Recenze a test Acra GB4200 | Arecenze
Menu

Recenze a test Acra GB4200

79,9 % Celkové hodnocení
 • Poměr ceny a kvality
 • Kompletní měření při běhu
 • Skládací
 • Průměrný výkon
 • Pouze 13 programů
12 800 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení základních údajů
 • 8,0/10
  Hodnocení výkonu a plochy
 • 7,1/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 79,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Běžecký pás Acra GB4200 je ve srovnání s průměrnými hodnotami v našem srovnání (říjen 2020) spíše menším přístrojem. Váží 65 kg a jeho rozměry vidíte níže v tabulce. Dá se složit, čímž zjednoduší případně uskladnění. Jedná se o pás poháněný motorem, bude tedy vhodný i na běhání, a to na rozdíl od bezmotorových, které je nutné rozpohybovat vlastní silou, a hodí se tudíž spíše k chůzi.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Acra

40 % Housefit, 33 % inSPORTline, 13 % Acra, 7 % Master, 7 % BH Fitness
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnost (kg)

65

83,33
Výška (cm)

121

137,73
Šířka (cm)

72

79,93
Délka (cm)

162

176,00

Hodnocení výkonu a běžecké plochy

Šířka i délka běžecké plochy předurčují, jak pohodlné bude běhání, zda se budete muset neustále dívat pod nohy, nebo si můžete dovolit udělat i delší či širší krok. Hodnoty se u tohoto pásu značky Acra pohybují lehce pod průměrem v našem testu, nicméně šířka 42 cm a délka 120 cm je stále dostatečná jak pro chůzi, tak i pro běhání.

Nosnost je zde 120 kg, najdou se i robustnější modely s vyšší nosností, zde je nižší maximální možná váha uživatele vykoupená menšími rozměry a hmotností samotného přístroje. Nosnost by však stále měla být dostačující i pro muže, má-li však některý z budoucích uživatelů nadváhu, doporučujeme vybrat robustnější pás. Výkon motoru je průměrných 2,5 HP, pás se dokáže rozpohybovat až na 16 km/h a nabídne maximální sklon 8 % v jedné z 15 poloh. Nechybí zde ani odpružení běžecké plochy, které zmírní otřesy pohybového aparátu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šířka běžecké plochy (cm)

42

48,13
Délka běžecké plochy (cm)

120

134,47
Výkon motoru (HP)

2,5

2,45
Nosnost (kg)

120

137,00
Maximální rychlost pásu (km/h)

16

18,40
Maximální stoupání (%)

8

11,93
Odpružení běžecké plochy

Ano

100 % Ano

Hodnocení funkcí a vybavení

Model GB4200 nabízí celkem 13 programů, což sice není příliš vysoké číslo v našem srovnání, pro běžného uživatele je však více než dostačující. Programy se mezi sebou liší především intenzitou běhu, výrobce však neuvádí, zda je mezi nimi i HRC mód pro udržování optimální tepové frekvence k hubnutí.

Tomuto běžeckému pásu nechybí základní vybavení v podobě bezpečnostní pojistky či koleček k usnadnění přepravy. Stroj se ovládá elektronicky a počítač dokáže měřit čas, kalorie, rychlost, vzdálenost i tepovou frekvenci. Vhod jistě přijdou také zabudované reproduktory, díky kterým si při běhání můžete pouštět hudbu z telefonu nebo MP3 přehrávače.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

13

40,00
Bezpečnostní pojistka

Ano

100 % Ano
Měření tepové frekvence

Ano

100 % Ano
Měření uběhnuté vzdálenosti

Ano

100 % Ano
Kolečka

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Audio systém

Ano

87 % Ano, 7 % Ne, 7 % Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé běžeckého pásu Acra GB4200 chválí především jeho snadné skládání i používání a tichý provoz. Cena podle nich odpovídá kvalitě, jedná se o pás dostačující pro běžné domácí použití. Hodnocení jsou převážně kladná, uživatelé nekomentují žádné výraznější nedostatky.

Naše hodnocení a závěr

Uživatelé tomuto modelu nevytýkají žádné výrazné nedostatky a stejné hodnocení přinášíme i my. Jedná se běžecký pás s průměrnými hodnotami v testu, který bude vhodný na nenáročné domácí použití. Výkon motoru je 2,5 HP, dosáhnete zde maximální rychlosti 16 km/h a stoupání 8 %. Na výběr máte z 13 přednastavených programů.

Acra GB4200 nabízí nosnost 120 kg, měření všech podstatných parametrů při běhání i odpružení běžecké plochy. Nechybí ani bezpečnostní pojistka, audiosystém či kolečka. Jedná se spíše o méně rozměrný motorový pás o hmotnosti 65 kg, který se dá složit, běžecká plocha je však dostatečně dlouhá i široká i pro pohodlné běhání. Pokud sháníte robustnější model s vyšší nosností, doporučujeme Housefit SPIRO 40.

12 800 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá, Daniel Černý | Datum: | Produkt: Acra GB4200 | Hodnocení: 79,9 %
Karolína Šerá se tématům věnuje vždy do hloubky. Ani u běžeckých pásů nemá problém s porozuměním důležitým parametrům těchto strojů, protože běh nejen na páse patří mezi její koníčky. Proto ví, jak je důležitý výkon motoru nebo jak vlastnosti běžecké plochy ovlivňují samotný pohyb. Kromě toho také pravidelně sleduje trh a tvrdí, že žádný produkt není špatný, ale vždy se hodí pro jiného, specifického uživatele. Kromě běžeckých pásů stojí i za tématy jako jsou rotopedy, proteiny či fitness hodinky, ale i za jinými, nesportovními sekcemi.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Pás nám začal po 3 dnech hodně vrzat, nedá se to poslouchat, člověk nemá chuť ani běhat při takovém zvuku. Podívali jsme se na něj a nemůžeme přijít na to, kde je problém.

Erika Malkova

Dobrý den. Vrzání může mít na svědomí například nedostatečné promazání pohyblivé plochy pásu. Dá se dokoupit lubrikant, který se nanese mezi pás a pevnou běhací plochu stroje. Možností je také nestabilní postavení nebo mechanická závada, kterou by ale bylo dobré řešit přes záruku, pokud jej takto nedávno zakoupený stroj má. Pokud byste jej chtěli sami otevřít, záruka by mohla propadnout.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Acra GB4200

Acra GB4200

12 800 Kč Orientační cena