Recenze a porovnání Apple Watch Series 1 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Apple Watch Series 1

Klady a zápory

  • Možnost přizpůsobení vzhledu i funkcí
  • Rozsvěcení displeje podle pohybu ruky
  • Nízká výdrž baterie
6 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Apple Watch Series 1 jsou prvním počinem značky Apple v oblasti chytrých hodinek. Ty hlavní nedostatky, se kterými se ze začátku potýkaly (nižší rychlost a plynulost), byly spojeny s operačním systémem watchOS 1. S přechodem na novější verzi zmizely a díky tomu se tak v dnešní době tyto hodinky řadí mezi velmi výkonné a zároveň cenově dostupné modely. V propojení s iPhonem fungují naprosto spolehlivě a díky Apple zázemí nabízejí velké množství doplňujících funkcí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Apple

Úhlopříčka displeje (")

1,5

Hmotnost (g)

40

Výdrž baterie v běžném režimu s GPS (hod)

18 h

Druh baterie

Dobíjecí

Vybavení a funkce

Jak již bylo zmíněno, v porovnání s Apple Watch Series 3 jsou možnosti s hodinkami více omezené. Stále je však nabídka funkcí více než dostačující. Hodinky patřící do Series 1 nenabízí možnost volání a nejsou přizpůsobivé tolika sportům. Z tohoto ohledu je největším rozdílem vodotěsnost. Hodinky sice vydrží déšť i krátké namočení, ale například plavání s nimi již možné není.

Vnitřní úložiště (8 GB) i operační paměť (512 MB) jsou stejné jako u nejnovějšího modelu. Rozdílem je, že u Series 1 je nastavený limit, kolik prostoru můžete využít pro hudbu a kolik pro fotografie. Po odečtení místa, které zabírá ještě operační systém, vám pro zbylé aplikace vám však stále zbývá téměř 4 GB, což je dostačující.

Výhodou je možné dostání ve dvou verzích – 48 mm a 38 mm. Ta druhá je určena pro menší ruce, zejména tedy ženám. Tuto variaci mnoho jiných výrobců nenabízí a přitom je nošení hodinek mnohem příjemnější, sedí-li vám dobře na ruce. Vizuální provedení je velmi pěkné, navíc si můžete zvolit takový materiál pásku, jaký vám nejvíce vyhovuje. Jen je potřeba počítat s tím, že dražší materiály – jako například ušlechtilé kovy – vám podstatně zvednou cenu výrobku.

Displej je kvalitní AMOLED, barevný, dotykový. Ovládání usnadňuje kolečko na straně, kterým můžete přibližovat, oddalovat nebo posouvat dlouhé seznamy dolů. Hodinky také dobře reagují na pohyb ruky. Při pohybu ruky směrem k tělu se displej rozsvítí, od těla opět zhasne, což pomáhá šetřit baterii. Ta je totiž jinak asi největší slabinou tohoto modelu. Při intenzivním využívání tohoto výrobku vydrží hodinky zhruba 10–12 hodin. Při propojení s iPhonem navíc také jemu ubývá baterie výrazně rychleji. Pravděpodobně tedy bude potřeba oba tyto výrobky každou noc dobíjet.

Parametr Tento produkt
Typ displeje

AMOLED barevný

Dotykový displej

Ano

Chytré notifikace

Ano

Bluetooth

Ano

Wi-Fi připojení

Ano

Možnost SIM karty

Ne

Vlastní GPS

Ne

Možnost telefonování

Ano

Odolnost vůči vodě

Vlhkuodolné

Měření srdečního tepu

Ano

Závěr

Přestože jde o první chytré hodinky od Applu, jde o velmi vydařený výrobek, který vám po nainstalování novější verze operačního systému bude fungovat vskutku spolehlivě. Je to šikovný asistent, kterého máte stále při sobě a jste-li vlastníkem iPhonu, jsou pro vás Apple Watch tím nejlepším řešením. Je v zájmu výrobce, abyste si od něj koupili více produktů, a proto si na vzájemné kompatibilitě dává opravdu záležet. Hledáte-li tedy něco za rozumnou cenu (ta u tohoto výrobku od jeho uvedení na trh klesla již téměř na polovinu) a oželíte-li ty úplně nejnovější vychytávky a spokojíte-li se s nižší výdrží baterie, jsou Apple Watch Series 1 opravdu nadupaným výrobkem, který ještě ke všemu dobře vypadá.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apple Watch Series 1
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je redaktorka, která ráda zkoumá podstatu věcí, studuje informace do hloubky a potom se je snaží předávat dál ve srozumitelné formě. To platí i pro téma chytrých hodinek, u nichž popisuje všechny důležité parametry. Dokáže vysvětlit rozdíl mezi chytrými hodinkami, sporttestery a fitness náramky a poradí vám, který typ se hodí právě pro vás z hlediska funkcí, kompatibility či výdrže baterie. Vybrané modely také otestovala v praxi, jeden z nich navíc již delší dobu sama používá, a proto dokáže říci, jaké detaily zvýší komfort používání a podobně. Mezi její další témata patří rotopedy, běžecké pásy či proteiny.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple Watch Series 1

Apple Watch Series 1

6 500 Kč Orientační cena