Recenze a test Acra GB4200 | Arecenze
Menu

Recenze a test Acra GB4200

79,9 % Celkové hodnocení

Top 15 v kategorii Běžecké pásy

Jednotlivá hodnocení

 • 10/10
  Hodnocení základních údajů
 • 8,0/10
  Hodnocení výkonu a plochy
 • 7,1/10
  Hodnocení funkcí a vybavení

Klady

 • Poměr ceny a kvality
 • Kompletní měření při běhu
 • Skládací
 • Snadné používání

Zápory

 • Průměrný výkon
 • Pouze 13 programů
 • Kratší plocha
14 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Běžecký pás Acra GB4200 je ve srovnání s průměrnými hodnotami v našem srovnání (říjen 2020) spíše menším přístrojem. Váží 65 kg a jeho rozměry vidíte níže v tabulce. Dá se složit, čímž zjednoduší případně uskladnění. Jedná se o pás poháněný motorem, bude tedy vhodný i na běhání, a to na rozdíl od bezmotorových, které je nutné rozpohybovat vlastní silou, a hodí se tudíž spíše k chůzi.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Acra

30 % Acra, 26 % Housefit, 22 % inSPORTline, 9 % Master, 4 % BH Fitness, 4 % Spokey, 4 % Trinfit
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnost (kg)

65

70,61
Výška (cm)

121

127,50
Šířka (cm)

72

76,07
Délka (cm)

162

169,74

Hodnocení výkonu a běžecké plochy

Šířka i délka běžecké plochy předurčují, jak pohodlné bude běhání, zda se budete muset neustále dívat pod nohy, nebo si můžete dovolit udělat i delší či širší krok. Hodnoty se u tohoto pásu značky Acra pohybují lehce pod průměrem v našem testu, nicméně šířka 42 cm je stále dostatečná jak pro chůzi, tak i pro běhání. U délky 120 cm už záleží na výšce uživatele, osobám nad 170 cm by při rychlejším běhu nemusela stačit.

Nosnost je zde 120 kg, najdou se i robustnější modely s vyšší nosností, zde je nižší maximální možná váha uživatele vykoupená menšími rozměry a hmotností samotného přístroje. Nosnost by však stále měla být dostačující i pro muže, má-li však některý z budoucích uživatelů nadváhu, doporučujeme vybrat robustnější pás. Výkon motoru je průměrných 2,5 HP, pás se dokáže rozpohybovat až na 16 km/h a nabídne maximální sklon 8 % v jedné z 15 poloh. Nechybí zde ani odpružení běžecké plochy, které zmírní otřesy pohybového aparátu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šířka běžecké plochy (cm)

42

45,65
Délka běžecké plochy (cm)

120

128,30
Výkon motoru (HP)

2,5

2,29
Nosnost (kg)

120

126,74
Maximální rychlost pásu (km/h)

16

16,21
Maximální stoupání (%)

8

10,11
Odpružení běžecké plochy

Ano

100 % Ano

Hodnocení funkcí a vybavení

Model GB4200 nabízí celkem 13 programů, což sice není příliš vysoké číslo v našem srovnání, pro běžného uživatele je však více než dostačující. Programy se mezi sebou liší především intenzitou běhu, výrobce však neuvádí, zda je mezi nimi i HRC mód pro udržování optimální tepové frekvence k hubnutí.

Tomuto běžeckému pásu nechybí základní vybavení v podobě bezpečnostní pojistky či koleček k usnadnění přepravy. Stroj se ovládá elektronicky a počítač dokáže měřit čas, kalorie, rychlost, vzdálenost i tepovou frekvenci. Vhod jistě přijdou také zabudované reproduktory, díky kterým si při běhání můžete pouštět hudbu z telefonu nebo MP3 přehrávače.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

13

33,43
Bezpečnostní pojistka

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měření tepové frekvence

Ano

96 % Ano, 4 %  Ne
Měření uběhnuté vzdálenosti

Ano

100 % Ano
Kolečka

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Audio systém

Ano

74 % Ano, 22 % Ne, 4 % Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé běžeckého pásu Acra GB4200 chválí především jeho snadné skládání i používání a tichý provoz. Cena podle nich odpovídá kvalitě, jedná se o pás dostačující pro běžné domácí použití. Hodnocení jsou převážně kladná, uživatelé nekomentují žádné výraznější nedostatky.

