Menu

Srovnání a recenze
nejlepších hardware
bitcoinových peněženek

Aktualizováno:
Březen 2020
Autor:
Michaela Černá

V kategorii hardwarové bitcoin peněženky doporučujeme

Trezor Model T

4 600 Kč Orientační cena

Jakou bitcoinovou peněženku vybrat dle srovnání

  Top produkt

  Hardwarové bitcoin peněženky

  Doporučujeme
  Recenze Trezor Model T

  Trezor Model T

  Orientační cena 4 600 Kč

  Top cena/výkon

  Hardwarové bitcoin peněženky

  Doporučujeme
  Recenze Ledger Nano S

  Ledger Nano S

  Orientační cena 1 549 Kč

  Dostupná varianta

  Hardwarové bitcoin peněženky

  Doporučujeme
  Recenze Trezor One

  Trezor One

  Orientační cena 1 498 Kč

Kryptoměny se v posledních letech staly poměrně populární a kupují je nejen investoři a velké firmy, ale také běžní lidé. Jedná se digitální měny, jejichž hlavním znakem je decentralizace, tedy nezávislost na nějaké vyšší instituci.

Existuje několik typů bitcoinových peněženek. Všechny jsme vám je popsali v našem článku Jak vybrat bitcoinovou peněženku. V následujícím porovnání se věnujeme pouze hardwarovým peněženkách, které jsou tou nejbezpečnější a zároveň finančně nejnáročnější variantou. Právě tento typ peněženky je totiž důležité vybrat pečlivě, aby se investice do něj opravdu vyplatila.

Jednotlivé peněženky se od sebe liší výrobcem, designem, ale také třeba počtem měn. Při vybírání těch nejlepších produktů jsme dali především na hodnocení několika set uživatelů, kteří mají s jednotlivými produkty bohaté zkušenosti. Zajímaly nás samozřejmě podporované kryptoměny, kompatibilita aplikací k jednotlivým peněženkám a jejich odolnost.

Ke každé bitcoinové peněžence jsme potom napsali doporučení a výsledné hodnocení. Pokud si chcete vybrat jinou peněženku, než tu z našeho výběru, nebo vás jen zajímá více informací o kryptoměnách, pak vše najdete v našem rádci, který vás celou problematikou postupně provede.


Nejlepší hardwarové bitcoin peněženky dle srovnání

Varianta výběru Vzhled a název Klady vzhledem k podkategorii Zápory vzhledem k podkategorii Orientační cena Aktuální cena

Top produkt

Hardwarové bitcoin peněženky

Recenze Trezor Model T
Trezor Model T

Možnost rozšířit microSD kartou

Dobrá reputace

Barevný dotykový displej

Vyšší cena

Působí robusněji

Není v češtině

4 600 Kč Koupit peněženku

Top cena/výkon

Hardwarové bitcoin peněženky

Recenze Ledger Nano S
Ledger Nano S

Nižší cena

Hodně podporovaných kryptoměn

Dobrá reputace

Složitější ovládání

Není v češtině

Design

1 549 Kč Koupit peněženku

Dostupná varianta

Hardwarové bitcoin peněženky

Recenze Trezor One
Trezor One

Nižší cena

Dobrá reputace

Nízká hmotnost

Černobílý displej

Není v češtině

Design

1 498 Kč Koupit peněženku

Další na zvážení

Hardwarové bitcoin peněženky

Recenze KeepKey
KeepKey

Nižší cena

LCD displej

Elegantní provedení

Větší rozměry

Nemá mobilní aplikaci

Menší počet kryptoměn

1 150 Kč Koupit peněženku
Parametr Trezor Model T Ledger Nano S Trezor One KeepKey
Ocenění

