Recenze a test Housefit TEMPO 20 | Arecenze
Menu

Recenze a test Housefit TEMPO 20

80,5 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Nízká hmotnost
 • Příznivá cena
 • Skladnost

Zápory

 • Některé podprůměrné parametry
 • Bez vyrovnávacích nožek
 • Kratší plocha
11 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

 • 10/10
  Hodnocení základních údajů
 • 7,9/10
  Hodnocení výkonu a plochy
 • 7,1/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 80,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Běžecký pás Housefit TEMPO 20 považujeme za základní motorový model. Mezi pozitivy můžeme zmínit například nízkou hmotnost 52 kg, která je výrazně nižší než průměr testu (říjen 2019). Na druhou stranu nemusí být nízká hmotnost vždy výhodou, protože pak může být stroj méně stabilní. Ve srovnání s průměrem jsou menší i rozměry pásu. Výška je 134 cm, šířka 69 cm a délka pak 147 cm.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Housefit

32 % Acra, 27 % Housefit, 23 % inSPORTline, 9 % Master, 5 % Spokey, 5 % BH Fitness
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnost (kg)

52

70,64
Výška (cm)

134

127,07
Šířka (cm)

69

76,11
Délka (cm)

147

169,68

Hodnocení výkonu a běžecké plochy

Šířka běhounu, tedy běžecké plochy, dosahuje celkem standardní hodnoty 42 cm. Délka pásu je 120 cm, což je hodnota pohybující se pod testovým průměrem. Pro rychlý běh by tedy nemusela stačit, navíc jste-li vyšší osoba. Obecně se dá pás Housefit považovat za základní model pro domácí užití.

Výkon motoru je 1,75 HP, je tedy o poznání nižší než průměr testu. Stejné je to i u nosnosti, která je pouze 110 kilogramů. Dejte si tedy pozor na váhu nejtěžšího uživatele, který bude pás využívat. Vždy je dobré myslet i na rezervu, ať se rychle nesnižuje životnost. Maximální rychlost běžeckého pásu je 16 km/hod a největší možné stoupání dosahuje 12 %. Sklon se reguluje manuálně ve třech stupních. Běžecká plocha je samozřejmě odpružená.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šířka běžecké plochy (cm)

42

45,68
Délka běžecké plochy (cm)

120

128,14
Výkon motoru (HP)

1,75

2,24
Nosnost (kg)

110

127,05
Maximální rychlost pásu (km/h)

16

16,22
Maximální stoupání (%)

12

9,88
Odpružení běžecké plochy

Ano

100 % Ano

Hodnocení funkcí a vybavení

Na tomto stroji najdete 13 předvolených programů. Průměrná hodnota je daleko výš kvůli profesionálním běžeckým pásům, mezi těmi základními jde o běžné číslo. Bohužel zde nenajdete řízení pomocí HRC programu, ani aretační nožky pro vyrovnání nerovností. Ve zbytku sledovaných funkcí ale stroj nezklame. Má bezpečnostní pojistku, měření tepové frekvence přes čidla v madlech, záznam uběhnuté vzdálenosti i audio systém.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

13

32,05
HRC program

Ne

50 % Ne, 45 % Ano, 5 % Neuvedeno
Bezpečnostní pojistka

Ano

95 % Ano, 5 % Neuvedeno
Měření tepové frekvence

Ano

95 % Ano, 5 %  Ne
Měření uběhnuté vzdálenosti

Ano

100 % Ano
Kolečka

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Audio systém

Ano

73 % Ano, 23 % Ne, 5 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností

Ne

55 % Ano, 32 % Ne, 14 % Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří už tento běžecký pás vyzkoušeli, si cení velké kvality za rozumnou cenu. Jiní naopak kritizují nepřesné měření tepu nebo malé rozměry displeje.

Naše hodnocení a závěr

Běžecký pás Housefit TEMPO 20 řadíme mezi základní modely vhodné pro domácí využití. Osloví nízkou hmotností 52 kg a dobrou skladností díky malým rozměrům, a to za poměrně slušnou cenu. Pokud se ale zaměříme na výkon a parametry pro běhání, jde spíš o podprůměrný kus. Mírně zaostává za standardem testu v délce běžecké plochy, nosnosti, nevyniká ani v šířce pásu i výkonu. Třináct nastavitelných programů není moc, pro základní užití ale pohodlně stačí. Ze sledovaných funkcí chybí pouze HRC program nebo možnost vyrovnání nerovností. Z dalších vychytávek, jako je měření tepu a uběhnuté vzdálenosti či přítomnost audio systému, má vše.

Přeci jen se ale jedná o spíše strohý běžecký pás, na kterém si zacvičí hlavně začátečníci a mírně pokročilí. Zkušeným běžcům doporučujeme recenzi profesionálnějšího stroje inSPORTline inCondi T400i.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Housefit TEMPO 20 | Hodnocení: 80,5 %
Karolína Šerá se tématům věnuje vždy do hloubky. Ani u běžeckých pásů nemá problém s porozuměním důležitým parametrům těchto strojů, protože běh nejen na páse patří mezi její koníčky. Proto ví, jak je důležitý výkon motoru nebo jak vlastnosti běžecké plochy ovlivňují samotný pohyb. Kromě toho také pravidelně sleduje trh a tvrdí, že žádný produkt není špatný, ale vždy se hodí pro jiného, specifického uživatele. Kromě běžeckých pásů stojí i za tématy jako jsou rotopedy, proteiny či fitness hodinky, ale i za jinými, nesportovními sekcemi.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, nezadrhává se pás při běhu? Je to hodně nepříjemné, když běžíte a pás trhne? Děkuji.

Jana Nová

Dobrý den, pás by se za normálních okolností zadrhávat neměl. Pokud zadrhávání pocítíte, je potřeba pás promazat. K tomu slouží speciální lubrikanty, oleje nebo vosky, které se natírají zespodu pásu, kde pás klouže po konstrukci.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Housefit TEMPO 20

Housefit TEMPO 20

11 000 Kč Orientační cena