Menu

Recenze a srovnání Xiaomi Mi AirDots Basic

Pro nenáročné v kategorii Bezdrátová sluchátka do uší

Klady

  • Příznivá cena
  • Nízká hmotnost
  • Miniaturní pouzdro

Zápory

  • Nízká výdrž baterie
  • Kvalita provedení odpovídá ceně
400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Solidní zařízení za přijatelný finanční obnos, přesně taková jsou sluchátka Xiaomi Mi AirDots Basic, která byla zařazena do tohoto výběru v září roku 2020. I přes nízkou cenu v porovnání s konkurenčními zařízeními nabízí solidní zvukový výkon. O reprodukci zvuku se stará v každém sluchátku jeden měnič s frekvenčním rozsahem 20 až 20 000 Hz, čímž je pokryta většina spektra slyšitelných zvuků. Uživatelská hodnocení jsou vysoká a nejčastějším pozitivem je solidní kvalita zvuku vzhledem k ceně. Negativa se většinou týkají tiššího poslechu a horšího ovládání na sluchátku.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Xiaomi

Provedení

Do uší

Konstrukce

Uzavřená

Citlivost (dB)

93

Počet měničů v 1 sluchátku

1

Materiál

Plast

Počet barevných variant

1

Hmotnost (g)

4,1

Hodnocení funkcí a baterie

Uváděná výdrž sluchátek 4 hodiny na jedno nabití patří mezi ty nejnižší, s průběžným dobíjením v pouzdře se kapacita prodlužuje na 12 hodin. To jsou hodnoty, které příliš nepotěší. Výhodou je ovšem z toho plynoucí malá hmotnost sluchátek i dobíjecího pouzdra. Pouzdro patří svou velikostí také mezi ta nejmenší na trhu, dobře se tedy vleze do kapsy.

O příjem signálu se stará technologie Bluetooth 5.0 s rychlým a stabilním přenosem. Signál potom překládá kodek SBC, který je v této cenové kategorii běžnou záležitostí. Sluchátka postrádají funkcí aktivního potlačení okolního hluku, bezdrátového nabíjení a nejsou hodnocena jako vodotěsná. Ve sluchátkách je integrovaný mikrofon, který dovoluje jejich použití pro telefonní hovory, nicméně kvalita mikrofonu bude odpovídat cenové kategorii a ve větru nebude příliš použitelný.

Parametr Tento produkt
Připojení

Bluetooth 5.0

Kodek

SBC

Volitelný kabel

Ne

Ovládání na sluchátkách

Poklepem

Mikrofon

Ano

Přijímání hovorů

Ano

Voděodolnost

Ne

Max. výdrž baterie (hod)

4/12 (s pouzdrem)

Aktivní potlačení okolního hluku (ANC)

Ne

Bezdrátové nabíjení

Ne

Hlasový asistent

Ne

Naše hodnocení a závěr

Sluchátka Xiaomi Mi AirDots Bacis jsou základními sluchátky pro všechny uživatele, kteří hledají nejlevnější variantu, která ale dovede přehrávat zvuk v obstojné kvalitě. Tato sluchátka doporučujeme jako vstup do světa True Wireless špuntů a pecek pro domácí poslech a cestování do školy či do práce. V hlučném prostředí však nemusí být jejich zvuk příliš zřetelný. Pokud si potrpíte na kvalitnější zvukový projev, zkuste se podívat na Samsung Galaxy Buds+, která mají v době psaní článku podle odborných recenzí nejkvalitnější zvukové podání ve své cenové kategorii.

400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Xiaomi Mi AirDots Basic
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technicky zaměřený redaktor. Bezdrátová sluchátka byla jeho prvním větším tématem v naší redakci. V minulosti plnil v jiném týmu také roli zvukaře a bez hudby zásadně nepracuje. V roce 2020 poslouchal hudbu průměrně 2,5 hodiny denně. Kromě sluchátek se v naší redakci věnuje také další elektronice a elektrickému nářadí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Xiaomi Mi AirDots Basic

Xiaomi Mi AirDots Basic

400 Kč Orientační cena