Srovnání a recenze
nejlepších hardware
bitcoinových peněženek

Aktualizováno:
Květen 2019
Autor:
Michaela Černá

Trezor Model T

Vítěz porovnání

Top produkt z bitcoinových peněženek

Jakou bitcoinovou peněženku vybrat dle srovnání

Kryptoměny se v posledních letech staly poměrně populární a kupují je nejen investoři a velké firmy, ale také běžní lidé. Jedná se digitální měny, jejichž hlavním znakem je decentralizace, tedy nezávislost na nějaké vyšší instituci.

Existuje několik typů bitcoinových peněženek. Všechny jsme vám je popsali v našem článku Jak vybrat bitcoinovou peněženku. V následujícím porovnání se věnujeme pouze hardwarovým peněženkách, které jsou tou nejbezpečnější a zároveň finančně nejnáročnější variantou. Právě tento typ peněženky je totiž důležité vybrat pečlivě, aby se investice do něj opravdu vyplatila.

Jednotlivé peněženky se od sebe liší výrobcem, designem, ale také třeba počtem měn. Při vybírání těch nejlepších produktů jsme dali především na hodnocení několika set uživatelů, kteří mají s jednotlivými produkty bohaté zkušenosti. Zajímaly nás samozřejmě podporované kryptoměny, kompatibilita aplikací k jednotlivým peněženkám a jejich odolnost.

Ke každé bitcoinové peněžence jsme potom napsali doporučení a výsledné hodnocení. Pokud si chcete vybrat jinou peněženku, než tu z našeho výběru, nebo vás jen zajímá více informací o kryptoměnách, pak vše najdete v našem rádci, který vás celou problematikou postupně provede.


Nejlepší hardwarové bitcoin peněženky dle srovnání

Bitcoinové peněženky

Varianta výběru
Nejlepší bitcoinové peněženky
Klady
vzhledem ke kategorii
Zápory
vzhledem ke kategorii
Orientační cena Aktuální cena
0.

Top produkt

Bitcoinové peněženky

 • Možnost rozšířit microSD kartou
 • Vyšší cena

3 824 Kč

Koupit peněženku
1.

Top cena výkon

Bitcoinové peněženky

 • Nižší cena
 • Složitější ovládání

1 549 Kč

Koupit peněženku
2.

Dostupná varianta

Bitcoinové peněženky

 • Nižší cena
 • Černobílý displej

1 490 Kč

Koupit peněženku
3.

Další na zvážení

Bitcoinové peněženky

 • LCD displej
 • Elegantní provedení
 • Vyšší cena
 • Větší rozměry
 • Nemá mobilní aplikaci

3 383 Kč

Koupit peněženku

Srovnání důležitých parametrů bitcoinových peněženek

Recenze Trezor Model T Trezor Model T Recenze Ledger Nano S Ledger Nano S Recenze Trezor One Trezor One Recenze KeepKey KeepKey

Ocenění

Top produkt

Top cena výkon

Dostupná varianta

Další na zvážení

Kategorie

Bitcoinové peněženky

Bitcoinové peněženky

Bitcoinové peněženky

Bitcoinové peněženky

Orientační cena

3 824 Kč

1 549 Kč

1 490 Kč

3 383 Kč

Webová aplikace

Ano

Ano

Ano

Ano

Mobilní aplikace

Ano

Ano

Ano

Ne

Čeština

Ne

Ne

Ne

Ne

Podpora více měn

Ano

Ano

Ano

Ano

Deklarovaná podpora kryptoměn (počet)

500

1 100

500

27

Záloha

Ano

Ano

Ano

Ano

Hmotnost (g)

16

16,2

12

54

Výška (mm)

64

57

60

94

Šířka (mm)

39

17

30

38

Hloubka (mm)

10

9

6

12

Recenze nejlepších bitcoin peněženek

Ke každé bitcoinové peněžence jsme zpracovali podrobnou recenzi. Tady najdete její shrnutí a odkaz na celou recenzi bitcoinové peněženky, která se nachází na vlastní stránce. Tam potom najdete podrobné zhodnocení vlastností, podpory kryptoměn a další specifika.

