Menu

Housefit SPIRO 20 iRun – Recenze, testy a srovnání

84,8 % Celkové hodnocení

Top 11 v kategorii Běžecké pásy

Jednotlivá hodnocení

 • 8,8/10
  Hodnocení základních údajů
 • 8,6/10
  Hodnocení výkonu a plochy
 • 7,9/10
  Hodnocení funkcí a vybavení

Klady

 • Maximální stoupání 18 %
 • HRC program
 • Poměrně výkonný motor
 • Poměr cena/výkon
 • Snadné skládání stroje

Zápory

 • Chybí systém vyrovnání nerovností
 • V některých hodnotách průměrný
 • Méně programů
20 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Housefit SPIRO 20 iRun je motorový běžecký pás. Proti průměrným hodnotám z února 2019 jsme zaznamenali jen drobné odchylky. Pás váží 70 kg, což je průměr, se kterým je nutno počítat. Výška 140 cm, šířka 82 cm a délka 175 m dělají ze stroje o něco robustnější model.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Housefit

30 % Acra, 26 % Housefit, 22 % inSPORTline, 9 % Master, 4 % BH Fitness, 4 % Spokey, 4 % Trinfit
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnost (kg)

70

70,61
Výška (cm)

140

127,50
Šířka (cm)

82

76,07
Délka (cm)

175

169,74

Hodnocení výkonu a běžecké plochy

Jak jsme zmínili výše, jde o robustnější stroj, který ale díky svým dimenzím dovoluje větší rozměry běžecké plochy. Ta je široká 46 cm a dlouhá 132 cm, je tedy vhodná pro chůzi i běh, pozor by si ale měli dát osoby vysoké nad 180 cm, pro ně délka nemusí dostačovat. Jeho nosnost 130 kg je shodná s tehdejším průměrem. Nejde o nejvyšší nosnost, se kterou jsme se v našem srovnání setkali, univerzálnější je nosnost okolo 150 kg, přesto věříme, že své uživatele si tento běžecký pás najde.

Výkon motoru se rovná 2 koňským silám a jde také spíše o průměr a dovoluje tak vyvinout vyšší rychlost, v tomto případě je maximální rychlost běhu 18 km/h. Pás lze automaticky naklonit, maximální stoupání je 18 %. Dokáže tedy simulovat i běh do příkrého kopce. Běžecká plocha je odpružená, tlumí tedy nárazy a šetří tak klouby.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šířka běžecké plochy (cm)

46

45,65
Délka běžecké plochy (cm)

132

128,30
Výkon motoru (HP)

2

2,29
Nosnost (kg)

130

126,74
Maximální rychlost pásu (km/h)

18

16,21
Maximální stoupání (%)

18

10,11
Odpružení běžecké plochy

Ano

100 % Ano

Hodnocení funkcí a vybavení

Pás má přednastavených 12 programů, ze kterých si můžete vybrat ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. Na výběr je mezi nimi také HRC program, který v závislosti na tepové frekvenci upravuje tempo a udržuje tak puls v požadované hladině. Samozřejmostí je bezpečnostní pojistka, která vypne přístroj při náhlém pádu a zabrání tak dalším zraněním. Stroj vám pohlídá uběhnutou vzdálenost, změří vám tep. Dík audiosystému můžete během cvičení poslouchat hudbu nebo audioknihy. Manipulaci usnadňují kolečka, díky kterým lze přístroj snadno posouvat. Pás nemá systém na vyrovnávání nerovností.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