Top produkt

Top cena/výkon

Dostupná varianta

Další na zvážení

Kategorie

Hardwarové bitcoin peněženky

Hardwarové bitcoin peněženky

Hardwarové bitcoin peněženky

Hardwarové bitcoin peněženky

Orientační cena 4 600 Kč 1 549 Kč 1 498 Kč 1 150 Kč
Webová aplikace Ano Ano Ano Ano
Mobilní aplikace Ano Ano Ano Ne
Čeština Ne Ne Ne Ne
Podpora více měn Ano Ano Ano Ano
Deklarovaná podpora kryptoměn (počet) 500 1 100 500 27
Záloha Ano Ano Ano Ano
Hmotnost (g) 16 16,2 12 54
Výška (mm) 64 57 60 94
Šířka (mm) 39 17 30 38
Hloubka (mm) 10 9 6 12
Recenze Trezor Model T

Recenze Trezor Model T

Top produkt

Hardwarové bitcoin peněženky

Bitcoinová hardwarová peněženka Trezor Model T je jednou z nejoblíbenějších v této kategorii a u uživatelů má výbornou reputaci. Působí poměrně robustním a odolným dojmem, co se týče rozměrů, je na tom v porovnání s ostatními námi srovnávanými bitcoinovými peněženkami průměrně. Má možnost vložení microSD karty, díky které můžete nejen rozšířit paměť, ale může sloužit také třeba pro budoucí šifrované úložiště hesel. Displej je barevný a dotykový. Zařízení ovládáte pomocí kabelu, který je potřeba připojit k počítači nebo k mobilnímu telefonu. Přijímat a odesílat kryptoměny můžete přes webovou nebo mobilní aplikaci, k tomu, abyste peníze odeslali, musíte transakci vždy ručně potvrdit přes Trezor Model T. Pokud tedy zařízení neztratíte, vaše kryptoměny jsou v naprostém bezpečí. Pokud chcete mít jistotu, že budou vaše kryptoměny v bezpeční a oceníte zařízení, které má možné další rozšíření, pak doporučujeme právě tento produkt. Musíte ale počítat s tím, že si a něj připlatíte.

Koupit peněženku
Recenze Ledger Nano S

Recenze Ledger Nano S

Top cena/výkon

Hardwarové bitcoin peněženky

Hardwarová bitcoinová peněženka Ledger Nano S je jednou z nejoblíbenějších peněženek a to především kvůli přívětivé pořizovací ceně. Design modelu je poměrně jednoduchý a může působit trochu laciným dojmem. Je ze všech námi porovnávaných bitcoinových peněženek nejmenší. Zásadní parametr, ve kterém se Ledger Nano S liší od ostatních porovnávaných bitcoinových peněženek je počet podporovaných kryptoměn. Tato peněženka jich podporuje ze všech nejvíce, podle výrobce dokonce 1100. Stejně jako u ostatních peněženek, také zde nejde nastavit český jazyk. Přeposílat a přijímat kryptoměnu můžete po připojení peněženky k počítači nebo mobilního telefonu, a fyzického potvrzení transakce, pomocí webové nebo mobilní aplikace. Většinu potěší hlavně příznivá pořizovací cena. Hodí se tedy zejména pro ty, kteří hledají levnější produkt.

Koupit peněženku
Recenze Trezor One

Recenze Trezor One

Dostupná varianta

Hardwarové bitcoin peněženky

Trezor One je nejstarší hardwarová bitcoinová peněženka, která na trhu funguje už od roku 2013 a v kryptosvětě má velmi dobrou reputaci. Ze všech námi srovnávaných bitcoinových peněženek je nejlehčí. Má černobílý displej a dvě tlačítka, pomocí kterých peněženku ovládáte. Kryptoměny můžete posílat přes webovou nebo mobilní aplikaci, zařízení ale vždy musíte nejprve propojit pomocí kabelu k počítači nebo telefonu. Následně je nutné na zařízení transakci manuálně potvrdit. Tímto opatřením tedy bitcoinová peněženka zaručuje vysoké zabezpečení kryptoměn. Podporuje celkem 500 různých kryptoměn, mezi nimi najdete jak ty velmi běžné, tak i méně známé digitální peníze. Pokud hledáte levnější a kvalitní variantu bitcoinové peněženky, bude Trezor One vhodným řešením.

