Menu

Recenze a srovnání Shokz OpenSwim

Zajímavá varianta pro sportovce v kategorii Bezdrátová sluchátka pro sportovce

Klady

  • Plně vodotěsná
  • Přenos zvuku přes kost (uši zůstávají volné)

Zápory

  • Bez bezdrátového připojení
  • Omezená vnitřní paměť
4 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

V květnu roku 2022 byla zajímavou variantou pro sportovce sluchátka Shokz OpenSwim určená primárně pro náročné sportovní využití. Tento konkrétní model najde díky stupni izolace IPX8 uplatnění u plavců a vodních sportů. Sluchátka jsou mutací mezi bezdrátovými sluchátky a MP3 přehrávačem, proto se je dá nalézt u každého prodejce v jiné kategorii. Disponují vnitřní pamětí o velikosti 4 GB, do které lze nahrát přes 60 hodin hudby ve formátu MP3. Celá sluchátka jsou se silikonovou povrchovou úpravou. Frekvenční rozsah 20 až 20 000 Hz a citlivost 96 dB zajistí dostatečný výkon a kvalitu pro použití při sportu. Díky speciální technologii Bone conduction přenáší zařízení zvuk kontaktem s lícní kostí, aniž byste museli do ucha vkládat sluchátko.

Parametr Tento produkt
Výrobce

AfterShokz

Provedení

Kolem krku

Konstrukce

Nerelevantní

Citlivost (dB)

96

Přítlak/tlak v uchu

Žádný

Materiál

Plast, silikon

Počet barevných variant

4

Hmotnost (g)

30

Hodnocení funkcí a baterie

Sluchátka Shokz nejsou bezdrátovými sluchátky v pravém slova smyslu, nedisponují tedy bezdrátovým přenosem. I kdyby jím však disponovala, vodou by nepronikl. O přehrávání hudby se stará vnitřní paměť. Výdrž baterie je uvedena 8 hodin na jedno nabití, což vzhledem k charakteru užití více než postačí. Ovládání je umístěno přímo na sluchátkách a řešeno trojicí tlačítek.

Parametr Tento produkt
Připojení

Nerelevantní

Kodek

Nerelevantní

Volitelný kabel

Ne

Ovládání na sluchátkách

Tlačítka

Mikrofon

Ne

Přijímání hovorů

Ne

Voděodolnost

IPX8

Max. výdrž baterie (hod)

8

Doba nabíjení sluchátek (hod)

2

Aktivní potlačení okolního hluku (ANC)

Ne

Bezdrátové nabíjení

Ne

Hlasový asistent

Ne

Názory uživatelů a dalších expertů

Prvním kladem, na který v uživatelských recenzích narazíte, je voděodolnost těchto sluchátek. Kladného hodnocení se dočkala také nízká hmotnost a absence nutnosti mobilního telefonu či jiného zdroje hudby. Sluchátka si díky integrované paměti vystačí sama. Uživatelé pak negativně hodnotí nižší kvalitu zvuku, ta však vyplývá z použité technologie a pod vodou je vyšší.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Předním kladem, který není u bezdrátových sluchátek běžný, je voděodolnost konstrukce. Sluchátka vyhoví při plavání i potápění, neblokují zvukovody a jsou tak pohodlná. Odpadá také nutnost nošení mobilního telefonu. Na druhou stranu reprodukce zvuku nedosahuje stejných kvalit, jako běžná sluchátka.

Závěrečné shrnutí

Plavání a vodní sporty neměla delší dobu možnost použití kvalitního zařízení pro poslech hudby. Nároky na poslech pod vodou jsou totiž poměrně náročné. Sluchátka Shokz OpenSwim nejsou první vodotěsnou variantou na trhu, jsou však dle uživatelských recenzí jedna z mála, která opravdu fungují. Jsou určena zejména pro plavce, ale potěší také triatlonisty a všechny ostatní sportovce, kteří se dostávají do kontaktu s vodou a zároveň při sportu rádi poslouchají hudbu. Pokud hledáte sluchátka pro sporty, při kterých do kontaktu s vodou příliš nepřijdete, zajímavou variantou jsou sluchátka Samsung Galaxy Buds+Marshall Major III. Oboje skvěle drží v uších a zajistí tak bezpečný poslech.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Shokz OpenSwim
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je nadšenou uživatelkou technologií od chytrých hodinek až po sluchátka. Na základě svých osobních zkušeností s různými typy bezdrátových sluchátek, vám dokáže poradit, jaký model je nejlepší pro sport a který naopak využijete v práci. Kromě toho ráda zkoumá nové trendy, a to nejen v oblasti audiotechniky, díky čemuž její jméno najdete i u dalších našich recenzí ze světa technologií.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Shokz OpenSwim

Shokz OpenSwim

4 000 Kč Orientační cena