Menu

Recenze a srovnání Garmin Fenix 5

Doporučujeme Při nákupu v kategorii sportovních hodinek

Datum doporučení: Srpen 2018

  • Možnost nastavení vlastních sportovních aktivit
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Složité úvodní nastavení
  • Vyšší hmotnost
10 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Fenix 5 je prostředním z nejnovější řady sportovních hodinek od značky Garmin. Na trh byl uveden spolu se svými dvěma sesterskými modely – menším 5S a větším 5X. I model Fenix 5 je poměrně rozměrnější a i na jeho hmotnost si možná budete muset chvíli zvykat. Podle uživatelských recenzí ale sedí na ruce dobře a díky této robustnější konstrukci jsou velmi odolné. Navíc je hmotnost kompenzována velkou baterií, která je bez zapnuté GPS schopná vydržet až 2 týdny (se zapnutou GPS 24 hodin). Samotné nabíjení proběhne poměrně rychle.

Displej má o něco větší rozlišení než předchozí řada Fenix 3 a je tak lépe čitelný. Je barevný, avšak ne dotykový. Ovládá se pěti tlačítky na obvodu ciferníku. Sami si můžete zvolit, které věci chcete, aby se vám na displeji zobrazovali. V zásadě jde na hodinkách nastavit vše, jen musíte přijít na to jak, což občas bývá s takovým množstvím funkcí problém. Čidlo na optické měření tepu je tentokrát naprosto zarovnané se zadní stranou hodinek a tak jej vůbec neucítíte.

Parametr Tento produkt
Výrobce Garmin
Úhlopříčka displeje (") 1,2
Hmotnost (g) 87
Výdrž baterie 2 týdny / 24 hod s GPS
Druh baterie Dobíjecí

Vybavení a funkce

Těžko si představit ještě nějakou další hodnotu, kterou vám tyto hodinky nedokážou změřit. Výrobci si připravili nějakou specialitku pro každý z nabízených sportů. Při plavání vám hodinky změří počty záběrů, u běhů krokovou frekvenci, při lyžování vám spočítají, kolikrát jste sjeli sjezdovku a kolikrát vyjeli lanovkou a například u golfu vám zahlásí vzdálenost příští jamky. Pokud by vám přednastavené programy nestačily, můžete si přidat své vlastní. Hodinky také rozpoznají vaši optimální tepovou frekvenci a doporučí dobu regenerace. Měření tepu probíhá optickým senzorem. A ačkoliv jsou podle uživatelů tyto hodnoty přesné, chcete-li větší jistotu, můžete si dokoupit také hrudní pás. Tyto hodnoty navíc hodinky nevyhodnocují pouze jednorázově, ale jsou schopné z nich dělat závěry a pomoci vám tak plánovat i z dlouhodobějšího hlediska.

Přestože jde primárně o sporttester, obstará i základní funkce klasických chytrých hodinek – zahlásí vám příchozí zprávy či upozornění, zobrazí kalendář nebo předpověď počasí. Navíc můžete přijmout či zamítnout příchozí hovor.

Parametr Tento produkt
Typ displeje Chroma barevný
Dotykový displej Ne
Chytré notifikace Ano
Bluetooth Ano
WiFi připojení Ne
Vložení SIM karty přímo do hodinek Ne
GPS Ano
Zabudovaný mikrofon Ne
Zabudovaný reproduktor Ne
Odolnost proti vnějším vlivům Voděodolné
Měření srdečního tepu Ano

Závěr

Široká nabídka sportovních programů, bohatý výběr funkcí pro každý z nich, možnost jejich úpravy nebo přidání svých vlastních programů jsou kvality, kterými se můžou Fenix 5 pyšnit. K tomu navíc zvládají i základní funkce chytrých hodinek a tak si s jejich pomocí budete moci například prozvonit svůj ztracený telefon. Primárně jsou ale určené pro sport, čemuž také odpovídá jejich vzhled a rozměry. Řemínek lze však lehce vyměnit za jiný, čímž z nich můžete módní doplněk jednoduše vytvořit. Pokud by vám tento model přišel příliš robustní, můžete sáhnout po menší variantě 5S, která má dokonce o 20 gramů méně. Pokud vám naopak větší rozměry nevadí, existuje možnost ještě dalšího rozšíření a to na model 5X. Kromě pár gramů navíc má také velkou vnitřní paměť (12 GB) a umožňuje skvělou práci s mapami nebo trackování ostatních členů z vaší skupiny.

Všechny tyto funkce však můžou být také nevýhodou. Vše lze totiž nastavit jen v prostředí hodinek a tudíž vám k tomu musí postačit 5 tlačítek. Konkurenční výrobky (například od značky Suunto) umožňují všechno tohle provést z pohodlí mobilní aplikace. Závěrem však nutno dodat, že tyto funkce se samozřejmě podepíší na ceně. Avšak pokud to pro vás není podstatné, představují Fenix 5 skvělou kombinaci vybavenosti, odolnosti a výdrže.

10 500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se nás, co vás zajímá, nebo poraďte ostatním zákazníkům v diskuzi. Naši redaktroři diskuzi moderují a hledají předné odpovědi, aby zůstala přehledná.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Garmin Fenix 5

Garmin Fenix 5

10 500 Kč Orientační cena