Recenze a porovnání Apple Watch Series 4 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Apple Watch Series 4

82,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické chytré hodinky

Klady

  • Velký displej
  • Hodně funkcí a aplikací

Zápory

  • Vyšší cena
  • Nízká výdrž baterie
10 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Apple Watch Series 4 jsou novějším modelem chytrých hodinek od Applu. Ve většině ohledů naplnily očekávání a oblíbilo si je mnoho uživatelů. Za vysokou cenu nabízí mnoho vychytávek a především rychlý a vyladěný výkon, na který se můžete spolehnout. Disponují největší obrazovkou, jakou Apple Watch doposud měly. Je to díky zúženým okrajům, které ustoupily výsledné úhlopříčce 1,78″, aniž by došlo k celkovému zvětšení hodinek. Na displej se tak vejde více informací a stále platí, že je dotykový.

Nízkou výdrž baterie, což je problém, na který si uživatelé stěžovali již u minulých řad, se navýšit nepodařilo. Stále platí, že vám hodinky vydrží fungovat na jedno nabití maximálně 18 hodin. Nabíjet je můžete buďto bezdrátově nebo pomocí USB kabelu, obě možnosti jsou v tomto případě dostupné.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Apple

Úhlopříčka displeje (")

1,78

Hmotnost (g)

48

Výdrž baterie v běžném režimu s GPS (hod)

18 h

Druh baterie

Dobíjecí

Vybavení a funkce

Co se u hodinek Series 4 naopak navýšit podařilo, je operační paměť, která nyní dosahuje 16 GB (předchozí řada měla 8 GB). S hodinkami můžete přijímat hovory i zadávat hlasové příkazy. Mikrofon a reproduktor jsou v tomto případě umístěný každý na opačné straně ciferníku, což by mělo vyřešit dřívější problémy s ozvěnou. Samozřejmostí je Wi-Fi a Bluetooth připojení s podporou nesčetného množství aplikací.

To, že se hodinky hodí i pro sportovní využití, potvrzuje mimo jiné i barometr či GPS. Polohu dokáží tyto hodinky určit velmi přesně. Kromě GPS totiž používají ještě snímače GALILEO, GLONASS a QZSS. Jsou také voděodolné, můžete s nimi i plavat. Kromě toho vám hodinky samozřejmě změří i tep. Mají nainstalovaný optický snímač. A v případě, že je váš tlak příliš nízký nebo naopak příliš vysoký, vás upozorní a dokáží i přivolat pomoc.

Parametr Tento produkt
Typ displeje

AMOLED barevný

Dotykový displej

Ano

Chytré notifikace

Ano

Bluetooth

Ano

Wi-Fi připojení

Ano

Vlastní GPS

Ano

Možnost telefonování

Ano

Odolnost vůči vodě

Voděodolné

Měření srdečního tepu

Ano

Závěr

V případě modelu Apple Watch Series 4 se dočkáte opravdu nejnovějších vychytávek, velkého množství doplňkových funkcí dostupných v Apple Store a skvělého propojení s telefony iPhone. Výrobcům se podařilo rozšířit plochu displeje, což usnadňuje dotykové ovládání a umožňuje zobrazení většího množství informací. Své využití najdou hodinky i při sportu, změří vám tep, nadmořskou výšku nebo zrychlení. Dobíjet je můžete bezdrátově i pomocí USB kabelu. Samozřejmostí je ovšem také vysoká cena, jak už to u novějších Apple produktů bývá. Kvalita, kterou za ni dostanete, je však i nyní zaručena. Pokud je to na vás však příliš, zvažte například starší modely od tohoto výrobce. V našem výběru máme zařazenou například recenzi Apple Watch Series 3, což jsou právě přímí předchůdci tohoto modelu.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apple Watch Series 4 | Hodnocení: 82,4 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je redaktorka, která ráda zkoumá podstatu věcí, studuje informace do hloubky a potom se je snaží předávat dál ve srozumitelné formě. To platí i pro téma chytrých hodinek, u nichž popisuje všechny důležité parametry. Dokáže vysvětlit rozdíl mezi chytrými hodinkami, sporttestery a fitness náramky a poradí vám, který typ se hodí právě pro vás z hlediska funkcí, kompatibility či výdrže baterie. Vybrané modely také otestovala v praxi, jeden z nich navíc již delší dobu sama používá, a proto dokáže říci, jaké detaily zvýší komfort používání a podobně. Mezi její další témata patří rotopedy, běžecké pásy či proteiny.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple Watch Series 4

Apple Watch Series 4

10 000 Kč Orientační cena