Recenze a srovnání Apple Watch Series 1

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Klasické chytré hodinky

Datum doporučení: Srpen 2018

Klady:

Možnost přizpůsobení vzhledu i funkcí

Rozsvěcení displeje podle pohybu ruky

Zápory:

Nízká výdrž baterie

6 500 Kč
orientační cena

Základní parametry

Apple Watch Series 1 jsou prvním počinem značky Apple v oblasti chytrých hodinek. Ty hlavní nedostatky, se kterými se ze začátku potýkaly (nižší rychlost a plynulost), byly spojeny s operačním systémem watchOS 1. S přechodem na novější verzi zmizely a díky tomu se tak v dnešní době tyto hodinky řadí mezi velmi výkonné a zároveň cenově dostupné modely. V propojení s iPhonem fungují naprosto spolehlivě a díky Apple zázemí nabízejí velké množství doplňujících funkcí.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (") 1,5
Hmotnost (g) 40
Výdrž baterie  18 h
Druh baterie  Dobíjecí

Vybavení a funkce

Jak již bylo zmíněno, v porovnání s Apple Watch Series 3 jsou možnosti s hodinkami více omezené. Stále je však nabídka funkcí více než dostačující. Hodinky patřící do Series 1 nenabízí možnost volání a nejsou přizpůsobivé tolika sportům. Z tohoto ohledu je největším rozdílem vodotěsnost. Hodinky sice vydrží déšť i krátké namočení, ale například plavání s nimi již možné není.

Vnitřní úložiště (8 GB) i operační paměť (512 MB) jsou stejné jako u nejnovějšího modelu. Rozdílem je, že u Series 1 je nastavený limit, kolik prostoru můžete využít pro hudbu a kolik pro fotografie. Po odečtení místa, které zabírá ještě operační systém, vám pro zbylé aplikace vám však stále zbývá téměř 4 GB, což je dostačující.

Výhodou je možné dostání ve dvou verzích – 48 mm a 38 mm. Ta druhá je určena pro menší ruce, zejména tedy ženám. Tuto variaci mnoho jiných výrobců nenabízí a přitom je nošení hodinek mnohem příjemnější, sedí-li vám dobře na ruce. Vizuální provedení je velmi pěkné, navíc si můžete zvolit takový materiál pásku, jaký vám nejvíce vyhovuje. Jen je potřeba počítat s tím, že dražší materiály – jako například ušlechtilé kovy – vám podstatně zvednou cenu výrobku.

Displej je kvalitní AMOLED, barevný, dotykový. Ovládání usnadňuje kolečko na straně, kterým můžete přibližovat, oddalovat nebo posouvat dlouhé seznamy dolů. Hodinky také dobře reagují na pohyb ruky. Při pohybu ruky směrem k tělu se displej rozsvítí, od těla opět zhasne, což pomáhá šetřit baterii. Ta je totiž jinak asi největší slabinou tohoto modelu. Při intenzivním využívání tohoto výrobku vydrží hodinky zhruba 10–12 hodin. Při propojení s iPhonem navíc také jemu ubývá baterie výrazně rychleji. Pravděpodobně tedy bude potřeba oba tyto výrobky každou noc dobíjet.

Parametr Tento produkt
Dotykový displej Ano
Chytré notifikace  Ano
Bluetooth  Ano
WiFi připojení  Ano
Vložení SIM karty přímo do hodinek  Ne
GPS Ne
Zabudovaný mikrofon Ano
Odolnost proti vnějším vlivům  Vlhkuodolné
Měření srdečního tepu  Ano

Závěr

Přestože jde o první chytré hodinky od Applu, jde o velmi vydařený výrobek, který vám po nainstalování novější verze operačního systému bude fungovat vskutku spolehlivě. Je to šikovný asistent, kterého máte stále při sobě a jste-li vlastníkem iPhonu, jsou pro vás Apple Watch tím nejlepším řešením. Je v zájmu výrobce, abyste si od něj koupili více produktů, a proto si na vzájemné kompatibilitě dává opravdu záležet. Hledáte-li tedy něco za rozumnou cenu (ta u tohoto výrobku od jeho uvedení na trh klesla již téměř na polovinu) a oželíte-li ty úplně nejnovější vychytávky a spokojíte-li se s nižší výdrží baterie, jsou Apple Watch Series 1 opravdu nadupaným výrobkem, který ještě ke všemu dobře vypadá.

Další recenze

Kompletní porovnání