Test 10 nejlepších bezdrátových myší 2021 | Recenze & Jak vybrat
Menu

Srovnávací test a recenze
nejlepších bezdrátových myší

Nedáte bez počítače ani ránu? Je vaším nepostradatelným společníkem pro práci, studium i zábavu? Potom jste si jistě vědomi, jak důležitý je výběr vhodné ovládací periferie. Bez ní je totiž i sebelepší stroj jen krabice plná několika součástek. Již v dřevních dobách informačních technologií proto vznikly myši, jakožto hlavní periferie pro pohodlnou komunikaci s počítači.

Více než 50 let stará technologie je až do dnešního dne považována za zdaleka nejlepší způsob ovládání počítačových systémů. V průběhu let docházelo k jejímu vylepšování, ke slovu se dostaly nejrůznější optické a laserové technologie, které pohyb kurzoru výrazně urychlily. Tradiční drátové modely byly navíc doplněny nabídkou svých bezdrátových protějšků, kterým se postupně podařilo získat nemalou část trhu.

Jelikož obliba bezdrátových myší neustále stoupá, rozhodli jsme se připravit následující článek. Seznámíme vás v něm s nejdůležitějšími kritérii správného výběru periferie a chybět nebude ani tradiční cenové okénko. Během samotného nákupu tak budete mít dobrou představu o parametrech, které je třeba sledovat.


Nejlepších 10 bezdrátových myší dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Vzhled Název Typ snímání Počet tlačítek Optické rozlišení (dpi) Orientační cena Aktuální cena
1.
Recenze Trust Verto Wireless Ergonomic Mouse 22879
Trust Verto Wireless Ergonomic Mouse 22879 Optické 6 1600 500 Kč Zobrazit nabídky
2.
Recenze Logitech MX Master 3 Advanced Wireless Mouse 910-005694
Logitech MX Master 3 Advanced Wireless Mouse 910-005694 Laserové 7 4000 2 700 Kč Zobrazit nabídky
3.
Recenze Apple Magic Mouse 2 MLA02ZM/A
Apple Magic Mouse 2 MLA02ZM/A Laserové Neuvedeno 1000 2 300 Kč Zobrazit nabídky
4.
Recenze Genius NX-7015 31030119100
Genius NX-7015 31030119100 Optické 3 1600 230 Kč Zobrazit nabídky
5.
Recenze Genius NX-7000 31030109100
Genius NX-7000 31030109100 Optické 3 1200 200 Kč Zobrazit nabídky
6.
Recenze HP Wireless Mouse 200 X6W31AA
HP Wireless Mouse 200 X6W31AA Optické 3 1000 300 Kč Zobrazit nabídky
7.
Recenze Connect IT Doodle II CMO-3510-BK
Connect IT Doodle II CMO-3510-BK Optické 6 Nastavitelné 600 Kč Zobrazit nabídky
8.
Recenze Logitech MX Anywhere 2S 910-005153
Logitech MX Anywhere 2S 910-005153 Laserové 7 4000 2 000 Kč Zobrazit nabídky
9.
Recenze C-Tech VEM-09
C-Tech VEM-09 Optické 6 1600 350 Kč Zobrazit nabídky
10.
Recenze Marvo M720W
Marvo M720W Optické 8 4800 350 Kč Zobrazit nabídky

Jak vybrat bezdrátovou myš

Nákupu počítačové myši se čas od času nevyhne nikdo z nás. Vyplatí se proto znát ta nejdůležitější kritéria, zejména pokud se poprvé vrháte do neprobádaných vod bezdrátových modelů. V prvé řadě se ale dobře zamyslete nad tím, zda je bezdrát skutečně tím pravým pro vás, či zda není lepší zůstat u staré dobré klasiky.

Mezi klíčová kritéria patří typ připojení, přičemž v současné době je možné si vybrat mezi Bluetooth a Wi-Fi. Důležitou roli sehrává také životnost baterií, protože není nic horšího, než když vám dojde šťáva uprostřed náročné pracovní porady. Ohled rozhodně berte také na dosah a odezvu, které jsou důležité zejména při dynamických činnostech. Podceňovat se nevyplatí ani typ snímače, optické rozlišení a ergonomii. V souvislosti s častými požadavky zákazníků výrobci připravují různé speciální varianty myší a doplňků, kterými své modely doprovázejí.

Závěr je již jako vždy věnován přehledu cen. Po jeho prostudování budete alespoň rámcově vědět, kolik peněz si připravit a co za ně očekávat.

