Menu

Recenze Sencor SCM 2025

76,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Termoelektrické autochladničky

Klady

  • ABS systém
  • Relativně nízká cena
  • Dlouhý kabel

Zápory

  • Nemá funkci ohřevu
  • Silnější kondenzace vody
1 700 Kč Orientační cena

Základní údaje a rozměry

Autochladnička Sencor SCM 2025 disponuje objemem 20 l, který na první pohled není nikterak oslnivý, nicméně pro běžné využití a skladování obvyklého množství potravin či nápojů bez problémů postačí. Poměrně velkou výhodou je hmotnost zařízení, která se zastavila na hodnotě 4,1 kg, což je číslo, které nabízí dobré možnosti k častým přesunům a bezproblémové manipulaci. Co se týče rozměrů celé chladničky, lze konstatovat, že nijak významně nevybočuje ze standardů, které jsou u chladniček se stejným objemem obvyklé. Velký komfort nabízí také napájecí kabel s délkou 2,3 metrů, který znamená velmi dobré možnosti manipulace a přesunů i při zapojení do sítě.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Objem (l)

20

Hmotnost (kg)

4,1

Výška (cm)

42

Šířka (cm)

39

Hloubka (cm)

28

Délka kabelu (m)

2,3

Výkon a energetické údaje

Příkon chladničky SCM 2025 se zastavil na hodnotě 47 W. Díky této hodnotě je box schopen vyvinout chladicí účinek s hodnotou 20 °C, což znamená, že dokáže ochladit okolní teplotu ve které je provozován právě o dvacet stupňů. Velmi slušné hodnoty navíc podává tato chladnička od značky Sencor i v ohledu energetické náročnosti.

Roční spotřeba tohoto spotřebiče totiž činí při běžném provozu pouze 66 kWh, což je při započítaní průměrných nákladů na jednu kWh (v České republice platí průměrně 4 Kč/1 kWh) velmi přijatelná hodnota. Tyto údaje se promítají do zařazení chladničky v energetické třídy A++, která svědčí také o vysoké úspornosti. Hlučnost chladničky je determinována hladinou hluku 39 dB. Pro představu je možné použít srovnání, že podobnou hladinu hluku vydává například lidský šepot, takže provoz chladícího boxu by vám neměl nadělat nepříjemnosti například ani v nočních hodinách.

Parametr Tento produkt
Chladicí účinek (°C)

20

Ohřev

Ne

Příkon (W)

47

Spotřeba (kWh/rok)

66

Energetická třída

A++

Hlučnost (dB)

39

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení zákazníci si u SCM 2025 nejčastěji chválí velmi dobré chladící schopnosti determinované především vysokou účinností chlazení. Velmi kladně hodnotí uživatelé také nízkou cenu v poměru k vysoké kvalitě boxu. Naopak často zmiňovanou nevýhodu sledují majitelé této autochladničky v tom, že při dlouhém chlazení se uvnitř poměrně často kondenzuje voda, která může stékat na chlazené potraviny.

Závěr

Sencor SCM 2025 je chladnička, která nabízí při zachování nízké ceny velmi dobré parametry. Pokud hledáte dobrou chladničku s nízkou cenou, pak pro vás bude ideální volbou. Relativní slabinou je poněkud menší objem, který ale pro někoho nemusí být naprosto rozhodující a ve všech ostatních ohledech si vede chladicí box velmi dobře.

Nepotřebujete nejdražší model, ale funkce ohřevu by vám chyběla? V tom případě si dovolíme doporučit vám Guzzanti GZ 30B.

1 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SCM 2025 | Hodnocení: 76,4 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana ráda vyráží na výlety autem a má za sebou i cesty karavanem. Na těchto cestách pochopila, jak je důležitá autochladnička, a seznámila se nejen s jejími přínosy, ale i s problémy, které mohou nastat v důsledku nesprávného používání. Své zkušenosti zúročuje na této stránce s autochladničkami, kde vám představí základní typy, doporučí, na jaké parametry klást při výběru největší důraz, a představí nejpraktičtější příslušenství.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SCM 2025

Sencor SCM 2025

1 700 Kč Orientační cena