Menu

Recenze a srovnání Apple Watch Series 3

84,3 % Celkové hodnocení

Starší řada v kategorii Klasické chytré hodinky

Klady

  • Umožňují volání i placení
  • Možnost přizpůsobení vzhledu i funkcí
  • Dotykový barevný displej

Zápory

  • Neměří saturaci krve
  • Není možné spárovat s Androidem
  • Kratší výdrž baterie
6 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Chytré hodinky Apple Watch ze starší, třetí série se i v době psaní recenze (listopad 2021) stále těší oblibě. Přestože hodinky působí pevně a bytelně, mají relativně nízkou hmotnost, výrobcem udávaných 27 gramů není nijak vysoká hodnota. Výrobce však hmotnost udává jen pro pouzdro, je tedy nutné k této hodnotě připočíst pár (desítek) gramů řemínku navíc. Řemínky jsou vyměnitelné, a tak si na hodinky můžete zakoupit řemínek jiné barvy nebo materiálu dle vašeho gusta a potřeb. Řemínek je uzpůsoben pro maximální obvod zápěstí 20 cm, nejméně je možné jej zapnout na obvod zápěstí 13 cm.

Displej hodinek je barevný a dotykový. Úhlopříčka 1,5″ je mezi chytrými hodinkami dobrý standard, který poskytne dostatek prostoru. Největší nevýhodou hodinek je nízká výdrž baterie. Ta se sice s novými modely Apple Watch stále zvyšuje, přesto vám hodinky při maximální zátěži nevydrží déle než 18 hodin. Budete je tedy muset často dobíjet.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Apple

Úhlopříčka displeje (")

1,5

Typ displeje

OLED

Barevný displej

Ano

Dotykový displej

Ano

Druh baterie

Dobíjecí

Výdrž baterie v běžném režimu s GPS (hod)

18 h

Odolnost vůči vodě

Voděodolné

Hmotnost (g)

27

Maximální obvod zápěstí (cm)

20

Vyměnitelný řemínek

Ano

Hodnocení vybavení a kompatibility

Na hodinky je možné nainstalovat aktuálně nejnovější operační systém watchOS 8, díky čemuž se vám i na starším modelu otevírají nové možnosti. Párování s telefonem je snadné a spojení oproti předcházejícím modelům stabilnější. Operační ani vnitřní paměť nebyly nijak navýšeny, stále platí 512 MB a 8 GB. Pro vypnutí a zapnutí slouží tlačítko umístěné na straně displeje.

Hodinky se k telefonu připojují pomocí Bluetooth, disponují ale i vlastní Wi-Fi a GPS. V telefonu je ovládáte aplikací Apple Watch a naměřené hodnoty sledujete ve Zdraví. Je tedy jasné, že hodinky je možné spárovat jen s telefony běžícími na iOS, jelikož tyto aplikace nejsou pro Android dostupné.

Veškeré funkce a věci, které chcete, aby se vám na displeji zobrazovaly, si můžete sami nastavit. Je tedy jen na vás, k čemu budete hodinky využívat a jak si je nastavíte. Hodinky vám ale zobrazí všechny příchozí notifikace, díky zabudovanému mikrofonu a reproduktoru a možnost vložení eSIM jimi při spárování s telefonem můžete i telefonovat. Obdobně vhod přijde vhod i fakt, že hodinky jsou uzpůsobené i k placení a nabídnou i ovládání hlasem pomocí Siri.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Wi-Fi připojení

Ano

Vlastní GPS

Ano

Aplikace

Apple Watch, Apple Zdraví

Kompatibilita

iOS

Notifikace

Ano

SIM karta

Ano (eSIM)

Možnost telefonování

Ano

Možnost placení

Ano

Hodnocení funkcí

Hodinky si vedou dobře i na poli funkcí a měření tělesných hodnot. Měří tep, spálené kalorie, kvalitu spánku a mnohé další. Na rozdíl od novějších modelů zde ale ještě není k dispozici měření saturace krve a záznam stresu, hodinky značky Apple ale dokáží nabídnout dechová cvičení ke zklidnění.

K dispozici máte základních 17 sportovních aktivit, mezi které patří chůze, běh, cyklistika, různé trenažery, jóga, funkční trénink nebo třeba tanec, mnoho dalších si ale můžete stáhnout a přidat. Hodí se, že hodinky umí aktivitu samy rozpoznat a upozornit, že je na čase se hýbat.

Parametr Tento produkt
Měření srdečního tepu

Ano

Měření okysličení krve

Ne

Výpočet spálených kalorií

Ano

Záznam spánku

Ano

Sledování stresu

Ne

Automatické zahájení aktivity

Ano

Upozornění na neaktivitu

Ano

Hodnocení uživatelů

Třetí sérii Apple Watch hodinek si uživatelé poměrně pochvalují. Produkt prý splňuje jejich očekávání, oceňují jeho design, pokročilé funkce i párování s iPhonem. V době psaní recenze jej hodnotily jako skvělý poměr výkonu a ceny, jelikož prodejní cena tohoto modelu od jeho uvedení na trh výrazně klesla. Jako jedinou výtku zmiňují kratší výdrž baterie.

Klady a zápory

My na hodinkách chválíme dotykový a barevný displej a možnost uzpůsobení si jejich vzhledu vlastnímu vkusu. To jak na hodinkách volitelnými displeji, tak i dokoupením výměnného řemínku. Apple Watch 3 podporují mnoho sportovních aktivit, mají pokročilé funkce jako vlastní Wi-Fi, možnost placení či telefonování. Jelikož se ale jedná o starší sérii, není zde k dispozici měření saturace krve. Jako je tomu u ostatní hodinek značky Apple, s telefonem běžícím na operačním systému jiném než iOS je nespárujete. IPhony navíc podporují až od modelu 5S. Negativem je i kratší výdrž baterie, pouhých 18 hodin.

Naše hodnocení a závěr

Těm, kdo si rádi vyhrají s technologiemi a uvítají možnost si hodinky maximálně přizpůsobit, bude tento model opravdu vyhovovat. Poslouží skvěle jak jako prodloužená ruka telefonu, tak i ke sportu. S možností uskutečňování hovorů přímo z hodinek se navíc opět o krok přiblížily smartphonům samotným. I když je na hodinky možné nainstalovat nejnovější verzi operačního systému watchOS, některé funkce jako například měření saturace krve jsou dostupné jen na novějších modelech. Těmto hodinkám se dostává téměř bezvýhradně kladné odezvy od uživatelů, kteří jako jedinou výtku vidí kratší výdrž baterie. Pokud vás zajímá novější řada hodinek, přečtěte si recenzi také na Apple Watch Series 6.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apple Watch Series 3 | Hodnocení: 84,3 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je nadšencem a naším technickým guru. Specializuje se na elektroniku, přípravu a realizaci testů. Dlouhá léta se věnoval závodně atletice a kondičně plavání, chápe tedy význam jednotlivých funkcí chytrých hodinek pro sportovce. V rámci své redakční činnosti delší dobu využíval také nejmodernější chytré hodinky za účelem usnadnění komunikace. Na této stránce vám vysvětlí, jaké funkce jsou při výběru zásadní, zda si vybrat OLED či transflektivní displej a celou řadu dalšího. Jeho recenze najdete také v kategorii mobilů či notebooků.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, můžu mít hodinky Apple s telefonem Xiaomi?

Nada Nováková

Dobrý den, bohužel ne; Apple Watch není možné spárovat s telefonem, který běží na jiném systému, než je systém značky Apple, tedy iOS.

Karolína Šerá, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple Watch Series 3

Apple Watch Series 3

6 000 Kč Orientační cena