Recenze a test Spokey EVEN 1 | Arecenze
Menu

Recenze a test Spokey EVEN 1

61,6 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Kompaktní tvar
 • Nízká hmotnost
 • Propojení s aplikací

Zápory

 • Nízká rychlost
 • Nosnost pouze 90 kg
 • Obecně slabší parametry
8 000 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení základních údajů
 • 6,6/10
  Hodnocení výkonu a plochy
 • 3,8/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 61,6 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Zvláštností motorového běžeckého pásu Spokey EVEN 1 je jeho konstrukce. Na rozdíl od jiných produktů v této kategorii totiž nedisponuje pultíkem, ale skládá se pouze z tenkého těla tvořeného běžeckou plochou a rámem. Z toho plyne jeho skladnost a vysoká mobilita. K té přispívá také nízká hmotnost, která s 27 kilogramy nedosahuje ani poloviny tehdejšího průměru (v únoru 2020). Po cvičení pak pás jednoduše uklidíte například pod postel. Také rozměrově se jedná o podprůměrný model. Na výšku měří pouze 15 cm, na šířku 59 cm a na délku 147 cm.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Spokey

32 % Acra, 27 % Housefit, 23 % inSPORTline, 9 % Master, 5 % Spokey, 5 % BH Fitness
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnost (kg)

27

70,64
Výška (cm)

15

127,07
Šířka (cm)

59

76,11
Délka (cm)

147

169,68

Hodnocení výkonu a běžecké plochy

S malými rozměry přístroje se ovšem pojí i menší rozměry běžecké plochy. Ta má na šířku 41 cm a na délku 115 cm. Je proto vhodná spíše pro drobnější až středně vysoké postavy. Vysokým lidem s dlouhým krokem by mohla být běžecká plocha krátká. Příliš vysoká není ani nosnost 90 kg, která byla v době psaní recenze téměř 40 kg pod průměrem. Výhodou je její odpružení, které ulevuje kloubům a snižuje jejich zátěž. Pás je poháněn motorem o síle 1,5 HP, který je schopný vyvinout rychlost až 6 km/h. Tato hodnota je také velmi podprůměrná a bude stačit pravděpodobně jen na rychlou chůzi nebo běžcům začátečníkům. Tomu odpovídá také absence možnosti stoupání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šířka běžecké plochy (cm)

41

45,68
Délka běžecké plochy (cm)

115

128,14
Výkon motoru (HP)

1,5

2,24
Nosnost (kg)

90

127,05
Maximální rychlost pásu (km/h)

6

16,22
Maximální stoupání (%)

0

9,88
Odpružení běžecké plochy

Ano

100 % Ano

Hodnocení funkcí a vybavení

Z pohledu funkcí se nejedná o příliš vybavený model, pás nemá přednastavené programy, výrobce neinformuje ani o bezpečnostní pojistce. Ta je u ostatních modelů umístěna na pultíku, který tento model nemá. Chybí taktéž HRC program, měřič tepové frekvence nebo audio systém. Počítač je nahrazený aplikací v telefonu či tabletu, který se k pásu připojuje pomocí Bluetooth.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

0

32,05
HRC program

Ne

50 % Ne, 45 % Ano, 5 % Neuvedeno
Měření tepové frekvence

Ne

95 % Ano, 5 %  Ne
Měření uběhnuté vzdálenosti

Ano

100 % Ano
Kolečka

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Audio systém

Ne

73 % Ano, 23 % Ne, 5 % Neuvedeno

Naše hodnocení a závěr

Spokey EVEN 1 je základní běžecký pás, který je vhodný na rychlou chůzi, případně pro pomalé běžce. Jeho maximální rychlost je 6 km/h. Je určený spíše pro menší postavy, což určuje krátká běžecká plocha. Malá je také nosnost 90 kg. Zvláštností tohoto modelu je jeho konstrukce, které chybí pultík s počítačem, senzory a bezpečnostní pojistkou. Pás se ovládá pomocí aplikace. Jeho výhodou jsou kompaktní rozměry a nízká hmotnost, což jsou předpoklady pro snadnou mobilitu.

Jestliže dáváte před snadnou manipulací přednost výkonnějšímu stroji, mohla by vás zaujmout recenze pásu Acra GB4000A z podobné cenové kategorie.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Spokey EVEN 1 | Hodnocení: 61,6 %
Karolína Šerá se tématům věnuje vždy do hloubky. Ani u běžeckých pásů nemá problém s porozuměním důležitým parametrům těchto strojů, protože běh nejen na páse patří mezi její koníčky. Proto ví, jak je důležitý výkon motoru nebo jak vlastnosti běžecké plochy ovlivňují samotný pohyb. Kromě toho také pravidelně sleduje trh a tvrdí, že žádný produkt není špatný, ale vždy se hodí pro jiného, specifického uživatele. Kromě běžeckých pásů stojí i za tématy jako jsou rotopedy, proteiny či fitness hodinky, ale i za jinými, nesportovními sekcemi.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Spokey EVEN 1

Spokey EVEN 1

8 000 Kč Orientační cena