Menu

Recenze a srovnání AfterShokz Xtrainerz

Doporučujeme Při nákupu v kategorii bezdrátových sluchátek do uší

Datum doporučení: Září 2020

96,3 % Celkové hodnocení
  • Plně vodotěsná
  • Přenos zvuku přes kost (uši zůstávají volné)
  • Bez bezdrátového připojení
  • Omezená vnitřní paměť
4 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

V září roku 2020 byla zajímavou variantou pro sportovce sluchátka AfterShokz Xtrainerz určená primárně pro náročné sportovní využití. Tento konkrétní model najde díky stupni izolace IPX8 uplatnění u plavců a vodních sportů. Sluchátka jsou mutací mezi bezdrátovými sluchátky a MP3 přehrávačem, proto se je dá nalézt u každého prodejce v jiné kategorii. Disponují vnitřní pamětí o velikosti 4 GB, do které lze nahrát přes 60 hodin hudby ve formátu MP3. Celá sluchátka jsou se silikonovou povrchovou úpravou. Frekvenční rozsah 20 až 20 000 Hz a citlivost 96 dB zajistí dostatečný výkon a kvalitu pro použití při sportu. Díky speciální technologii Bone conduction přenáší zařízení zvuk kontaktem s lícní kostí, aniž byste museli do ucha vkládat sluchátko.

Parametr Tento produkt
Výrobce AfterShokz
Provedení Kolem krku
Citlivost (dB) 96
Impedance (Ω) -
Velikost měniče -
Počet měničů v 1 sluchátku -
Přítlak/tlak v uchu Žádný
Materiál Plast, silikon
Počet barevných variant 4
Hmotnost (g) 30

Hodnocení funkcí a baterie

Sluchátka AfterShokz nejsou bezdrátovými sluchátky v pravém slova smyslu, nedisponují tedy bezdrátovým přenosem. I kdyby jím však disponovala, vodou by nepronikl. O přehrávání hudby se stará vnitřní paměť. Výdrž baterie je uvedena 8 hodin na jedno nabití, což vzhledem k charakteru užití více než postačí. Ovládání je umístěno přímo na sluchátkách a řešeno trojicí tlačítek.

Parametr Tento produkt
Volitelný kabel Ne
Ovládání na sluchátkách Tlačítka
Mikrofon Ne
Přijímání hovorů Ne
Voděodolnost IPX8
Max. výdrž baterie (hod) 8
Doba nabíjení sluchátek (hod) 2
Aktivní potlačení okolního hluku (ANC) Ne
Bezdrátové nabíjení Ne
Hlasový asistent Ne

Naše hodnocení a závěr

Plavání a vodní sporty neměla delší dobu možnost použití kvalitního zařízení pro poslech hudby. Nároky na poslech pod vodou jsou totiž poměrně náročné. Sluchátka AfterShokz Xtrainerz nejsou první vodotěsnou variantou na trhu, jsou však dle uživatelských recenzí jedna z mála, která opravdu fungují. Jsou určena zejména pro plavce, ale potěší také triatlonisty a všechny ostatní sportovce, kteří se dostávají do kontaktu s vodou a zároveň při sportu rádi poslouchají hudbu. Pokud hledáte sluchátka pro sporty, při kterých do kontaktu s vodou příliš nepřijdete, zajímavou variantou jsou sluchátka Samsung Galaxy Buds+Marshall Major III. Oboje skvěle drží v uších a zajistí tak bezpečný poslech.

4 200 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: AfterShokz Xtrainerz | Hodnocení: 96,3 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze AfterShokz Xtrainerz

AfterShokz Xtrainerz

4 200 Kč Orientační cena