Recenze a test Trend Micro Internet Security

Hodnocení:

65,2 %

Klady:

Možnost optimalizace systému

Variabilní technická podpora

Zápory:

Absence češtiny

Vyšší cena

1 500 Kč
cena roční licence

Funkce ochrany
(max. 10)
Produktová nabídka
(max. 10)
Systémové nároky
(max. 10)
Uživatelské prostředí
(max. 10)
Podpora
(max. 10)
Celkové
hodnocení
7,2 6,9 5,4 3,4 7,1 65,2 %

Souhrnné údaje 

Antivirový program Trend Micro Internet Security se v našem testu antivirů umístil na chvostu žebříčku. Sráží jej hlavně chybějící česká lokalizace programu a absence technické podpory v českém jazyce, což je ve srovnání s většinou antivirů velký hendikep. Tento produkt pokulhává i v přívětivosti uživatelského prostředí. Pozitivní však je, že nabízí různé formy podpory pro uživatele.

Japonská firma Trend Micro se snaží vývoj, distribuci a podporu flexibilních a nejpřizpůsobitelnějších systémů ochrany v internetovém prostředí jako odpověď na neustále se měnící hrozby. 

Hodnocení funkcí ochrany počítače

Antivirus Trend Micro Internet Security získal v hodnocení funkcí ochrany počítače nadprůměrné hodnocení, některé standardní funkce mu ale chybí. Například jeho uživatelé nemohou počítat s poměrně běžným nastavitelným firewallem, nenabízí ani ochranu internetového bankovnictví nebo správu a ochranu hesel.

Pozitivní naopak je například rodičovská kontrola, díky které se dá sledovat aktivita na internetu a zakazovat nebezpečný obsah. Standardem mezi antiviry není ani funkce optimalizace systému, kterou tento program má.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Blokování phishingu  Ano 100 % Ano
Blokování ransomware  Ano 100 % Ano
Online a offline skenování  Ano 100 % Ano
Sken při otevírání souborů  Ano 100 % Ano
Firewall  Ne 75 % Ano, 25 % Ne
Ochrana e-mailu  Ano 63 % Ano, 38 % Ne
Ochrana e-banking  Ne 50 % Ano, 50 % Ne
Ochrana proti spamu  Ano 88 % Ano, 13 % Ne
Ochrana proti spyware  Ano 100 % Ano
Rodičovská kontrola  Ano 63 % Ne, 38 % Ano
Správce hesel  Ne 63 % Ne, 38 % Ano
Kontrola aktualizací  Ano 63 % Ne, 38 % Ano
Zálohování  Ne 100 % Ne
Optimalizace systému  Ano 63 % Ne, 38 % Ano

Zkušební verze a antivir zdarma

Společnost Trend Micro nabízí klasickou třicetidenní lhůtu na vyzkoušení antivirového programu Internet Security zdarma. Zaměřuje se také na ochranu mobilních zařízení, jako jsou smart phony nebo tablety. Na druhou stranu ale nenabízí žádný ekvivalent antivirové ochrany zdarma, byť jen v okleštěné verzi, jako je tomu u většiny producentů ochrany informačních technologií. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnost ochrany mobilních zařízení  Ano 100 % Ano
Počet licencí  1 1,00
Dostupná verze antiviru zdarma  Ne 63 % Ano, 38 % Ne
Vyzkoušení plné verze antiviru zdarma  Ano 88 % Ano, 13 % Ne

Hodnocení systémových nároků a požadavků

Nevýhodou antiviru Trend Micro Internet Security je velikost potřebného místa na disku (nadprůměrných 850 megabytů) a také velké zatížení systému při ochraně počítače v reálném čase. Uživatelé starších strojů musí počítat s tím, že tento antivirový program nefunguje na Windows XP a Vista. Pro milovníky počítačů Apple a operačního systému Mac, nabízí firma Trend Micro speciální vlastní antivirovou ochranu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Potřebné místo na disku (MB)  850 668,75
Hodnocení zatížení systému (10 nezatěžuje, 0 zatěžuje hodně)  4 7,00
Dostupné pro Windows XP Ne 50 % Ne, 50 % Ano
Dostupné pro Windows Vista Ne 63 % Ano, 38 % Ne
Dostupné pro Windows 7 Ano 100 % Ano
Dostupné pro Windows 8 Ano 100 % Ano
Dostupné pro Windows 10 Ano 100 % Ano
Dostupné pro Mac Ne 75 % Ne, 25 % Ano

Hodnocení uživatelského prostředí a podpory

Jak už bylo řečeno, antivirový program Trend Micro Internet Security zaostává hlavně kvůli absenci české lokalizace programu a také cizojazyčné zákaznické a technické podpoře, která je však dostupná jak prostřednictvím telefonického spojení a e-mailu, tak také pomocí live textové konverzace s odborníky.

Instalace je poměrně snadná a rychlá, opět se ale potkáte s tím, že je dostupná pouze v cizím jazyce. Po instalaci i odinstalaci vyžaduje program restart počítače. Na konci instalace vás program požádá o e-mailový kontakt, ale není potřeba jej vyplňovat a vše tak šlape bez registrace. 

Hned na začátku připomene antivirový program ochranu před ransomware, tedy vyděračskými programy. Můžete nastavit také štít souborů. Hlavní dominantou menu je nabídka skenu počítače, kde je k dispozici rychlá, úplná nebo vlastní varianta. Trend Micro Internet Security se poměrně dlouho spouští a delší dobu trvá také překlikávání mezi jednotlivými okny. Při používání je znát zpomalení systému, vyskakují různá pop-up okna s nabídkami nastavení a podobně.

Antivir vypadá jednoduše, občas vyvolává dojem, že nedisponuje velkým množstvím funkcí. Menu je celkem přehledné a dělí se na položky zařízení (s nastavením skenu a kontrolou zdraví systému), soukromí (privátní sken, ochrana na sociálních sítích a prevencí před odcizením dat), data (štít souborů, bezpečné odstranění apod.) a rodina (rodičovská kontrola). 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Česká lokalizace programu  Ne 75 % Ano, 25 % Ne
Přívětivost instalace a odinstalace (maximum 10, minimum 0)  5 5,88
Přívětivost ovládání, přehlednost, vzhled (maximum 10, minimum 0)  6 6,50
Live chat  Ano 63 % Ne, 38 % Ano
Telefonní linka  Ano 75 % Ano, 25 % Ne
E-mail  Ano 88 % Ano, 13 % Ne
Podpora v češtině  Ne 63 % Ano, 38 % Ne

Závěr

Antivirový program Trend Micro Internet Security váš počítač sice ochrání, v našem testu ale nevybojoval vrchní umístění. Může za to zejména absence češtiny v samotném programu i při technické a zákaznické podpoře. Podprůměrný je produkt také v hodnocení uživatelského prostředí a systémových požadavků. Systém nadstandardně zatěžuje a zabírá poměrně dost místa na disku (850 megabytů). K jeho výhodám patří například možnost optimalizace systému a různé formy podpory.

​Pokud vám záleží na tom, aby váš vybraný antivirový program byl v češtině, splňoval všechny potřebné náležitosti a navíc byl i uživatelsky příjemný, podívejte se například na recenze antivirů Kaspersky či Avast.

Datum:
Produkt: Trend Micro Internet Security
Hodnocení: 65,2 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test