Test a recenze nejlepších boxovacích pytlů a jak je vybrat

Obrázek boxovacího pytle

Boxovací pytel je využívaným sportovním náčiním nejenom ve fitness centrech a v nejrůznějších spolcích zaměřených na bojové sporty. Stále více lidí si tento prvek pořizuje také do domácích prostor. Taková efektivní a praktická náhrada soupeře využitelná v rámci odlišných typů tréninků.

Boxovací pytel se vám stane přínosem při trénování techniky boxu, ale i v případě zvýšení fyzické kondice, posílení tělesných proporcí a vůbec při zbavování se přebytečné energie. Je to takový univerzální pomocník sloužící pro rozdílné způsoby cvičení.

Pokud uvažujete o nákupu boxovacího pytle, přinášíme vám několik praktických rad, které vás dovedou k té správné volbě sportovního produktu. Ať už chcete trénovat box, fitbox nebo se jen věnovat tomuto typu pohybu, začtěte se do následujících řádků.


Nejlepších 10 boxovacích pytlů dle hodnocení a recenzí uživatelů

Vzhled

Název

Hmotnost

Materiál

Orientační cena

Aktuální cena

Náhled boxovacího pytle inSPORTline 20-50kg

inSPORTline 20-50kg

20

syntetika

1 600 Kč

Náhled boxovacího pytle inSPORTline pytel 40-80kg

inSPORTline pytel 40-80kg

40

syntetika

2 100 Kč

Náhled boxovacího pytle Shindo Sport velký

Shindo Sport velký

45

syntetika

1 000 Kč

Náhled boxovacího pytle inSPORTline pytel 50-100kg

inSPORTline pytel 50-100kg

50

syntetika

2 500 Kč

Náhled boxovacího pytle inSPORTline Dětský 15 kg

inSPORTline Dětský 15 kg

15

syntetika

900 Kč

Náhled boxovacího pytle inSPORTline Mike

inSPORTline Mike

20

syntetika

1 300 Kč

Náhled boxovacího pytle Acra 0,5m

Acra 0,5m

13

PU kůže

500 Kč

Náhled boxovacího pytle Shindo Sport malý

Shindo Sport malý

40

syntetika

900 Kč

Náhled boxovacího pytle Spartan Box pytel 5kg

Spartan Box pytel 5kg

5

nylon

500 Kč

Náhled boxovacího pytle Katsudo box pytel 180x35 cm

Katsudo box pytel 180x35 cm

63

syntetika

2 700 Kč

Testování a recenze boxovacích pytlů pro tento rok

Podrobný test boxovacích pytlů zpracováváme a jeho vydání máme naplánované přibližně na druhou polovinu roku. V testu budou také detailně rozepsané recenze nejlépe bodovaných pytlů. Zatím jsme pro vás sepsali tabulku nejlépe hodnocených produktů na základě zkušeností uživatelů. Vždy se jedná o boxovací pytle, které jsou již prověřený množstvím uživatelů. Přesto ale doporučujeme přečíst i recenze na vybraných e-shopech a na Heurece.

Pokud chcete, abychom do testu zařadili nějaké boxovací pytle, o které se zajímáte, napište nám na info@arecenze.cz.

Jak vybrat boxovací pytel

1. Typy boxovacích pytlů

2. Výrobní materiál

3. Velikost pytle

4. Váha pytle

5. Náplň pytle

6. Příslušenství

7. Správné použití pytle

8. Ceny

Když se vysloví pojem „boxovací pytel“, každý si představí kožený pytel zavěšený na řetězu. Jeden by si řekl, že na nákupu takového sportovního doplňku rozhodně nic není. Jenže, opak je v tomto případě pravdou. V první řadě máte možnost vybírat hned z několika odlišných typů boxovacích pytlů, potažmo produktů obdobného vyhotovení.

Před nákupem byste neměli hledět pouze na vzhled výrobku, ale musíte se zaměřit na důležitější parametry. Mezi ně patří například velikost, hmotnost a samotná náplň pytle. To vše musí korespondovat s vašimi fyzickými proporcemi a s využitím boxovacího pytle.

