Recenze a porovnání Apple Watch Series 4 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Apple Watch Series 4

Doporučujeme Při nákupu v kategorii klasických chytrých hodinek

Datum doporučení: Srpen 2018

82,4 % Celkové hodnocení
  • Velký displej
  • Hodně funkcí a aplikací
  • Vyšší cena
  • Nízká výdrž baterie
10 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Apple Watch Series 4 jsou novějším modelem chytrých hodinek od Applu. Ve většině ohledů naplnily očekávání a oblíbilo si je mnoho uživatelů. Za vysokou cenu nabízí mnoho vychytávek a především rychlý a vyladěný výkon, na který se můžete spolehnout. Disponují největší obrazovkou, jakou Apple Watch doposud měly. Je to díky zúženým okrajům, které ustoupily výsledné úhlopříčce 1,78″, aniž by došlo k celkovému zvětšení hodinek. Na displej se tak vejde více informací a stále platí, že je dotykový.

Nízkou výdrž baterie, což je problém, na který si uživatelé stěžovali již u minulých řad, se navýšit nepodařilo. Stále platí, že vám hodinky vydrží fungovat na jedno nabití maximálně 18 hodin. Nabíjet je můžete buďto bezdrátově nebo pomocí USB kabelu, obě možnosti jsou v tomto případě dostupné.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Apple

Úhlopříčka displeje (")

1,78

Hmotnost (g)

48

Výdrž baterie

18 h

Druh baterie

Dobíjecí

Vybavení a funkce

Co se u hodinek Series 4 naopak navýšit podařilo, je operační paměť, která nyní dosahuje 16 GB (předchozí řada měla 8 GB). S hodinkami můžete přijímat hovory i zadávat hlasové příkazy. Mikrofon a reproduktor jsou v tomto případě umístěný každý na opačné straně ciferníku, což by mělo vyřešit dřívější problémy s ozvěnou. Samozřejmostí je Wi-Fi a Bluetooth připojení s podporou nesčetného množství aplikací.

To, že se hodinky hodí i pro sportovní využití, potvrzuje mimo jiné i barometr či GPS. Polohu dokáží tyto hodinky určit velmi přesně. Kromě GPS totiž používají ještě snímače GALILEO, GLONASS a QZSS. Jsou také voděodolné, můžete s nimi i plavat. Kromě toho vám hodinky samozřejmě změří i tep. Mají nainstalovaný optický snímač. A v případě, že je váš tlak příliš nízký nebo naopak příliš vysoký, vás upozorní a dokáží i přivolat pomoc.

Parametr Tento produkt
Typ displeje

AMOLED barevný

Dotykový displej

Ano

Chytré notifikace

Ano

Bluetooth

Ano

WiFi připojení

Ano

GPS

Ano

Zabudovaný mikrofon

Ano

Zabudovaný reproduktor

Ano

Odolnost proti vnějším vlivům

Voděodolné

Měření srdečního tepu

Ano

Závěr

V případě modelu Apple Watch Series 4 se dočkáte opravdu nejnovějších vychytávek, velkého množství doplňkových funkcí dostupných v Apple Store a skvělého propojení s telefony iPhone. Výrobcům se podařilo rozšířit plochu displeje, což usnadňuje dotykové ovládání a umožňuje zobrazení většího množství informací. Své využití najdou hodinky i při sportu, změří vám tep, nadmořskou výšku nebo zrychlení. Dobíjet je můžete bezdrátově i pomocí USB kabelu. Samozřejmostí je ovšem také vysoká cena, jak už to u novějších Apple produktů bývá. Kvalita, kterou za ni dostanete, je však i nyní zaručena. Pokud je to na vás však příliš, zvažte například starší modely od tohoto výrobce. V našem výběru máme zařazenou například recenzi Apple Watch Series 3, což jsou právě přímí předchůdci tohoto modelu.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Apple Watch Series 4 | Hodnocení: 82,4 %
Karolína Šerá je redaktorka, která ráda zkoumá podstatu věcí, studuje informace do hloubky a potom se je snaží předávat dál ve srozumitelné formě. To platí i pro téma chytrých hodinek, u nichž popisuje všechny důležité parametry, jako je například typ displeje. Dokáže vysvětlit rozdíl mezi chytrými hodinkami, sporttestery a fitness náramky a poradí vám, který typ se hodí právě pro vás z hlediska funkcí, kompatibility či výdrže baterie. Mezi její další témata patří rotopedy, běžecké pásy, proteiny a další.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple Watch Series 4

Apple Watch Series 4

10 000 Kč Orientační cena