Drát, nebo bezdrát?

Bezdrátová technologie během posledních let ušla opravdu notný kus cesty. I přesto se jí klasické provedení vytlačit nepodařilo a s největší pravděpodobností k tomu nedojde ani v budoucnu. Oba systémy mají své výhody, ale také nevýhody, které je předurčují k použití v rozdílných podmínkách.

Drátové myši jsou oceňovány pro svou nižší cenu, lepší odezvu a fakt, že fungují nepřetržitě. Stačí je zapojit k počítači prostřednictvím USB adaptéru a nemusíte se o nic dále starat. Je jedno, zda pracujete několik desítek minut nebo 24 hodin. Jedná se o nejlepší volbu pro všechny, kteří počítač využívají na jednom místě. Drát taky ocení hráči počítačových her vyžadující dokonalou kontrolu nad děním, kteří si nemohou dovolit byť jen jediný zásek.

Cestujete se svým notebookem často? Trávíte pracovní dny na nejrůznějších schůzkách a prezentacích? Přesouváte se i doma s počítačem podle potřeby? Sáhněte po bezdrátové technologii, díky níž nebudete muset řešit otravné kabely. Buďte však připraveni na vyšší cenu, nutnost pravidelného nabíjení a občasné záseky.

Typ připojení

Zásadní kritérium nákupu bezdrátových myší spočívá v typu připojení. Na pultech obchodů dnes naleznete dvě technologie:

 • Bluetooth – vyšší cena, možnost spojení s jakoukoliv elektronikou vybavenou Bluetooth, riziko rušení signálu, menší dosah
 • 2,4 GHz Wi-Fi – nižší cena, připojení přes USB, stabilnější signál, lepší dosah.

Z hlediska nabízených vlastností není mezi oběma řešeními příliš velký rozdíl. Největší výhoda Bluetooth spočívá ve skutečnosti, že nezabírá USB port počítače. Stačí oba přístroje spárovat a můžete okamžitě začít pracovat.

Životnost baterií

Vydali jste na cesty a se zděšením zjišťujete, že myš vypovídá službu? Nejspíše nezbude než se spolehnout na starý dobrý touchpad, případně zakoupit nové baterie. Na rozdíl od klávesnic, bezdrátové myši nespotřebovávají velké množství energie. Na jednu sadu tužkových akumulátorů vydrží fungovat až 18 měsíců. Pravidelnou výměnu však nepodceňujte, protože zcela jistě dojde k jejich vybití v momentě, kdy to potřebujete nejméně.

Dosah a odezva

Není nic horšího, než když se snažíte hýbat myší, ale na monitoru se nic neděje. Důležité je proto brát ohled na dosah periferie. Povětšinou budete muset udržovat podobnou vzdálenost, jako byste pracovali s klasickou drátovou myší.

Čím dále od počítače budete, tím slabší bude také odezva. Ani zpožděné reakce příliš nepotěší, zvláště pracujete-li zrovna na důležitém projektu, nebo prezentujete v sále plném lidí. I z tohoto důvodu se vyplatí držet periferii co nejblíže přístroji, s nímž je spárovaná, aby byl přenos signálu co nejčistší. Někteří výrobci hodnotu odezvy uvádějí, za excelentní čísla jsou považovány 1–2 ms.

Typ snímače

V průběhu více než padesátileté existence počítačových myší se objevilo hned několik technologií snímače. Některé se ukázaly jako životaschopné, jiné naopak skončily v propadlišti dějin. V současné době se nejhojněji využívá následující trojice:

 • optický – nejnižší cena, červené světlo snímající povrch, potřeba kvalitní podložky
 • laserový – vyšší cena, laserový snímač, funguje na jakékoliv podložce, lepší snímací schopnost
 • bluetrack a darkfield – nejvyšší cena, speciální LED dioda, funguje na jakémkoliv povrchu, vysoká přesnost snímání.

Na první pohled nejsou rozdíly mezi jednotlivými technologiemi příliš výrazné. Jestliže však dbáte na přesnou a komfortní práci, sáhněte raději po laserových periferiích.

Optické rozlišení

Všimli jste si, že jednomu kurzor létá po obrazovce jako šílený, zato druhému se příliš nechce? Hlavní rozdíl spočívá v optickém rozlišení myši, označovaném jako DPI. Čím vyšší jeho hodnota je, o to rychleji se kurzor posouvá. Nabízené modely se obvykle pohybují v rozmezí od 1 000 do 8 000 DPI, výjimečně je možné narazit i na kousky přesahující hranici 12 000 DPI.

