Menu

Srovnávací test a recenze
nejlepších boxovacích pytlů

Aktualizováno:
Červen 2020
Autor:
Michaela Černá

Ukázka produktu ve srovnání boxovacích pytlů

Boxovací pytel je využívaným sportovním náčiním nejenom ve fitness centrech a v nejrůznějších spolcích zaměřených na bojové sporty. Stále více lidí si tento prvek pořizuje také do domácích prostor. Taková efektivní a praktická náhrada soupeře využitelná v rámci odlišných typů tréninků.

Boxovací pytel se vám stane přínosem při trénování techniky boxu, ale i v případě zvýšení fyzické kondice, posílení tělesných proporcí a vůbec při zbavování se přebytečné energie. Je to takový univerzální pomocník sloužící pro rozdílné způsoby cvičení. Na nepostradatelné boxerské rukavice jsme se zaměřili zde.

Pokud uvažujete o nákupu boxovacího pytle, přinášíme vám několik praktických rad, které vás dovedou k té správné volbě sportovního produktu. Ať už chcete trénovat box, fitbox nebo se jen věnovat tomuto typu pohybu, začtěte se do následujících řádků.


Nejlepší boxovací pytle dle hodnocení a recenzí uživatelů

Vzhled Název Hmotnost Materiál Orientační cena Aktuální cena
Recenze inSPORTline 20-50kg
inSPORTline 20-50kg 20 Syntetika 1 800 Kč Zobrazit nabídky
Recenze inSPORTline pytel 40-80kg
inSPORTline pytel 40-80kg 40 Syntetika 2 400 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Shindo Sport velký
Shindo Sport velký 45 Syntetika 1 300 Kč Zobrazit nabídky
Recenze inSPORTline pytel 50-100kg
inSPORTline pytel 50-100kg 50 Syntetika 2 700 Kč Zobrazit nabídky
Recenze inSPORTline Dětský 15 kg
inSPORTline Dětský 15 kg 15 Syntetika 1 000 Kč Zobrazit nabídky
Recenze inSPORTline Mike
inSPORTline Mike 20 Syntetika 1 500 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Shindo Sport malý
Shindo Sport malý 40 Syntetika 1 200 Kč Zobrazit nabídky
Recenze DBX Bushido 160 x 40 cm
DBX Bushido 160 x 40 cm - Syntetika 1 300 Kč Zobrazit nabídky
Recenze inSPORTline plnící boxovací pytel 50-100kg
inSPORTline plnící boxovací pytel 50-100kg 50 Syntetika 2 700 Kč Zobrazit nabídky
Recenze DBX BUSHIDO 130 cm 30 kg
DBX BUSHIDO 130 cm 30 kg 30 Syntetika 1 700 Kč Zobrazit nabídky

Jak vybrat boxovací pytel

Když se vysloví pojem „boxovací pytel“, téměř každý si představí kožený pytel zavěšený na řetězu. Jeden by si řekl, že na nákupu takového sportovního doplňku rozhodně nic není. Jenže, opak je v tomto případě pravdou. V první řadě máte možnost vybírat hned z několika odlišných typů boxovacích pytlů, potažmo produktů obdobného vyhotovení.

Před nákupem byste neměli hledět pouze na vzhled výrobku, ale zaměřit se také na důležitější parametry. Mezi ně patří například velikost, hmotnost a samotná náplň pytle. To vše musí korespondovat s vašimi fyzickými proporcemi a s využitím boxovacího pytle.

Jestliže si chcete pořídit nový boxovací pytel domů, využijte námi prezentované souhrnné a hodnotné informace k nalezení toho správného modelu. Mimo jiné vám prozradíme, kolik takové pytle stojí a jaké příslušenství potřebujete k jejich využívání.

Pokud věnujete sportovní přípravě hodně času, neměli byste zapomínat na kvalitní aerobní cvičení. K tomu jsou vhodné například rotopedy a běžecké pásy a my jsme pro ně vytvořili specializované odborné testy.

Typy boxovacích pytlů

Pokud chcete boxovat, měli byste se nejprve rozhodnout do čeho. Pod pojmem boxovací pytel se totiž ukrývá i mnohé další boxovací náčiní, se kterým docílíte velice podobného efektu. Proto vás nyní seznámíme se třemi základními modely.

