Recenze AlzaPower Wireless 10000mAh - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test AlzaPower Wireless 10000mAh

Pro nenáročné v kategorii Powerbanky s kapacitou do 10 000 mAh

Klady

  • Levné bezdrátové nabíjení
  • Poměrně solidní konstrukce
  • Přijatelná hmotnost

Zápory

  • Menší počet konektorů
  • Textilie se rychle zašpiní
  • Dost se zahřívá
800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

AlzaPower Wireless 10000mAh patří mezi levnější powerbanky s podporou bezdrátového nabíjení. Model jsme testovali, vyzkoušeli jak se nabíjí, ale také kolik energie ze sebe vydá. Při testu jsme se zaměřili i na trvanlivost materiálů a pohodlí při nošení.

Z názvu recenzovaného modelu se dá snadno vyčíst kapacita 10 000 mAh, pohodlně tak nabijete každý běžný chytrý telefon téměř dvakrát. Na těle najdete pouze dva konektory, a to USB-C s podporou 18 wattového nabíjení a klasické široké USB-A rovněž s podporou až 18 wattů.

Svými rozměry je recenzovaný kus spíše trochu nadprůměrný. Délka powerbanky je 13,8, šířka 7 a tloušťka 1,9 centimetru. Konkurence bývá minimálně o milimetry, někdy ale i o celé centimetry menší (v případě dražších modelů). Hmotnost více méně odpovídá kapacitě a v cenové hladině je ve srovnání s konkurencí dokonce o pár gramů nižší. Tělo tvoří tvrzený plast, cívka bezdrátového nabíjení kryje mimo něj i textilie.

Konektivita a napájení

Jak jsme si řekli už výše, na těle najdete pouze dva konektory. Prvním v řadě je USB-C s podporou 5 V při 3 A (15 W), 9 V při 2 A (18 W) a 12 V při 1,5 A (18 W). Stejný port slouží také pro nabíjení powerbanky a dovede využít maximálně 18 wattů. Konektor typu USB-A podporuje při 5 voltech pouze 2,4 ampér (12 W), ostatní 18 wattové standardy ale nechybí.

Bezdrátové nabíjení funguje jak má, spustit jej je potřeba bočním tlačítkem na powerbance, stejně jako u konkurence. Powerbanka podporuje bezdrátový výstup 5, 7,5 a 10 wattů. Nejedná se tak o žádného rychlíka, pro doplnění baterie při sezení u stolu ale stačí. Stále je to přeci jen elegantnější řešení, než s sebou všude tahat nevzhledný kabel.

Výrobce uvádí dobu potřebnou pro nabití AlzaPower Wireless 10000mAh jako 3 hodiny. Tato hodnota je podle naší zkušenosti spíše pesimistická, nám se podařilo powerbanku nabít za čas okolo 2,5 hodiny (146 minut).

Test nabíjení

Při bezdrátovém nabíjení si AlzaPower Wireless 10000mAh nerozuměla s telefonem Samsung Galaxy S22 Ultra, když jsme kde nám aplikace AccuBattery ukazovala příkon pouze okolo 2,8 wattů. Po přičtení nějakého toho wattu na spotřebu telefonu se dostáváme maximálně na hodnotu okolo 4 W. Naproti tomu Google Pixel 7 dokázal vytěžit téměř maximum a aplikace ukazovala hodnoty okolo 8,6 W. To se blíží avizovanému maximálnímu výkonu powerbanky.

Klasicky zajímavých hodnot jsme dosáhli při testu nabíjení prostřednictvím kabelu. Stejně jako u všech ostatních testovaných powerbank se ukázalo, že je na trhu výrobců chytrých telefonů nepořádek v nabíjecích standardech. Zatímco Xiaomi 12T Pro a Google Pixel 7 dokázali využít při započítání souběžné spotřeby něco málo přes 15 wattů (v tabulce uvádíme výsledné tempo nabíjení), Samsung Galaxy S22 Ultra standard pro nabíjení 12 V nepodporuje.

Nabíjel se proto tempem okolo 10 wattů. Z výsledků v tabulce by se mohlo zdát, že výrobce powerbanky neříká o výstupním výkonu pravdu. To by nebyla úplně přesná interpretace, protože výrobci telefonů nejsou schopni dohodnout se na jednom standardu nabíjení, který by byl jednotně používán.

