Recenze a test Housefit TEMPO 50 | Arecenze
Menu

Recenze a test Housefit TEMPO 50

81,7 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Výkon motoru až 3 HP
 • Sklon až 15 %
 • Všechno podstatné vybavení

Zápory

 • Nemá HRC program
 • Spíše průměrné vlastnosti
 • Kratší plocha
15 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

 • 8,8/10
  Hodnocení základních údajů
 • 8,1/10
  Hodnocení výkonu a plochy
 • 7,9/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 81,7 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Tento model značky Housefit představuje motorový běžecký pás, na rozdíl od méně rozšířených bezmotorových pásů bude tedy vhodný i pro plnohodnotná běh. Jeho rozměry jsou téměř totožné s průměrnými hodnotami v době srovnání v únoru 2021. Hmotnost dosahuje 70 kg, což je spíše nižší číslo, má navíc skládací konstrukci a kolečka pro usnadnění manipulace.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Housefit

32 % Acra, 27 % Housefit, 23 % inSPORTline, 9 % Master, 5 % Spokey, 5 % BH Fitness
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnost (kg)

70

70,64
Výška (cm)

136

127,07
Šířka (cm)

77

76,11
Délka (cm)

174

169,68

Hodnocení výkonu a běžecké plochy

Hodnoty okolo průměru nabídne Housefit TEMPO 50 také v oblasti výkonnosti. Trvalý výkon motoru dosahuje 2 HP, maximálně to však může být až 3 HP například pro krátkodobé zvýšení rychlosti. Tu Housefit TEMPO 50 omezuje na maximálních 16 km/h, což je dostatečné i pro rychlejší kondiční běh, ačkoli některé pásy ve srovnání dovedou být i rychlejší.

Pro rychlý běh je tento pás vhodný také svou velikostí běžecké plochy. Ta má rozměry 45 cm na šířku a 125 cm na délku, přičemž pro pohodlný běh doporučujeme šířku od 40 cm a délku alespoň 130 cm. U délky běžecké plochy potom záleží hlavně na výšce uživatele, respektive délce jeho kroku, 125 cm by při rychlém běhu vyšším osobám nemuselo dostačovat. Maximální sklon běžecké plochy se pohybuje na 15 % a zůstaneme-li u dalších jejích vlastností, nechybí jí ani náležité odpružení. Nesmíme zapomenout ani na nosnost pásu, která činí 120 kg, a je tedy lehce pod průměrem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šířka běžecké plochy (cm)

45

45,68
Délka běžecké plochy (cm)

125

128,14
Výkon motoru (HP)

2

2,24
Nosnost (kg)

120

127,05
Maximální rychlost pásu (km/h)

16

16,22
Maximální stoupání (%)

15

9,88
Odpružení běžecké plochy

Ano

100 % Ano

Hodnocení funkcí a vybavení

Svými funkcemi a vybavením je běžecký pás značky Housefit vhodný pro středně náročné uživatele, ale i pravidelné sportovce. Těm profesionálnějším by však mohl chybět HRC program, který automaticky reguluje pás podle pulzu běžce, což přináší cvičení v podstatě „na míru“. Najdete zde celkem 13 programů včetně manuálního.

Computer dokáže měřit všechny podstatné aspekty cvičení, tedy uběhlou vzdálenost, čas, rychlost, tep i spálené kalorie. Tepová frekvence je však měřena pouze dle senzorů na madlech, účinnější a přesnější variantou je přitom hrudní pás. Nechybí zde ani základní vybavení, jako je bezpečnostní pojistka, kolečka pro lepší manipulaci či systém pro vyrovnání nerovností podlahy.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

13

32,05
HRC program

Ne

50 % Ne, 45 % Ano, 5 % Neuvedeno
Bezpečnostní pojistka

Ano

95 % Ano, 5 % Neuvedeno
Měření tepové frekvence

Ano

95 % Ano, 5 %  Ne
Měření uběhnuté vzdálenosti

Ano

100 % Ano
Kolečka

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Audio systém

Ano

73 % Ano, 23 % Ne, 5 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností

Ano

55 % Ano, 32 % Ne, 14 % Neuvedeno

Naše hodnocení a závěr

Housefit TEMPO 50 nabídne vesměs průměrné vlastnosti, jako je například nosnost 120 kg či samotné rozměry přístroje. Nechybí mu ale žádné podstatné vybavení. Má dostatečně širokou i dlouhou běžeckou plochu, při rychlém běhu ale nemusí dostačovat vysokým osobám. Nechybí zde ale odpružení a sklon plochy navíc může být až 15 %. Potěší i maximální výkon motoru, který na kratší čas dokáže být až 3 HP.

Pás měří všechny důležité hodnoty při běhu, tepová frekvence je však snímána pouze dlaňovými senzory, ačkoli přesněji pulz změří hrudní pás. Také z tohoto důvodu zde nenajdete HRC program. Pokud jste náročnější sportovec a hledáte pás, který nabídne program uzpůsobený vaší tepové frekvenci, můžete se podívat třeba na Housefit SPIRO 80 iRun, který je už ale o něco dražší.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Housefit TEMPO 50 | Hodnocení: 81,7 %
Karolína Šerá se tématům věnuje vždy do hloubky. Ani u běžeckých pásů nemá problém s porozuměním důležitým parametrům těchto strojů, protože běh nejen na páse patří mezi její koníčky. Proto ví, jak je důležitý výkon motoru nebo jak vlastnosti běžecké plochy ovlivňují samotný pohyb. Kromě toho také pravidelně sleduje trh a tvrdí, že žádný produkt není špatný, ale vždy se hodí pro jiného, specifického uživatele. Kromě běžeckých pásů stojí i za tématy jako jsou rotopedy, proteiny či fitness hodinky, ale i za jinými, nesportovními sekcemi.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Housefit TEMPO 50

Housefit TEMPO 50

15 000 Kč Orientační cena