Jestliže si chcete pořídit nový boxovací pytel domů, využijte námi prezentované souhrnné a hodnotné informace k nalezení toho správného modelu. Mimo jiné vám prozradíme, kolik takové pytle stojí a jaké příslušenství potřebujete k jejich využívání.


1. Typy boxovacích pytlů

Pokud máte potřebu mermomocí do někoho mlátit a zbavit se přebytečné energie, měli bychom vám nejprve nastínit, do čeho. Pod pojmem boxovací pytel se totiž ukrývá i mnohé další boxovací náčiní, se kterým docílíte velice podobného efektu. Proto vás nyní seznámíme se třemi základními modely.

 • Klasický boxovací pytel
 • Boxovací hruška
 • Boxovací trenažér

Klasický boxovací pytel

V tomto směru není třeba nic zdlouhavě rozepisovat. Běžné boxovací pytle jsou ty, které zná bezpochyby každý člověk. Pytel zavěšený ke stropu vyplněný speciální náplní. Tu představuje obvykle řezanka. Do pytle tohoto typu je možné boxovat nejenom rukama, ale také kopat nohama.

I klasický boxovací pytel se dělí na tři modely.

 • Boxovací pytel plnící - Jak prozrazuje název tohoto pytle, jde o výrobek naplnitelný v závislosti na tom, jaký typ boxování provádíte, popřípadě jaké máte zkušenosti. Ideální řešení pro začátečníky. Ti si mohou postupně přidávat další výplň a utvářet těžší a těžší boxovací pytel
 • Boxovací pytel vyplněný – Tento model pytle nelze jakkoliv plnit. Při jeho nákupu byste proto měli volit jasně danou váhu a délku podle svých fyzických proporcí. Možná i proto je často pořizován zkušenějšími sportovci, kteří moc dobře věcí, jaký boxovací pytel potřebují a co od něj mohou očekávat.
 • Boxovací pytel nevyplněný – V tomto případě zakoupíte zcela prázdný boxovací pytel a je pouze na vás samotných jakou zvolíte výplň a její množství. Z definice produktu jasně vyplývá, že takový výrobek si pořídí hlavně profesionálové s dostatečnými znalostmi o boxování.

Klasickému boxovacímu pytli se v našem článku budeme věnovat nejvíce.

Boxovací hruška

Nyní přijde zmínka o další variantě boxovacího pytle. Je to boxovací hruška, kterou lze spatřit v mnoha fitness centrech nebo filmech s touto tématikou. Jde o menší podobu boxovacího pytle zhotovené z kůže. Výplň tvoří vzduch uložený ve speciálním vaku. Rozměry boxovací hrušky jsou oproti klasickému pytli podstatně menší.

Boxovací hruška nachází hlavní využití především při kondičním tréninku. Princip užití je založen na vyšší rychlosti úderů.​

Boxovací trenažér

Název tohoto typu boxovacího pytle mnohé prozrazuje. Trenažér představuje do určité míry klasický pytel jen s tím rozdílem, že jej není třeba zavěsit ke stropu. Boxovací trenažér stojí na bytelném a stabilním podstavci na zemi. Obvykle se plní pískem, vodou nebo jiným obdobným materiálem v závislosti na potřebách a stylu boxera.

Tento model boxovacího náčiní lze rozdělit do dvou skupin.

 • Klasický boxovací trenažér – Ve své podstatě jde o pytel připevněný k podstavci. Tento produkt lze označit za multifunkční, protože své využití nalezne nejenom při úderech rukama, ale také při kopech.
 • Boxovací trenažér ve tvaru figuríny – Tato varianta zhmotňuje figurínu lidského těla. Díky tomu si jasně uvědomujete, do jakých míst potenciálního protivníka udeříte. Figurína vám poslouží k trénování přesnějších úderů.

2. Výrobní materiál

Při výběru vhodného boxovacího pytle byste se na počátku všeho měli odrazit nejprve od výrobního materiálu. Na mysli máme obal pytle, do kterého se vkládá výplň. Druh materiálu se úměrně pojí nejenom se stylem boxování, ale také s nároky daného sportovce a celkovou životností.

