Recenze a test inSPORTline inCondi T50i | Arecenze
Menu

Recenze a test inSPORTline inCondi T50i

92,7 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Velká běžecká plocha
 • HRC program
 • Nosnost 140 kg

Zápory

 • Rozměrný
 • Vyšší cena
28 000 Kč Orientační cena
 • 7,6/10
  Hodnocení základních údajů
 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu a plochy
 • 9,2/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 92,7 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

inSPORTline inCondi T50i je motorový běžecký pás, který je vhodný pro trénování jak běhu, tak chůze. Váží 81 kg, což je v době psaní recenze (srpen 2018) nadprůměrná hodnota. Tento cvičební stroj je poměrně velký, všechny jeho rozměry mají nadprůměrnou hodnotu. Vysoký je 144 cm, na šířku měří 88 cm a na délku 194 cm.  Vzhledem rozměrů a vyšší hmotnosti 81 kg není vhodný pro častější přesouvání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

inSPORTline

32 % Acra, 27 % Housefit, 23 % inSPORTline, 9 % Master, 5 % Spokey, 5 % BH Fitness
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnost (kg)

81

70,64
Výška (cm)

144

127,07
Šířka (cm)

88

76,11
Délka (cm)

194

169,68

Hodnocení výkonu a běžecké plochy

Pro pohodlné užívání jsou zásadní parametry samotné plochy pro běhání. Jak šířka, tak délka nabývají nadprůměrných hodnot. Pás je široký 51 cm a dlouhý 140 cm. Díky tomu je dostatečně velký i pro delší krok osob vysokých zhruba do 170, maximálně 180 cm, vyšším už by nemusela plocha dostačovat. Šířka zase zaručuje bezpečnost bez nutnosti omezování. Nadprůměrná je i hodnota nosnosti. Ta je 140 kg a umožňuje tak běh i hmotnějším osobám.

Stejně jako ostatní modely v testu, má i tento pás odpruženou běžeckou plochu. To zaručuje nižší zatěžování kloubů, než je tomu u pevného podkladu. Běh je tak zdravější. Díky síle motoru 2,5 koňských sil je možné na páse běhat opravdu rychle, až 20 km/h. Pro simulaci terénu slouží elektronicky ovladatelné naklánění běžecké plochy. Sklon můžete nastavit až na úroveň 11 %.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šířka běžecké plochy (cm)

51

45,68
Délka běžecké plochy (cm)

140

128,14
Výkon motoru (HP)

2,5

2,24
Nosnost (kg)

140

127,05
Maximální rychlost pásu (km/h)

20

16,22
Maximální stoupání (%)

11

9,88
Odpružení běžecké plochy

Ano

100 % Ano

Hodnocení funkcí a vybavení

Základní programovou výbavu tvoří 30 možností, ze kterých si uživatel může zvolit. Pás je vybavený také HRC programem, který po připojení hrudního pásu dokáže regulovat tempo podle srdečního tepu. Samozřejmou součástí je také počítač, který měří nejen uběhnutou vzdálenost, ale také tepovou frekvenci. Bezpečnost zajišťuje pojistka, která v případě vašeho pádu pás vypne a zabrání tak případným dalším zraněním.

Manipulaci se strojem usnadňují kolečka, díky kterým můžete pás jednodušeji přesouvat. Pokud při cvičení rádi posloucháte hudbu či audio knihy, jistě oceníte zabudovaný audio systém. Jestliže nemáte doma úplně rovnou podlahu, nemusíte se bát přístroj umístit kamkoliv. Má totiž systém vyrovnání nerovností, díky kterým dobře sedí na jakémkoli povrchu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

30

32,05
HRC program

Ano

50 % Ne, 45 % Ano, 5 % Neuvedeno
Bezpečnostní pojistka

Ano

95 % Ano, 5 % Neuvedeno
Měření tepové frekvence

Ano

95 % Ano, 5 %  Ne
Měření uběhnuté vzdálenosti

Ano

100 % Ano
Kolečka

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Audio systém

Ano

73 % Ano, 23 % Ne, 5 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností

Ano

55 % Ano, 32 % Ne, 14 % Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé tento pás v internetových recenzích hodnotí celkově pozitivně. Chválí tichý provoz, dobré odpružení a jednoduché ovládání. Někteří se však zmiňují o mírně nekvalitních plastech, které ale po vypodložení nevržou. Uživatelé se shodují, že největší nevýhodou je okamžité vymazání informací na displeji po skončení běhu a absence funkce pauza.

Naše hodnocení a závěr

Běžecký pás inSPORTline inCondi T50i je vhodný i pro vyšší běžce. Má totiž běžeckou plochu dlouhou 140 cm. Využívat jej mohou i osoby s vyšší hmotností, a to až 140 kg. Jeho velké rozměry a vysoká hmotnost jej předurčuje spíše k umístění na stálém místě, než časté manipulaci. Motor s výkonem 2,5 koňských sil umožňuje běžet rychlostí až 20 km/h. Výhodou je také funkce vyrovnání nerovností. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena a pro někoho také menší množství předvolených programů. Dalším obdobným přístrojem, který by vás mohl zaujmout, je Acra 05-GB4600.

28 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: inSPORTline inCondi T50i | Hodnocení: 92,7 %
Karolína Šerá se tématům věnuje vždy do hloubky. Ani u běžeckých pásů nemá problém s porozuměním důležitým parametrům těchto strojů, protože běh nejen na páse patří mezi její koníčky. Proto ví, jak je důležitý výkon motoru nebo jak vlastnosti běžecké plochy ovlivňují samotný pohyb. Kromě toho také pravidelně sleduje trh a tvrdí, že žádný produkt není špatný, ale vždy se hodí pro jiného, specifického uživatele. Kromě běžeckých pásů stojí i za tématy jako jsou rotopedy, proteiny či fitness hodinky, ale i za jinými, nesportovními sekcemi.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze inSPORTline inCondi T50i

inSPORTline inCondi T50i

28 000 Kč Orientační cena