Recenze Waeco CoolFreeze CDF-11

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Autochladničky

Datum doporučení: Duben 2019

Klady:

Ramenní popruh

Vnitřní osvětlení

Zápory:

Chybí kabel do zásuvky, napájí se pouze z autozásuvky

10 000 Kč
orientační cena

Základní údaje a rozměry

​Autochladnička Waeco CoolFreeze CDF-11 nabízí řešení pro převoz a skladování menšího množství potravin v autě. Svým objemem 11 litrů se hodí spíše pro dvojice než pro větší skupiny. Tento model pracuje na základě kompresorové technologie, lze tedy očekávat vyšší hmotnost než u termoelektrických modelů. Výjimkou není ani tento přístroj, který váží 8,8 kilogramu. Přenášení usnadňuje ramenní popruh, který v tomto případě nahrazuje madla. Na výšku tato lednice měří 35,8. Bohužel se do jejího vnitřního prostoru nevejdou láhve větší než 0,5 litru. Pohodlné použití zajišťují dva držáky na nápoje umístěné na horní straně, stejně tak víko s protiskluzovou podložkou. Vnitřní prostor je rozdělený na dvě části, jedna je určena i na mražení, druhá je vždy o několik stupňů teplejší. Přehlednost zajišťuje LED osvětlení vnitřního prostoru, jako jsme zvyklí u klasických lednic. 

Parametr Tento produkt
Výrobce Waeco
Hmotnost (kg)  8,8
Objem (l)  11
Výška (cm) 35,8
Šířka (cm) 54
Hloubka (cm) 23,5

Výkon a energetické údaje

U kompresorových autochladniček se nesetkáváme s údaji o chladicím účinku, jako u termoelektrických, ale o rozsahu teplot, jež lze nastavit. Nejnižší teplota, které můžete v této ledničce dosáhnout, je -18 °C. Můžete tedy s klidem převážet i mražené potraviny, zmrzlinu či vyrábět led. Nejvyšší teplota, jakou lze nastavit, je 10 °C. Ohřev kompresorové lednice neumožňují. Příkon je poměrně nízký 35 W. Díky tomu je lednice energeticky úsporná, před vybitím autobaterie navíc chrání pojistka, kterou lze nastavit na 3 režimy.

Hluk, který lednička při používání vydává, je 44 dB, což odpovídá zhruba hlasitosti tichého hovoru, neměla by vás tedy nijak vyrušovat. Spotřeba elektrické energie činí 131 kW/rok a energetická třída je A+. Jelikož ale bude pravděpodobně v provozu pouze krátkodobě, nemusíte si se spotřebou dělat příliš velké starosti. Pro lepší představu uvádíme také spotřebu na den, ta činí 0,36 kWh, což odpovídá asi 1,5 Kč (při ceně 4 Kč/kWh). Nevýhodou této lednice je, že je vybavena pouze napájením z autozásuvky. Pokud chcete například lednici předchladit, nebo používat na chatě či jinde, kde je klasická zásuvka, budete potřebovat redukci. 

Parametr Tento produkt
Ohřev  Ne
Minimální teplota (°C)  -18
Maximální teplota (°C)  10
Příkon (W)  35
Hlučnost (dB) 44
Spotřeba (kWh/rok)  131
Energetická třída  A+

Závěr

Kompresorová autchladnička Waeco CoolFreeze CDF-1 je ideální volbou pro jednotlivce, páry či malou skupinu, která převáží menší množství potravin, vnitřní objem je totiž pouze 11 litrů. Díky možnosti chlazení až do -18 °C můžete bez problému uchovávat i zmražené potraviny, nebo vyrábět led. Tento model se hodí zejména do auta, nemá totiž kabel pro připojení do klasické zásuvky. V případě, že chcete používat chladničku i v interiéru, bude nutné dokoupení příslušné redukce. Díky malým rozměrům a ramennímu popruhu se s ledničkou snadno manipuluje. Pohodlné používání zajišťují také dva držáky na nápoje na vrchní části přístroje. Jestliže ale hledáte model pro větší skupinu lidí, doporučujeme spíše model Indel B TB31A s objemem 30 litrů.