Koupit peněženku
Recenze KeepKey

Recenze KeepKey

Další na zvážení

Hardwarové bitcoin peněženky

Hardwarová bitcoinová peněženka KeepKey patří mezi produkty s velmi dobrou reputací. Oproti ostatním námi porovnávaným peněženkám se liší především svým elegantním designem a také LCD displejem, který u těchto výrobků není samozřejmostí. Oproti ostatním hodnoceným produktům má poměrně velké rozměry, na výšku má téměř 10 centimetrů, takže je potřeba počítat s horší skladností. Většina porovnávaných produktů je zhruba o polovinu menší. Abyste z ní mohli kryptoměnu posílat nebo ji naopak přijímat, je potřeba připojit zařízení pomocí kabelu k počítači nebo mobilnímu telefonu a vše na peněžence ručně potvrdit. Transakce pak probíhají pomocí webové aplikace, mobilní aplikaci peněženka KeepKey zatím nemá. Aby transakce proběhla, je vždy operaci potřeba ověřit i přímo na peněžence, aby bylo zaručeno opravdu vysoké zabezpečení. Produkt KeepKey je vhodný pro všechny, kteří hledají kvalitní hardwarovou bitcoinovou peněženku a je pro ně důležitější design než pořizovací cena.

Koupit peněženku


Jak vybrat bitcoinovou peněženku

Pokud se rozhodnete pro nákup Bitcoinů nebo jiné kryptoměny, pravděpodobně velmi brzy narazíte na otázku, kam si je uložit. Nabízí se hned několik variant a každá je vhodná pro jiný účel. Záleží tedy na vás, zda chcete mít jen pár Bitcoinů a uchovávat je online, což je ta nejsnadnější cesta nebo jich chcete více, pak už se vám bude chodit hardwarová nebo softwarová peněženka.

Některé peněženky jsou zadarmo, jiné za peníze. Ty placené obvykle bývají bezpečnější, proto se do nich často vyplatí investovat a zajistit tak to, že o svou kryptoměnu nepřijdete. To vše, a ještě mnohem více najdete v následujících řádcích, které vás provedou všemi úskalími při výběru vhodné bitcoinové peněženky.

Nejprve vám vysvětlíme, co je to vlastně kryptoměna, potom se zaměříme na jednotlivé typy peněženek, neopomeneme ani bezpečnost a na konci nastíníme cenové relace, ve kterých se bitcoinové peněženky pohybují. Po přečtení tohoto článku bude samotný výběr už úplná hračka.

Co je to bitcoinová peněženka

Bitcoinová peněženka (neboli Bitcoin wallet) je v podstatě místo, kam si ukládáte svoji kryptoměnu. Existuje několik typů, kterým se budeme věnovat v dalších kapitolách. Pro snadnější pochopení je nejprve důležité vědět, co je to kryptoměna.

Kryptoměna

Kryptoměna je digitální měna. Peníze jsou tvořeny elektronicky. Základním principem kryptoměn je decentralizace, což znamená, že jsou nezávislé na nějaké vyšší moci, například tedy na bance nebo na státu. Každá transakce kryptoměny, která byla někdy provedena, je zapsána do blockchainu a nelze ji stornovat ani vymazat. Jde o nový systém měny, který se dá využívat ve finančním sektoru, ale má i další využití a v posledních letech je hodně na vzestupu.

Existuje přibližně 800 různých kryptoměn, z toho jich je přibližně 80 serióznějších a nejznámější je právě Bitcoin. Ten je zároveň úplně první vytvořenou kryptoměnou vůbec.

Těžba kryptoměn

Těžit kryptoměny se v dnešní době vyplatí pouze těm, kteří chtějí investovat. Na klasickém počítači nebo mobilu se těžba nevyplatí. Potřebujete na to speciální hardware zvaný ASIC, který je na těžbu kryptoměn určený a zároveň je optimalizovaný pro spotřebu energie. Těžba kryptoměn je totiž energeticky velmi náročná. Pořizovací cena takového hardwaru se pohybuje okolo statisíce korun. S klasickým mining hardwarem prakticky nemáte šanci odměnu získat a i kdyby, finančně se vám to rozhodně nevyplatí.