 • Klasický boxovací pytel
 • Boxovací hruška
 • Boxovací trenažér

Klasický boxovací pytel

V tomto směru není třeba nic zdlouhavě rozepisovat. Běžné boxovací pytle jsou ty, které zná bezpochyby každý člověk. Pytel zavěšený ke stropu vyplněný speciální náplní. Do pytle tohoto typu je možné boxovat nejenom rukama, ale také kopat nohama.

I klasický boxovací pytel se dělí na tři modely.

 • Boxovací pytel plnicí – Jde o výrobek naplnitelný v závislosti na tom, jaký typ boxování provádíte, popřípadě jaké máte zkušenosti. Ideální řešení pro začátečníky. Ti si mohou postupně přidávat další výplň a utvářet tvrdší a těžší boxovací pytel
 • Boxovací pytel vyplněný – Tento model pytle nelze plnit. Při jeho nákupu byste proto měli volit jasně danou váhu a délku podle svých fyzických proporcí. Možná i proto je často pořizován zkušenějšími sportovci, kteří moc dobře věcí, jaký boxovací pytel potřebují a co od něj mohou očekávat.
 • Boxovací pytel nevyplněný – V tomto případě zakoupíte zcela prázdný boxovací pytel a je pouze na vás samotných jakou zvolíte výplň a její množství. Z definice produktu jasně vyplývá, že takový výrobek si pořídí hlavně profesionálové s dostatečnými znalostmi o boxování.

Klasickému boxovacímu pytli se v našem článku budeme věnovat nejvíce.

Boxovací hruška

Nyní přijde zmínka o další variantě boxovacího pytle. Je to boxovací hruška, kterou lze spatřit v mnoha fitness centrech nebo filmech s touto tématikou. Jde o menší podobu boxovacího pytle zhotovené z kůže. Výplň tvoří vzduch uložený ve speciálním vaku. Rozměry boxovací hrušky jsou oproti klasickému pytli podstatně menší.

Boxovací hruška nachází hlavní využití především při kondičním tréninku. Princip užití je založen na vyšší rychlosti úderů.​

Boxovací trenažér

Trenažér představuje do určité míry klasický pytel jen s tím rozdílem, že jej není třeba zavěsit ke stropu. Boxovací trenažér stojí na bytelném a stabilním podstavci na zemi. Obvykle se plní pískem, vodou nebo jiným obdobným materiálem v závislosti na potřebách a stylu boxera.

Tento model boxovacího náčiní lze rozdělit do dvou skupin.

 • Klasický boxovací trenažér – Ve své podstatě jde o pytel připevněný k podstavci. Tento produkt lze označit za multifunkční, protože své využití nalezne nejenom při úderech rukama, ale také při kopech.
 • Boxovací trenažér ve tvaru figuríny – Tato varianta zhmotňuje figurínu lidského těla. Díky tomu si jasně uvědomujete, do jakých míst potenciálního protivníka udeříte. Figurína vám poslouží k trénování přesnějších úderů.

Výrobní materiál

Při výběru vhodného boxovacího pytle byste se na počátku všeho měli odrazit nejprve od výrobního materiálu. Na mysli máme obal pytle, do kterého se vkládá výplň. Druh materiálu se úměrně pojí nejenom se stylem boxování, ale také s nároky daného sportovce a celkovou životností.

Z těch levnějších modelů můžete volit koženku, vinyl nebo speciální textilní plátno. Tyto produkty poslouží hlavně začátečníkům, popřípadě méně náročným zákazníkům.

Jestliže hledáte kvalitu s opravdu dlouhou životností, odolností a vysokou pevností, pak se zaměřte na pravou kůži. Ta se při boxování opotřebí nejpomaleji. Na druhou stranu je třeba počítat s vyššími vstupními náklady.

S výrobním materiálem do jisté míry souvisí i celkový vzhled boxovacího pytle. Omezovat se nemusíte pouze jednobarevnými verzemi. Zvolit lze kombinaci barev či nejrůznější motivy spjaté s boxerskou tématikou a bojovými sporty obecně​.

Velikost pytle

Od výrobního materiálu lze postupně přejít k optimální délce boxovacího pytle. Ta je jedním z velice důležitých faktorů souvisejících s aplikováním správné techniky boxování. Narazit můžete na několik délek, které se obvykle pojí s tím, zda pytel budete využívat pouze na box nebo k trénování kopů.