Naše hodnocení a závěr

Uživatelé tomuto modelu nevytýkají žádné výrazné nedostatky a stejné hodnocení přinášíme i my. Jedná se běžecký pás s průměrnými hodnotami v testu, který bude vhodný na nenáročné domácí použití. Výkon motoru je 2,5 HP, dosáhnete zde maximální rychlosti 16 km/h a stoupání 8 %. Na výběr máte z 13 přednastavených programů.

Acra GB4200 nabízí nosnost 120 kg, měření všech podstatných parametrů při běhání i odpružení běžecké plochy. Nechybí ani bezpečnostní pojistka, audiosystém či kolečka. Jedná se spíše o méně rozměrný motorový pás o hmotnosti 65 kg, který se dá složit, běžecká plocha je však dostatečně široká i pro pohodlné běhání. Kvůli její délce ji ale doporučujeme osobám nižším než 170 cm. Pokud sháníte robustnější model s vyšší nosností, doporučujeme Housefit SPIRO 40.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Acra GB4200 | Hodnocení: 79,9 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, jež má s běžeckými pásy osobní zkušenosti. Díky tomu vám poradí, jestli raději zvolit běžecký pás s motorem, či bez něj. Kromě toho se zaměří na jejich hlavní rozdíly a další typy strojů. Poradí vám, jaké funkce jsou u nich klíčové a jaké parametry třeba zohlednit při výběru. Kromě běžeckých pásů se také věnovala sekci cyklotrenažérů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Pás nám začal po 3 dnech hodně vrzat, nedá se to poslouchat, člověk nemá chuť ani běhat při takovém zvuku. Podívali jsme se na něj a nemůžeme přijít na to, kde je problém.

Erika Malkova

Dobrý den. Vrzání může mít na svědomí například nedostatečné promazání pohyblivé plochy pásu. Dá se dokoupit lubrikant, který se nanese mezi pás a pevnou běhací plochu stroje. Možností je také nestabilní postavení nebo mechanická závada, kterou by ale bylo dobré řešit přes záruku, pokud jej takto nedávno zakoupený stroj má. Pokud byste jej chtěli sami otevřít, záruka by mohla propadnout.

Daniel Černý, redaktor

Dobrý večer, běhací pás jsem právě používala a vypadl elektr. proud. Po opětovném spuštění elektr. proudu běhací stroj nejde nějak spustit, tlačítko on je zapnuté a svítí, ale nefunguje display.
Děkuji za odpověď.

Martina Valečková

Dobrý večer, zkoušela jste stroj vypnout a poté znovu zapnout tlačítky k tomu určenými? Případně jej jinak restartovat podle uživatelského návodu? Pokud ani to nepomohlo, doporučuji kontaktovat prodejce, popřípadě výrobce pásu.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, jaká je faktická délka a šířka běžecké plochy? Děkuji

Lucie

Dobrý den, tyto údaje uvádíme v recenzi. Délka plochy je 120 cm a šířka 42 cm.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, prosím o radu. Pas nám po necelých 3 letech (pouzivan opravdu minimálně) přestal fungovat a hlásí chybu E5. Pas jsme nechali premerit elektrikářem, který ovšem žádnou závadu nezjistil. Promazali jsme, ale bohužel nepomohlo. Dekuji

Hana Andresová

Dobrý den, v uživatelském manuálu byste měla vždy najít, o jakou chybu se přesně jedná, tedy její vysvětlení. Z návodu k pásu dokážu vyčíst, že chyba E05 u pásu Acra GB4200 značí následující:
„E05: Odběr proudu je vyšší než povoluje vnitřní ochrana běžeckého pásu. Řešení: Je nutné vytáhnout kabel ze zásuvky před kontrolou. Zkontrolujte, zda na běžeckém pásu není nějaká překážka bránící plynulému chodu, popřípadě otevřete kryt nad motorem, zda není zapříčený nějaký předmět kolem pohonu klínovým řemenem nebo zda se nekouří z motoru. Pokud by byly nějaké mechanické předměty na běžeckém pásu nebo v motorovém prostoru, prosíme o odstranění a následné vypnutí a zapnutí přívodu proudu. Pokud by nebyl zjištěný problém, může být porucha regulační desky, případně motoru. V tomto případě je nutné kontaktovat servis.“
Spíše tedy než elektrikáře doporučuji kontaktovat některý z prověřených servisů těchto strojů, pás by mělo jít opravit.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Acra GB4200

Acra GB4200

14 000 Kč Orientační cena