Menu

Recenze a srovnání Apple Watch Series 3

Doporučujeme Při nákupu v kategorii klasických chytrých hodinek

Datum doporučení: Srpen 2018

84,3 % Celkové hodnocení
  • Výkonné
  • Možnost přizpůsobení vzhledu i funkcí
  • Vyšší cena
  • Vyžaduje minimálně iPhone 5S
5 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Hodinky Aple Watch Series 3 jsou k dostání ve dvou verzích – jedna s GPS, druhá s LTE. Ta druhá je v Česku však méně běžná. Vyžaduje totiž vložení eSIM, kterou čeští operátoři zatím nepodporují. Přestože hodinky působí pevně a bytelně, mají relativně nízkou hmotnost, 42 gramů není nijak vysoká hodnota. Úhlopříčka 1,5″ je mezi chytrými hodinkami dobrý standard.

Parametr Tento produkt
Výrobce Apple
Úhlopříčka displeje (") 1,5
Hmotnost (g) 42
Výdrž baterie 18 h
Druh baterie Dobíjecí

Vybavení a funkce

Hodinky v sobě mají nainstalovanou nejnovější verzi operačního systému – WatchOS 4. Párování s telefonem je nyní opravdu snadné a spojení oproti předcházejícím modelům stabilnější. Operační ani vnitřní paměť nebyly nijak navýšeny, stále platí 512 MB a 8 GB. I rozměry a rozlišení displeje zůstávají stejné. Obzvlášť k ovládání menšího modelu (38 mm) je tak potřeba troška cviku pro práci s malými ikonami. Práce s notifikacemi je však snadná a intuitivní. Pro vypnutí a zapnutí slouží tlačítko umístěné na straně displeje.

Veškeré funkce a věci, které chcete, aby se vám na displeji zobrazovaly, si můžete sami nastavit. Je tedy jen na vás, k čemu budete hodinky využívat a jak si je nastavíte. Než to dotáhnete k vaší úplné spokojenosti, může vám to nějakou tu chvíli zabrat, protože možností je opravdu spousta.

Největší novinkou tohoto modelu je možnost volání přímo z hodinek a hlasové ovládání pomocí asistentky Siri. Hovory stále nejsou tak kvalitní, jako když voláte přímo z telefonu, ale pro rychlé vyřízení věcí postačí. Oběma těmto novinkám prospívá tiché prostředí. Dobře se dají využít také pro sport, mají v sobě zabudovaný výškoměr, GPS a i měřič tepu si uživatelé chválí jako spolehlivý.

Největší nevýhodou je nízká výdrž baterie. Ta se sice s novými modely Apple Watch stále zvyšuje, přesto vám hodinky při maximální zátěži nevydrží déle než 18 hodin.

Parametr Tento produkt
Typ displeje AMOLED barevný
Dotykový displej Ano
Chytré notifikace Ano
Bluetooth Ano
WiFi připojení Ano
Vložení SIM karty přímo do hodinek Ano (eSIM)
GPS Ano
Zabudovaný mikrofon Ano
Zabudovaný reproduktor Ano
Odolnost proti vnějším vlivům Voděodolné
Měření srdečního tepu Ano

Závěr

Těm, kdo si rádi vyhrají s technologiemi a uvítají možnost si hodinky maximálně přizpůsobit, bude tento model opravdu vyhovovat. Poslouží skvěle jak k notifikacím, tak ke sportu. S možností uskutečňování hovorů přímo z hodinek se navíc opět o krok přiblížily smartphonům samotným. Samozřejmě je potřeba počítat s tím, že za všechny tyto vymoženosti si náležitě připlatíte. Pouze se základním modelem se dostanete v současné době pod 10 tisíc korun, při volbě jiného materiálu či dalších příslušenství, jako jsou například náhradní řemínky, cena dál poroste. Pravdou však je, že vyšší cena bývá jedním z mála negativ, které uživatelé na internetu zmiňují. Jinak se těmto hodinkám dostává téměř bezvýhradně kladné odezvy.

5 500 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá, Daniel Černý | Datum: | Produkt: Apple Watch Series 3 | Hodnocení: 84,3 %
Karolína Šerá je redaktorka, která ráda zkoumá podstatu věcí, studuje informace do hloubky a potom se snaží je předávat dál ve srozumitelné formě. To platí i pro téma chytrých hodinek, u nichž popisuje všechny důležité parametry, jako je například typ displeje. Dokáže vysvětlit rozdíl mezi chytrými hodinkami, sporttestery a fitness náramky a poradí vám, který typ se hodí právě pro vás z hlediska funkcí, kompatibility či výdrže baterie. Mezi její další témata patří rotopedy, běžecké pásy, proteiny a další.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Apple Watch Series 3

Apple Watch Series 3

5 500 Kč Orientační cena