár let vrátí.
DDR4, DDR5 či LPDDR4X?
Že vám dané údaje nic neříkají? Pak vězte, že se jedná o nové typy – či chcete-li generace, operačních pamětí. Mnozí si ještě budou pamatovat RAM typu DDR3 (nebo ji dokonce budou mít v počítači), již několik let ale dominuje paměť DDR4. Každá nová generace obvykle zvyšuje propustnost paměti. To zjednodušeně znamená, že při stejné kapacitě dokáže RAM zpracovat více dat, což zrychluje běh systému či plynulost her a programů.
Platí přitom, že verze paměti RAM je dána čipem/procesorem – ten ji totiž musí podporovat. Poslední, co chcete je čip, který s vaší novou RAM nedokáže plnohodnotně spolupracovat – její rychlost totiž padá na úroveň generace starší. Aktuálně se řeší zejména nový typ DDR5, který by měl opět přinést výrazné zrychlení a zlepšení. Dobrou zprávou je, že kompatibilitu u All in One PC řešit nemusíte, pokud se nerozhodnete jednu z komponent vyměnit.
Pocítíte to však u integrované grafické karty, která ke svému chodu paměť RAM využívá. A zatímco u systému si některých rozdílů ani nevšimnete, grafika vám ho ukáže naplno. V této souvislosti je dobré zmínit ještě jeden rozdíl – mezi plnohodnotnou RAM DDR4 a úspornější LPDDR4x. Tu díky nižší spotřebě najdete hlavně v telefonech a laptopech, sem tam na ni ale narazíte i u AiO. Při stejném nastavení a rozmístění je však výrazně pomalejší.
Kapacita disku
K čemu by vám počítač byl, kdybyste nemohli svou práci uložit? Kapacitu disku vybírejte podle toho, s jak velkými soubory pracujete. Obecně platí, že tvorba kancelářských dokumentů vyžaduje menší prostor než hry, filmy nebo náročnější grafické práce. V současné době lze volit ze dvou základních typů disků:
- HDD (Hard Disk Drive) – klasický plotnový disk s velkou kapacitou, nižší cenou a větším rizikem náhodného selhání.
- SSD (Solid State Drive) – disky bez ploten s vysokou rychlostí čtení i zápisu, ale nižší dostupnou kapacitou a výrazně vyšší cenou. Na rozdíl od HDD se postupně opotřebovává, nečekaně selže málokdy.
Standardně se velikost pohybuje od 128 GB u základních modelů až po 1–2 TB, přičemž platí, že vyšší kapacitou se pyšní klasické HDD. Dražší sestavy někdy kombinují oba typy – SSD pro uložení operačního systému a klíčových dokumentů, náročných programů či her a kapacitně větší HDD pro ostatní data. Doporučujeme volit takové modely, které alespoň základní SSD disk mají – systém je výrazně rychlejší a HDD můžete dokoupit externě.
Výhody a nevýhody všech tří řešení poté shrnuje následující tabulka:
Typ disku | Výhody | Nevýhody |
HDD |
|
|
SSD |
|
|
Kombinace HDD + SSD |
|
|
Obrazovka
U All in One sestav je obrazovka ještě důležitějším kritériem než u kompletních PC sestav i laptopů. Výhoda oproti běžným notebookům spočívá ve větších úhlopříčkách, které se až na výjimky pohybují mezi 21 a 27 palci. Díky nim je práce na All in One sestavě jednodušší, neboť je text větší a vejde se ho na obrazovku více. Na druhou stranu obrazovku nezvětšíte (byť můžete k počítači připojit jiný monitor), dobře si proto její velikost rozmyslete.
Během výběru obrazovky rozhodně dbejte na rozlišení, jež udává jemnost zobrazení. Drtivá většina dnešních AiO obrazovek využívá variantu rozlišení Full HD (1920×1080 px) nebo „4,5K“ (4480×2520 px). Vyšší počet pixelů znamená ostřejší obraz s více detaily, výrazně se ale kvůli počtu vykreslených pixelů (které se násobí) zvyšuje náročnost na výpočetní výkon i spotřeba. Zejména u vyšších úhlopříček ale Full HD (či horší) obraz nepůsobí ostře a jemně.
Rozlišení ale není jediným parametrem, který se u obrazovek vyplatí sledovat. Zajímejte se hlavně o kontrast a jas, které oceníte zejména při sledování filmů a videí. Dalším dobrým měřítkem je barevná škála označující spektrum barev, které monitor dokáže vykreslit. Hledejte displeje typu IPS, který je oproti starším TN monitorům lepší takřka ve všem, mimo již zmíněné také mají lepší pozorovací úhly. Zejména grafici poté ocení dotykový displej.
