Menu

Recenze a srovnání TCL MTRO200BT

Další na zvážení v kategorii Bezdrátová sluchátka přes hlavu

Klady

  • Velmi lehká konstrukce
  • Čistý zvuk
  • Mikrofon

Zápory

  • Levně působící plasty
  • SBC kodek (dostatečná kvalita pro Spotify)
970 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Bezdrátová sluchátka TCL MTRO200BT spadala v září roku 2020 do nejnižší cenové kategorie. Je tedy potřeba počítat s tím, že kvalita provedení odpovídá ceně. Sluchátka jsou celoplastová s konstrukcí přes hlavu. Náušníky dosedají na uši a neobklopují je, okolní hluk tedy ve sluchátkách bude slyšitelný. Mušle jsou vybaveny měniči o průměru 32 mm a nabízejí frekvenční rozsah 10 až 22 000 Hz. Ocenitelná je u těchto sluchátek kvalita hudby, která je v dané cenové kategorii podle portálu versus.com a zahraničních uživatelských recenzí nadprůměrná.

Parametr Tento produkt
Výrobce

TCL

Provedení

Na uši

Konstrukce

Uzavřená

Frekvenční rozsah (Hz)

10-22 000

Citlivost (dB)

102

Impedance (Ω)

32

Velikost měniče (mm)

32

Počet měničů v 1 sluchátku

1

Přítlak/tlak v uchu

Příjemný

Materiál

Plast

Materiál náušníků

Umělá kůže

Počet barevných variant

4

Hmotnost (g)

146

Hodnocení funkcí a baterie

Bezdrátovost je zajištěna technologií Bluetooth 4.2, která se sice neřadí mezi ty nejmodernější, nicméně pro účely sluchátek v nejnižší cenové kategorii naprosto vyhoví. Zařízení je vybaveno kodekem SBC, který postačí pro poslech hudby ze streamovacích služeb, jako je Spotify. Výrobce uvádí výdrž baterie 20 hodin, jako u všech sluchátek se však bude lišit podle hlasitosti, při které hudbu posloucháte. Podle informací v manuálu dosáhnete plného nabití baterie po 3 hodinách. Sluchátka nedisponují možností připojení kabelu, pokud tedy baterie vypoví svou službu, budete je muset dát nabíjet. 

Na levém sluchátku jsou umístěna tlačítka pro ovládání hudby a hovoru. Potěší integrovaný mikrofon, který umožňuje telefonovat s mobilem v kapse.

Parametr Tento produkt
Připojení

Bluetooth 4.2

Kodek

SBC

Volitelný kabel

Ne

Ovládání na sluchátkách

Tlačítka

Mikrofon

Ano

Přijímání hovorů

Ano

Voděodolnost

Ne

Max. výdrž baterie (hod)

20

Doba nabíjení sluchátek (hod)

3

Aktivní potlačení okolního hluku (ANC)

Ne

Bezdrátové nabíjení

Ne

Hlasový asistent

Ne

Naše hodnocení a závěr

Sluchátka TCL MTRO200BT poslouží jako základní zařízení pro každodenní poslech hudby. Konstrukce působí levně, ale sluchátka tento pocit vynahradí kvalitou zvuku a výdrží baterie. Svou cenou a parametry jsou určeny nenáročným nebo méně náročným uživatelům, kteří hledají levnou variantu se slušným zvukovým výstupem. Uplatnění najdou zejména mezi studenty, teenagery a pro domácí poslech. Sluchátka nemají funkci aktivního potlačení okolního hluku, a tak se příliš nehodí do kanceláře. Hledáte-li kvalitnější poslech, nevynechejte z vašeho průzkumu trhu také sluchátka Marshall Major III. Ta nabízejí lepší zvukové podání, výdrž baterie a možnost připojení pomocí kabelu.

970 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: TCL MTRO200BT
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je nadšenou uživatelkou technologií od chytrých hodinek až po sluchátka. Na základě svých osobních zkušeností s různými typy bezdrátových sluchátek, vám dokáže poradit, jaký model je nejlepší pro sport a který naopak využijete v práci. Kromě toho ráda zkoumá nové trendy, a to nejen v oblasti audiotechniky, díky čemuž její jméno najdete i u dalších našich recenzí ze světa technologií.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze TCL MTRO200BT

TCL MTRO200BT

970 Kč Orientační cena