Recenze a test Acra GB3500 | Arecenze
Menu

Recenze a test Acra GB3500

73,8 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Skladný
 • Nízká hmotnost
 • Měří všechny hodnoty při pohybu

Zápory

 • Spíše pro chůzi
 • Menší běžecká plocha
 • Nemá HRC program
10 000 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení základních údajů
 • 7,0/10
  Hodnocení výkonu a plochy
 • 7,1/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 73,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Acra GB3500 je běžecký pás vhodný pro rehabilitační či rekonvalescenční pohyb, tedy chůzi, maximálně rychlou chůzi nebo velmi pomalý běh. Disponuje odnímatelným zábradlím, které uživateli může pomoci v pohybu. Pás je motorový, není tedy potřeba jej rozpohybovat vlastní silou. V porovnání s ostatními (únor 2021) má podprůměrné rozměry, a především nízkou hmotnost. Ta dosahuje 38 kg a ulehčí manipulaci, stejně jako zabudovaná kolečka pro přepravu. Pás je skládací, je tedy možné ho využívat jen občas bez nutnosti stálého místa.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Acra

32 % Acra, 27 % Housefit, 23 % inSPORTline, 9 % Master, 5 % Spokey, 5 % BH Fitness
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnost (kg)

38

70,64
Výška (cm)

121

127,07
Šířka (cm)

72

76,11
Délka (cm)

162

169,68

Hodnocení výkonu a běžecké plochy

To, že je tento běžecký pás vhodný spíše pro chůzi, dokládají také menší rozměry běžecké plochy s odpružením. Šířka 40 cm je hraniční pro pohodlný běh, délka 110 cm by ale nemusela při běhu vyhovovat vyšším běžcům s delším krokem. Důležité je zmínit také maximální možnou rychlost, která činí pouhých 8 km/h a rovná se tak pomalému kondičnímu běhu. Sklon plochy se potom nastavuje manuálně ve čtyřech stupních, od úplné roviny do 6 %.

Výkon motoru však není nejnižší, jak by se mohlo zdát. Dosahuje 2 HP, přičemž za minimální číslo pro ucházející výkon je považováno 1,5 HP. Pás je vhodný pro uživatele do 110 kg, což koresponduje s nižší hmotností pásu. I přesto by měl být pás Acra GB3500 stabilní, zejména při chůzi.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šířka běžecké plochy (cm)

40

45,68
Délka běžecké plochy (cm)

110

128,14
Výkon motoru (HP)

2

2,24
Nosnost (kg)

110

127,05
Maximální rychlost pásu (km/h)

8

16,22
Maximální stoupání (%)

6

9,88
Odpružení běžecké plochy

Ano

100 % Ano

Hodnocení funkcí a vybavení

Z hlediska funkcí nabídne tento běžecký pás značky Acra spíše průměrné parametry a je vhodný pro méně náročné uživatele. I tak mu ale nic podstatného nechybí. Najdete zde bezpečnostní pojistku, která dokáže pás okamžitě zastavit, dále systém pro vyrovnání nerovností či již zmiňovaná kolečka usnadňující manipulaci.

Na výběr máte z 12 programů, mezi nimiž ale chybí HRC program. Ten by dokázal chod pásu přizpůsobit dle tepové frekvence uživatele. Tep pás ale měřit zvládne, stejně jako vzdálenost, čas, rychlost i spálené kalorie. Absence audiosystému je sice v našem srovnání méně častá, disponují jím ale spíše dražší modely.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

12

32,05
HRC program

Ne

50 % Ne, 45 % Ano, 5 % Neuvedeno
Bezpečnostní pojistka

Ano

95 % Ano, 5 % Neuvedeno
Měření tepové frekvence

Ano

95 % Ano, 5 %  Ne
Měření uběhnuté vzdálenosti

Ano

100 % Ano
Kolečka

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Audio systém

Ne

73 % Ano, 23 % Ne, 5 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností

Ano

55 % Ano, 32 % Ne, 14 % Neuvedeno

Naše hodnocení a závěr

Tento běžecký pás se nejvíce hodí pro starší osoby pro udržení tělesné kondice, pro uživatele při rekonvalescenci po úrazech nebo pro nenáročné cvičence na občasné využití. Acra GB3500 je totiž vhodný spíše jen pro chůzi, jelikož má menší běžeckou plochu a maximální rychlost omezenou na 8 km/h. Je možné jej složit a díky jeho nižší hmotnosti a kolečkám bude manipulace poměrně nenáročná. Má také odnímatelné zábradlí.

Nabídne 12 programů, bezpečnostní pojistku či odpružení běžecké plochy. Dokáže změřit všechny důležité aspekty při pohybu, jako například vzdálenosti, času, tepu i spálených kalorií. Jeho nosnost dosahuje 110 kg a výkon motoru dostačujících 2 HP. Pokud však sháníte výkonnější model vhodný i pro běh, doporučíme vám například Housefit TEMPO 20 s podobným vybavením.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Acra GB3500 | Hodnocení: 73,8 %
Karolína Šerá se tématům věnuje vždy do hloubky. Ani u běžeckých pásů nemá problém s porozuměním důležitým parametrům těchto strojů, protože běh nejen na páse patří mezi její koníčky. Proto ví, jak je důležitý výkon motoru nebo jak vlastnosti běžecké plochy ovlivňují samotný pohyb. Kromě toho také pravidelně sleduje trh a tvrdí, že žádný produkt není špatný, ale vždy se hodí pro jiného, specifického uživatele. Kromě běžeckých pásů stojí i za tématy jako jsou rotopedy, proteiny či fitness hodinky, ale i za jinými, nesportovními sekcemi.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Acra GB3500

Acra GB3500

10 000 Kč Orientační cena