A co to tedy ta těžba Bitcoinu nebo jiné kryptoměny vlastně je? Jde v podstatě o potvrzování správností transakcí v Bitcoinové síti. Potvrzení jsou výpočetně velmi náročná a jsou založena na náhodě. Komu se toto potvrzení podaří provést jako prvnímu, ten získá odměnu. Uživatel tedy zastává takovou funkci, jako v klasickém bankovním sytému zastávají banky. Kontroluje, že si mezi sebou uživatelé přeposílají ten takové množství Bitcoinů nebo jiné kryptoměny, které sami vlastní. Kdo transakci potvrdí jako první, dostane finanční odměnu v kryptoměně.

V současné době se na těžbu Bitcoinů zaměřují experti ze zemí jako je třeba Čína, kde je elektřina daleko levnější. Jsou tam velké těžební továrny umístěné v blízkosti elektráren, ze kterých využívají přebytečnou elektřinu. Porazit takové těžaře s běžným počítačem je tedy téměř nemožné.

Pokud přesto všechno kryptoměnu těžit chcete, doporučujeme vybrat nějakou méně známu u které není tak velká konkurence těžařů. Něž začnete těžit, spočítejte si na nějaké kalkulačce ziskovosti těžby kryptoměn, zda se vám to vyplatí. Mohlo by se totiž snadno stát, že těžba kryptoměny pro vás bude spíše ztrátová, a to i v případě, že si koupíte ASIC hardware. Případě, že kryptoměnu těžit nechcete, nabízí se jednodušší řešení, a to její nákup.

Kryptoměny nelze těžit do nekonečna. Například Bitcoinů nikdy nebude více, než 21 milionů (Zdroj: iDnes), a už v roce 2030 jich  bude vytěžena drtivá většina.

Kde koupit kryptoměnu

Pokud chcete získat nějaké Bitcoiny nebo jinou kryptoměnu, máte hned dvě možnosti. Jednou z nich je těžba. Tu využívají spíše profesionální uživatelé, kteří mají hlubší znalosti v této oblasti. Pro běžné uživatele je schůdnější variantou nákup kryptoměny. Pak máte tři varianty:

 • Osobní nákup
 • Online směna
 • Bitcoin bankomaty

Bitcoiny i jiné kryptoměny můžete zakoupit pomocí peněž, bankovním převodem, pomocí Paypalu nebo kartou. Nejedná se tedy o nic složitého.

Typy bitcoinových peněženek

Existuje několik typů bitcoinových peněženek. Každá se hodí pro trochu jiný účel a ti, kteří se chtějí kryptoměnám věnovat obvykle využívají více než pouze jeden typ peněženek.

Hardwarové peněženky

Hardwarové peněženky jsou zařízení, které obsahují klíč ke kryptoměnám. Obvykle se jedná o zařízení o velikosti flash disku případně jsou o trochu větší. Jsou imunní vůči virům a pokud je někde neztratíte, jejich bezpečnost je téměř stoprocentní. Každou transakci je totiž potřeba ručně potvrdit na zařízení, takže se ke kryptoměnám někdo, kdo nemá peněženku fyzicky u sebe, nemůže dostat.

Hlavní nevýhodou je pořizovací cena hardwarové peněženky. Pokud máte ale velké množství kryptoměny, pak je dobré do tohoto zařízení zainvestovat a nic neriskovat. Bezpečnost těchto zařízení je totiž bezkonkurenční. Hodí se tedy hlavně pro velké obnosy.

Softwarové peněženky

Dalším typem je pak softwarová peněženka. Jedná se o program, který si můžete stáhnout do počítače nebo mobilního zařízení. Pomocí tohoto programu je možné generovat klíče, posílat a přijímat platby v kryptoměnách a sledovat historii transakcí. Obvykle se dá najít buď tlustá verze nebo tenká verze.

