Menu

Recenze a test Kaspersky Internet Security

1. místo
83,2 % Celkové hodnocení
 • Hodně funkcí ochrany
 • Málo potřebného místa na disku
 • Chybí správce hesel
650 Kč Cena roční licence

Koupit v obchodě:

 • 7,8/10
  Funkce ochrany
 • 9,4/10
  Produktová nabídka
 • 9,6/10
  Systémové nároky
 • 7,8/10
  Uživatelské prostředí
 • 7,6/10
  Podpora
 • 83,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Levný, výkonný a s nabídkou velkého množství funkcí, takový je antivirový program Kaspersky Internet Security, který se v našem testu probojoval na horní příčky (říjen 2018). Vede si dobře v hodnocení funkcí, oblasti systémových nároků a osloví také přívětivým uživatelským prostředím.

Výrobce programu, společnost Kaspersky Lab, je jedním z nejrychleji rostoucích subjektů na poli zabezpečení informačních technologií a zaujímá pozici jednoho ze čtyř hlavních prodejců antivirových programů. Firma nabízí velké množství produktů pro různé klienty. Hlavně se zaměřuje na velké, střední a malé podniky.

Hodnocení funkcí ochrany počítače

Antivirový program Kaspersky Internet Security ve srovnání s ostatními testovanými produkty nabízí vedle kvalitní ochrany počítače i širokou škálu dalších funkcí. Má vlastní nastavitelný firewall, který odolává síťovým útokům, dále chrání e-mail i internetové bankovnictví, kontroluje spyware i aktualizace zastaralých programů, navíc má i ochranu proti spamu (masové šíření většinou reklamních sdělení přes e-mail) a rodičovskou kontrolu pro dohled nad prohlíženými stránkami s možností zákazu nebezpečného obsahu.

Naopak uživatelům tohoto antiviru bude scházet správce hesel nebo funkce optimalizace systému.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Blokování phishingu Ano 100 % Ano
Blokování ransomware Ano 100 % Ano
Online a offline skenování Ano 100 % Ano
Sken při otevírání souborů Ano 100 % Ano
Firewall Ano 75 % Ano, 25 % Ne
Ochrana e-mailu Ano 75 % Ano, 25 % Ne
Ochrana e-banking Ano 50 % Ano, 50 % Ne
Ochrana proti spamu Ano 88 % Ano, 13 % Ne
Ochrana proti spyware Ano 100 % Ano
Rodičovská kontrola Ano 50 % Ano, 50 % Ne
Správce hesel Ne 63 % Ne, 38 % Ano
Kontrola aktualizací Ano 50 % Ano, 50 % Ne
Zálohování Ne 100 % Ne
Optimalizace systému Ne 63 % Ne, 38 % Ano

Zkušební verze a antivir zdarma

Co se týče zkušební třicetidenní verze, Kaspersky nevybočuje z normálu a tuto šanci uživatelům nabízí, stejně jako trochu okleštěný antivirový program úplně zdarma. Na jednu licenci ochráníte s Kaspersky Internet Security více přístrojů, zaměřuje se také samozřejmě na antivirovou ochranu mobilních zařízení, jako jsou populární chytré telefony a tablety.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnost ochrany mobilních zařízení Ano 100 % Ano
Počet licencí 1 1,00
Dostupná verze antiviru zdarma Ano 63 % Ano, 38 % Ne
Vyzkoušení plné verze antiviru zdarma Ano 88 % Ano, 13 % Ne

Hodnocení systémových nároků a požadavků

Dobré hodnocení v testu zajišťují antivirovému programu Kaspersky Internet Security také systémové požadavky. Pro jeho instalaci vám stačí pouze 300 megabytů na disku, navíc spuštěný program výrazně nezatěžuje chod počítače.