Recenze Trezor Model T

Recenze Trezor Model T
Top produkt
Kategorie: Bitcoinové peněženky

Trezor Model T je bitcoinová hardwarová peněženka, která podporuje 500 kryptoměn. Mezi uživateli má velmi dobrou reputaci. Má barevný dotykový displej a možnost vložení microSD karty, díky které můžete zařízení rozšířit. Své kryptoměny můžete přijímat pomocí aplikace, je ale potřeba nejprve připojit peněženku pomocí USB kabelu k počítači nebo mobilnímu telefonu. Trezor Model T patří mezi dražší produkty, proto ho doporučujeme všem, kteří chtějí opravdu kvalitní zařízení a jsou ochotni si za něj připlatit.


Recenze Ledger Nano S

Recenze Ledger Nano S
Top cena výkon
Kategorie: Bitcoinové peněženky

Ledger Nano S je hardwarová bitcoinová peněženka, která patří mezi ty levnější v našem porovnání. Zaujme nejen cenou, ale také vysokým počtem podporovaných digitálních měn, výrobce uvádí, že jich je 1 100. Peněženku můžete propojit pomocí USB kabelu k počítači nebo mobilu a peníze pak posíláte a přijímáte před webovou nebo mobilní aplikaci. Tato peněženka má velmi dobrou reputaci a je vhodná pro všechny, které hledají cenově dostupnější produkt v této kategorii.


Recenze Trezor One

Recenze Trezor One
Dostupná varianta
Kategorie: Bitcoinové peněženky

Bitcoinová peněženka Trezor One je nejstarší bitcoinovou peněženkou a zároveň jednou z těch nejoblíbenějších. Její pořizovací cena je přívětivá a nabízí podporu 500 kryptoměn. Má černobílý displej a dvě tlačítka, které umožňují ovládán přístroje. Posílat a přijímat kryptoměnu můžete buďto pomocí mobilní nebo webové aplikace. Je vhodná zejména pro ty, kteří hledají peněženku s dobrou reputací za příznivou cenu.


Recenze KeepKey

Recenze KeepKey
Další na zvážení
Kategorie: Bitcoinové peněženky

KeepKey je rozměrově větší hardwarová bitcoinová peněženka, která překvapí luxusním provedením s LCD dotykovým displejem, díky kterému je mezi uživateli poměrně oblíbená. Má dobrou reputaci, ale nabízí podporu pouze 27 kryptoměn. Stejně jako ostatní, ani tento produkt nenabízí možnost nastavení do českého jazyka. Přeposílat a přijímat kryptoměnu můžete pomocí webové aplikace, mobilní aplikace pro tuto peněženku v současné době není.


Jak vybrat bitcoinovou peněženku

Pokud se rozhodnete pro nákup Bitcoinů nebo jiné kryptoměny, pravděpodobně velmi brzy narazíte na otázku, kam si je uložit. Nabízí se hned několik variant a každá je vhodná pro jiný účel. Záleží tedy na vás, zda chcete mít jen pár Bitcoinů a uchovávat je online, což je ta nejsnadnější cesta nebo jich chcete více, pak už se vám bude chodit hardwarová nebo softwarová peněženka.

Některé peněženky jsou zadarmo, jiné za peníze. Ty placené obvykle bývají bezpečnější, proto se do nich často vyplatí investovat a zajistit tak to, že o svou kryptoměnu nepřijdete. To vše, a ještě mnohem více najdete v následujících řádcích, které vás provedou všemi úskalími při výběru vhodné bitcoinové peněženky.

Nejprve vám vysvětlíme, co je to vlastně kryptoměna, potom se zaměříme na jednotlivé typy peněženek, neopomeneme ani bezpečnost a na konci nastíníme cenové relace, ve kterých se bitcoinové peněženky pohybují. Po přečtení tohoto článku bude samotný výběr už úplná hračka.

Co je to bitcoinová peněženka

Bitcoinová peněženka (neboli Bitcoin wallet) je v podstatě místo, kam si ukládáte svoji kryptoměnu. Existuje několik typů, kterým se budeme věnovat v dalších kapitolách. Pro snadnější pochopení je nejprve důležité vědět, co je to kryptoměna.

Kryptoměna

Kryptoměna je digitální měna. Peníze jsou tvořeny elektronicky. Základním principem kryptoměn je decentralizace, což znamená, že jsou nezávislé na nějaké vyšší moci, například tedy na bance nebo na státu. Každá transakce kryptoměny, která byla někdy provedena, je zapsána do blockchainu a nelze ji stornovat ani vymazat. Jde o nový systém měny, který se dá využívat ve finančním sektoru, ale má i další využití a v posledních letech je hodně na vzestupu.

