Recenze a test inSPORTline Lavister | Arecenze
Menu

Recenze a test inSPORTline Lavister

78,7 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Má veškerou výbavu a řadu funkcí
 • Příznivá cena
 • Lehký

Zápory

 • Maximální stoupání jen 3,5 %
 • Méně programů
 • Nosnost jen 120 kg
17 000 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení základních údajů
 • 7,2/10
  Hodnocení výkonu a plochy
 • 7,9/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 78,7 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Běžecký pás inSPORTline Lavister váží 49 kg, patří k lehčím modelům. Konstrukcí vysokou 127 cm, širokou 72 cm a dlouhou 164 cm se řadí k průměrným, spíše menším modelům. Poháněn je motorem, což jsme v v porovnávacím upřednostnili a tak všechny modely, které jsme v únoru 2018 hodnotili, motor měly. Je efektivnější a spolehlivější.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

inSPORTline

32 % Acra, 27 % Housefit, 23 % inSPORTline, 9 % Master, 5 % Spokey, 5 % BH Fitness
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnost (kg)

49

70,64
Výška (cm)

127

127,07
Šířka (cm)

72

76,11
Délka (cm)

164

169,68

Hodnocení výkonu a běžecké plochy

Šířka běžecké plochy 41 cm je spolu s její délkou 130 cm vhodná a bezpečná jak pro chůzi, tak pro běh. Záleží ale na vaší výšce, vysoké osoby s dlouhým krokem při běhu by mohly mít problém. Výkon motoru 1,5 HP není pro vytrvalostní a častý běh příliš ideální, rozhodně pro rekreační běh ale postačí. Jde o dostatečný výkon, který je schopen vyvinout rychlost pásu 14 km/h.

Výhodou je určitě i fakt, že je plocha odpružená a při běhu tak tvrdé dopady nebudou ničit vaše klouby. Nosnost pásu je potom 120 kg, což byl průměr. Maximální stoupání činí pouze 3,5 %. V době hodnocení šlo o nejnižší hodnotu, průměr byl 10 %. Doporučujeme proto předem promyslet, zda je pro vás důležité, aby uměl pás imitovat běh do kopce, nebo vám stačí jen lehké stoupání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šířka běžecké plochy (cm)

41

45,68
Délka běžecké plochy (cm)

130

128,14
Výkon motoru (HP)

1,5

2,24
Nosnost (kg)

120

127,05
Maximální rychlost pásu (km/h)

14

16,22
Maximální stoupání (%)

3,5

9,88
Odpružení běžecké plochy

Ano

100 % Ano

Hodnocení funkcí a vybavení

V této kategorii byl běžecký pás inSPORTline stoprocentní. Má bezpečnostní pojistku, měří tepovou frekvenci pro zefektivnění cvičení a měří také uběhnutou vzdálenost. Kromě toho má kolečka pro snadnější přesun, například při úklidu, systém na vyrovnání nerovností podlah a s audio systémem si užijete cvičení s hudbou bez nutnosti telefonu či MP3. Třináct programů potom patřilo mezi nejmenší počty, ve srovnávacím testu byste našli modely s bohatším výběrem, jde však o individuální záležitost a jsou i tací, kteří si nepotrpí na takové množství programů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

13

32,05
HRC program

Ne

50 % Ne, 45 % Ano, 5 % Neuvedeno
Bezpečnostní pojistka

Ano

95 % Ano, 5 % Neuvedeno
Měření tepové frekvence

Ano

95 % Ano, 5 %  Ne
Měření uběhnuté vzdálenosti

Ano

100 % Ano
Kolečka

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Audio systém

Ano

73 % Ano, 23 % Ne, 5 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností

Ano

55 % Ano, 32 % Ne, 14 % Neuvedeno

Naše hodnocení a závěr

Běžecký pás inSPORTline Lavister mnohé zaujme svojí příznivou cenou, které výbava a funkce modelu naprosto odpovídají. Pás unese až 120 kg, běžecká plocha je uzpůsobena pro pohodlný a bezpečný běh. Nepostrádá audio systém, systém na vyrovnání nerovností podlah ani kolečka pro snazší přepravu. Přesunout stroj zvládnou i samy ženy, neboť pás má sám o sobě vcelku lehkou a ne příliš robustní konstrukci. Zmínit ale musíme dvě mouchy, které na pásu mohou někteří uživatelé shledat. Maximální stoupání 3,5 % patří k nejnižším a tak není možné trénovat běh do kopce. Třináct programů potom patřilo také k podprůměrnému počtu, nicméně některým uživatelům by 100 programů, které má pás od stejného výrobce, inSPORTline Gilavar, mohlo přijít až přespříliš a naopak střídmější nabídku ocení.

17 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: inSPORTline Lavister | Hodnocení: 78,7 %
Karolína Šerá se tématům věnuje vždy do hloubky. Ani u běžeckých pásů nemá problém s porozuměním důležitým parametrům těchto strojů, protože běh nejen na páse patří mezi její koníčky. Proto ví, jak je důležitý výkon motoru nebo jak vlastnosti běžecké plochy ovlivňují samotný pohyb. Kromě toho také pravidelně sleduje trh a tvrdí, že žádný produkt není špatný, ale vždy se hodí pro jiného, specifického uživatele. Kromě běžeckých pásů stojí i za tématy jako jsou rotopedy, proteiny či fitness hodinky, ale i za jinými, nesportovními sekcemi.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den,
běžecký trenažér budu využívat na chůzi, alespoň ze začátku.
Je na to tento trenažér vhodný? Děkuji.

ditakubosova@seznam.cz

Dobrý den, ano, minimální rychlost pásu začíná už na 1 km/h, takže na něm můžete i chodit. Rychlost běžné chůze se pohybuje okolo 5 km/h.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, umí audio přehrávat audioknihy? Děkuji.

Míla Janovská

Dobrý den, audiosystém je u tohoto pásu řešen zdířkou na připojení jakéhokoli zařízení umožňujícího přehrávání hudby, o což se postarají reproduktory na páse. Pomocí konektoru 3,5mm Jack tak můžete k pásu připojit telefon, tablet či MP3 přehrávač a je jen na Vás, jaký obsah bude přehráván. Měl by si tedy poradit i s audioknihami.

Karolína Šerá, redaktor

Je tento pás svojí běžeckou plochou dostačující i pro osobu 186 cm vysokou?

Lukas

Dobrý den, běžecká plocha tohoto modelu měří 130 cm na délku, tudíž pokud budete chtít pás využívat i na běh a ne jen na chůzi, bude pro Vás délka nejspíš nedostačující. Doporučila bych Vám poohlédnout se po pásu s běžeckou plochou, která měří alespoň 140, ideálně i 150 cm na délku. Podobné vlastnosti jako inSPORTline Lavister má například Housefit SPIRO 40, jehož běžecká plocha je delší.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, potřebuji pás spíše na chůzi než na běh (běhám jen občas). Jde mi ale o to, že chodím KAŽDÝ DEN minimálně hodinu, rychlostí 7-8 km/h. Je motor v tomto pásu dostatečně výkonný, aby zvládl tuto každodenní aktivitu? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ano, nemusíte se vůbec bát. Motor pásu je dostatečně výkonný na každodenní aktivitu, podle uživatelských recenzí bezchybně funguje dokonce i při provozu několikrát za den.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze inSPORTline Lavister

inSPORTline Lavister

17 000 Kč Orientační cena