Recenze a test inSPORTline Akamar | Arecenze
Menu

Recenze a test inSPORTline Akamar

78,1 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Počet programů
 • Vyrovnání nerovností
 • Poměrně lehký

Zápory

 • Spíše průměrné parametry
 • Kratší plocha
 • Nosnost 100 kg
18 000 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení základních údajů
 • 7,6/10
  Hodnocení výkonu a plochy
 • 7,5/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 78,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Běžecký pás inSPORTline Akamar se v našem srovnávacím testu z února 2018 řadil k průměrným modelům, co se konstrukce týče. Vzhledem k průměru, který dohromady daly všechny tehdy hodnocené modely, není pás ani nijak příliš těžký, má 64 kg, a není ani příliš velký. Na šířku má 75 cm, na délku 162 cm a do výšky činí 138 cm.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

inSPORTline

32 % Acra, 27 % Housefit, 23 % inSPORTline, 9 % Master, 5 % Spokey, 5 % BH Fitness
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnost (kg)

64

70,64
Výška (cm)

138

127,07
Šířka (cm)

75

76,11
Délka (cm)

162

169,68

Hodnocení výkonu a běžecké plochy

Průměrných, ale vůbec ne špatných hodnot se drží pás také v rámci kategorie hodnocení výkonu a běžecké plochy. Šířka pásu 44 cm je ideální jak pro chůzi, tak pro pohodlný běh, totéž platí pro jeho délku 125 cm. Kvůli délce ale bude bezpečnější, když na pásu nebudou rychle běhat vyšší osoby, mohly by zakopnout. Plocha má také odpružení, které není samozřejmou součástí všech pásů, a je výhodné pro ulehčení vašim kloubům.

Z praktického hlediska jsme vám i v našem článku Jak vybrat běžecký pás doporučili, abyste se zaměřili na pásy s výkonem motoru alespoň o 1,5 HP. Pás inSPORTline tomuto výkonu odpovídá a je tak vhodný pro komfortní běh. Pokud byste ale chtěli běhat několikrát do týdne, třeba také vytrvalostně, a chcete co nejtišší motor, doporučujeme se podívat na modely s vyšším výkonem. Co se rychlosti týče, 16 km/h jde o pěkný průměr. Pod průměr se ale pás dostal v případě nosnosti, unese 100 kg, což je jedna z nižších hodnot v porovnávacím testu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šířka běžecké plochy (cm)

44

45,68
Délka běžecké plochy (cm)

125

128,14
Výkon motoru (HP)

1,5

2,24
Nosnost (kg)

100

127,05
Maximální rychlost pásu (km/h)

16

16,22
Maximální stoupání (%)

9,5

9,88
Odpružení běžecké plochy

Ano

100 % Ano

Hodnocení funkcí a vybavení

Co se funkcí a vybavení týče, běžecký pás inSPORTline nevybočuje ani pod, ani nad průměr. Nabízí tak ideálních 40 programů, má bezpečnostní pojistku, měří tepovou frekvenci a uběhnutou vzdálenost. Navíc má kolečka usnadňující přesouvání například při úklidu, dokonce má systém pro vyrovnání nerovností, který v našem srovnávacím testu měla jen zhruba polovina modelů. Bohužel se pásu nedočkáte audio systému, který však nemusí požadovat každý uživatel a také jde o prvek, který má jen zhruba polovina modelů, není tedy nijak obvyklý.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

40

32,05
HRC program

Ne

50 % Ne, 45 % Ano, 5 % Neuvedeno
Bezpečnostní pojistka

Ano

95 % Ano, 5 % Neuvedeno
Měření tepové frekvence

Ano

95 % Ano, 5 %  Ne
Měření uběhnuté vzdálenosti

Ano

100 % Ano
Kolečka

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Audio systém

Ne

73 % Ano, 23 % Ne, 5 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností

Ano

55 % Ano, 32 % Ne, 14 % Neuvedeno

Naše hodnocení a závěr

Běžecký pás inSPORTline Akamar je víceméně průměrnou záležitostí, proto průměrného uživatele či začátečníka potěší, ale náročného sportovce nejspíše ne. Průměru se drží jak ve velikosti a váze, tak v parametrech týkajících se samotné běžecké plochy. Všechny tyto hodnoty jsou ale stále dostatečné. Ne zcela ideální je výkon motoru 1,5 HP, kvůli kterému může být motor o něco hlučnější a nebude stačit pro ty, kteří chtějí cvičit intenzivně, několikrát do týdne. Pozor také na nosnost, pás unese jen 100 kg, což je o něco méně, než je průměr.

Dobrou zprávou je, že má cvičící na výběr ze 40 programů. Celkově je pás povedeným cvičebním strojem, ale jak jsme zmínili před pár řádky – příliš nenadchne, na druhou stranu ale ani neurazí. Rozhodující může pro vás být také cena, tu byste na škále obsahující ostatní ceny hodnocených pásů našli uprostřed. Pokud vám nevadí si za pás lehce připlatit a požadujete lepší parametry, doporučujeme například Housefit SPIRO 80 iRun. Ten má ale méně programů.

18 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: inSPORTline Akamar | Hodnocení: 78,1 %
Karolína Šerá se tématům věnuje vždy do hloubky. Ani u běžeckých pásů nemá problém s porozuměním důležitým parametrům těchto strojů, protože běh nejen na páse patří mezi její koníčky. Proto ví, jak je důležitý výkon motoru nebo jak vlastnosti běžecké plochy ovlivňují samotný pohyb. Kromě toho také pravidelně sleduje trh a tvrdí, že žádný produkt není špatný, ale vždy se hodí pro jiného, specifického uživatele. Kromě běžeckých pásů stojí i za tématy jako jsou rotopedy, proteiny či fitness hodinky, ale i za jinými, nesportovními sekcemi.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze inSPORTline Akamar

inSPORTline Akamar

18 000 Kč Orientační cena