 • Tlustá verze – Obsahuje kompletní historii všech uskutečněných transakcí. Zabírá opravdu velké množství na disku a její stahování trvá někdy i v řádu dní. Je vhodná jen pro lidi, kteří se kryptoměnám opravdu věnují a pro většinu uživatelů je tato verze zbytečně objemná na data.
 • Tenká verze – Obsahuje pouze relevantní transakce, její synchronizace je velmi rychlá, v řádu několika minut a zabírá daleko méně místa v úložišti počítače nebo mobilního telefonu. Pro běžného klienta je tato verze naprosto dostačující.

Co se týče bezpečnosti, softwarová peněženka je na tom velmi dobře, ale hardwarové peněžence konkurovat nemůže. Je tedy vhodná pro běžné klienty, kteří nemají v kryptoměnách uložené velké sumy, ale spíše menší částky peněž, dejme tomu v přepočtu do deseti tisíc korun.

Online peněženky

Nejjednodušším a nejrychlejším řešením je rozhodně online peněženka. Systém je opravdu přehledný a jednoduchý, takže ho zvládne i úplný nováček. Je nutno myslet na fakt, že peníze jsou uloženy na cizím serveru. Může se tedy stát, že o ně přijdete, nebo peněženka zkrachuje, jako už se stalo již mnohokrát.

Nevýhodou je pak jistá ztráta anonymity. Samotné transakce sice anonymní jsou, ale při přihlášení systém vyžaduje přihlašovací údaje. Online peněženky se tedy hodí spíše pro menší finanční obnos, se kterým můžete rychle manipulovat v případě potřeby. Je vhodná dejme tomu do maximální částky v přepočtu dvou tisíc korun. Větší finanční částky je lepší ukládat jinam.

Papírové peněženky

Posledním typem jsou papírové peněženky. Jde o to, že Bitcoiny vytisknete na papír a uložíte na nějaké bezpečné místo. Pokud je neztratíte, nebo vám je někdo neukradne, je toto řešení v podstatě neprůstřelné. Nevýhodou je, že s nimi můžete opravdu jen těžko manipulovat. Dá se s nimi sice platit a podobně, ale je to daleko náročnější než v případě, že je uložíte na jiný typ peněženky.

Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, doporučujeme papíry schovat na nějaké bezpečné místo, ideálně do nějakého trezoru.

Bezpečnost

Protože v kryptoměnách můžete mít uložené opravdu velké částky, je dobré snažit se s nimi zacházet co nejbezpečněji. Přečtěte si naše doporučení, jak s nimi zacházet.

 • Pokud máte větší obnos kryptoměny, zvolte nějakou bezpečnější variantu peněženky, dobré je kombinovat více typů. (Například online peněženky pro rychlou manipulaci a hardwarové pro vyšší částky.)
 • Nikdy nikomu nesdělujte svůj klíč ke kryptoměnám.
 • Nepřihlašujte se na svou online peněženku z cizího zařízení.
 • Pokud máte papírovou peněženku, schovejte ji na bezpečném místě.
 • Pokud se rozhodnete pro softwarovou peněženku, stáhněte program do počítače jen v případě, že má kvalitní antivirový program.
 • Než si do nějaké peněženky kryptoměnu uschováte, ověřte si, že je bezpečná.
 • Bitcoiny i jiné kryptoměny jsou poměrně nestálé a jejich kurz se rychle mění. Proto je dobré být při větších investicích opatrný a nejprve si o dané kryptoměně zjistit alespoň základní informace.
 • Odeslanou transakci již není možné stornovat. Než peníze odešlete, dobře si vše zkontrolujte.

Podpora kryptoměn

Jak už bylo výše zmíněno, existuje celkem přibližně osm set kryptoměn. Běžnějších je jich samozřejmě méně, ale jde o to, že peněženky nepodporují všechny kryptoměny na světě, ale obvykle pouze pár typů.

Pouze jedna kryptoměna

Pokud vlastníte, nebo chcete vlastnit, pouze jednu kryptoměnu, například Bitcoin, pak vám stačí peněženka, která bude uzpůsobená pouze jedné měně. Takto jsou často řešené softwarové peněženky.

