Recenze a porovnání Garmin Fenix 5 Plus | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Garmin Fenix 5 Plus

Doporučujeme Při nákupu v kategorii sportovních hodinek

Datum doporučení: Srpen 2018

90,5 % Celkové hodnocení
  • Rozsáhlé možnosti nastavení
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Vyšší hmotnost
14 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Hodinky Garmin Fenix 5 Plus jsou dalším vylepšením modelu Garmin Fenix 5, jehož recenzi v našem výběru také naleznete. Ve slově Plus se skrývá podpora topografických map u všech modelů této řady (fenix5S Plus, fenix5 Plus, fenix5X Plus), možnost plánování okružních tras podle požadované délky nebo vyhledání bodu zájmu v nejbližším okolí. Hodinky nově zvládnou také přehrávat hudbu, kterou do nich přímo nahrajete a přehrajete ji skrz bezdrátová Bluetooth sluchátka (nutno zakoupit zvlášť). Chystanou vychytávkou jsou také bezdrátové platby. Většina prodejců v České republice však funkci Garmin Pay zatím nepodporuje, takže zde jde spíše o vyhlídku do budoucnosti. Do největšího modelu fenix5X je ještě přidaný nový senzor pro měření míry okysličení krve.

Co zůstává, je dobíjecí Li-Ion baterie. V případě, že fungujete v režimu smart hodinek, vydrží vám bez dobíjení až 12 dní. Máte-li zapnutou GPS, snižuje se tato hodnota na 19 hodin. Přestože rozměrově patří hodinky k těm větším v našem výběru, velikostí úhlopříčky displeje (1,2″) se řadí spíše k těm menším. Jde tedy o bytelný model, který přestože může vypadat i elegantně, je určený zejména pro měření vašich sportovních výkonů. Bytelnost se podepíše také na hmotnosti, která v tomto případě činí 87 gramů. Pro případ, že by vám taková hmotnost přišla příliš vysoká (což lidem s menší rukou rozhodně přijít může), vyvinuli výrobci právě model fenix5S Plus, který při stejné úhlopříčce dosahuje menších rozměrů a menší hmotnosti (69 g).

Parametr Tento produkt
Výrobce

Garmin

Úhlopříčka displeje (")

1,2

Hmotnost (g)

87

Výdrž baterie

12 dní / 19 hod s GPS

Druh baterie

Dobíjecí

Vybavení a funkce

Měření srdečního tepu je u sportovních hodinek tohoto formátu naprostou samozřejmostí. Měří jej přes zápěstí optickým snímačem. Chcete-li dosáhnout ještě přesnějších hodnot, je možné si dokoupit hrudní pás. Kromě tepu však tento model monitoruje i vaši denní aktivitu, hladinu stresu a kvalitu spánku. Všechny tyto věci si můžete přehledně prohlédnout a vyhodnotit v mobilní aplikaci a online tréninkovém deníku Garmin Connect. Hodinky mají nainstalované režimy na několik sportů, v tomto případě je výběr opravdu dostačující a pro každý z režimů mají připraveny speciální funkce. Navíc obstarají i některé funkce klasických chytrých hodinek – upozorní vás na příchozí hovor či SMS zprávu.

Mezi další měřiče, které jsou v hodinkách Garmin nainstalovány, patří teploměr a výškoměr. Disponují také kompasem a topografickou mapou celé Evropy. Velmi užitečné je funkce LiveTrack či GroupTrack, která vám umožňuje sledovat v reálném čase pozici zvoleného jedince nebo dokonce celé skupiny. Pro určování přesné polohy i v místech se špatným signálem jsou použivány snímače GPS, GLONASS a GALILEO. Hodinky jsou vodotěsné s udávanou hodnotou 10 ATM, což vám umožňuje s nimi i plavat. Na hlubinné potápění však vhodné nejsou. S telefonem je propojíte jednoduše prostřednictvím Bluetooth, s počítačem buďto prostřednictvím Wi-Fi nebo USB kabelu, pomocí kterého hodinky také nabijete.

Parametr Tento produkt
Typ displeje

Barevný

Dotykový displej

Ne

Chytré notifikace

Ano

Bluetooth

Ano

WiFi připojení

Ano

Vložení SIM karty přímo do hodinek

Ne

GPS

Ano

Zabudovaný mikrofon

Ne

Zabudovaný reproduktor

Ne

Odolnost proti vnějším vlivům

Voděodolné

Měření srdečního tepu

Ano

Závěr

Nadupané sportovní hodinky, které vám dokáží monitorovat vaše tělesné funkce při nejedné sportovní aktivitě, tak se dá stručně popsat model Fenix 5 od značky Garmin. K tomu navíc hodinky zvládnou přihlédnout k okolním vlivům, jako je teplota nebo nadmořská výška, a pomohou vám s orientací v terénu i plánováním a vyhodnocováním tréninků. Splňují také základní funkce klasických chytrých hodinek, dokáží vás například upozornit na příchozí telefonát či SMS zprávu.

Nejnovějšími vychytávkami je také možnost přehrávat hudbu přímo z hodinek skrze bezdrátová Bluetooth sluchátka a podpora topografických map celé Evropy. Nainstalovaná je také funkce Garmin Pay, díky které budete moci hodinkami i platit bez nutnosti nosit s sebou platební kartu, avšak ta je v ČR zatím stále ve zkušebním provozu a na své využití tedy teprve čeká. Všechny tyto vymoženosti samozřejmě mají svou cenu, a to v tomto případě nejen finanční, ale také ve formě větších rozměrů a vyšší hmotnosti. Hledáte-li tedy spíše menšího společníka na své aktivity a nevadí vám, že toho nebude tolik umět, zvažte například sportovní hodinky Suunto Spartan Trainer Wrist HR.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Garmin Fenix 5 Plus | Hodnocení: 90,5 %
Karolína Šerá je redaktorka, která ráda zkoumá podstatu věcí, studuje informace do hloubky a potom se je snaží předávat dál ve srozumitelné formě. To platí i pro téma chytrých hodinek, u nichž popisuje všechny důležité parametry, jako je například typ displeje. Dokáže vysvětlit rozdíl mezi chytrými hodinkami, sporttestery a fitness náramky a poradí vám, který typ se hodí právě pro vás z hlediska funkcí, kompatibility či výdrže baterie. Mezi její další témata patří rotopedy, běžecké pásy, proteiny a další.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Garmin Fenix 5 Plus

Garmin Fenix 5 Plus

14 000 Kč Orientační cena