 • Pytle na boxování – Délka boxovacího pytle by se měla v závislosti na vaší výšce pohybovat v rozmezí od 80 do 120 centimetrů.
 • Pytle na kopy – Jestliže zapojíte do svého fyzického tréninku také kopy, investujte do pytle o délce alespoň 150 až 200 centimetrů.

Součástí zakoupeného pytle je i předem daná délka řetězu pro přivěšení ke stropu. Tu se nesnažte jakkoliv měnit, protože je nastavena s ohledem na správné využití daného boxovacího pytle. Pokud by vám taková délka nevyhovovala, zvolte raději jinou velikost pytle. Klasické boxovací pytle jsou zavěšovány zhruba 10 centimetrů nad fyzickou výškou boxera.

S velikostí se úměrně mění i průměr pytle. Ten se pohybuje od 20 centimetrů u těch nejmenších, až po 58 centimetrů u těch největších.

Váha pytle

S délkou bezpochyby souvisí ještě druhý podstatný parametr. Tím je celková hmotnost pytle promítající se do kvality tréninku. V tomto ohledu je třeba rozlišovat, zda jste amatérem nebo zkušeným boxerem.

 • Boxovací pytel pro začátečníka – Ideální je začínat s lehčí váhou než se naučíte tu správnou techniku. Optimální hmotnost je do 35 kilogramů.
 • Standardní boxovací pytel – Pokud máte s boxem alespoň základní zkušenosti, volte jeho váhu odpovídající polovině vaší celkové hmotnosti.
 • Boxovací pytel pro zkušené boxery – Jestliže se boxování věnujete delší dobu, jistě sami vycítíte potřebu těžšího pytle. Pro profesionály je doporučována váha pytle odpovídající 80 % fyzické hmotnosti člověka.

Váha pytle podle hmotnosti boxera

Váha pytle by se měla odvíjet nejen podle pokročilosti boxera, ale také od jeho hmotnosti. Pro představu přinášíme následující doporučení.

 • Hmotnost boxera okolo 91 kg – hmotnost pytle: 45 – 85 kg
 • Hmotnost boxera okolo 68 kg – hmotnost pytle: 35 – 65 kg
 • Hmotnost boxera okolo 45 kg – hmotnost pytle: 23 – 35 kg
 • Hmotnost boxera okolo 36 kg – hmotnost pytle:18 – 22 kg

Náplň pytle

Nyní se dostáváme k poslednímu zásadnímu údaji souvisejícímu s nákupem vhodného boxovacího pytle. Je to náplň. I v jejím případě hrají poměrně zásadní roli vaše zkušenosti a potřeby. V neposlední řadě jsou to i pořizovací náklady.

Levnější variantou je textilní výplň. Ta bývá často nahrazována gumou či plastovými kousky nadrcenými do malých rozměrů. Pokud si připlatíte, dopracujete se k písku nebo výplni v podobě kůže. Tou nejdražší verzí je pak vyplnění vzduchem. V jeho prospěch hovoří hlavně stálost tvaru boxovací pytle a minimální deformace.

Příslušenství

Nákupem boxovacího pytle investice do této sportovní činnosti rozhodně nekončí. Do pytle se totiž neboxuje holýma rukama, ale s pomocí rukavic. Ty vám umožní dávat daleko větší ránu a zároveň chráníte často namáhané klouby. Také v tomto případě máte na výběr.

 • Klasické rukavice – Standardní rukavice s polstrováním přes celou přední část ruky. Tato ochrana vám přinese dostatečný komfort při boxování. Klasické rukavice jsou velice často nazývány, jako pytlovky.
 • Prstové rukavice – Další alternativa označovaná jako MMA rukavice, protože právě pro tento sport jsou primárně určeny. Každý prst zde má svůj otvor v rukavici. Konečky prstů jsou odhaleny. Přední část je doplněna vycpávkou. V jejich prospěch hovoří větší pevnost, což se projevuje i na vyšší ceně.
 • Boxerské bandáže – Především profesionální boxeři využívají při boxování do pytle jen boxerské bandáže. Jimi se obvazují ruce před nasazením klasických boxerských rukavic

Pokud byste chtěli své boxerské zkušenosti rozvíjet nejenom na boxovacím pytli, ale i mezi ostatními boxery, budete si muset přikoupit ještě další příslušenství.