Více kryptoměn

V případě, že vlastníte více typů kryptoměn, nebo do nich v budoucnu plánujete investovat, pak je dobré vybrat takovou peněženku, která vybrané typy kryptoměn podporuje. Obvykle se jedná především o hardwarové, ale i tady je potřeba být na pozoru a ověřit si, které konkrétní kryptoměny ve vybrané peněžence můžete ukládat. Většina z nich má ale tak velkou podporu kryptoměn, že bez problému obsáhne všechny běžně dostupné digitální měny.

Aplikace

Softwarové peněženky se dají stáhnout v plné nebo tenké verzi. Pro většinu případů je tenká verze daleko vhodnější. Pak máte obvykle na výběr, zda tuto verzi stáhnout jako aplikaci na mobil nebo do osobního počítače.

Mobilní aplikace

Pokud máte ve svém mobilním telefonu dostatek volného místa, pak je mobilní aplikace bitcoinové peněženky dobré řešení. Máte je vždy po ruce a můžete tak uskutečňovat transakce kdykoliv budete potřebovat.

Počítačová aplikace

Aplikace a programy na počítač se hodí hned v několika případech. Například pokud nemáte v mobilním zařízení dostatek místa, nebo chytrý telefon nevlastníte vůbec. Počítač bývá obvykle také více zajištěn proti různým virům v případě, že máte kvalitní antivir. Navíc krádež mobilních telefonů je daleko častější, takže můžete mít i pocit většího bezpečí.

Recenze

Stejně tak, jako si neuložíte klasické peníze do nějaké pofidérní banky, tak ani kryptoměny není vhodné ukládat kamkoliv. Pokud si nějakou peněženku vyberete, přečtěte si o ní i recenze od uživatelů, kteří s ní mají zkušenosti, nebo od nějakých větších prověřených webů, které vám poskytnou spolehlivé informace. Aby vaše digitální peníze zůstaly v bezpečí, je potřeba se chovat s velkou obezřetností.

Ceny

Některé bitcoinové peněženky jsou zcela zdarma, jiné se vyšplhají na několik tisíc. Na první pohled může být trochu náročné se v nich zorientovat. Proto vám pro představu a přehlednost nastíníme cenové relace, ve kterých se bitcoinové peněženky pohybují. Na ceně se odráží především typ peněženky, ale také výrobce, případně materiál a počet podporovaných kryptoměn.

Zdarma

Pokud za peněženku nechcete nic platit, pak máte na výběr online nebo software peněženky, které jsou zdarma.

Do 2 000 Kč

V případě, že se rozhodnete po hardwarovou peněženku, pak budete muset počítat s nějakou počáteční investicí. Cena se obvykle pohybuje okolo 1 500 Kč pro ta obyčejnější zařízení. Podpora kryptoměn bývá opravdu velká, okolo 500 typů. Pokud hledáte dostupné řešení, můžete ho pořídit v této cenové relaci

Nad 2 000 Kč

Pokud chcete opravdu kvalitní hardwarové zařízení a nevadí vám, že si za něj připlatíte, pak se budete pohybovat v cenách od 2 000 Kč a výše a můžete se vyšplhat klidně na částku kolem šest tisíc korun. Taková zařízení pak mívají bytelnou konstrukci a třeba i barevný dotykový displej s možností rozšíření paměti o paměťové karty. Pro ty, kteří mají opravdu velké sumy v kryptoměnách a chtějí se jim věnovat, je určená tato cenová kategorie. Pro běžné uživatele je zbytečně drahá bude jim stačit levnější bitcoinová peněženka.


Použité zdroje:

https://en.wikipedia.org/wiki/Cryptocurrency_wallet

https://www.e15.cz/bitcoin-cash-kurz-tezba

https://kriptomat.io/cs/kryptomeny/bitcoin/krypto-bitcoinova-penezenka/

Diskuze a poradna

Zeptejte se nás, co vás zajímá, nebo poraďte ostatním zákazníkům v diskuzi. Naši redaktroři diskuzi moderují a hledají předné odpovědi, aby zůstala přehledná.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.