Recenze BerlingerHaus BH-9382 Carbon Pro Line - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test BerlingerHaus BH-9382 Carbon Pro Line

Velmi dobré Celkové hodnocení

v kategorii Tyčové mixéry

Klady

  • Odnímatelná noha
  • Nerez materiál
  • Turbo funkce
  • Přijatelná cena

Zápory

  • Nižší příkon v kategorii
  • Bez jakéhokoli vybavení
  • Pouze dvě rychlosti
1 000 Kč Orientační cena

Jestliže si plánujete zakoupit pouze samostatný mixér bez jakéhokoli vybavení, protože vám například starý mixér dosloužil, ale vybavení vám po něm zbylo, nebo vám zkrátka mixér bez vybavení stačí, mohl by vám BerlingerHaus BH-9382 Carbon Pro Line vyhovovat. Počítejte ale s tím, že má v kategorii středně drahých mixérů spíše podprůměrný příkon 500 W, a nemusí tak vyloženě rychle a efektivně rozmixovat vše, co po něm budete požadovat.

Hlavní výhody a nevýhody

Za hlavní přednost tohoto mixéru považujeme jeho nerezovou nohu, která přináší rovnou několik benefitů. Jednak je odnímatelná, tudíž bude čistění mixéru jednodušší než u modelů, které ji mají napevno zabudovanou, a také díky jejímu materiálu můžete s mixérem mixovat i horké pokrmy (plastové nohy není možné na horké suroviny použít). Mixér dále potěší možností nastavení rychlostí, mezi kterými nechybí turbo funkce, která nebývá vždy standardem.

Negativa, která se s tímto modelem značky Berlingerhaus pojí, spočívají především v absenci jakéhokoli vybavení, mixér nemá v balení ani nádobu na mixování, pro tyto účely si budete muset vyhradit nebo zakoupit nádobu zvlášť. Také má v kategorii nižší příkon, běžné jsou i mixéry dvakrát tak výkonné.

Porovnání s alternativami

Jestliže vám dostačuje samostatný mixér bez vybavení, může se vám jako alternativa hodit Concept TM 4711. Jedná se o levnější mixér, který ale potěší celonerezovým provedením, možností drtit led a také více rychlostmi na výběr. Jestliže sháníte obyčejný a co nejlevnější mixér, mohl by vám přijít vhod Bravo B-4487 Bruno. Ten je v našem srovnání jedním z nejlevnějších, počítejte ale s nízkým příkonem, krátkou dobou provozu, plastovým provedením a absencí jakéhokoli vybavení.

Závěr

BerlingerHaus BH-9382 Carbon Pro Line doporučujeme uživatelům, kterým postačí základní mixér bez vybavení. Má v kategorii spíše nižší příkon, díky nerezové noze s ním ale můžete mixovat i horké omáčky či polévky, což není u všech mixérů samozřejmostí. Disponuje také pulzní funkcí. Pokud hledáte samostatný mixér s více rychlostními stupni a možností drtit i led, doporučujeme celonerezový Concept TM 4711.

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

500

Nastavení rychlosti

Ano

Počet rychlostí

2

Převládající materiál

Plast, nerezová noha

Pulzní spínač/turbo funkce

Ano

Odnímatelná noha

Ano

Šlehací metla

Ne

Sekáček

Ne

Mísa na mixování

Ne

Objem mísy na mixování (l)

Nerelevantní

Držák na stěnu

Ne

Další příslušenství

Ne

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: BerlingerHaus BH-9382 Carbon Pro Line | Hodnocení: Velmi dobré
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která má zkušenosti s různými domácími spotřebiči, jako jsou například ruční šlehače či smoothie makery. Díky tomu bylo pro ni snadné získat informace o tyčových mixérech a zároveň je reálně otestovat. Prozradí vám, jakých parametrů se při výběru držet, jaké příslušenství by měly mít a v jakých případech je lepší koupit ruční šlehač, smoothie maker či stolní mixér.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze BerlingerHaus BH-9382 Carbon Pro Line

BerlingerHaus BH-9382 Carbon Pro Line

1 000 Kč Orientační cena