Recenze a test Housefit SPIRO 20 iRun | Arecenze
Menu

Recenze a test Housefit SPIRO 20 iRun

84,8 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Maximální stoupání 18 %
 • HRC program
 • Poměrně výkonný motor

Zápory

 • Chybí systém vyrovnání nerovností
 • V některých hodnotách průměrný
 • Méně programů
20 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

 • 8,8/10
  Hodnocení základních údajů
 • 8,6/10
  Hodnocení výkonu a plochy
 • 7,9/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 84,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Housefit SPIRO 20 iRun je motorový běžecký pás. Proti průměrným hodnotám z února 2019 jsme zaznamenali jen drobné odchylky. Pás váží 70 kg, což je průměr, se kterým je nutno počítat. Výška 140 cm, šířka 82 cm a délka 175 m dělají ze stroje o něco robustnější model.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Housefit

32 % Acra, 27 % Housefit, 23 % inSPORTline, 9 % Master, 5 % Spokey, 5 % BH Fitness
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnost (kg)

70

70,64
Výška (cm)

140

127,07
Šířka (cm)

82

76,11
Délka (cm)

175

169,68

Hodnocení výkonu a běžecké plochy

Jak jsme zmínili výše, jde o robustnější stroj, který ale díky svým dimenzím dovoluje větší rozměry běžecké plochy. Ta je široká 46 cm a dlouhá 132 cm, je tedy vhodná pro chůzi i běh, pozor by si ale měli dát osoby vysoké nad 180 cm, pro ně délka nemusí dostačovat. Jeho nosnost 130 kg je shodná s tehdejším průměrem. Nejde o nejvyšší nosnost, se kterou jsme se v našem srovnání setkali, univerzálnější je nosnost okolo 150 kg, přesto věříme, že své uživatele si tento běžecký pás najde.

Výkon motoru se rovná 2 koňským silám a jde také spíše o průměr a dovoluje tak vyvinout vyšší rychlost, v tomto případě je maximální rychlost běhu 18 km/h. Pás lze automaticky naklonit, maximální stoupání je 18 %. Dokáže tedy simulovat i běh do příkrého kopce. Běžecká plocha je odpružená, tlumí tedy nárazy a šetří tak klouby.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šířka běžecké plochy (cm)

46

45,68
Délka běžecké plochy (cm)

132

128,14
Výkon motoru (HP)

2

2,24
Nosnost (kg)

130

127,05
Maximální rychlost pásu (km/h)

18

16,22
Maximální stoupání (%)

18

9,88
Odpružení běžecké plochy

Ano

100 % Ano

Hodnocení funkcí a vybavení

Pás má přednastavených 12 programů, ze kterých si můžete vybrat ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. Na výběr je mezi nimi také HRC program, který v závislosti na tepové frekvenci upravuje tempo a udržuje tak puls v požadované hladině. Samozřejmostí je bezpečnostní pojistka, která vypne přístroj při náhlém pádu a zabrání tak dalším zraněním. Stroj vám pohlídá uběhnutou vzdálenost, změří vám tep. Dík audiosystému můžete během cvičení poslouchat hudbu nebo audioknihy. Manipulaci usnadňují kolečka, díky kterým lze přístroj snadno posouvat. Pás nemá systém na vyrovnávání nerovností.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

12

32,05
HRC program

Ano

50 % Ne, 45 % Ano, 5 % Neuvedeno
Bezpečnostní pojistka

Ano

95 % Ano, 5 % Neuvedeno
Měření tepové frekvence

Ano

95 % Ano, 5 %  Ne
Měření uběhnuté vzdálenosti

Ano

100 % Ano
Kolečka

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Audio systém

Ano

73 % Ano, 23 % Ne, 5 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností

Ne

55 % Ano, 32 % Ne, 14 % Neuvedeno

Naše hodnocení a závěr

Housefit SPIRO 20 iRun nabízí jedno z nejvyšších elektronických ovládání sklonu, můžete si tak imitovat v domácím prostředí i příkré stoupání. Nemá nejrozmanitější nabídku programů, věříme však, že některým uživatelům 12 postačí a naopak je budou rádi střídat častěji, než dlouho váhat mezi několika desítkami dalších. Dostatečně velká odpružená běžecká plocha je vhodná pro bezpečný běh, vyšším osobám by ale nemusela dostačovat. Poměrně silný motor zaručuje tišší chod a také dostatečnou rychlost.

