Menu

Recenze a srovnání Marshall MID A.N.C. Bluetooth

Klady

  • Výborné basy
  • Aktivní potlačení hluku
  • Cestovní pouzdro v balení

Zápory

  • Náušníky nelze otočit na hrudník
  • Výdrž baterie kratší oproti konkurenci
  • Vyšší cena
4 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Společnost Marshall sází u svých modelů sluchátek, stejně jako reproduktorů či komb, na vintage rockový design. Imitace kůže na mušlích je tak doplněna o zlatý nápis Marshall a zlaté tlačítko pro ovládání zařízení. Stejně jako ostatní modely tohoto výrobce, i Marshall MID A.N.C. Bluetooth sází spíše na hluboké a plné basy než čistotu výškových poloh.

V mušlích se nachází 40mm měniče s citlivostí 99 dB. Sluchátka tak budou hrát i se solidní hlasitostí. Přítlak mušlí lze označit za silnější, podobně jako u sluchátek Marshall Major. Oproti nim jsou však díky větším a lépe tvarovaným náušníkům pohodlnější. Vegany jistě potěší, že i když působí sluchátka rockovým dojmem, ve všech částech konstrukce se jedná pouze o kvalitní imitaci kůže.

S hmotností 208 gramů se jedná také stále o poměrně lehký model, který však neumožní otočení mušlí na klíční kosti. Pokud tedy zrovna nebudete poslouchat, budete mít sluchátka na krku jako límec. To nemusí každému vyhovovat, obzvláště, pokud máte obvod krku větší.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Marshall

Provedení

Na uši

Konstrukce

Uzavřená

Citlivost (dB)

99

Impedance (Ω)

32

Velikost měniče (mm)

40

Počet měničů v 1 sluchátku

1

Přítlak/tlak v uchu

Silný

Materiál

Kov, plast, umělá kůže

Počet barevných variant

1

Hmotnost (g)

208

Baterie

Výrobce volil baterii s dostatečnou kapacitou, aby mohla sluchátka nabídnout až 30 hodin poslechu. Tato hodnota se v praxi bude lišit v závislosti na tom, jak hlasitý poslech preferujete. Pokud navíc zapnete funkci aktivního potlačení hluku (ANC), maximální výdrž baterie klesne na 20 hodin. Doplnění baterie pak trvá přibližně 3 hodiny, což je hodnota veskrze průměrná.

Parametr Tento produkt
Max. výdrž baterie (hod)

30

Doba nabíjení sluchátek (hod)

3

Bezdrátové nabíjení

Ne

Funkce

Připojení prostřednictvím Bluetooth 5.0 je stabilní a má solidní dosah. Sluchátka na rozdíl od mnoha modernějších variant (recenzovaný model je z roku 2018, stále však nemá svého nástupce) podporují kvalitnější kodek aptX. V balení naleznete také vysoce kvalitní kabel Jack 3,5 mm, stejně jako kabel určený k nabíjení baterie. Obsluha zařízení s využitím tlačítka na levé mušli je intuitivní a velmi jednoduchá. Zajímavým doplňkem je cestovní pouzdro.

Parametr Tento produkt
Připojení

Bluetooth 5.0

Kodek

aptX

Volitelný kabel

Ano

Ovládání na sluchátkách

Tlačítko

Aktivní potlačení okolního hluku (ANC)

Ano

Voděodolnost

Ne

 

Mikrofon

Marshall MID A.N.C. Bluetooth jsou vybavena také mikrofonem pro účely hovorů. Záznam zvuku dosahuje spíše průměrné úrovně, než že by bylo možné tato sluchátka označit za headset. Tlačítkem na levé mušli lze snadno přijmout hovor, nemusíte tedy vytahovat mobil z kapsy. Funkci zmiňujeme proto, že i když je to trochu zarážející, některá konkurenční sluchátka bohužel toto stále neumí.

Parametr Tento produkt
Mikrofon

Ano

Přijímání hovorů

Ano

Hlasový asistent

Ne

Názory uživatelů a dalších expertů

Abychom vám přiblížili nejen náš názor, ale také postřehy expertně zaměřených redakcí, prošli jsme i jejich hodnocení. Pozitiva směřují nejčastěji ke skvěle odladěnému zvuku zaměřenému na opravdu pěkné vykreslení basů. ANC funguje solidně, i když okolí zcela neodstíní. Ve své cenové hladině si však vede velmi dobře. Sluchátka označují za komfortní a i když je přítlak vyšší, tvar a provedení náušníků eliminuje nepohodlí. Zvuk však není neutrální.

Uživatelé, kteří si tento model zakoupili, si pochvalují zejména vysokou kvalitu zvuku, ale také možnost využití aktivního potlačení okolního hluku. Za zmínku stojí také to, že sluchátka drží dobře na hlavě i při sportu či jiném rychlejším pohybu. V zimě zahřívají uši místo čepice. Na druhou stranu se objevují také hlasy označující přítlak za větší než pohodlný. Také tlačítko zapínání ANC je poměrně nešťastně umístěné a můžete jej nechtěně zapnout.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Marshall Mid A.N.C. jsou bezdrátová sluchátka určená pro náročnější uživatele s oblibou v hlubokých a pěkně vykreslených basech. S výškami to už tak slavné není. I když nejsou nijak „překřičené“, nějaké ty detaily v nich zanikají. Aktivní potlačení okolního hluku není v této cenové hladině běžným doplňkem, a tak tuto funkci nemůžeme hodnotit jinak než kladně. Sluchátka jsou navíc díky možnosti skládání velice kompaktní a balení obsahuje cestovní obal.

Skládací konstrukce tohoto modelu má však i své slabší stránky. Sluchátka lze sice snadno uskladnit například v batohu či pouzdru, bohužel však není možné otočit náušníky na klíční kosti. Nošení sluchátek kolem krku tak není zrovna dvakrát pohodlné a cítíte se lehce přiškrceně. Výdrž baterie je v roce 2021 také oproti konkurenčním produktům kratší. Na druhou stranu považujeme 20-30 hodin za výdrž vcelku solidní.

Závěrečné shrnutí

Marshall Mid A.N.C. Bluetooth jsou modelem s prémiovým zvukem pro nadšence do basů. Zajímavý design se těší mezi uživateli velké oblibě, a tak jste pravděpodobně již mnohokrát narazili na ulici či v MHD na někoho, kdo tato sluchátka nosil. Díky technologii ANC budete při poslechu odříznutí od okolí a vychutnáte si zvuky hudby nerušeně. Pokud se však řadíte mezi skutečné audiofily, doporučíme vám spíše neutrálnější laděné a o kus kvalitnější Sony WH-1000XM4.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Marshall MID A.N.C. Bluetooth
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je nadšenou uživatelkou technologií od chytrých hodinek až po sluchátka. Na základě svých osobních zkušeností s různými typy bezdrátových sluchátek, vám dokáže poradit, jaký model je nejlepší pro sport a který naopak využijete v práci. Kromě toho ráda zkoumá nové trendy, a to nejen v oblasti audiotechniky, díky čemuž její jméno najdete i u dalších našich recenzí ze světa technologií.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Marshall MID A.N.C. Bluetooth

Marshall MID A.N.C. Bluetooth

4 000 Kč Orientační cena