Rozhraní a doplňky
Ať již chcete svou platformu propojit s myší, klávesnicí, externím monitorem, televizorem nebo modemem, potřebujete adekvátní rozhraní. Proto si zvolený model důkladně prohlédněte a pátrejte po přítomnosti drahocenných vstupů a výstupů. Čím širší jejich škála bude, tím snáze All in One sestavu propojíte s dalšími přístroji. Zajímejte se zejména o následující zdířky:
- USB – naprosto nutný základ, slouží k připojení myši, klávesnice, tiskárny, externího disku a dalších; doporučujeme alespoň 4 klasické USB (minimálně dvě ve verzi 3.0 a vyšší), případně 1x USB typu C pro připojení USB hubu, jímž počet (nejen) USB můžete rozšířit
- HDMI, VGA, DVI, Display Port – slouží pro připojení externího monitoru nebo televizoru. Nejvyšší kvalitu přinese HDMI (navíc přenáší i zvuk) či Display Port, VGA a DVI se hodí pro kompatibilitu se staršími monitory
- eSATA – další (obvykle rychlejší) možnost pro připojení externích pevných disků
- LAN – také „ethernet port“, případně „rj-45“, slouží k připojení k místní síti a internetu
- Optická mechanika – do ní se vkládají klasická CD a DVD, v dnešní době je její význam minimální, navíc zvyšuje spotřebu a může hlučet. Doporučujeme pouze těm, kteří ji budou určitě využívat (např. materiály nejsou jinak dostupné)
- Čtečka paměťových karet – usnadní přenos dat např. z fotoaparátu či videokamery, obvykle do ní lze vložit typ SD, případně microSD (s adaptérem)
- 3,5mm jack – klasický sluchátkový port.
- VESA držák – některé All in One jsou uzpůsobené k upevnění na zeď pomocí standardního VESA věšáku, díky čemuž nezabírají místo na stole
Operační systém
Zjednodušeně řečeno jde o prostředí, v němž budete pracovat, ale také v němž běží aplikace a další programy. Volit lze obvykle mezi systémem Windows od Microsoftu či MacOS od Apple. První z nich naleznete na většině klasických počítačů i laptopů od různých výrobců. Pryč jsou doby, kdy šlo o nespolehlivý systém, nicméně oproti MacOS chybí větší propojení s dalšími zařízeními, horší je také získávání ovladačů a bezpečnost.
Systém od Applu vyniká hlavně propojeností s dalšími zařízeními a službami (iPhone, Macbook, Apple Music aj.), jednoduchostí a stabilitou. Sestavy s MacOS jsou ale výrazně dražší a jejich výběr je podstatně menší. Pokud vám ale nevadí prostředí Applu a připlatit si za značku, dostanete odladěný a smysluplný přístroj, s nímž budete mít minimum námahy.
Koupit lze též All in One počítač bez systému (ale ne od Applu), který stojí oproti variantám s Windows méně. Vyplatí se zejména v případech, kdy máte doma klíč k aktivaci Windows navíc, případně vám ho poskytne zaměstnavatel nebo škola zdarma. Zbytečné je si za „okna“ připlácet také těm, kteří používají Linux či jiný alternativní systém.
Další funkce
Při výběru All in One počítače je dobré se podívat také na některé funkce, které lze označit jako klíčové. Část z nich nahrazuje kabely, jiné souvisí se systémem nebo telefonováním.
- Wi-Fi – slouží k bezdrátovému připojení na internet. Je sice pomalejší a méně spolehlivé než spojení přes kabel (LAN), není však potřeba kabel nikudy vést ani schovávat. Doporučujeme alespoň standard Wi-Fi ac, ideálně pak Wi-Fi 6 ax
- Webkamera – díky ní se můžete spojit s ostatními přes videohovory (ať už pracovně přes MS Teams a další, nebo soukromě skrz Skype, Facebook a jiné)
- Bluetooth – přes Bluetooth se připojíte ke klávesnici a myši, telefonu, bezdrátovým sluchátkům či reproduktorům, ale také některým chytrým spotřebičům v domácnosti
- Reproduktor – většina All in One řešení obsahuje i integrovaný reproduktor. Jeho kvalita se nemůže srovnávat s klasickými reprobednami, zejména u dražších modelů však postačí i náročnějším fanouškům filmů či hudby.
- Myš a klávesnice – k některým počítačům dostanete myš a klávesnici přímo v balení. Odpadá tím jejich pořizování, pokud si vystačíte s tím nejjednodušším.