12

33,43
HRC program

Ano

52 % Ne, 43 % Ano, 4 % Neuvedeno
Bezpečnostní pojistka

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měření tepové frekvence

Ano

96 % Ano, 4 %  Ne
Měření uběhnuté vzdálenosti

Ano

100 % Ano
Kolečka

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Audio systém

Ano

74 % Ano, 22 % Ne, 4 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností

Ne

57 % Ano, 35 % Ne, 9 % Neuvedeno

Naše hodnocení a závěr

Housefit SPIRO 20 iRun nabízí jedno z nejvyšších elektronických ovládání sklonu, můžete si tak imitovat v domácím prostředí i příkré stoupání. Nemá nejrozmanitější nabídku programů, věříme však, že některým uživatelům 12 postačí a naopak je budou rádi střídat častěji, než dlouho váhat mezi několika desítkami dalších. Dostatečně velká odpružená běžecká plocha je vhodná pro bezpečný běh, vyšším osobám by ale nemusela dostačovat. Poměrně silný motor zaručuje tišší chod a také dostatečnou rychlost.

Nevýhodou je nemožnost zajištění stability na nerovné podlaze, doporučujeme tedy stroj umístit na opravdu rovnou plochu, nebo pod pás pořídit podložku. Podobnou výbavu nabízí lehčí model inSPORTline Lavister, který tento systém pro vyrovnání nerovností nabízí.

20 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Housefit SPIRO 20 iRun | Hodnocení: 84,8 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, jež má s běžeckými pásy osobní zkušenosti. Díky tomu vám poradí, jestli raději zvolit běžecký pás s motorem, či bez něj. Kromě toho se zaměří na jejich hlavní rozdíly a další typy strojů. Poradí vám, jaké funkce jsou u nich klíčové a jaké parametry třeba zohlednit při výběru. Kromě běžeckých pásů se také věnovala sekci cyklotrenažérů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, chtěl bych poradit od někoho, kdo tomu alespoň „trochu“ rozumí. Vybírám mezi těmito běžeckými pásy: HOUSEFIT SPIRO 80, INSPORTLINE INCONDI T400I, CAPITALS SPORTS INFINITY PRO 4.0, nebo případně nějaké doporučení, které je převyšuje ve stejné cenové konfiguraci? Díky moc

Petr P.

Dobrý den, děkujeme za důvěru. Při výběru pásu samozřejmě záleží na Vašich osobních preferencích, tělesných parametrech, využití pásu a podobně. Nicméně se pokusím vybrané modely alespoň obecně porovnat. Výkonnostně jsou na tom pásy podobně, všechny hodnoty jsou považovány za dostatečné, nicméně s 3,5 HP vyniká model značky Insportline. Ten také nabízí nejvyšší možnou rychlost (Capital Sports je jen o 1 km/h pomalejší), nejvyšší možné stoupání zase Housefit. I tyto hodnoty ale u všech tří pásů převyšují obecný průměr a řadí je tak mezi „lepší“ modely na trhu, což se potvrzuje také přítomností odpružení běžecké plochy u všech tří pásů. Velikost běžecké plochy mají všechny tři modely podobnou, s délkou okolo 140 cm a šířkou 50 cm by se Vám mělo pohodlně chodit i běhat, záleží přitom na Vaší výšce, respektive délce kroku. Vybrané pásy se však liší svou nosností, Capital Sports unese jen 100 kg, Insportline až 180 kg a Housefit 150 kg. Ohledně nosnosti je dobré mít několik kg rezervu, aby nebyl pás přetěžován, a tím zbytečně nedošlo ke zkrácení jeho životnosti. Co se týče programů, zde vyvstává asi největší rozdíl; Housefit jich nabízí vůbec nejméně (15), Capital Sports 36 a Insportline dokonce 113. Všechny modely podporují HRC program, který přizpůsobí rychlost pásu Vaší tepové frekvenci. Z krátkého srovnání se mi obecně nejlépe jeví Insportline – ten je však vykoupen zase nejvyšší cenou. Alternativou s podobnými, ne-li lepšími vlastnostmi, může být například pás Acra GB5000, který má ale o 4 cm kratší běžeckou plochu.

Karolína Šerá, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Housefit SPIRO 20 iRun

Housefit SPIRO 20 iRun

20 000 Kč Orientační cena