Nevýhodou je nemožnost zajištění stability na nerovné podlaze, doporučujeme tedy stroj umístit na opravdu rovnou plochu, nebo pod pás pořídit podložku. Podobnou výbavu nabízí lehčí model inSPORTline Lavister, který tento systém pro vyrovnání nerovností nabízí.

20 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Housefit SPIRO 20 iRun | Hodnocení: 84,8 %
Karolína Šerá se tématům věnuje vždy do hloubky. Ani u běžeckých pásů nemá problém s porozuměním důležitým parametrům těchto strojů, protože běh nejen na páse patří mezi její koníčky. Proto ví, jak je důležitý výkon motoru nebo jak vlastnosti běžecké plochy ovlivňují samotný pohyb. Kromě toho také pravidelně sleduje trh a tvrdí, že žádný produkt není špatný, ale vždy se hodí pro jiného, specifického uživatele. Kromě běžeckých pásů stojí i za tématy jako jsou rotopedy, proteiny či fitness hodinky, ale i za jinými, nesportovními sekcemi.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, chtěl bych poradit od někoho, kdo tomu alespoň „trochu“ rozumí. Vybírám mezi těmito běžeckými pásy: HOUSEFIT SPIRO 80, INSPORTLINE INCONDI T400I, CAPITALS SPORTS INFINITY PRO 4.0, nebo případně nějaké doporučení, které je převyšuje ve stejné cenové konfiguraci? Díky moc

Petr P.

Dobrý den, děkujeme za důvěru. Při výběru pásu samozřejmě záleží na Vašich osobních preferencích, tělesných parametrech, využití pásu a podobně. Nicméně se pokusím vybrané modely alespoň obecně porovnat. Výkonnostně jsou na tom pásy podobně, všechny hodnoty jsou považovány za dostatečné, nicméně s 3,5 HP vyniká model značky Insportline. Ten také nabízí nejvyšší možnou rychlost (Capital Sports je jen o 1 km/h pomalejší), nejvyšší možné stoupání zase Housefit. I tyto hodnoty ale u všech tří pásů převyšují obecný průměr a řadí je tak mezi „lepší“ modely na trhu, což se potvrzuje také přítomností odpružení běžecké plochy u všech tří pásů. Velikost běžecké plochy mají všechny tři modely podobnou, s délkou okolo 140 cm a šířkou 50 cm by se Vám mělo pohodlně chodit i běhat, záleží přitom na Vaší výšce, respektive délce kroku. Vybrané pásy se však liší svou nosností, Capital Sports unese jen 100 kg, Insportline až 180 kg a Housefit 150 kg. Ohledně nosnosti je dobré mít několik kg rezervu, aby nebyl pás přetěžován, a tím zbytečně nedošlo ke zkrácení jeho životnosti. Co se týče programů, zde vyvstává asi největší rozdíl; Housefit jich nabízí vůbec nejméně (15), Capital Sports 36 a Insportline dokonce 113. Všechny modely podporují HRC program, který přizpůsobí rychlost pásu Vaší tepové frekvenci. Z krátkého srovnání se mi obecně nejlépe jeví Insportline – ten je však vykoupen zase nejvyšší cenou. Alternativou s podobnými, ne-li lepšími vlastnostmi, může být například pás Acra GB5000, který má ale o 4 cm kratší běžeckou plochu.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Housefit SPIRO 20 iRun

Housefit SPIRO 20 iRun

20 000 Kč Orientační cena