Z těch levnějších modelů můžete volit koženku, vinyl nebo speciální textilní plátno. Tyto produkty poslouží hlavně začátečníkům, popřípadě méně náročným zákazníkům.

Jestliže hledáte kvalitu s opravdu dlouhou životností, odolností a vysokou pevností, pak se zaměřte na pravou kůži. Ta se při boxování opotřebí nejpomaleji. Na druhou stranu je třeba počítat s vyššími vstupními náklady.

S výrobním materiálem do jisté míry souvisí i celkový vzhled boxovacího pytle. Omezovat se nemusíte pouze jednobarevnými verzemi. Zvolit lze kombinaci barev či nejrůznější motivy spjaté s boxerskou tématikou a bojovými sporty obecně​.


3. Velikost pytle

Od výrobního materiálu lze postupně přejít k optimální délce boxovacího pytle. Ta je jedním z velice důležitých faktorů souvisejících s aplikováním správné techniky boxování. Narazit můžete na několik délek, které se obvykle pojí s tím, zda pytel budete využívat pouze na box nebo k trénování kopů.

 • Pytle na boxování – Délka boxovacího pytle by se měla v závislosti na vaší výšce pohybovat v rozmezí od 80 do 120 centimetrů.
 • Pytle na kopy – Jestliže zapojíte do svého fyzického tréninku také kopy, investujte do pytle o délce alespoň 150 až 200 centimetrů.

Součástí zakoupeného pytle je i předem daná délka řetězu pro přivěšení ke stropu. Tu se nesnažte jakkoliv měnit, protože je nastavena s ohledem na správné využití daného boxovacího pytle. Pokud by vám taková délka nevyhovovala, zvolte raději jinou velikost pytle. Klasické boxovací pytle jsou zavěšovány zhruba 10 centimetrů nad fyzickou výškou boxera.

S velikostí se úměrně mění i průměr pytle. Ten se pohybuje od 20 centimetrů u těch nejmenších, až po 58 centimetrů u těch největších.


4. Váha pytle

S délkou bezpochyby souvisí ještě druhý podstatný parametr. Tím je celková hmotnost pytle promítající se do kvality tréninku. V tomto ohledu je třeba rozlišovat, zda jste amatérem nebo zkušeným boxerem.

 • Boxovací pytel pro začátečníka – Ideální je začínat s lehčí váhou než se naučíte tu správnou techniku. Optimální hmotnost je do 35 kilogramů.
 • Standardní boxovací pytel – Pokud máte s boxem alespoň základní zkušenosti, volte jeho váhu odpovídající polovině vaší celkové hmotnosti.
 • Boxovací pytel pro zkušené boxery – Jestliže se boxování věnujete delší dobu, jistě sami vycítíte potřebu těžšího pytle. Pro profesionály je doporučována váha pytle odpovídající 80 % fyzické hmotnosti člověka.

5. Náplň pytle

Nyní se dostáváme k poslednímu zásadnímu údaji souvisejícímu s nákupem vhodného boxovacího pytle. Je to náplň. I v jejím případě hrají poměrně zásadní roli vaše zkušenosti a potřeby. V neposlední řadě jsou to i pořizovací náklady.

Levnější variantou je textilní výplň. Ta bývá často nahrazována gumou či plastovými kousky nadrcenými do malých rozměrů. Pokud si připlatíte, dopracujete se k písku nebo výplni v podobě kůže. Tou nejdražší verzí je pak vyplnění vzduchem. V jeho prospěch hovoří hlavně stálost tvaru boxovací pytle a minimální deformace.


6. Příslušenství

Nákupem boxovacího pytle investice do této sportovní činnosti rozhodně nekončí. Do pytle se totiž neboxuje holýma rukama, ale s pomocí rukavic. Ty vám umožní dávat daleko větší ránu a zároveň chráníte často namáhané klouby. Také v tomto případě máte na výběr.

