Recenze a porovnání sluchátek TCL MTRO200BT | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání TCL MTRO200BT

70,7 % Celkové hodnocení

Další na zvážení v kategorii Bezdrátová sluchátka přes hlavu

Klady

  • Velmi lehká konstrukce
  • Čistý zvuk
  • Mikrofon

Zápory

  • Levně působící plasty
  • SBC kodek (dostatečná kvalita pro Spotify)
970 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Bezdrátová sluchátka TCL MTRO200BT spadala v září roku 2020 do nejnižší cenové kategorie. Je tedy potřeba počítat s tím, že kvalita provedení odpovídá ceně. Sluchátka jsou celoplastová s konstrukcí přes hlavu. Náušníky dosedají na uši a neobklopují je, okolní hluk tedy ve sluchátkách bude slyšitelný. Mušle jsou vybaveny měniči o průměru 32 mm a nabízejí frekvenční rozsah 10 až 22 000 Hz. Ocenitelná je u těchto sluchátek kvalita hudby, která je v dané cenové kategorii podle portálu versus.com a zahraničních uživatelských recenzí nadprůměrná.

Parametr Tento produkt
Výrobce

TCL

Provedení

Na uši

Konstrukce

Uzavřená

Frekvenční rozsah (Hz)

10-22 000

Citlivost (dB)

102

Impedance (Ω)

32

Velikost měniče (mm)

32

Počet měničů v 1 sluchátku

1

Přítlak/tlak v uchu

Příjemný

Materiál

Plast

Materiál náušníků

Umělá kůže

Počet barevných variant

4

Hmotnost (g)

146

Hodnocení funkcí a baterie

Bezdrátovost je zajištěna technologií Bluetooth 4.2, která se sice neřadí mezi ty nejmodernější, nicméně pro účely sluchátek v nejnižší cenové kategorii naprosto vyhoví. Zařízení je vybaveno kodekem SBC, který postačí pro poslech hudby ze streamovacích služeb, jako je Spotify. Výrobce uvádí výdrž baterie 20 hodin, jako u všech sluchátek se však bude lišit podle hlasitosti, při které hudbu posloucháte. Podle informací v manuálu dosáhnete plného nabití baterie po 3 hodinách. Sluchátka nedisponují možností připojení kabelu, pokud tedy baterie vypoví svou službu, budete je muset dát nabíjet. 

Na levém sluchátku jsou umístěna tlačítka pro ovládání hudby a hovoru. Potěší integrovaný mikrofon, který umožňuje telefonovat s mobilem v kapse.

Parametr Tento produkt
Připojení

Bluetooth 4.2

Kodek

SBC

Volitelný kabel

Ne

Ovládání na sluchátkách

Tlačítka

Mikrofon

Ano

Přijímání hovorů

Ano

Voděodolnost

Ne

Max. výdrž baterie (hod)

20

Doba nabíjení sluchátek (hod)

3

Aktivní potlačení okolního hluku (ANC)

Ne

Bezdrátové nabíjení

Ne

Hlasový asistent

Ne

Naše hodnocení a závěr

Sluchátka TCL MTRO200BT poslouží jako základní zařízení pro každodenní poslech hudby. Konstrukce působí levně, ale sluchátka tento pocit vynahradí kvalitou zvuku a výdrží baterie. Svou cenou a parametry jsou určeny nenáročným nebo méně náročným uživatelům, kteří hledají levnou variantu se slušným zvukovým výstupem. Uplatnění najdou zejména mezi studenty, teenagery a pro domácí poslech. Sluchátka nemají funkci aktivního potlačení okolního hluku, a tak se příliš nehodí do kanceláře. Hledáte-li kvalitnější poslech, nevynechejte z vašeho průzkumu trhu také sluchátka Marshall Major III. Ta nabízejí lepší zvukové podání, výdrž baterie a možnost připojení pomocí kabelu.

970 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: TCL MTRO200BT | Hodnocení: 70,7 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technicky zaměřený redaktor. Bezdrátová sluchátka byla jeho prvním větším tématem v naší redakci. V minulosti plnil v jiném týmu také roli zvukaře a bez hudby zásadně nepracuje. V roce 2020 poslouchal hudbu průměrně 2,5 hodiny denně. Kromě sluchátek se v naší redakci věnuje také další elektronice a elektrickému nářadí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze TCL MTRO200BT

TCL MTRO200BT

970 Kč Orientační cena