Recenze a test Kaspersky Internet Security | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Kaspersky Internet Security

1. místo
83,2 % Celkové hodnocení
 • Hodně funkcí ochrany
 • Málo potřebného místa na disku
 • Chybí správce hesel
400 Kč Cena roční licence
 • 7,8/10
  Funkce ochrany
 • 9,4/10
  Produktová nabídka
 • 9,6/10
  Systémové nároky
 • 7,8/10
  Uživatelské prostředí
 • 7,6/10
  Podpora
 • 83,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Levný, výkonný a s nabídkou velkého množství funkcí, takový je antivirový program Kaspersky Internet Security, který se v našem testu probojoval na horní příčky (říjen 2020). Vede si dobře v hodnocení funkcí, oblasti systémových nároků a osloví také přívětivým uživatelským prostředím.

Výrobce programu, společnost Kaspersky Lab, je jedním z nejrychleji rostoucích subjektů na poli zabezpečení informačních technologií a zaujímá pozici jednoho ze čtyř hlavních prodejců antivirových programů. Firma nabízí velké množství produktů pro různé klienty. Hlavně se zaměřuje na velké, střední a malé podniky.

Hodnocení funkcí ochrany počítače

Antivirový program Kaspersky Internet Security ve srovnání s ostatními testovanými produkty nabízí vedle kvalitní ochrany počítače i širokou škálu dalších funkcí. Má vlastní nastavitelný firewall, který odolává síťovým útokům, dále chrání e-mail i internetové bankovnictví, kontroluje spyware i aktualizace zastaralých programů, navíc má i ochranu proti spamu (masové šíření většinou reklamních sdělení přes e-mail) a rodičovskou kontrolu pro dohled nad prohlíženými stránkami s možností zákazu nebezpečného obsahu.

Naopak uživatelům tohoto antiviru bude scházet správce hesel nebo funkce optimalizace systému.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Blokování phishingu

Ano

100 % Ano
Blokování ransomware

Ano

100 % Ano
Online a offline skenování

Ano

100 % Ano
Sken při otevírání souborů

Ano

100 % Ano
Firewall

Ano

75 % Ano, 25 % Ne
Ochrana e-mailu

Ano

75 % Ano, 25 % Ne
Ochrana e-banking

Ano

63 % Ano, 38 % Ne
Ochrana proti spamu

Ano

75 % Ano, 25 % Ne
Ochrana proti spyware

Ano

100 % Ano
Rodičovská kontrola

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Správce hesel

Ne

63 % Ne, 38 % Ano
Kontrola aktualizací

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Zálohování

Ne

100 % Ne
Optimalizace systému

Ne

63 % Ne, 38 % Ano

Zkušební verze a antivir zdarma

Co se týče zkušební třicetidenní verze, Kaspersky nevybočuje z normálu a tuto šanci uživatelům nabízí, stejně jako trochu okleštěný antivirový program úplně zdarma. Na jednu licenci ochráníte s Kaspersky Internet Security více přístrojů, zaměřuje se také samozřejmě na antivirovou ochranu mobilních zařízení, jako jsou populární chytré telefony a tablety.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnost ochrany mobilních zařízení

Ano

100 % Ano
Počet licencí

1

1,00
Dostupná verze antiviru zdarma

Ano

63 % Ano, 38 % Ne
Vyzkoušení plné verze antiviru zdarma

Ano

88 % Ano, 13 % Ne

Hodnocení systémových nároků a požadavků

Dobré hodnocení v testu zajišťují antivirovému programu Kaspersky Internet Security také systémové požadavky. Pro jeho instalaci vám stačí pouze 300 megabytů na disku, navíc spuštěný program výrazně nezatěžuje chod počítače.

Nahrává mu také variabilita operačních systémů, na které jej lze nainstalovat. Kaspersky Internet Security zvládne ochránit počítače i se staršími operačními programy od Windows (XP a Vista), stejně jako novější verze od Windows a operační systém Mac od firmy Apple.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Potřebné místo na disku (MB)

300

662,50
Hodnocení zatížení systému (10 nezatěžuje, 0 zatěžuje hodně)

6,4

6,90
Dostupné pro Windows XP

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Dostupné pro Windows Vista

Ano

63 % Ano, 38 % Ne
Dostupné pro Windows 7

Ano

100 % Ano
Dostupné pro Windows 8

Ano

100 % Ano
Dostupné pro Windows 10

Ano

100 % Ano
Dostupné pro Mac

Ano

63 % Ne, 38 % Ano

Hodnocení uživatelského prostředí a podpory

Přívětivost ovládání, vzhledu a přehlednosti je u antiviru Kaspersky Internet Security spíše průměrná. Po instalaci vám program nabídne doporučené nastavení, které ale lze upravovat podle libosti. V systému vás uvítá podrobná a přehledná nápověda s vysvětlením funkcí. Po instalaci je potřeba počítač restartovat a je znatelné zpomalení načítání systému. Na začátku používání vás antivir vyzve k aktualizaci virové databáze, což ostatní programy dělají automaticky.

