Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test kapslových kávovarů.

Recenze a test Bosch TAS 3203

9. místo

(hodnocení roku 2016, již není aktuální)

Obrázek kávovaru Bosch TAS 3203

Celkové hodnocení: 

2,6 / 5

Klady:

Cena, dostupnost

Zápory:

Tlak

1 500 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje

Kávovar Bosch TAS 3203 je v porovnání s dalšími testovanými kávovary průměrný až podprůměrný. Nabízí objem nádobky na vodu 0,8 l, což je průměrná hodnota. Jeho tlak 3,3 bar je podprůměrný a příkon 1300 W se také blíží nejnižší hodnotě. Ovládání tohoto kávovaru je elektronické a kávu vaří z kapslí Tassimo. Kromě něj s kapslemi Tassimo pracují už jen dva kávovary v této recenzi, Bosch TAS 1253 a Bosch TAS 3202. Jeho hmotnost je druhá nejnižší v naší recenzi, váží pouze 2,74 kg. Na výšku tento kávovar měří na výšku 25,1 cm, na šířku 16,7 cm a hloubku má 25,1 cm.

Srovnávací tabulka souhrnných údajů a rozměrů

Údaj

Tento kávovar

Průměr všech 10 kávovarů v testu
pro porovnání

Objem nádobky (l)

0,8

Průměrný objem je 0,82 l

Parní tlak (bar)

3,3

Průměrný tlak je 13,5 bar

Příkon (W)

1300

Průměrný příkon je 1344 W

Typ ovládání

elektronické

6 kávovarů má elektronické, 4 mají mechanické

Kapsle

Tassimo

5 kávovarů používá kapsle Nespresso, 3 Tassimo, 2 Dolce Gusto

Šířka (cm)

16,7

Průměrná šířka je 20,2 cm

Hloubka (cm)

30,5

Průměrná hloubka je 29 cm

Výška (cm)

25,1

Průměrná výška je 29,5 cm

Hmotnost (kg)

2,74

Průměrná hmotnost je 4,3 kg

Funkce a ovládání

Stejně jako ostatní kávovary Bosch, které se v této recenzi objevily, ani tento na poli funkcí zrovna neboduje. Z námi požadovaných pěti funkcí disponuje pouze jednou, pro snadnější používání mají uživatelé přehled o množství vody v přístroji. Ostatní funkce už mu ale chybí. Jako většina levnějších kávovarů není uzpůsobený na šlehání mléka, a to ani výbavou, ani funkcemi. Mléčné nápoje tedy připraví pouze ze sušeného mléka. Do výbavy mu také chybí zásobník na použité kapsle, každou kapsli je nutné po použití vyhodit. Kávovar nezvládá ani automatické odvápňování, to je potřeba provádět manuálně.

Srovnávací tabulka funkcí

Funkce

Tento kávovar

Průměr všech 10 kávovarů v testu
pro porovnání

Nádobka na mléko

ne

4 Ano, 6 Ne

Capuccino jedním stiskem

ne

2 Ano, 8 Ne

Automatické odvápnění

ne

5 Ano, 5 Ne

Zásobník na použité kapsle

ne

5 Ano, 5 Ne

Odnímatelná nádobka na vodu/ukazatel množství vody

ano

10 Ano, 0 Ne

Názory uživatelů a dostupnost

Stejně jako prakticky u všech kávovarů v tomto testování, ani k tomuto není příliš velké množství uživatelských recenzí. Názory majitelů, ať už dlouhodobých nebo krátkodobých, vám tedy zprostředkováváme hlavně pro lepší představu o tomto produktu. Vzhledem k jejich malému počtu je ale není možné brát úplně doslova. Podle uživatelských recenzí je káva z tohoto kávovaru chutná, chválí si zejména jeho jednoduché ovládání. Objevilo se i pár výtek, hlavně na mléčné nápoje. Ty jsou ze sušeného mléka a podle některých recenzentů jsou bez chuti. Dostupný je bez problémů, můžete jej sehnat ve více než padesáti různých obchodech.

Naše hodnocení a závěr

Stejně jako další dva představitelé značky Bosch, Bosch TAS 3202 a Bosch TAS 1253, ani kávovar Bosch TAS 3203 nebude tou nejlepší volbou pro náročné uživatele. V našem testu se umístil na předposlední příčce a získal 2,6 bodů. Jeho největší výhodou je, podobně jako u obou kolegů, hlavně nízká cena. Co se týče parametrů, ve srovnání s většinou ostatních kávovarů, které v naší Top 10 najdete, dopadl průměrně až podprůměrně. Slabý tlak, lehce podprůměrný příkon a nedostatek funkcí jsou také důvody, proč v naší recenzi skončil na předposledním místě. Pro méně náročné uživatele ale může být tento kávovar stále zajímavou volbou, o čem svědčí i pozitivní uživatelské recenze. Je snadno ovladatelný, nenáročný. Je také bez problémů dostupný. Pokud ale trváte na prvotřídním espressu nebo latté z čerstvého mléka, bude lepší, když se podíváte na recenze kávovarů, které se v naší Top 10 umístily na vyšších příčkách. Za podobnou cenu, ale s vyšším tlakem, seženete například KRUPS KP 1101 nebo Krups KP 100B NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo. Ani jeden z nich ovšem nepoužívá kapsle Tassimo, je tedy na vašem uvážení, které kávě dáváte přednost.

Datum:
Produkt: Bosch TAS 3203
Hodnocení: 2.6