Cena
Cenové rozpětí All in One sestav je velice široké. Použitelné modely naleznete klidně za deset tisíc, na stranu druhou však můžete pořídit i špičkově vybavené kousky s cenou kolem 100 tisíc, s nimiž budou spokojeni zejména grafici, milovníci Applu a hráči her. Pro lepší a snazší orientaci jsme proto počítače rozřadili do několika cenových kategorií. V každé zmíníme, co v daném rozpětí očekávat za komponenty, kvalitu, i pro koho se daný AiO hodí.
Cena do 15 000 Kč
Pátráte po vhodné platformě do své domácí kanceláře? Sledujete rádi filmy? Náročná grafika a počítačové hry vám nic neříkají? Potom si plně vystačíte s modelem dostupným za cenovku do 15 000 korun. Prim zde hrají méně výkonné dvou- a čtyřjádrové procesory o frekvenci do 2,5 GHz, velice slabé integrované grafické karty a paměť RAM obvykle o kapacitě 4 GB nebo 8 GB. Rozlišení obrazovky bývá Full HD či nižší.
Pevné disky jsou převážně typu HDD o kapacitě až 1 TB, což představuje dostatek místa i pro náročnější uživatele. Novější AiO počítače však stále častěji mají SSD disky, bohužel o nižších kapacitách (nejčastěji 128 GB či 256 GB). To stačí na uložení systému, případně lehčí ukládání fotek a videí či pár her. Samozřejmostí jsou USB i další konektory pro připojení periférií, jako je myš, klávesnice nebo tiskárna. Častá bývá Wi-Fi či webkamera.
Cena od 15 000 do 30 000 Kč
Zdaleka největší kategorie. Většina modelů je určena pro kancelářské či multimediální využití. Mnohem častěji se zde vyskytují výkonnější čtyř nebo šestijádrové procesory zajišťující svižný chod prakticky všech aplikací bez náročné grafiky. Dominují integrované grafiky, které však v tomto případě zvládnou i lehčí hraní. Kapacita RAM je většinou 8 GB (výjimečně 16 GB), což stačí pro spuštění náročnějších programů i více záložek v prohlížeči.
Pevný disk bývá typu SSD s kapacitou 256 GB či 512 GB (výjimečně v kombinaci s HDD), obrazovky různých úhlopříček mají až na výjimky stále zejména Full HD rozlišení. Největší rozdíl oproti levnějším typům tak kromě výkonu leží ve věcech, které měřit nelze. Používají se kvalitnější displeje, zpracování celé sestavy bývá na vyšší úrovni a s vyšším důrazem na design, lépe na tom může být konektivita, kvalita vnitřního reproduktoru či množství funkcí.
Cena od 30 000 do 50 000 Kč
Za cenu mezi 30 a 50 tisíci najdete pokročilé modely, které postačí i hráčům či střihačům videa. Většinou dostanete ty nejlepší procesory (obvykle Intel i7 či i5 nebo AMD Ryzen 7/5), které v kombinaci s 8 či 16 GB RAM a silnou integrovanou grafickou kartou budou poskytovat dostatek výkonu i za několik let. Většina má SSD disk o kapacitě 512 GB a více. Vše je na špičkové úrovni, displeje mívají rozlišení 4,5K, a občas bývají dotykové.
Specifickou kategorií jsou poté počítače od Applu (iMac) a firemní systémy. Spojuje je, že mají papírově horší specifikace, zejména jde o menší RAM, nižší kapacitu pevných disků či horší procesory a grafické karty. Výhodou je však jejich precizní zpracování a velký důraz na bezpečnost a uživatelské pohodlí. Takové All in One sestavy se hodí mimo jiné i pro komerční využití.
Cena nad 50 000 Kč
V kategorii nad 50 tisíc korun platí většina z toho, co bylo řečeno u kategorie 30 až 50 tisíc. Naprosto dominují počítače iMac od Applu v různých konfiguracích, v nichž už ale nezaostávají za běžnými sestavami s OS Windows. Mají tak perfektní obrazovkami s 4,5K či 5K rozlišením, osmi či 16jádrové procesory s 16 GB RAM a výkonnými grafickými čipy, až 2 TB svižně SSD disky a veškerou konektivitou, kterou si dovedete u počítače představit.
Ještě extrémněji pak vypadá popis herních All in One počítačů. Jejich množství by sice šlo spočítat na prstech jedné ruky, neboť „gameři“ zkrátka nejsou cílovou skupinou, parametry však nijak nezaostávají za desktopy. Mají 32 GB, ale i 64 GB nebo 128 GB paměti RAM, 10 i více jádrové procesory, špičkové dedikované grafické karty, kvalitní širokoúhlé obrazovky všech možných rozlišení a zásobu funkcí i konektorů, díky nimž je ocení například streameři.