Recenze a test inSPORTline inCondi T400i | Arecenze
Menu

Recenze a test inSPORTline inCondi T400i

95,7 % Celkové hodnocení

Top 2 v kategorii Běžecké pásy

Jednotlivá hodnocení

 • 7,6/10
  Hodnocení základních údajů
 • 9,7/10
  Hodnocení výkonu a plochy
 • 10,0/10
  Hodnocení funkcí a vybavení

Klady

 • Velmi vysoká nosnost
 • Velký počet programů
 • Výkon 3,5 HP
 • Tichý motor
 • Jednoduché ovládání

Zápory

 • Vysoká cena
 • Robustní stroj
 • Chybí tlačítko pro pauzu
34 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Běžecký pás inSPORTline inCondi T400i je poháněný motorem a hodí se na domácí používání, a to jak na chůzi, tak na běh. Věříme ale, že by ho mohlo využít také fitness centrum, jde totiž o špičkově vybavený stroj. Váží 97 kg, což byla v době psaní recenze (únor 2019) nadprůměrná hodnota (až o 25 kg). Vysoká hmotnost bude nepříjemná při stěhování, zajistí ale i větší stabilitu stroje. Nadprůměrné jsou také celkové rozměry stroje, který na délku měří 190 cm, na výšku 146 cm a na šířku 86 cm. Nebude vhodný do malých prostor, nehodí se ani na přesouvání, pokud mu ale najdete své stálé místo, v hmotnosti ani velikosti problém nevidíme, zajistí totiž stabilitu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

inSPORTline

30 % Acra, 26 % Housefit, 22 % inSPORTline, 9 % Master, 4 % BH Fitness, 4 % Spokey, 4 % Trinfit
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnost (kg)

97

70,61
Výška (cm)

146

127,50
Šířka (cm)

86

76,07
Délka (cm)

190

169,74

Hodnocení výkonu a běžecké plochy

Důležité parametry jsou rozměry běžecké plochy. V tomto případě je pás široký 53 cm a běžecký plocha má délku 140 cm. Díky tomu je pohodlná a bezpečná nejen pro chůzi, ale také běh. Délka je dostatečná i pro vyšší osoby, u kterých je předpoklad delších nohou a tudíž i delšího kroku. Nosnost 180 kg umožňuje používat pás i osobám s vyšší hmotností, než průměrně pásy z našeho srovnání. Ty dovolují totiž zátěž asi 130 kg, což určitě není málo, jde ale o hraniční číslo, doporučujeme volit model tak, aby byla mezi vaší hmotností a nosností stroje alespoň několikakilogramová rezerva. Díky odpružení nejsou při běhu extrémně namáhány klouby a běh je tak zdravější.

Výkon motoru je 3,5 koňských sil (HP) a jde o nadprůměrnou hodnotu. Díky tomuto výkonu můžete na pásu běžet rychlostí až 22 km/h, což odpovídá opravdu rychlému běhu. Stoupání s maximálním sklonem 7 % nebylo tehdy sice největší, přesto určitou míru zátěže s sebou i tento náklon přinese.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šířka běžecké plochy (cm)

53

45,65
Délka běžecké plochy (cm)

140

128,30
Výkon motoru (HP)

3,5

2,29
Nosnost (kg)

180

126,74
Maximální rychlost pásu (km/h)

22

16,21
Maximální stoupání (%)

7

10,11
Odpružení běžecké plochy

Ano

100 % Ano

Hodnocení funkcí a vybavení

Tento běžecký pás má v základní výbavě až 113 programů, a to včetně přednastavených, osobních, které si předvolíte sami, a HRC programů. Ty umožňují regulaci tempa podle aktuální tepové frekvence. Kromě pulsu měří stroj také uběhnutou vzdálenost. Bezpečnostní pojistka, která je u všech modelů samozřejmostí, vypne pás v případě pádu a může tak zabránit zranění.

Aby takto těžký stroj bylo možné relativně pohodlně přesunout v případě nutnosti, máte k dispozici kolečka. Ti, kteří si cvičení rádi zpříjemňují hudbou, ocení zabudovaný audio systém. Případné nerovnosti na podlaze vyřeší funkce vyrovnání nerovností a není nutné jej nijak podkládat, což by byla určitě nebezpečnější volba, podloží by se mohlo v průběhu cvičení posunout a vás by mohl náhlý odlišný sklon či nestabilita stroje rozhodit, hrozí pád a zranění.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

113

33,43
HRC program

Ano

48 % Ano, 48 % Ne, 4 % Neuvedeno
Bezpečnostní pojistka

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měření tepové frekvence

Ano

96 % Ano, 4 %  Ne
Měření uběhnuté vzdálenosti

Ano

100 % Ano
Kolečka

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Audio systém

Ano

74 % Ano, 22 % Ne, 4 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností

Ano

57 % Ano, 35 % Ne, 9 % Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé tento pás v několika svých recenzích ohodnotili vesměs kladně. Opakovaly se výtky k hmotnosti a velikosti, jde o opravdu robustnější zařízení, které nedoporučujeme do malých bytů, ani pro stěhování do patra. Negativní recenze tohoto rázu ale nejsou příliš relevantní, jednoduše je potřeba předem počítat s tím, že téměř stokilové zařízení bude náročnější pro přepravu a stěhování. Párkrát jsme ale narazili také na fakt, že stroj nelze pozastavit. Pokud tedy běháte ráno a večer, při večerním cvičení nelze navázat na to ranní. Uživatelům také chybí paměť cvičení.

Naše hodnocení a závěr

Model inSPORTline inCondi T400i je robustní stroj, který ovšem snese i opravdu velkou zátěž až do 180 kg. Kvůli velkým rozměrům a vysoké hmotnosti je vhodné umístit jej na jedno místo a vyhnout se tak manipulaci. S tímto cvičebním strojem si jistě poradí nejen začátečníci, ale také pokročilí běžci, a to díky velmi široké škále programů, kterých může být až 113, vezmou-li se v úvahu všechny přednastavené i personalizované. Výkonný motor zajišťuje rychlost až 22 km/h. Rozměry běžecké plochy jsou dostatečné pro pohodlný, ale hlavně bezpečný běh. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena, je ale nutno říci, že mezi námi hodnocenými modely téměř nemá konkurenci. Přesto, levnější variantou, která plní perfektně svůj účel, je například Acra GB5000.

34 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: inSPORTline inCondi T400i | Hodnocení: 95,7 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, jež má s běžeckými pásy osobní zkušenosti. Díky tomu vám poradí, jestli raději zvolit běžecký pás s motorem, či bez něj. Kromě toho se zaměří na jejich hlavní rozdíly a další typy strojů. Poradí vám, jaké funkce jsou u nich klíčové a jaké parametry třeba zohlednit při výběru. Kromě běžeckých pásů se také věnovala sekci cyklotrenažérů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze inSPORTline inCondi T400i

inSPORTline inCondi T400i

34 000 Kč Orientační cena