Recenze a test Housefit SPIRO 70 iRun | Arecenze
Menu

Recenze a test Housefit SPIRO 70 iRun

87,8 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

 • Silný motor
 • HRC program
 • Vysoká cena
25 000 Kč Orientační cena
 • 7,6/10
  Hodnocení základních údajů
 • 9,2/10
  Hodnocení výkonu a plochy
 • 8,3/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 87,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Housefit SPIRO 70 iRun je běžecký pás s motorovým pohonem. Je tedy vhodný nejen na chůzi, ale také na běh. Jeho hmotnost je 97 kg, což je hodnota výrazně nad  průměrem v době psaní této recenze (v srpnu 2018). Při stěhování a montáži tedy bude vyžadovat zapojení více osob. Co se týká velikosti, jedná o se o velký stroj. Na šířku měří 85 cm, na výšku 148 a na délku 180 cm. Je tedy vhodné najít mu stálé místo a vyhnout se tak časté manipulaci.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Housefit

32 % Acra, 27 % Housefit, 23 % inSPORTline, 9 % Master, 5 % Spokey, 5 % BH Fitness
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnost (kg)

97

70,64
Výška (cm)

148

127,07
Šířka (cm)

85

76,11
Délka (cm)

180

169,68

Hodnocení výkonu a běžecké plochy

Běžecká plocha je široká 50 cm a dlouhá 140 cm, což je dostatečný prostor jak pro bezpečné a pohodlné běhání, tak chůzi a vystačí i vyšším osobám. I při delším kroku při vyšší rychlosti bude pás dostatečně dlouhý. Díky takto velké běžecké ploše a nosnosti 150 kg je vhodný opravdu pro každého. Výkon motoru je nadprůměrné 3 HP. Díky tomu je motor tišší a dokáže vyvinut vyšší rychlost. Na tomto modelu můžete běžet rychlostí až 18 km/h. Díky možnosti náklonu běžecké plochy až o 15 % lze simulovat i poměrně příkré stoupání. Odpružení běžecké plochy zamezuje nepříjemným otřesům, které má neblahý vliv na zdraví kloubů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šířka běžecké plochy (cm)

50

45,68
Délka běžecké plochy (cm)

140

128,14
Výkon motoru (HP)

3

2,24
Nosnost (kg)

150

127,05
Maximální rychlost pásu (km/h)

18

16,22
Maximální stoupání (%)

15

9,88
Odpružení běžecké plochy

Ano

100 % Ano

Hodnocení funkcí a vybavení

Nabídku tvoří 42 předvolených programů s různým profilem a náročností. Vybírat si můžete podle aktuálních preferencí. Velice užitečný je program HRC, který upravuje tempo podle tepové frekvence snímané hrudním pásem. Díky tomu lze tep udržet na požadované hodnotě a docílit tím tak například lepšího spalování. Pokud byste při běhu upadli, nemusíte se bát, že vás pás jakkoliv zraní. Je totiž vybaven pojistkou, která v takových případech automaticky pás zastaví. Kromě tepové frekvence pás měří i uběhnutou vzdálenost. Oblíbenou hudbu či audio knihu můžete poslouchat během cvičení díky integrovanému audiosystému. Kolečka usnadňují přesun stroje, který je kvůli velkým rozměrům a hmotnosti poměrně komplikovaný. Případné nerovnosti podlahy však musíte sami srovnat, pás nemá funkci na vyrovnávání nerovností. K pásu lze připojit tablet se speciální aplikací, která zaznamenává vaše hodnoty a můžete je tak dlouhodobě sledovat. Máte také možnost propojení se speciální aplikací, díky které můžete prostřednictvím Google maps běhat kdekoli na světě a určovat si vlastní tréningové trasy.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

42

32,05
HRC program

Ano

50 % Ne, 45 % Ano, 5 % Neuvedeno
Bezpečnostní pojistka

Ano

95 % Ano, 5 % Neuvedeno
Měření tepové frekvence

Ano

95 % Ano, 5 %  Ne
Měření uběhnuté vzdálenosti

Ano

100 % Ano
Kolečka

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Audio systém

Ano

73 % Ano, 23 % Ne, 5 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností

Ne

55 % Ano, 32 % Ne, 14 % Neuvedeno

Naše hodnocení a závěr

Housefit SPIRO 70 iRun je pás vhodný pro domácí cvičení a to nejen chůzi, ale také běh. Ocení jej i nároční uživatelé, které jistě potěší HRC mód či možnost propojení s aplikací. Běžecká plocha s odpružením a velkými rozměry je vhodná i pro vysoké sportovce. Nosnost 150 kg umožní cvičení i osobám s vyšší hmotností. Tichý chod je zaručený silným motorem, ten umožňuje i rychlost běhu až 18 km/h. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena. Pokud byste chtěli podobně vybavený stroj ale nechce investovat tolik peněz, doporučujeme Housefit SPIRO 40.

25 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Housefit SPIRO 70 iRun | Hodnocení: 87,8 %
Karolína Šerá se tématům věnuje vždy do hloubky. Ani u běžeckých pásů nemá problém s porozuměním důležitým parametrům těchto strojů, protože běh nejen na páse patří mezi její koníčky. Proto ví, jak je důležitý výkon motoru nebo jak vlastnosti běžecké plochy ovlivňují samotný pohyb. Kromě toho také pravidelně sleduje trh a tvrdí, že žádný produkt není špatný, ale vždy se hodí pro jiného, specifického uživatele. Kromě běžeckých pásů stojí i za tématy jako jsou rotopedy, proteiny či fitness hodinky, ale i za jinými, nesportovními sekcemi.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Housefit SPIRO 70 iRun

Housefit SPIRO 70 iRun

25 000 Kč Orientační cena