Menu

Brita Elemaris Meter XL – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Filtrační konvice a výdejníky

Klady

  • Velký objem
  • Průtočné víčko
  • Protiskluzové dno
  • Chytrý indkátor
  • Vynikající recenze

Zápory

  • Vyšší cena
  • Ne do dvířek lednice
1 000 Kč Orientační cena

Filtrační konvice Brita Elemaris Meter XL zaujme svým velkým objemem a chytrým indikátorem výměny filtru, který u konkurence nenajdete. Je to ideální volba do větších domácností.

Základní charakteristiky

Filtrační konvice Brita Elemaris Meter XL je skvělým řešením pro náročnější uživatele a domácnosti, které touží po konvici o velkém objemu. Právoplatně má tato varianta označení XL, protože její celkový objem dosahuje 3,5 litru, přičemž na jedno naplnění dokáže vytvořit 2,2 l přefiltrované vody. S těmito hodnotami se tak řadí mezi největší filtrační konvice v našem srovnání.

Její rozměry však s sebou přináší také jisté nevýhody, konvice se totiž nevejde do dvířek lednice, což je vlastnost, kterou disponují některé menší varianty. Na druhou stranu má konvice protiskluzové nožičky, které konkurenčním výrobkům mnohdy chybí a jež zároveň zabraňují nechtěnému posouvání na stole.

Za výhodu zde považujeme také průtočné víko, díky němuž zvládnete doplnění vody i bez sejmutí celého horního krytu, což zvyšuje uživatelský komfort. Výpusť má rovněž sklopné víko, které se otevře tlakem vody při nalévání. Plusové body konvice získává i za možnost mýt hlavní nádobu v myčce.

Výbava a filtrační médium

Velkou předností v rámci výbavy této filtrační konvice je chytrý elektronický indikátor výměny filtru, který u konkurenčních produktů nenajdete. Indikátor je vybavený senzorem, který sleduje četnost a dobu používání, objem vody a dokonce i její tvrdost. Díky tomu tak nemusíte sami hlídat životnost patron, na potřebu jejich výměny vás upozorní indikátor tím, že se na displeji zobrazí namísto OK oznámení new.

Podle toho, jak tvrdou máte vodu, můžete v konvici používat různé druhy patron s odlišnou výdrží. Vodní filtr BRITA MAXTRA+ Pure Performance je doporučený pro mírně až středně tvrdou vodu a zvládne přefiltrovat až 100 litrů vody za čtyři týdny. V rámci kapacity se jedná spíše o podprůměrnou hodnotu, na druhou stranu ale máte jistotu, že si filtr po celou dobu použití udržuje svou účinnost a zachycuje veškeré nechtěné látky z kohoutkové vody.

Do konvice se však dají použít i filtrační kartuše BRITA MAXTRA+ Hard Water Expert určené pro velmi tvrdou vodu. Výhodou je, že kartuše účinně snižuje tvrdost vody, čímž předchází usazování vodního kamene v konvicích, kávovarech a dalších kuchyňských spotřebičích. Navíc vystačí na přefiltrování až 150 litrů vody, což už je velmi slušná hodnota. Filtry do konvice jsou dostupné za nízkou cenu od cca 85 do 120 Kč, takže konvice nemá nijak vysoké provozní náklady.

Parametr Tento produkt
Výrobce

BRITA

Typ

Filtrační konvice

Použití

Pro kohoutkovou vodu

Objem okamžitě přefiltrované vody (l)

2,2

Celkový objem (l)

3,5

Životnost filtru (l)

150

Indikátor výměny filtru

Elektronický

Počet filtrů v balení

1

Materiál

Plast

Vlastnosti

Vhodné do myčky

Výška (cm)

26,7

Šířka (průměr; cm)

27,7

Barva

Průhledná, černá

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (listopad 2023) patří konvice Brita Elemaris Meter XL mezi ty nejprodávanější produkty na tuzemském trhu. Řada kladných hodnocení je zároveň jedním z důvodů, proč jsme tuto variantu zahrnuli do našeho srovnání. Jen na portále heureka.cz totiž konvice sklízí vynikající průměr všech uživatelských hodnocení, který dosahuje 94 %. Dle uživatelů má konvice optimální velikost i do domácnosti a vodu zvládne přefiltrovat poměrně rychle.

Na druhou stranu ale někteří uživatelé sdílí svou negativní zkušenost s životností samotné konvice, kdy jim po necelých dvou letech používání prasklo madlo a konvici museli vyhodit. K samotným účinkům filtrace se však uživatelé negativně nevyjadřují.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Silnou stránkou konvice je velký objem, se kterým patří v rámci filtračních konvic v našem srovnání k největším modelům. Díky své velikosti je ideální volbou do domácností a pro náročnější uživatele, kteří mají velkou spotřebu vody. Výhodou také je, že je konvice kompatibilní s různými druhy kartuší, které lze vybírat podle toho, jak tvrdou máte vodu. V závislosti na použité kartuši konvice přefiltruje až 150 litrů vody, což je velmi dobrá hodnota.

Předností této varianty je pak také chytrý elektronický indikátor výměny filtru, který zohledňuje nejen četnost a dobu používání, ale také celkový objem vody a její tvrdost, čímž patří mezi ty nejpokročilejší modely na trhu. Na druhou stranu se ale skrze svou kvalitu zpracování řadí mezi výrobky vyšší třídy, čemuž odpovídá i vyšší pořizovací cena. S ohledem na velikost konvice je také nutno podotknout, že se nevejde do dveří lednice, jako některé menší konkurenční varianty.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li stejně objemný model, jako je filtrační konvice Brita Elemaris Meter XL, avšak preferujete nádobu ze skla, pak vám můžeme doporučit filtrační karafu Lauben Glass Water Filter Jug 32GW LBNGWFJ32GW. Nabízí totožné parametry, co se objemu týče, avšak je designově pohlednější. Karafa je vyrobená z borosilikátového skla a opatřená bambusovým víčkem s těsněním. Negativně ale hodnotíme absenci jakéhokoliv indikátoru výměny filtru.

Závěrečné shrnutí

Filtrační konvice Brita Elemaris Meter XL spadá do střední až vyšší cenové třídy, čemuž odpovídá i její výbava. Jedná se o nejobjemnější konvici v našem srovnání, která na jedno naplnění přefiltruje až 2,2 litru vody. Hodí se tudíž pro náročnější uživatele a velké domácnosti. Zajímavostí je zde chytrý elektronický indikátor výměny filtru, který však zohledňuje hned několik faktorů, což pomáhá předcházet předčasné výměně filtru.

Konvice je také opatřena protiskluzovými nožičkami a potěší i průtočným víkem, díky kterému není potřeba konvici při napouštění otevírat nebo sundávat celý horní kryt. Na druhou stranu ale musíme zmínit vyšší cenu a fakt, že se skrze velikost nevejde do dvířek lednice.

 

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Brita Elemaris Meter XL | Hodnocení: Výborné
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se v naší redakci zabývá spotřebiči a pomocníky do domácnosti. Ujala se proto i tématu filtračních konvic, které vám v dnešním srovnání představí. Provede vás aktuálními trendy v tomto segmentu a poradí, kterých parametrů byste si měli při výběru všímat. Mezi její témata dále patří například šlehače nebo výrobníky ledu či sody.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Brita Elemaris Meter XL

Brita Elemaris Meter XL

1 000 Kč Orientační cena