 • Chrániče zubů – Chrániče pomohou ochránit vaše zuby. Je potřeba umět si je správně nasadit. Nejprve chránič vložte do horké vody, ve které jej chvíli nechte. Poté, co změkne ho můžete vložit do úst a přitlačit na zuby. Vytvaruje se přesně podle vašeho chrupu, což zajistí, že vám bude dobře sedět a lépe vaše zuby ochrání.
 • Chránič hlavy – Chránič hlavy se využívá především v ženských zápasech nebo zápasech nižší třídy. Je vhodné jej používat zejména v případě, že jste začínající boxer.
 • Omotávky – Jinak řečeno bandáže jsou nedílnou součástí vybavení na tréninky. Slouží jako ochranný prvek a zároveň jako vycpávka do rukavic tak, aby vám rukavice přesně a pevně seděly.
 • Lapy – Lapy jsou pěnové nebo látkové bloky, které si trenéři navléknou na ruce. Boxeři se pak snaží podle pokynů svého trenéra tyto bloky co nejlépe zasahovat. Jde tedy o nezbytnou pomůcku tréninku.

Využít můžete také doplňky sloužící k upevnění boxovacího pytle.​

 • Konstrukce na boxovací pytel – Nástěnná konstrukce připomínající tvar šibenice.
 • Křížový hák – Prvek sloužící k upevnění boxovacího pytle ke stropu.
 • Pružiny – Ty jsou aplikovány mezi stropní držák a boxovací pytel. Jejich výhodou je lepší pohyb pytle a zmírnění nárazů na samotné upevnění.

Správné použití pytle

V okamžiku, kdy zvolíte ideální pytel odpovídající vašim fyzickým proporcím, zavěsíte jej ke stropu a zakoupíte boxerské rukavice, nezbývá než se pustit do boxování. Abyste se hned od začátku učili té správné technice, přinášíme vám několik prvopočátečních rad.

 • Před boxováním zaujměte vždy pevný postoj, při kterém budete roznoženi zhruba na šířku vlastních ramen. Tento postoj se snažte udržet i při boxování do pytle.
 • Výpady rukama do pytle provádějte zvlášť. Jedna ruka je v závěsu a chrání obličej, ta druhá dělá výpad.
 • Snažte se mít lokty neustále u těla a nevychylujte je.
 • Střídejte techniku boxování, to znamená, přímé údery kombinujte s háky.

Cena

Z výše uvedeného popisu jednotlivých kapitol je zřejmé, že pořizovací cena boxovacího pytle se odvíjí od vnějšího pláště, výplně, hmotnosti a ostatních parametrů. Za kvalitní a prověřené výrobce s dlouhodobou životností lze označit Acra, Apriori, Everlast, Spartan, InSPORTline, Prosmart a další.

Nyní vám prostřednictvím tří cenových kategorií nastíníme, jaký typ boxovacího pytle můžete pořídit.​

Cena do 1 000 Kč

Tento cenový segment přísluší především dětským boxovacím pytlům s hmotností do 15 kilogramů. Obvykle jde o pytle s výškou kolem 70 centimetrů. Jejich výrobním materiálem je syntetická kůže a slouží pro zavěšení ke stropu.

Cena od 1 000 Kč do 3 000 Kč

V této skupině se nachází už velká řada produktů vhodných pro dospělé jedince a amatérské hobby boxery. V tomto případě převládají boxovací pytle s délkou 100 – 140 centimetrů. Tomu samozřejmě odpovídá i průměr 35 – 40 centimetrů a celková hmotnost 35 – 50 kilogramů. Výjimkou nejsou ani plnící boxovací pytle a některé modely boxovacích hrušek.

Cena nad 3 000 Kč

Zainvestujete-li do boxovacího pytle více, jak 3 000 Kč, otevírají se vám neomezené možnosti tohoto sportu. Do vašeho hledáčku se mohou dostat pytle s délkou nad 170 centimetrů a s odlišnými typy výplní. Pokud byste chtěli vlastnit nastavitelný boxovací trenažér, připravte si částku kolem 10 000 Kč.