Při skenování počítače si Kaspersky dává poměrně na čas. O dokončení vás informují vyskakující okna v pravém dolním rohu obrazovky. Po zkoušeném rychlém skenu se samy spouští ještě další kontroly, některé poměrně zdlouhavé. Velmi příjemná je funkce aktualizace zastaralých aplikací v počítači. Přehledné menu se dělí na kontrolu (úplná, rychlá, selektivní, kontrola externích zařízení se správcem úloh a plánovačem), aktualizaci databáze, ochranu financí a osobních údajů, rodičovskou kontrolu a další nástroje.

Instalace je jednoduchá, po stažení programu z webu výrobce stačí rozkliknout a postupovat podle pokynů kompletně v češtině. Není vyžadována žádná registrace, což je příjemné. Automaticky se instaluje také prvek Secure Connection, který je při odinstalaci nutné samostatně odstranit. Při odstraňování programu se setkáte s různými dalšími nabídkami produktů Kaspersky a otázkami, proč se programu zbavujete.

Výhodou technické a zákaznické podpory společnosti Kaspersky je, že je nabízená v češtině a s odborníky můžete komunikovat jak přes telefon, tak přes e-mail. K dispozici je také velká „knihovna“ problémů a jejich řešení.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Česká lokalizace programu

Ano

75 % Ano, 25 % Ne
Přívětivost instalace a odinstalace (maximum 10, minimum 0)

7

6,25
Přívětivost ovládání, přehlednost, vzhled (maximum 10, minimum 0)

6

6,50
Live chat

Ne

63 % Ne, 38 % Ano
Telefonní linka

Ano

75 % Ano, 25 % Ne
E-mail

Ano

88 % Ano, 13 % Ne
Podpora v češtině

Ano

63 % Ano, 38 % Ne

Hodnocení uživatelů

Uživatelé si tento antivirus opravdu v drtivé většině chválí. Nabízí jim totiž velmi slušnou ochranu počítače a dalších zařízení, za hodně přívětivou cenu. Speciálně se jim líbí hodně široká nabídka funkcí. Negativa příliš nezmiňují, občas se jen dají najít zmínky o ruském původu produktu, z čehož mají někteří uživatelé obavy.

Hlavní klady a zápory

Kaspersky antivirus nabízí velmi slušnou zásobu funkci za velmi dobrou cenu, což je také jedna z největších výhod ve srovnání s konkurencí. Jeho ovládání je celkem přívětivé, využít můžete například blokování phishingu, ransomwaru nebo třeba VPN. Bohužel se musíte obejít bez správce hesel, zálohování a nástroje pro optimalizaci systému. Velkou výhodou tohoto produktu je také spolehlivost vzhledem k hodně nízkému zatížení počítače, za což například pravidelně sbírá velmi dobré hodnocení v dTestu a dalších specializovaných médiích. Velmi často se právě v dTestu objevuje také na předních příčkách v celkovém hodnocení.

Závěr

Antivirový program Kaspersky Internet Security od prověřené společnosti Kaspersky Lab si zájem uživatelů získá hlavně kvalitní ochranou systému počítače a velkým množstvím přidaných funkcí jako ochrana e-mailu či internetového bankovnictví, anti-spam, nastavitelný firewall nebo rodičovská kontrola, naopak mu ale chybí například správce hesel nebo funkce optimalizace systému.

Uživatelská přívětivost je celkem průměrná, produkt získává své fanoušky malou zátěží systému, malým potřebným prostorem na disku a také variabilním využitím na různých operačních programech i u starších verzí jako je Windows XP a Vista.

Kaspersky Internet Security zaujal v našem testu přední příčky, pokud vám ale tato varianta nevyhovuje, zkuste například produkty od společností AVG nebo Avast.

400 Kč Cena roční licence
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: Kaspersky Internet Security | Hodnocení: 83,2 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Má tento program vyskakující nechtěnou reklamu?

Štenclová

Dobrý den,
tento antivirus by neměl zobrazovat nechtěné reklamy.

Jakub Gulec, redaktor

Dobry den,
mam dotaz ohledně antiviru Kaspersky. Umí tento program něco jako odstraňování souborů nejen do koše, ale jejich úplné skartování? Tzn. že soubory není možno nikdy obnovit?
Děkuji předem za Vaši zpětnou vazbu.

Jan Bransna

Dobrý den,
antivirový program Kaspersky Internet Security tuto možnost nemá. Tato funkce je však dostupná ve vyšší verzi Kaspersky Total Security. Funkce skartace funguje obvykle tak, že nelze soubor obnovit běžnými softwarovými prostředky. Rád bych však druhým dechem dodal, že pokud jsou data uložena na HDD disku, v případě jeho odcizení může dojít zkušeným specialistou k obnově dat, která byla skartována.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Kaspersky Internet Security

Kaspersky Internet Security

1. místo  v porovnání
400 Kč Cena roční licence