Telefon Maximální příkon dle výrobce telefonu Příkon z powerbanky (USB-C) Příkon z powerbanky (USB-A)
Samsung Galaxy S22 Ultra 45 W 10,0 W 8,7 W
Xiaomi 12T Pro 120 W 15,3 W 11,6 W
Google Pixel 7 20 W 15 W 12,2 W

*Hodnoty jsou orientační, zkresluje je vlastní spotřeba telefonů maximálně o jednotky wattů. Pro měření byla využita aplikace AccuBattery.

Parametr Tento produkt
Kapacita podle výrobce (mAh)

10 000

Materiál

Plast, textilie

Hmotnost (g)

230

Typ baterie

Li-Pol

Počet výstupních portů

2

Výstupní port

USB-C, USB-A

Vstupní port

USB-C

Maximální výkon (W)

18

Rychlost dobíjení powerbanky (hod)

6

LED diody

Ano

Displej

Ne

Podpora rychlonabíjení

Ano

Bezdrátové nabíjení

Ano

Svítilna

Ne

Solární panel

Ne

Rozměry d*š*v (cm)

13,8 x 7 x 1,9

Názory uživatelů

Uživatelských recenzí není mnoho, přesto poměrně detailně popisují klady a zápory modelu AlzaPower Wireless 10000mAh. Nejčastěji narazíte na pochvaly na dobré nacenění takto kapacitní powerbanky s podporou bezdrátového nabíjení. Její vzhled je podle nejednoho uživatele elegantní, rozměry ani hmotnost přitom neodrazují od přenášení.

Výtky směřují spíše k slabší cívce bezdrátového nabíjení, která je docela citlivá na přesné umístění telefonu. To můžeme potvrdit, konkurenční powerbanky bývají k uživateli o něco tolerantnější.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Po našem testu modelu AlzaPower Wireless 10000mAh označíme za jeho největší přednosti kombinaci dobré ceny se solidní kapacitou a podporou bezdrátového nabíjení. Powerbanka není nijak nadprůměrně velká ani těžká a působí minimalistickým a elegantním dojmem.

Mezi negativa naopak můžeme zařadit omezený počet konektorů na těle powerbanky, stejně jako to, že se při nabíjení telefonu docela dost zahřívá. Teplota powerbanky se vyšplhala na stole až překvapivě vysoko, což není dobré znamení. Jakékoliv zahřívání baterie totiž nevyhnutelně zkracuje její životnost. Povrchová textilie je zajímavým designovým prvkem, při častém přenášení se ale snadno zašpiní.

Porovnání s alternativami

Jako zajímavá (ač dražší) alternativa se nabízí Swissten Power Bank MagSafe 10000 mAh. Disponuje sice stejnou kapacitou, jako model AlzaPower Wireless 10000mAh a podporuje rovněž bezdrátové nabíjení, konektivita je ovšem o něco málo lepší. Velkou výhodou je pro majitele iPhonů podpora technologie MagSafe a rychlé nabíjení “jablečných” telefonů.

Model od Swisstenu má také podstatně menší rozměry i hmotnost. Na délku je téměř o 3 centimetry menší a při stejné kapacitě baterie váží o necelých 40 gramů méně. To je rozdíl, který odlišuje powerbanku do kapsy od modelu určeného do batohu. Pro majitele iPhonů je Swissten jasnou volbou, pro “Androiďáky” už pak bude záležet na tom, nakolik si ceníte kompaktnějších rozměrů a kvalitnějšího provedení.

Naše hodnocení a závěr

AlzaPower Wireless 10000mAh je jednou z nejlevnějších (březen 2023) powerbank s kapacitou 10 000 mAh a bezdrátovým nabíjením. Jako taková nijak nezaostává se svým designem. Naopak počet konektorů je menší a rychlost nabíjení není nijak nadprůměrná. Rozměry se od konkurence moc neodlišuje, v cenové hladině patří ale mezi lehčí kusy. Alternativou s MagSafe pro uživatele iPhonů je Swissten MagSafe 10000 mAh

800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: AlzaPower Wireless 10000mAh
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v naší redakci technickým guru. Miluje cestování a s powerbankou cestoval například na Islandu a v Jordánsku. Protože jsou technologie jeho denním chlebem a bez powerbanky by se při cestování neobešel, vysvětlí vám například, proč na této přenosné baterii nešetřit. Mimo toto téma se věnuje také tabletům, mobilům a další elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze AlzaPower Wireless 10000mAh

AlzaPower Wireless 10000mAh

800 Kč Orientační cena