Existuje přibližně 800 různých kryptoměn, z toho jich je přibližně 80 serióznějších a nejznámější je právě Bitcoin. Ten je zároveň úplně první vytvořenou kryptoměnou vůbec.

Těžba kryptoměn

Těžit kryptoměny se v dnešní době vyplatí pouze těm, kteří chtějí investovat. Na klasickém počítači nebo mobilu se těžba nevyplatí. Potřebujete na to speciální hardware zvaný ASIC, který je na těžbu kryptoměn určený a zároveň je optimalizovaný pro spotřebu energie. Těžba kryptoměn je totiž energeticky velmi náročná. Pořizovací cena takového hardwaru se pohybuje okolo statisíce korun. S klasickým mining hardwarem prakticky nemáte šanci odměnu získat a i kdyby, finančně se vám to rozhodně nevyplatí.

A co to tedy ta těžba Bitcoinu nebo jiné kryptoměny vlastně je? Jde v podstatě o potvrzování správností transakcí v Bitcoinové síti. Potvrzení jsou výpočetně velmi náročná a jsou založena na náhodě. Komu se toto potvrzení podaří provést jako prvnímu, ten získá odměnu. Uživatel tedy zastává takovou funkci, jako v klasickém bankovním sytému zastávají banky. Kontroluje, že si mezi sebou uživatelé přeposílají ten takové množství Bitcoinů nebo jiné kryptoměny, které sami vlastní. Kdo transakci potvrdí jako první, dostane finanční odměnu v kryptoměně.

V současné době se na těžbu Bitcoinů zaměřují experti ze zemí jako je třeba Čína, kde je elektřina daleko levnější. Jsou tam velké těžební továrny umístěné v blízkosti elektráren, ze kterých využívají přebytečnou elektřinu. Porazit takové těžaře s běžným počítačem je tedy téměř nemožné.

Pokud přesto všechno kryptoměnu těžit chcete, doporučujeme vybrat nějakou méně známu u které není tak velká konkurence těžařů. Něž začnete těžit, spočítejte si na nějaké kalkulačce ziskovosti těžby kryptoměn, zda se vám to vyplatí. Mohlo by se totiž snadno stát, že těžba kryptoměny pro vás bude spíše ztrátová, a to i v případě, že si koupíte ASIC hardware. Případě, že kryptoměnu těžit nechcete, nabízí se jednodušší řešení, a to její nákup.

Kryptoměny nelze těžit do nekonečna. Například Bitcoinů nikdy nebude více, než 21 milionů (Zdroj: iDnes), a už v roce 2030 jich  bude vytěžena drtivá většina.

Kde koupit kryptoměnu

Pokud chcete získat nějaké Bitcoiny nebo jinou kryptoměnu, máte hned dvě možnosti. Jednou z nich je těžba. Tu využívají spíše profesionální uživatelé, kteří mají hlubší znalosti v této oblasti. Pro běžné uživatele je schůdnější variantou nákup kryptoměny. Pak máte tři varianty:

 • Osobní nákup
 • Online směna
 • Bitcoin bankomaty

Bitcoiny i jiné kryptoměny můžete zakoupit pomocí peněž, bankovním převodem, pomocí Paypalu nebo kartou. Nejedná se tedy o nic složitého.

Typy bitcoinových peněženek

Existuje několik typů bitcoinových peněženek. Každá se hodí pro trochu jiný účel a ti, kteří se chtějí kryptoměnám věnovat obvykle využívají více než pouze jeden typ peněženek.

Hardwarové peněženky

Hardwarové peněženky jsou zařízení, které obsahují klíč ke kryptoměnám. Obvykle se jedná o zařízení o velikosti flash disku případně jsou o trochu větší. Jsou imunní vůči virům a pokud je někde neztratíte, jejich bezpečnost je téměř stoprocentní. Každou transakci je totiž potřeba ručně potvrdit na zařízení, takže se ke kryptoměnám někdo, kdo nemá peněženku fyzicky u sebe, nemůže dostat.

