Menu

Recenze a srovnání Xiaomi Mi AirDots Basic

Doporučujeme Při nákupu v kategorii bezdrátových sluchátek do uší

Datum doporučení: Září 2020

72,5 % Celkové hodnocení
  • Příznivá cena
  • Nízká hmotnost
  • Miniaturní pouzdro
  • Nízká výdrž baterie
  • Kvalita provedení odpovídá ceně
750 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Solidní zařízení za přijatelný finanční obnos, přesně taková jsou sluchátka Xiaomi Mi AirDots Basic, která byla zařazena do tohoto výběru v září roku 2020. I přes nízkou cenu v porovnání s konkurenčními zařízeními nabízí solidní zvukový výkon. O reprodukci zvuku se stará v každém sluchátku jeden měnič s frekvenčním rozsahem 20 až 20 000 Hz, čímž je pokryta většina spektra slyšitelných zvuků. Uživatelská hodnocení jsou vysoká a nejčastějším pozitivem je solidní kvalita zvuku vzhledem k ceně. Negativa se většinou týkají tiššího poslechu a horšího ovládání na sluchátku.

Parametr Tento produkt
Výrobce Xiaomi
Provedení Do uší
Konstrukce Uzavřená
Citlivost (dB) 93
Počet měničů v 1 sluchátku 1
Materiál Plast
Počet barevných variant 1
Hmotnost (g) 4,1

Hodnocení funkcí a baterie

Uváděná výdrž sluchátek 4 hodiny na jedno nabití patří mezi ty nejnižší, s průběžným dobíjením v pouzdře se kapacita prodlužuje na 12 hodin. To jsou hodnoty, které příliš nepotěší. Výhodou je ovšem z toho plynoucí malá hmotnost sluchátek i dobíjecího pouzdra. Pouzdro patří svou velikostí také mezi ta nejmenší na trhu, dobře se tedy vleze do kapsy.

O příjem signálu se stará technologie Bluetooth 5.0 s rychlým a stabilním přenosem. Signál potom překládá kodek SBC, který je v této cenové kategorii běžnou záležitostí. Sluchátka postrádají funkcí aktivního potlačení okolního hluku, bezdrátového nabíjení a nejsou hodnocena jako vodotěsná. Ve sluchátkách je integrovaný mikrofon, který dovoluje jejich použití pro telefonní hovory, nicméně kvalita mikrofonu bude odpovídat cenové kategorii a ve větru nebude příliš použitelný.

Parametr Tento produkt
Připojení Bluetooth 5.0
Kodek SBC
Volitelný kabel Ne
Ovládání na sluchátkách Poklepem
Mikrofon Ano
Přijímání hovorů Ano
Voděodolnost Ne
Max. výdrž baterie (hod) 4/12 (s pouzdrem)
Aktivní potlačení okolního hluku (ANC) Ne
Bezdrátové nabíjení Ne
Hlasový asistent Ne

Naše hodnocení a závěr

Sluchátka Xiaomi Mi AirDots Bacis jsou základními sluchátky pro všechny uživatele, kteří hledají nejlevnější variantu, která ale dovede přehrávat zvuk v obstojné kvalitě. Tato sluchátka doporučujeme jako vstup do světa True Wireless špuntů a pecek pro domácí poslech a cestování do školy či do práce. V hlučném prostředí však nemusí být jejich zvuk příliš zřetelný. Pokud si potrpíte na kvalitnější zvukový projev, zkuste se podívat na Samsung Galaxy Buds+, která mají v době psaní článku podle odborných recenzí nejkvalitnější zvukové podání ve své cenové kategorii.

750 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Xiaomi Mi AirDots Basic | Hodnocení: 72,5 %
Jakub Gulec je technicky zaměřený redaktor. Bezdrátová sluchátka byla jeho prvním větším tématem v naší redakci a věnuje se jim přes rok. V minulosti plnil v jiném týmu také roli zvukaře a bez hudby zásadně nepracuje. V roce 2020 poslouchal hudbu průměrně 2,5 hodiny denně. Kromě sluchátek se v naší redakci věnuje také další elektronice a elektrickému nářadí.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Xiaomi Mi AirDots Basic

Xiaomi Mi AirDots Basic

750 Kč Orientační cena