Pro každodenní práci je vhodné pohybovat se zhruba uprostřed intervalu. Hráči počítačových her, tvůrci grafiky a majitele větších obrazovek by se potom měli řídit heslem čím více, tím lepší. Zpočátku si možná budete na rychlý chod zvykat, časem vám ale přejde do krve a nebudete chtít jinak.

Parametr rozlišení bývá velmi často na myších nastavitelný podle potřeby.

Ergonomie

Máte po dlouhé noční seanci u počítače pocit, že vám brzy upadne ruka? S největší pravděpodobností pracujete s nevhodnými periferiemi a vaše končetiny se tak dostávají do nezdravých pozic. Vyplatí se vážit cestu do kamenné prodejny a zvolený model si pořádně osahat. Platí to zejména tehdy, pokud u počítače trávíte podstatnou část dne a rádi byste si uchovali dobré tělesné zdraví.

S ohledem na ergonomii se v současné době postupně prosazuje číslování ne nepodobné světu módy. Pro zjištění vhodné velikosti myši stačí změřit délku dlaně od zápěstí po konec prostředníčku. Podle naměřených hodnot se rozlišují následující velikosti:

 • S – do 17 cm
 • M – 17–19 cm
 • L – 19–21 cm
 • XL – nad 21 cm.

Speciální typy myší a doplňky

Každý uživatel potřebuje ke své plné spokojenosti něco trochu jiného. S ohledem na tuto skutečnost vytvářejí výrobci speciální typy myší:

 • pro leváky – úprava tvarování, konfigurace tlačítek podle potřeby
 • vertikální – ergonomická úprava, zajištění přirozeného držení ruky, vhodná pro intenzivní práci.

Specifickou kategorii potom tvoří nejrůznější doplňky, které rozšiřují možnosti využití periferie, případně mají ryze designový charakter:

 • podsvícení – podtržení luxusního designu
 • programovatelná tlačítka – možnost navolit požadované funkce pro rychlé použití.

Cena

Pomalu se dostáváme na závěr našeho článku. Jako vždy vás v něm seznámíme s výsledky námi provedené cenové analýzy dostupných modelů. Bezdrátové myši tvoří poměrně rozsáhlý segment trhu a k mání jsou stovky modelů. Rozdělili jsme je do tří cenových intervalů, podle toho, jaké vlastnosti a kvalitu můžete za své peníze očekávat.

Cena do 250 Kč

Potřebujete vhodnou periferii ke svému pracovnímu notebooku? Netrávíte před obrazovkou příliš mnoho času a věnujete se pouze administrativě nebo tvorbě prezentací? V tom případě si plně vystačíte s některým z nejlevnějších modelů do 250 Kč. Prim hraje optická technologie, připravte si proto drsnou podložku. Maximální optické rozlišení přibližně 1 500 DPI také nedává příliš mnoho možností pro hraní náročnějších her nebo úpravu grafiky. Nabídka obsahuje jak Bluetooth, tak Wi-Fi modely, záleží tedy pouze na vašich preferencích.

Snažte se vyhnout produktům neznámých značek. Nejsou příliš spolehlivé, obvykle je trápí dlouhá odezva a časté výpadky.

Cena od 250 do 500 Kč

Trávíte u počítače poměrně výrazné množství času a rádi byste si dopřáli trochu komfortu? Sáhněte do střední třídy, kde kromě klasických periferií naleznete také vertikální modely upravené s ohledem na požadavky ergonomie. I v tomto případě můžete libovolně volit mezi optickými a laserovými technologiemi, stejně jako mezi oběma hlavními druhy připojení. Zejména dražší modely podporují obě řešení současně.

Cena nad 500 Kč

Je práce s počítačem vaším denním chlebem? Milujete počítačové hry a mnohé z nich hrajete online? Vytváříte náročnou grafiku? Potom sáhněte do nejvyšší cenové skupiny pro myš, která vám tohle všechno výrazně usnadní. Samozřejmostí je dokonalá ergonomie, díky které nepocítíte únavu rukou ani po několika hodinách. Odezva okolo 1 ms vás nikterak nezatíží a očekávat můžete také DPI přesahující mnohdy i hranici 10 000 DPI. Kvalitou a možnostmi si tyto kousku nezadají se svými drátovými protějšky.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.6 z 16 hlasů