Hlavní nevýhodou je pořizovací cena hardwarové peněženky. Pokud máte ale velké množství kryptoměny, pak je dobré do tohoto zařízení zainvestovat a nic neriskovat. Bezpečnost těchto zařízení je totiž bezkonkurenční. Hodí se tedy hlavně pro velké obnosy.

Softwarové peněženky

Dalším typem je pak softwarová peněženka. Jedná se o program, který si můžete stáhnout do počítače nebo mobilního zařízení. Pomocí tohoto programu je možné generovat klíče, posílat a přijímat platby v kryptoměnách a sledovat historii transakcí. Obvykle se dá najít buď tlustá verze nebo tenká verze.

 • Tlustá verze – Obsahuje kompletní historii všech uskutečněných transakcí. Zabírá opravdu velké množství na disku a její stahování trvá někdy i v řádu dní. Je vhodná jen pro lidi, kteří se kryptoměnám opravdu věnují a pro většinu uživatelů je tato verze zbytečně objemná na data.
 • Tenká verze – Obsahuje pouze relevantní transakce, její synchronizace je velmi rychlá, v řádu několika minut a zabírá daleko méně místa v úložišti počítače nebo mobilního telefonu. Pro běžného klienta je tato verze naprosto dostačující.

Co se týče bezpečnosti, softwarová peněženka je na tom velmi dobře, ale hardwarové peněžence konkurovat nemůže. Je tedy vhodná pro běžné klienty, kteří nemají v kryptoměnách uložené velké sumy, ale spíše menší částky peněž, dejme tomu v přepočtu do deseti tisíc korun.

Online peněženky

Nejjednodušším a nejrychlejším řešením je rozhodně online peněženka. Systém je opravdu přehledný a jednoduchý, takže ho zvládne i úplný nováček. Je nutno myslet na fakt, že peníze jsou uloženy na cizím serveru. Může se tedy stát, že o ně přijdete, nebo peněženka zkrachuje, jako už se stalo již mnohokrát.

Nevýhodou je pak jistá ztráta anonymity. Samotné transakce sice anonymní jsou, ale při přihlášení systém vyžaduje přihlašovací údaje. Online peněženky se tedy hodí spíše pro menší finanční obnos, se kterým můžete rychle manipulovat v případě potřeby. Je vhodná dejme tomu do maximální částky v přepočtu dvou tisíc korun. Větší finanční částky je lepší ukládat jinam.

Papírové peněženky

Posledním typem jsou papírové peněženky. Jde o to, že Bitcoiny vytisknete na papír a uložíte na nějaké bezpečné místo. Pokud je neztratíte, nebo vám je někdo neukradne, je toto řešení v podstatě neprůstřelné. Nevýhodou je, že s nimi můžete opravdu jen těžko manipulovat. Dá se s nimi sice platit a podobně, ale je to daleko náročnější než v případě, že je uložíte na jiný typ peněženky.

Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, doporučujeme papíry schovat na nějaké bezpečné místo, ideálně do nějakého trezoru.

Bezpečnost

Protože v kryptoměnách můžete mít uložené opravdu velké částky, je dobré snažit se s nimi zacházet co nejbezpečněji. Přečtěte si naše doporučení, jak s nimi zacházet.

 • Pokud máte větší obnos kryptoměny, zvolte nějakou bezpečnější variantu peněženky, dobré je kombinovat více typů. (Například online peněženky pro rychlou manipulaci a hardwarové pro vyšší částky.)
 • Nikdy nikomu nesdělujte svůj klíč ke kryptoměnám.
 • Nepřihlašujte se na svou online peněženku z cizího zařízení.
 • Pokud máte papírovou peněženku, schovejte ji na bezpečném místě.
 • Pokud se rozhodnete pro softwarovou peněženku, stáhněte program do počítače jen v případě, že má kvalitní antivirový program.
 • Než si do nějaké peněženky kryptoměnu uschováte, ověřte si, že je bezpečná.
 • Bitcoiny i jiné kryptoměny jsou poměrně nestálé a jejich kurz se rychle mění. Proto je dobré být při větších investicích opatrný a nejprve si o dané kryptoměně zjistit alespoň základní informace.
 • Odeslanou transakci již není možné stornovat. Než peníze odešlete, dobře si vše zkontrolujte.

Podpora kryptoměn

Jak už bylo výše zmíněno, existuje celkem přibližně osm set kryptoměn. Běžnějších je jich samozřejmě méně, ale jde o to, že peněženky nepodporují všechny kryptoměny na světě, ale obvykle pouze pár typů.

