Recenze a srovnání Apple Watch Series 3

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Klasické chytré hodinky

Datum doporučení: Srpen 2018

Klady:

Výkonné

Možnost přizpůsobení vzhledu i funkcí

Zápory:

Vyšší cena

Vyžaduje minimálně iPhone 5S

8 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Hodinky Aple Watch Series 3 jsou k dostání ve dvou verzích – jedna s GPS, druhá s LTE. Ta druhá je v Česku však méně běžná. Vyžaduje totiž vložení eSIM, kterou čeští operátoři zatím nepodporují. Přestože hodinky působí pevně a bytelně, mají relativně nízkou hmotnost, 42 gramů není nijak vysoká hodnota. Úhlopříčka 1,5″ je mezi chytrými hodinkami dobrý standard.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (") 1,5
Hmotnost (g) 42
Výdrž baterie  18 h
Druh baterie  Dobíjecí

Vybavení a funkce

Hodinky v sobě mají nainstalovanou nejnovější verzi operačního systému – WatchOS 4. Párování s telefonem je nyní opravdu snadné a spojení oproti předcházejícím modelům stabilnější. Operační ani vnitřní paměť nebyly nijak navýšeny, stále platí 512 MB a 8 GB. I rozměry a rozlišení displeje zůstávají stejné. Obzvlášť k ovládání menšího modelu (38 mm) je tak potřeba troška cviku pro práci s malými ikonami. Práce s notifikacemi je však snadná a intuitivní. Pro vypnutí a zapnutí slouží tlačítko umístěné na straně displeje.

Veškeré funkce a věci, které chcete, aby se vám na displeji zobrazovaly, si můžete sami nastavit. Je tedy jen na vás, k čemu budete hodinky využívat a jak si je nastavíte. Než to dotáhnete k vaší úplné spokojenosti, může vám to nějakou tu chvíli zabrat, protože možností je opravdu spousta.

Největší novinkou tohoto modelu je možnost volání přímo z hodinek a hlasové ovládání pomocí asistentky Siri. Hovory stále nejsou tak kvalitní, jako když voláte přímo z telefonu, ale pro rychlé vyřízení věcí postačí. Oběma těmto novinkám prospívá tiché prostředí. Dobře se dají využít také pro sport, mají v sobě zabudovaný výškoměr, GPS a i měřič tepu si uživatelé chválí jako spolehlivý.

Největší nevýhodou je nízká výdrž baterie. Ta se sice s novými modely Apple Watch stále zvyšuje, přesto vám hodinky při maximální zátěži nevydrží déle než 18 hodin.

Parametr Tento produkt
Dotykový displej Ano
Chytré notifikace  Ano
Bluetooth  Ano
WiFi připojení  Ano
Vložení SIM karty přímo do hodinek  Ano (eSIM)
GPS Ano
Zabudovaný mikrofon Ano
Odolnost proti vnějším vlivům  Voděodolné
Měření srdečního tepu  Ano

Závěr

Těm, kdo si rádi vyhrají s technologiemi a uvítají možnost si hodinky maximálně přizpůsobit, bude tento model opravdu vyhovovat. Poslouží skvěle jak k notifikacím, tak ke sportu. S možností uskutečňování hovorů přímo z hodinek se navíc opět o krok přiblížily smartphonům samotným. Samozřejmě je potřeba počítat s tím, že za všechny tyto vymoženosti si náležitě připlatíte. Pouze se základním modelem se dostanete v současné době pod 10 tisíc korun, při volbě jiného materiálu či dalších příslušenství, jako jsou například náhradní řemínky, cena dál poroste. Pravdou však je, že vyšší cena bývá jedním z mála negativ, které uživatelé na internetu zmiňují. Jinak se těmto hodinkám dostává téměř bezvýhradně kladné odezvy.

Další recenze

Kompletní porovnání