 • Klasické rukavice – Standardní rukavice s polstrováním přes celou přední část ruky. Tato ochrana vám přinese dostatečný komfort při boxování. Klasické rukavice jsou velice často nazývány, jako pytlovky
 • Prstové rukavice – Další alternativa označovaná jako MMA rukavice, protože právě pro tento sport jsou primárně určeny. Každý prst zde má svůj otvor v rukavici. Konečky prstů jsou odhaleny. Přední část je doplněna vycpávkou. V jejich prospěch hovoří větší pevnost, což se projevuje i na vyšší ceně.
 • Boxerské bandáže – Především profesionální boxeři využívají při boxování do pytle jen boxerské bandáže. Jimi se obvazují ruce před nasazením klasických boxerských rukavic

Pokud byste chtěli své boxerské zkušenosti rozvíjet nejenom na boxovacím pytli, ale i mezi ostatními boxery, budete si muset přikoupit ještě další příslušenství – boxerskou helmu, chrániče zubů, chrániče hlavy, popřípadě lapy.

Využít můžete také doplňky sloužící k upevnění boxovacího pytle.​

 • Konstrukce na boxovací pytel – Nástěnná konstrukce připomínající tvar šibenice.
 • Křížový hák – Prvek sloužící k upevnění boxovacího pytle ke stropu.
 • Pružiny – Ty jsou aplikovány mezi stropní držák a boxovací pytel. Jejich výhodou je lepší pohyb pytle a zmírnění nárazů na samotné upevnění.

7. Správné použití pytle

V okamžiku, kdy zvolíte ideální pytel odpovídající vašim fyzickým proporcím, zavěsíte jej ke stropu a zakoupíte boxerské rukavice, nezbývá než se pustit do boxování. Abyste se hned od začátku učili té správné technice, přinášíme vám několik prvopočátečních rad.

 • Před boxováním zaujměte vždy pevný postoj, při kterém budete roznoženi zhruba na šířku vlastních ramen. Tento postoj se snažte udržet i při boxování do pytle.
 • Výpady rukama do pytle provádějte zvlášť. Jedna ruka je v závěsu a chrání obličej, ta druhá dělá výpad.
 • Snažte se mít lokty neustále u těla a nevychylujte je.
 • Střídejte techniku boxování, to znamená, přímé údery kombinujte s háky.

8. Cena

Z výše uvedeného popisu jednotlivých kapitol je zřejmé, že pořizovací cena boxovacího pytle se odvíjí od vnějšího pláště, výplně, hmotnosti a ostatních parametrů. Za kvalitní a prověřené výrobce s dlouhodobou životností lze označit Acra, Apriori, Everlast, Spartan, InSPORTline, Prosmart a další.

Nyní vám prostřednictvím tří cenových kategorií nastíníme, jaký typ boxovacího pytle můžete pořídit.​

Cena do 1 000 Kč

Tento cenový segment přísluší především dětským boxovacím pytlům s hmotností do 15 kilogramů. Obvykle jde o pytle s výškou kolem 70 centimetrů. Jejich výrobním materiálem je syntetická kůže a slouží pro zavěšení ke stropu.

Cena od 1 000 Kč do 3 000 Kč

V této skupině se nachází už velká řada produktů vhodných pro dospělé jedince a amatérské hobby boxery. V tomto případě převládají boxovací pytle s délkou 100 – 140 centimetrů. Tomu samozřejmě odpovídá i průměr 35 – 40 centimetrů a celková hmotnost 35 – 50 kilogramů. Výjimkou nejsou ani plnící boxovací pytle a některé modely boxovacích hrušek.

Cena nad 3 000 Kč

Zainvestujete-li do boxovacího pytle více, jak 3 000 Kč, otevírají se vám neomezené možnosti tohoto sportu. Do vašeho hledáčku se mohou dostat pytle s délkou nad 170 centimetrů a s odlišnými typy výplní. Pokud byste chtěli vlastnit nastavitelný boxovací trenažér, připravte si částku kolem 10 000 Kč.

Jak vám pomohl tento test? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Boxovací pytle
Průměrné hodnocení 4.4 z 25 hlasů