Nahrává mu také variabilita operačních systémů, na které jej lze nainstalovat. Kaspersky Internet Security zvládne ochránit počítače i se staršími operačními programy od Windows (XP a Vista), stejně jako novější verze od Windows a operační systém Mac od firmy Apple.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Potřebné místo na disku (MB) 300 662,50
Hodnocení zatížení systému (10 nezatěžuje, 0 zatěžuje hodně) 6,4 6,83
Dostupné pro Windows XP Ano 50 % Ne, 50 % Ano
Dostupné pro Windows Vista Ano 63 % Ano, 38 % Ne
Dostupné pro Windows 7 Ano 100 % Ano
Dostupné pro Windows 8 Ano 100 % Ano
Dostupné pro Windows 10 Ano 100 % Ano
Dostupné pro Mac Ano 75 % Ne, 25 % Ano

Hodnocení uživatelského prostředí a podpory

Přívětivost ovládání, vzhledu a přehlednosti je u antiviru Kaspersky Internet Security spíše průměrná. Po instalaci vám program nabídne doporučené nastavení, které ale lze upravovat podle libosti. V systému vás uvítá podrobná a přehledná nápověda s vysvětlením funkcí. Po instalaci je potřeba počítač restartovat a je znatelné zpomalení načítání systému. Na začátku používání vás antivir vyzve k aktualizaci virové databáze, což ostatní programy dělají automaticky.

Při skenování počítače si Kaspersky dává poměrně na čas. O dokončení vás informují vyskakující okna v pravém dolním rohu obrazovky. Po zkoušeném rychlém skenu se samy spouští ještě další kontroly, některé poměrně zdlouhavé. Velmi příjemná je funkce aktualizace zastaralých aplikací v počítači. Přehledné menu se dělí na kontrolu (úplná, rychlá, selektivní, kontrola externích zařízení se správcem úloh a plánovačem), aktualizaci databáze, ochranu financí a osobních údajů, rodičovskou kontrolu a další nástroje.

Instalace je jednoduchá, po stažení programu z webu výrobce stačí rozkliknout a postupovat podle pokynů kompletně v češtině. Není vyžadována žádná registrace, což je příjemné. Automaticky se instaluje také prvek Secure Connection, který je při odinstalaci nutné samostatně odstranit. Při odstraňování programu se setkáte s různými dalšími nabídkami produktů Kaspersky a otázkami, proč se programu zbavujete.

Výhodou technické a zákaznické podpory společnosti Kaspersky je, že je nabízená v češtině a s odborníky můžete komunikovat jak přes telefon, tak přes e-mail. K dispozici je také velká „knihovna“ problémů a jejich řešení.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Česká lokalizace programu Ano 75 % Ano, 25 % Ne
Přívětivost instalace a odinstalace (maximum 10, minimum 0) 7 5,88
Přívětivost ovládání, přehlednost, vzhled (maximum 10, minimum 0) 6 6,50
Live chat Ne 63 % Ne, 38 % Ano
Telefonní linka Ano 75 % Ano, 25 % Ne
E-mail Ano 88 % Ano, 13 % Ne
Podpora v češtině Ano 63 % Ano, 38 % Ne

Závěr

Antivirový program Kaspersky Internet Security od prověřené společnosti Kaspersky Lab si zájem uživatelů získá hlavně kvalitní ochranou systému počítače a velkým množstvím přidaných funkcí jako ochrana e-mailu či internetového bankovnictví, anti-spam, nastavitelný firewall nebo rodičovská kontrola, naopak mu ale chybí například správce hesel nebo funkce optimalizace systému.

Uživatelská přívětivost je celkem průměrná, produkt získává své fanoušky malou zátěží systému, malým potřebným prostorem na disku a také variabilním využitím na různých operačních programech i u starších verzí jako je Windows XP a Vista.

Kaspersky Internet Security zaujal v našem testu přední příčky, pokud vám ale tato varianta nevyhovuje, zkuste například produkty od společností AVG nebo Avast.

650 Kč Cena roční licence
| Datum: | Produkt: Kaspersky Internet Security | Hodnocení: 83,2 % 100 % 0 %

Další recenze

Recenze Kaspersky Internet Security

Kaspersky Internet Security

1. místo  v porovnání
650 Kč Cena roční licence