Recenze a srovnání Apple Watch Series 4

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Klasické chytré hodinky

Datum doporučení: Srpen 2018

Klady:

Velký displej

Hodně funkcí a aplikací

Zápory:

Vyšší cena

Nízká výdrž baterie

12 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Apple Watch Series 4 jsou nejnovějším modelem chytrých hodinek od Applu. Ve většině ohledů naplnily očekávání a oblíbilo si je mnoho uživatelů. Za vysokou cenu nabízí mnoho vychytávek a především rychlý a vyladěný výkon, na který se můžete spolehnout. Disponují největší obrazovkou, jakou Apple Watch doposud měly. Je to díky zúženým okrajům, které ustoupily výsledné úhlopříčce 1,78″, aniž by došlo k celkovému zvětšení hodinek. Na displej se tak vejde více informací a stále platí, že je dotykový.

Nízkou výdrž baterie, což je problém, na který si uživatelé stěžovali již u minulých řad, se navýšit nepodařilo. Stále platí, že vám hodinky vydrží fungovat na jedno nabití maximálně 18 hodin. Nabíjet je můžete buďto bezdrátově nebo pomocí USB kabelu, obě možnosti jsou v tomto případě dostupné.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (") 1,78
Hmotnost (g) 48
Výdrž baterie  18 h
Druh baterie  Dobíjecí

Vybavení a funkce

Co se u hodinek Series 4 naopak navýšit podařilo, je operační paměť, která nyní dosahuje 16 GB (předchozí řada měla 8 GB). S hodinkami můžete přijímat hovory i zadávat hlasové příkazy. Mikrofon a reproduktor jsou v tomto případě umístěný každý na opačné straně ciferníku, což by mělo vyřešit dřívější problémy s ozvěnou. Samozřejmostí je Wi-Fi a Bluetooth připojení s podporou nesčetného množství aplikací.

To, že se hodinky hodí i pro sportovní využití, potvrzuje mimo jiné i barometr či GPS. Polohu dokáží tyto hodinky určit velmi přesně. Kromě GPS totiž používají ještě snímače GALILEO, GLONASS a QZSS. Jsou také voděodolné, můžete s nimi i plavat. Kromě toho vám hodinky samozřejmě změří i tep. Mají nainstalovaný optický snímač. A v případě, že je váš tlak příliš nízký nebo naopak příliš vysoký, vás upozorní a dokáží i přivolat pomoc.

Parametr Tento produkt
Dotykový displej Ano
Chytré notifikace  Ano
Bluetooth  Ano
WiFi připojení  Ano
Vložení SIM karty přímo do hodinek  Neuvedeno
GPS Ano
Zabudovaný mikrofon Ano
Odolnost proti vnějším vlivům  Voděodolné
Měření srdečního tepu  Ano

Závěr

V případě modelu Apple Watch Series 4 se dočkáte opravdu nejnovějších vychytávek, velkého množství doplňkových funkcí dostupných v Apple Store a skvělého propojení s telefony iPhone. Výrobcům se podařilo rozšířit plochu displeje, což usnadňuje dotykové ovládání a umožňuje zobrazení většího množství informací. Své využití najdou hodinky i při sportu, změří vám tep, nadmořskou výšku nebo zrychlení. Dobíjet je můžete bezdrátově i pomocí USB kabelu. Samozřejmostí je ovšem také vysoká cena, jak už to u nejnovějších Apple produktů bývá. Kvalita, kterou za ni dostanete, je však i nyní zaručena. Pokud je to na vás však příliš, zvažte například starší modely od tohoto výrobce. V našem výběru máme zařazenou například recenzi Apple Watch Series 3, což jsou právě přímí předchůdci tohoto modelu.