Menu

Recenze a srovnání Apple Watch Series 4

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Klasické chytré hodinky

Datum doporučení: Srpen 2018

  • Velký displej
  • Hodně funkcí a aplikací
  • Vyšší cena
  • Nízká výdrž baterie
12 100 Kč Orientační cena

Základní parametry

Apple Watch Series 4 jsou novějším modelem chytrých hodinek od Applu. Ve většině ohledů naplnily očekávání a oblíbilo si je mnoho uživatelů. Za vysokou cenu nabízí mnoho vychytávek a především rychlý a vyladěný výkon, na který se můžete spolehnout. Disponují největší obrazovkou, jakou Apple Watch doposud měly. Je to díky zúženým okrajům, které ustoupily výsledné úhlopříčce 1,78″, aniž by došlo k celkovému zvětšení hodinek. Na displej se tak vejde více informací a stále platí, že je dotykový.

Nízkou výdrž baterie, což je problém, na který si uživatelé stěžovali již u minulých řad, se navýšit nepodařilo. Stále platí, že vám hodinky vydrží fungovat na jedno nabití maximálně 18 hodin. Nabíjet je můžete buďto bezdrátově nebo pomocí USB kabelu, obě možnosti jsou v tomto případě dostupné.

Parametr Tento produkt
Výrobce Apple
Úhlopříčka displeje (") 1,78
Hmotnost (g) 48
Výdrž baterie 18 h
Druh baterie Dobíjecí

Vybavení a funkce

Co se u hodinek Series 4 naopak navýšit podařilo, je operační paměť, která nyní dosahuje 16 GB (předchozí řada měla 8 GB). S hodinkami můžete přijímat hovory i zadávat hlasové příkazy. Mikrofon a reproduktor jsou v tomto případě umístěný každý na opačné straně ciferníku, což by mělo vyřešit dřívější problémy s ozvěnou. Samozřejmostí je Wi-Fi a Bluetooth připojení s podporou nesčetného množství aplikací.

To, že se hodinky hodí i pro sportovní využití, potvrzuje mimo jiné i barometr či GPS. Polohu dokáží tyto hodinky určit velmi přesně. Kromě GPS totiž používají ještě snímače GALILEO, GLONASS a QZSS. Jsou také voděodolné, můžete s nimi i plavat. Kromě toho vám hodinky samozřejmě změří i tep. Mají nainstalovaný optický snímač. A v případě, že je váš tlak příliš nízký nebo naopak příliš vysoký, vás upozorní a dokáží i přivolat pomoc.

Parametr Tento produkt
Typ displeje AMOLED barevný
Dotykový displej Ano
Chytré notifikace Ano
Bluetooth Ano
WiFi připojení Ano
Vložení SIM karty přímo do hodinek Neuvedeno
GPS Ano
Zabudovaný mikrofon Ano
Zabudovaný reproduktor Ano
Odolnost proti vnějším vlivům Voděodolné
Měření srdečního tepu Ano

Závěr

V případě modelu Apple Watch Series 4 se dočkáte opravdu nejnovějších vychytávek, velkého množství doplňkových funkcí dostupných v Apple Store a skvělého propojení s telefony iPhone. Výrobcům se podařilo rozšířit plochu displeje, což usnadňuje dotykové ovládání a umožňuje zobrazení většího množství informací. Své využití najdou hodinky i při sportu, změří vám tep, nadmořskou výšku nebo zrychlení. Dobíjet je můžete bezdrátově i pomocí USB kabelu. Samozřejmostí je ovšem také vysoká cena, jak už to u novějších Apple produktů bývá. Kvalita, kterou za ni dostanete, je však i nyní zaručena. Pokud je to na vás však příliš, zvažte například starší modely od tohoto výrobce. V našem výběru máme zařazenou například recenzi Apple Watch Series 3, což jsou právě přímí předchůdci tohoto modelu.

12 100 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Apple Watch Series 4

Apple Watch Series 4

12 100 Kč Orientační cena