Pouze jedna kryptoměna

Pokud vlastníte, nebo chcete vlastnit, pouze jednu kryptoměnu, například Bitcoin, pak vám stačí peněženka, která bude uzpůsobená pouze jedné měně. Takto jsou často řešené softwarové peněženky.

Více kryptoměn

V případě, že vlastníte více typů kryptoměn, nebo do nich v budoucnu plánujete investovat, pak je dobré vybrat takovou peněženku, která vybrané typy kryptoměn podporuje. Obvykle se jedná především o hardwarové, ale i tady je potřeba být na pozoru a ověřit si, které konkrétní kryptoměny ve vybrané peněžence můžete ukládat. Většina z nich má ale tak velkou podporu kryptoměn, že bez problému obsáhne všechny běžně dostupné digitální měny.

Aplikace

Softwarové peněženky se dají stáhnout v plné nebo tenké verzi. Pro většinu případů je tenká verze daleko vhodnější. Pak máte obvykle na výběr, zda tuto verzi stáhnout jako aplikaci na mobil nebo do osobního počítače.

Mobilní aplikace

Pokud máte ve svém mobilním telefonu dostatek volného místa, pak je mobilní aplikace bitcoinové peněženky dobré řešení. Máte je vždy po ruce a můžete tak uskutečňovat transakce kdykoliv budete potřebovat.

Počítačová aplikace

Aplikace a programy na počítač se hodí hned v několika případech. Například pokud nemáte v mobilním zařízení dostatek místa, nebo chytrý telefon nevlastníte vůbec. Počítač bývá obvykle také více zajištěn proti různým virům v případě, že máte kvalitní antivir. Navíc krádež mobilních telefonů je daleko častější, takže můžete mít i pocit většího bezpečí.

Recenze

Stejně tak, jako si neuložíte klasické peníze do nějaké pofidérní banky, tak ani kryptoměny není vhodné ukládat kamkoliv. Pokud si nějakou peněženku vyberete, přečtěte si o ní i recenze od uživatelů, kteří s ní mají zkušenosti, nebo od nějakých větších prověřených webů, které vám poskytnou spolehlivé informace. Aby vaše digitální peníze zůstaly v bezpečí, je potřeba se chovat s velkou obezřetností.

Ceny

Některé bitcoinové peněženky jsou zcela zdarma, jiné se vyšplhají na několik tisíc. Na první pohled může být trochu náročné se v nich zorientovat. Proto vám pro představu a přehlednost nastíníme cenové relace, ve kterých se bitcoinové peněženky pohybují. Na ceně se odráží především typ peněženky, ale také výrobce, případně materiál a počet podporovaných kryptoměn.

Zdarma

Pokud za peněženku nechcete nic platit, pak máte na výběr online nebo software peněženky, které jsou zdarma.

Do 2 000 Kč

V případě, že se rozhodnete po hardwarovou peněženku, pak budete muset počítat s nějakou počáteční investicí. Cena se obvykle pohybuje okolo 1 500 Kč pro ta obyčejnější zařízení. Podpora kryptoměn bývá opravdu velká, okolo 500 typů. Pokud hledáte dostupné řešení, můžete ho pořídit v této cenové relaci

Nad 2 000 Kč

Pokud chcete opravdu kvalitní hardwarové zařízení a nevadí vám, že si za něj připlatíte, pak se budete pohybovat v cenách od 2 000 Kč a výše a můžete se vyšplhat klidně na částku kolem šest tisíc korun. Taková zařízení pak mívají bytelnou konstrukci a třeba i barevný dotykový displej s možností rozšíření paměti o paměťové karty. Pro ty, kteří mají opravdu velké sumy v kryptoměnách a chtějí se jim věnovat, je určená tato cenová kategorie. Pro běžné uživatele je zbytečně drahá bude jim stačit levnější bitcoinová peněženka.


Použité zdroje:

https://en.wikipedia.org/wiki/Cryptocurrency_wallet

https://www.e15.cz/bitcoin-cash-kurz-tezba

https://kriptomat.io/cs/kryptomeny/bitcoin/krypto-bitcoinova-penezenka/


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Bitcoinové peněženky
Průměrné hodnocení 4.7 z 14 hlasů