Menu

Recenze a srovnání Marshall Major III Bluetooth

Doporučujeme Při nákupu v kategorii bezdrátových sluchátek přes hlavu

Datum doporučení: Září 2020

  • Skvělé basy v kategorii
  • Mikrofon
  • Kompletní ovládání jedním tlačítkem
  • Při delším poslechu mohou tlačit
  • Nižší kvalita mikrofonu
2 600 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje

Jistě jste se s nimi již na ulici setkali. Ikonický design napodobující kožený potah zesilovačů rockových kapel. Na něm bílým písmem napsáno Marshall. Sluchátka Marshall Major III Bluetooth nabízela v době psaní tohoto článku (září 2020) nejlepší poměr mezi cenou a výkonem. Uzavřená konstrukce sluchátek přes hlavu je v této cenové kategorii klasickým řešením. Sluchátka neobklopují uši, ale dosedají přímo na ně, útlum okolního hluku tedy není nijak markantní a vlivem vyššího přítlaku mohou sluchátka při delším poslechu trochu tlačit. To potvrzují ostatně uživatelské recenze i osobní zkušenost redaktora.

Náušníky z umělé kůže ve spojení se 40 mm velkými měniči doručí k vašim ušním bubínkům silné basy. Projev je podle měření RTINGS.com trochu slabší ve vyšších frekvencích, proto se hodí spíše pro konvenční hudbu typu rock, pop, či rap a méně už pro poslech vážné hudby. Naopak basy si v měřeních vedly velice dobře. Hlasitost sluchátek je dostatečná i pro velmi hlasitý poslech a frekvenční rozsah pokryje většinu pásma slyšitelných zvuků. Součástí je mikrofon umístěný v konstrukci mušlí umožňující prostřednictvím sluchátek telefonovat.

Parametr Tento produkt
Výrobce Marshall
Provedení Na uši
Konstrukce Uzavřená
Frekvenční rozsah (Hz) 20-20 000
Citlivost (dB) 97
Impedance (Ω) 32
Velikost měniče 40
Počet měničů v 1 sluchátku 1
Přítlak/tlak v uchu Silný
Materiál Kov, plast, umělá kůže
Materiál náušníků Umělá kůže
Počet barevných variant 3
Hmotnost (g) 178

Hodnocení funkcí a baterie

Přenos do sluchátek je zajištěn technologií Bluetooth 5.0 umožňující rychlý a stabilní přenos signálu. O překlad příchozích rádiových vln na hudbu se stará kodek aptX, který umožňuje kvalitnější poslech než základní kodek SBC. Výrobce uvádí výdrž baterie 30 hodin při kontinuálním poslechu na 50% výkonu. S touto výdrží se zařízení řadí mezi ta sluchátka, u kterých už nevnímáte, že je musíte nabíjet. Plné kapacity baterie by měla sluchátka dosáhnout po 3 hodinách připojení k nabíječce. V případě, že se vám sluchátka přeci jen vybijí, je součástí balení klasický kabel jack 3,5 mm. Ten mimo propojení s telefonem dovoluje také zajímavou funkci sdílení hudby. Pokud máte tato sluchátka připojena přes Bluetooth a chcete se o hudební zážitek podělit s blízkou osobou, stačí vaše sluchátka propojit kabelem s druhými sluchátky.

Ovládání zařízení je řešeno pomocí jediného mechanického tlačítka na levé mušli. To dovoluje měnit hlasitost, přepínat písničky, spouštět a vypínat Bluetooth či sluchátka samotná a také přijímat telefonní hovory.

Parametr Tento produkt
Připojení Bluetooth 5.0
Kodek aptX
Volitelný kabel Ano
Ovládání na sluchátkách Tlačítko
Mikrofon Ano
Přijímání hovorů Ano
Voděodolnost Ne
Max. výdrž baterie (hod) 30
Doba nabíjení sluchátek (hod) 3
Aktivní potlačení okolního hluku (ANC) Ne
Bezdrátové nabíjení Ne
Hlasový asistent Ne

Naše hodnocení a závěr

První, čím sluchátka zaujmou, je líbivý design. Nedisponují aktivním potlačením okolního hluku, nehodí se tak pro profesionální poslech hudby. Přítlak sluchátek je vyšší a uživatelské recenze se shodují, že při delším poslechu mohou tlačit. Zařízení se tedy nehodí k nošení přes brýle. Co je pro jednoho negativem, pro druhého je benefit, sluchátka totiž dobře drží při běhu, což jsme také sami odzkoušeli. 

Hlasový asistent není k dispozici, intuitivní ovládání jedním tlačítkem však můžeme hodnotit více než kladně. Zvukové podání je v cenové kategorii lehce nadprůměrné, zaujme především v nižších frekvencích (hluboké basy). I když jsou z převážné části vyrobena z plastu, konstrukce je poměrně odolná. Spirálově točený zvukový kabel jack 3,5 mm je opatřen pravoúhlou koncovkou a kvalitním obalem a ani po letech užívání se neláme. Svými parametry přímo vybízí pro každodenní “pouliční” využití. Cílovou skupinou jsou studenti, mladí aktivní lidé a rockeři, kteří hledají sluchátka pro každodenní poslech hudby za rozumné peníze. I když nabízejí tato sluchátka kvalitní poslech, pokud si potrpíte na odhlučnění okolního prostředí a ještě bezvadné zvukové podání, podívejte se na Sony WH-1000MX.

2 600 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Marshall Major III Bluetooth

Marshall Major III Bluetooth

2 600 Kč Orientační cena