Menu

Recenze a srovnání TCL MTRO200BT

Doporučujeme Při nákupu v kategorii bezdrátových sluchátek přes hlavu

Datum doporučení: Září 2020

70,7 % Celkové hodnocení
  • Velmi lehká konstrukce
  • Čistý zvuk
  • Mikrofon
  • Levně působící plasty
  • SBC kodek (dostatečná kvalita pro Spotify)
1 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Bezdrátová sluchátka TCL MTRO200BT spadala v září roku 2020 do nejnižší cenové kategorie. Je tedy potřeba počítat s tím, že kvalita provedení odpovídá ceně. Sluchátka jsou celoplastová s konstrukcí přes hlavu. Náušníky dosedají na uši a neobklopují je, okolní hluk tedy ve sluchátkách bude slyšitelný. Mušle jsou vybaveny měniči o průměru 32 mm a nabízejí frekvenční rozsah 10 až 22 000 Hz. Ocenitelná je u těchto sluchátek kvalita hudby, která je v dané cenové kategorii podle portálu versus.com a zahraničních uživatelských recenzí nadprůměrná.

Parametr Tento produkt
Výrobce TCL
Provedení Na uši
Konstrukce Uzavřená
Frekvenční rozsah (Hz) 10-22 000
Citlivost (dB) 102
Impedance (Ω) 32
Velikost měniče 32
Počet měničů v 1 sluchátku 1
Přítlak/tlak v uchu Příjemný
Materiál Plast
Materiál náušníků Umělá kůže
Počet barevných variant 4
Hmotnost (g) 146

Hodnocení funkcí a baterie

Bezdrátovost je zajištěna technologií Bluetooth 4.2, která se sice neřadí mezi ty nejmodernější, nicméně pro účely sluchátek v nejnižší cenové kategorii naprosto vyhoví. Zařízení je vybaveno kodekem SBC, který postačí pro poslech hudby ze streamovacích služeb, jako je Spotify. Výrobce uvádí výdrž baterie 20 hodin, jako u všech sluchátek se však bude lišit podle hlasitosti, při které hudbu posloucháte. Podle informací v manuálu dosáhnete plného nabití baterie po 3 hodinách. Sluchátka nedisponují možností připojení kabelu, pokud tedy baterie vypoví svou službu, budete je muset dát nabíjet. 

Na levém sluchátku jsou umístěna tlačítka pro ovládání hudby a hovoru. Potěší integrovaný mikrofon, který umožňuje telefonovat s mobilem v kapse.

Parametr Tento produkt
Připojení Bluetooth 4.2
Kodek SBC
Volitelný kabel Ne
Ovládání na sluchátkách Tlačítka
Mikrofon Ano
Přijímání hovorů Ano
Voděodolnost Ne
Max. výdrž baterie (hod) 20
Doba nabíjení sluchátek (hod) 3
Aktivní potlačení okolního hluku (ANC) Ne
Bezdrátové nabíjení Ne
Hlasový asistent Ne

Naše hodnocení a závěr

Sluchátka TCL MTRO200BT poslouží jako základní zařízení pro každodenní poslech hudby. Konstrukce působí levně, ale sluchátka tento pocit vynahradí kvalitou zvuku a výdrží baterie. Svou cenou a parametry jsou určeny nenáročným nebo méně náročným uživatelům, kteří hledají levnou variantu se slušným zvukovým výstupem. Uplatnění najdou zejména mezi studenty, teenagery a pro domácí poslech. Sluchátka nemají funkci aktivního potlačení okolního hluku, a tak se příliš nehodí do kanceláře. Hledáte-li kvalitnější poslech, nevynechejte z vašeho průzkumu trhu také sluchátka Marshall Major III. Ta nabízejí lepší zvukové podání, výdrž baterie a možnost připojení pomocí kabelu.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: TCL MTRO200BT | Hodnocení: 70,7 %
Jakub Gulec je technicky zaměřený redaktor. Bezdrátová sluchátka byla jeho prvním větším tématem v naší redakci a věnuje se jim přes rok. V minulosti plnil v jiném týmu také roli zvukaře a bez hudby zásadně nepracuje. V roce 2020 poslouchal hudbu průměrně 2,5 hodiny denně. Kromě sluchátek se v naší redakci věnuje také další elektronice a elektrickému nářadí.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze TCL MTRO200BT

TCL MTRO200BT

1 000 Kč Orientační cena