Recenze a test Acra GB4000A | Arecenze
Menu

Recenze a test Acra GB4000A

75,0 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Nízká cena
 • Skladnost
 • Měří všechny podstatné hodnoty

Zápory

 • Chybí funkce vyrovnání nerovností podlahy
 • Sklon se nastavuje ručně
 • Krátká plocha
10 000 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení základních údajů
 • 7,0/10
  Hodnocení výkonu a plochy
 • 7,1/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 75,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Jako všechny námi srovnávané pásy i Acra GB4000A je poháněný motorem, což značně usnadní používání a rozšíří možnosti cvičení. Pozor ale na to, že náklon pásu musíte nastavovat již ručně. Slouží k tomu mechanické otáčení podpěry pod běžeckou plochou. V době napsání této recenze (červen 2019) měl v porovnání s ostatními produkty výrazně nižší hmotnost. Váha 52 kilogramů svědčí o snadné manipulaci. Příjemně nízko pod průměrem se držely i všechny rozměry – výška, šířka i délka. Jejich konkrétní hodnoty naleznete v následující tabulce. Pás navíc můžete složit a poté jsou jeho rozměry pouze 65×72 centimetrů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Acra

32 % Acra, 27 % Housefit, 23 % inSPORTline, 9 % Master, 5 % Spokey, 5 % BH Fitness
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnost (kg)

52

70,64
Výška (cm)

121

127,07
Šířka (cm)

70

76,11
Délka (cm)

151

169,68

Hodnocení výkonu a běžecké plochy

Některými svými parametry může být Acra GB4000A lehce omezující. Její nosnost je totiž pouze 100 kg a délka běžecké plochy pouze 115 cm. Obě tyto hodnoty byly výrazně za tehdejším průměrem a s ohledem na ně nedoporučujeme pás vyšším a mohutnějším běžcům.

Manuálně nastavovaný sklon lze umístit do tří poloh, maximální hodnota je 6 procent. Tento parametr i maximální možná rychlost pásu (14,8 km/h) jsou opět celkem výrazně za testovým průměrem. Pro velké běžecké výkony tedy tento výrobek zřejmě vyhovující nebude. Na občasné proběhnutí ale poslouží a své uživatele potěší i nižší cenou.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šířka běžecké plochy (cm)

42

45,68
Délka běžecké plochy (cm)

115

128,14
Výkon motoru (HP)

1,25

2,24
Nosnost (kg)

100

127,05
Maximální rychlost pásu (km/h)

14,8

16,22
Maximální stoupání (%)

6

9,88
Odpružení běžecké plochy

Ano

100 % Ano

Hodnocení funkcí a vybavení

Vlastní program si na pásu nastavit nemůžete, ale můžete si zvolit z 12 přednastavených, které má automaticky v nabídce – jedním z nich je Body Fat, který vám změří procento tělesného tuku. Základnímu používání by tento počet měl bohatě stačit, i když oproti ostatním produktům se to může zdát málo. Výrobce tento kousek vybavil všemi základními funkcemi. Z našeho srovnání chybí pouze HRC program a možnost vyrovnání nerovností.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

12

32,05
HRC program

Ne

50 % Ne, 45 % Ano, 5 % Neuvedeno
Bezpečnostní pojistka

Ano

95 % Ano, 5 % Neuvedeno
Měření tepové frekvence

Ano

95 % Ano, 5 %  Ne
Měření uběhnuté vzdálenosti

Ano

100 % Ano
Kolečka

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Audio systém

Ano

73 % Ano, 23 % Ne, 5 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností

Ne

55 % Ano, 32 % Ne, 14 % Neuvedeno

Naše hodnocení a závěr

Když se podíváte na cenu pásu Acra GB4000A, bude vám jasné, že nemůže jít o žádný špičkový kousek. Na druhou stranu je uživatelsky celkem oblíbený, za což může především jeho nízká cena, a svou roli sehrály jistě také příjemně malé rozměry, díky kterým bude přístroj dobře skladovatelný i přenosný. Z námi srovnávaných funkcí má pás téměř všechny. Nabízí 12 přednastavených programů. Přestože jde o motorový produkt, náklon běžecké plochy lze upravovat pouze manuálně.

Pokud se tedy chystáte na časté používání a patříte spíše k pokročilejším běžcům než začátečníkům, doporučujeme některý z vybavenějších modelů. Příkladem by mohl být pás inSPORTline inCondi T50i, který zvládne vyšší maximální rychlost stejně jako větší nosnost a délku běžecké plochy.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Acra GB4000A | Hodnocení: 75,0 %
Karolína Šerá se tématům věnuje vždy do hloubky. Ani u běžeckých pásů nemá problém s porozuměním důležitým parametrům těchto strojů, protože běh nejen na páse patří mezi její koníčky. Proto ví, jak je důležitý výkon motoru nebo jak vlastnosti běžecké plochy ovlivňují samotný pohyb. Kromě toho také pravidelně sleduje trh a tvrdí, že žádný produkt není špatný, ale vždy se hodí pro jiného, specifického uživatele. Kromě běžeckých pásů stojí i za tématy jako jsou rotopedy, proteiny či fitness hodinky, ale i za jinými, nesportovními sekcemi.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Zdravím, při běhání se pás zadrhává, prý se má nastříkat pod pás nějaký olej. Můžete doporučit jaký? Díky.

Sima S.

Dobrý den, přímo pro tento typ můžeme doporučit silikonový olej Acra GB02. Na trhu se ale objevují i základní přípravky pro obecné použití, doporučujeme hledat pod označením olej/mazivo/lubrikant pro běžecké pásy.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Acra GB4000A

Acra GB4000A

10 000 Kč Orientační cena