Menu

Recenze a test Kaspersky Internet Security

88,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Antivirové programy

Jednotlivá hodnocení

 • 8,7/10
  Funkce ochrany
 • 9,1/10
  Produktová nabídka
 • 7,8/10
  Systémové nároky
 • 8,9/10
  Uživatelské prostředí
 • 7,6/10
  Podpora

Klady

 • Hodně funkcí ochrany
 • Zvládá správu hesel
 • Nepřetěžuje počítač

Zápory

 • Chybí telefonní linka
 • Bez optimalizace systému
540 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Levný, výkonný a s nabídkou velkého množství funkcí, takový je antivirový program Kaspersky Internet Security, který se v našem testu probojoval na horní příčky (listopad 2021). Vede si dobře v hodnocení funkcí, oblasti systémových nároků a osloví také přívětivým uživatelským prostředím.

Výrobce programu, společnost Kaspersky Lab, je jedním z nejrychleji rostoucích subjektů na poli zabezpečení informačních technologií a zaujímá pozici jednoho ze čtyř hlavních prodejců antivirových programů. Firma nabízí velké množství produktů pro různé klienty. Hlavně se zaměřuje na velké, střední a malé podniky.

Hodnocení funkcí ochrany počítače

Antivirový program Kaspersky Internet Security ve srovnání s ostatními testovanými produkty nabízí vedle kvalitní ochrany počítače i širokou škálu dalších funkcí. Má vlastní nastavitelný firewall, který odolává síťovým útokům, dále chrání e-mail i internetové bankovnictví, kontroluje spyware i aktualizace zastaralých programů, navíc má i ochranu proti spamu (masové šíření většinou reklamních sdělení přes e-mail) a rodičovskou kontrolu pro dohled nad prohlíženými stránkami s možností zákazu nebezpečného obsahu.

Naopak uživatelům tohoto antiviru bude scházet funkce optimalizace systému.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Blokování phishingu

Ano

100 % Ano
Blokování ransomware

Ano

100 % Ano
Online a offline skenování

Ano

100 % Ano
Sken při otevírání souborů

Ano

100 % Ano
Firewall

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Ochrana e-mailu

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Ochrana e-banking

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Ochrana proti spamu

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Ochrana proti spyware

Ano

100 % Ano
Rodičovská kontrola

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Správce hesel

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Kontrola aktualizací

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Zálohování

Ne

71 % Ne, 29 % Ano
Optimalizace systému

Ne

57 % Ne, 43 % Ano

Zkušební verze a antivir zdarma

Co se týče zkušební třicetidenní verze, Kaspersky nevybočuje z normálu a tuto šanci uživatelům nabízí, stejně jako trochu okleštěný antivirový program úplně zdarma. Na jednu licenci ochráníte s Kaspersky Internet Security více přístrojů, zaměřuje se také samozřejmě na antivirovou ochranu mobilních zařízení, jako jsou populární chytré telefony a tablety.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnost ochrany mobilních zařízení

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Počet licencí

1

71 % 1, 14 % 3, 14 % 5
Dostupná verze antiviru zdarma

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Vyzkoušení plné verze antiviru zdarma

Ano

100 % Ano

Hodnocení systémových nároků a požadavků

Dobré hodnocení v testu zajišťují antivirovému programu Kaspersky Internet Security také systémové požadavky. Spuštěný program výrazně nezatěžuje chod počítače.

Nahrává mu také variabilita operačních systémů, na které jej lze nainstalovat. Kaspersky Internet Security zvládne ochránit počítače se systémem Windows, stejně jako s operačním systémem MacOS od firmy Apple. Poradí si ale také s mobilními zařízeními.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Hodnocení zatížení systému (10 nezatěžuje, 0 zatěžuje hodně)

8,1

8,21
Dostupné pro Windows 7

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Dostupné pro Windows 8

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Dostupné pro Windows 10

Ano

100 % Ano
Dostupné pro Mac

Ano

86 % Ano, 14 % Ne

Hodnocení uživatelského prostředí a podpory

Přívětivost ovládání, vzhledu a přehlednosti je u antiviru Kaspersky Internet Security spíše průměrná. Po instalaci vám program nabídne doporučené nastavení, které ale lze upravovat podle libosti. V systému vás uvítá podrobná a přehledná nápověda s vysvětlením funkcí. Po instalaci je potřeba počítač restartovat a je znatelné zpomalení načítání systému. Na začátku používání vás antivir vyzve k aktualizaci virové databáze, což ostatní programy dělají automaticky.

Při skenování počítače si Kaspersky dává poměrně na čas. O dokončení vás informují vyskakující okna v pravém dolním rohu obrazovky. Po zkoušeném rychlém skenu se samy spouští ještě další kontroly, některé poměrně zdlouhavé. Velmi příjemná je funkce aktualizace zastaralých aplikací v počítači. Přehledné menu se dělí na kontrolu (úplná, rychlá, selektivní, kontrola externích zařízení se správcem úloh a plánovačem), aktualizaci databáze, ochranu financí a osobních údajů, rodičovskou kontrolu a další nástroje.

Instalace je jednoduchá, po stažení programu z webu výrobce stačí rozkliknout a postupovat podle pokynů kompletně v češtině. Není vyžadována žádná registrace, což je příjemné. Automaticky se instaluje také prvek Secure Connection, který je při odinstalaci nutné samostatně odstranit. Při odstraňování programu se setkáte s různými dalšími nabídkami produktů Kaspersky a otázkami, proč se programu zbavujete.

Výhodou technické a zákaznické podpory společnosti Kaspersky je, že je nabízená v češtině a s odborníky můžete komunikovat jak přes livechat, tak přes e-mail. K dispozici je také velká „knihovna“ problémů a jejich řešení.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Česká lokalizace programu

Ano

71 % Ano, 29 % Ne
Přívětivost instalace a odinstalace (maximum 10, minimum 0)

7

71 % 7, 29 % 9
Přívětivost ovládání, přehlednost, vzhled (maximum 10, minimum 0)

8,2

7,40
Live chat

Ano

57 % Ano, 43 % Ne
Telefonní linka

Ne

86 % Ano, 14 % Ne
E-mail

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Podpora v češtině

Ano

57 % Ano, 43 % Ne

Hodnocení uživatelů

Uživatelé si tento antivirus opravdu v drtivé většině chválí. Nabízí jim totiž velmi slušnou ochranu počítače a dalších zařízení, za hodně přívětivou cenu. Speciálně se jim líbí hodně široká nabídka funkcí. Negativa příliš nezmiňují, občas se jen dají najít zmínky o ruském původu produktu, z čehož mají někteří uživatelé obavy.

Hlavní klady a zápory

Kaspersky antivirus nabízí velmi slušnou zásobu funkci za velmi dobrou cenu, což je také jedna z největších výhod ve srovnání s konkurencí. Jeho ovládání je celkem přívětivé, využít můžete například blokování phishingu, ransomwaru nebo třeba VPN. Bohužel se musíte obejít bez zálohování a nástroje pro optimalizaci systému.

Velkou výhodou tohoto produktu je také spolehlivost vzhledem k hodně nízkému zatížení počítače, za což například pravidelně sbírá velmi dobré hodnocení v dTestu a dalších specializovaných médiích. Velmi často se právě v dTestu objevuje také na předních příčkách v celkovém hodnocení.

Závěr

Antivirový program Kaspersky Internet Security od prověřené společnosti Kaspersky Lab si zájem uživatelů získá hlavně kvalitní ochranou systému počítače a velkým množstvím přidaných funkcí jako ochrana e-mailu či internetového bankovnictví, anti-spam, nastavitelný firewall nebo rodičovská kontrola, naopak mu ale chybí například funkce optimalizace systému.

Uživatelská přívětivost je celkem průměrná, produkt získává své fanoušky malou zátěží systému, malým potřebným prostorem na disku a také variabilním využitím na různých operačních programech. Kaspersky Internet Security zaujal v našem testu přední příčky, pokud vám ale tato varianta nevyhovuje, zkuste například produkty od společností AVG nebo Avast.

540 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kaspersky Internet Security | Hodnocení: 88,7 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v naší redakci specializuje na technická témata. Se softwary má jako náročný uživatel počítače mnoho zkušeností. V článku vám například přiblíží jednotlivé typy počítačových virů. Jeho recenze najdete také v kategoriích notebooků, mobilů či tabletů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Má tento program vyskakující nechtěnou reklamu?

Štenclová

Dobrý den,
tento antivirus by neměl zobrazovat nechtěné reklamy.

Jakub Gulec, redaktor

Dobry den,
mam dotaz ohledně antiviru Kaspersky. Umí tento program něco jako odstraňování souborů nejen do koše, ale jejich úplné skartování? Tzn. že soubory není možno nikdy obnovit?
Děkuji předem za Vaši zpětnou vazbu.

Jan Bransna

Dobrý den,
antivirový program Kaspersky Internet Security tuto možnost nemá. Tato funkce je však dostupná ve vyšší verzi Kaspersky Total Security. Funkce skartace funguje obvykle tak, že nelze soubor obnovit běžnými softwarovými prostředky. Rád bych však druhým dechem dodal, že pokud jsou data uložena na HDD disku, v případě jeho odcizení může dojít zkušeným specialistou k obnově dat, která byla skartována.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Kaspersky Internet Security

Kaspersky Internet Security

540 Kč Orientační cena