Menu

Recenze a srovnání Garmin Fenix 6X PRO

93,2 % Celkové hodnocení

Top produkt v kategorii Sportovní chytré hodinky/sporttestery

Klady

  • Velký a dobře čitelný displej
  • Mnoho pokročilých funkcí
  • Vysoká výdrž baterie

Zápory

  • Vyšší cena
  • Vyšší hmotnost
  • Nelze uskutečňovat hovory
14 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Garmin Fenix 6X PRO představuje novou řadu sportovních hodinek ještě s lepšími parametry, než měla řada pátá. Displej se mírně zvětšil na 1,4″, což přináší více prostoru při ovládání, na druhou stranu jsou hodinky celkově větší. To se projevilo i na jejich hmotnosti a v době psaní recenze (červen 2021) se jedná o vůbec nejtěžší model ve srovnání. Váha 93 gramů už může být na ruce znatelná, záleží však i na hmotnosti a tělesných proporcích uživatele. Řemínek má téměř po celém obvodu zdířky pro zapnutí, proto by měly sportovní hodinky padnout na užší, ale i širší zápěstí. Řemínky také můžete obměňovat.

 

Potěšující je i kapacita baterie, která se oproti starší, páté řadě více než zdvojnásobila. Výrobce v tomto směru udává hned několik hodnot, podle kterých můžeme říci, že sporttester opravdu něco vydrží a po nabíječce bude potřeba sáhnout v podstatě jen občas. Z toho důvodu se s nimi nemusíte bát ani cestovat či absolvovat dlouhé, i neplánované túry mimo civilizaci. Nejnižší udávaná výdrž baterie je 15 hodin, pokud je na hodinkách zapnutá GPS a zároveň se přehrává hudba. Pouze se soustavně zapnutou GPS se výdrž baterie prodlouží na 60 hodin. V režimu smart hodinek potom Fenix 6X PRO vydrží až 21 dní, expediční mód s GPS by měl zajistit až 46 dní a úsporný režim dokonce až 80 dní bez nutnosti dobití baterie.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Garmin

Úhlopříčka displeje (")

1,4

Typ displeje

Chroma TFT

Barevný displej

Ano

Dotykový displej

Ne

Druh baterie

Dobíjecí

Výdrž baterie v běžném režimu s GPS (hod)

60

Výdrž baterie v úsporném režimu (dnů)

1 920

Odolnost vůči prachu

Ano

Odolnost vůči vodě

Ano (10 ATM)

Hmotnost (g)

93

Vyměnitelný řemínek

Ano

Hodnocení vybavení a kompatibility

Ani v případě šesté řady nepřišla inovace z hlediska ovládání sporttesteru a i model Fenix 6X PRO se stejně jako minulé řady ovládá tlačítky. Nejedná se ale o výrazný nedostatek, protože dotykový displej není obecně u sportovních hodinek obvyklý.

V oblasti funkcí mají sportovní hodinky značky Garmin co nabídnout. Disponují Bluetooth i Wi-Fi připojením, což škálu funkcí výrazně rozšiřuje oproti konkurenci. Mezi největší benefit tohoto modelu se řadí možnost platby pomocí hodinek prostřednictvím Garmin Pay, s touto vychytávkou jste se ale mohli setkat už u předchozí řady. Potěšující jsou také chytré notifikace z telefonu například o příchozích zprávách, hovorech, e-mailech či o počasí. Hodinkami je navíc možné také ovládat přehrávání hudby v telefonu, a dokonce zvládnou přehrávat hudbu do sluchátek samy pomocí Bluetooth. Podle výrobce by se do nich mělo vejít až 2 000 skladeb. Uskutečňovat hovory či odpovídat na zprávy ale neumí, to je doména spíše klasických chytrých hodinek, do nichž je někdy možné vložit jejich vlastní SIM kartu.

Hodinky by měly fungovat jak s telefony s operačním systémem Android, tak i iOS; aplikace Garmin Connect, přes kterou se ovládají, je dostupná pro obě platformy.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Wi-Fi připojení

Ano

Vlastní GPS

Ano

Aplikace

Garmin Connect

Kompatibilita

Android i iOS

Notifikace

Ano

SIM karta

Ne

Možnost telefonování

Ne

Možnost placení

Ano

Hodnocení funkcí

Garmin Fenix 6X PRO své využití najde zejména u vášnivých sportovců. Najdete v nich přes 40 módů pro sport nebo například samostatné měření dýchání. Pyšní se i vlastní GPS, tudíž dokáží zaznamenávat trasu a podobné hodnoty i bez nutnosti mít u sebe telefon. Přímo na hodinkách je možné zobrazit množství map či tréninkových animací, mohou se vám tedy stát plnohodnotným cvičebním partnerem.

Samozřejmostí je i monitorování aktivit, nechybí zde měření srdečního tepu, ušlých kroků, vzdálenosti, vystoupaných pater, spálených kalorií či délky a kvality spánku. Pro detailní vyhodnocení těchto hodnot je vhodné do telefonu stáhnout aplikaci Garmin Connect, kde svá data budete mít přehledně pohromadě. Hodinky jsou voděodolné, tudíž s nimi můžete také plavat. Poslouží vám i jako kondiční trenér; každou hodinu budou zasílat výzvu k pohybu.

Parametr Tento produkt
Měření srdečního tepu

Ano

Měření okysličení krve

Ano

Výpočet spálených kalorií

Ano

Záznam spánku

Ano

Sledování stresu

Ano

Upozornění na neaktivitu

Ano

Hodnocení uživatelů

Uživatelé si tento model velmi chválí a v recenzích se shodnou na tom, že by jej doporučili dál. Oceňují dlouhou výdrž baterie, možnosti z hlediska měření různých hodnot a také schopnost hodinek uskutečňovat platby. Podle recenzí má displej dobré rozlišení a je dobře čitelný. Jedinými mínusy je podle uživatelů vyšší cena a kromě ní i vyšší hmotnost hodinek, na tu se ale prý dá zvyknout.

Klady a zápory

Mezi hlavní přednosti hodinek patří jistě vysoká výdrž baterie, která závisí na vašem primárním využití a zapnutí či vypnutí GPS. I přesto se výrobcem udávanou výdrží drží v naprosté špičce sporttesterů. Garmin Fenix 6X PRO dále nabídne mnoho pokročilých funkcí, jako je například možnost platit či přehrávat hudbu samotnými hodinkami. Jsou voděodolné a disponují mnoha sportovními programy. Potěší i velký a podle uživatelů dobře čitelný displej.

Samotné hodinky jsou ale spíše větší a také poměrně těžší, váží 93 gramů. Hodí se proto spíše na mužská zápěstí. Na vyšší hmotnost se ale podle uživatelů dá zvyknout. Nedostatkem je pak kromě ceny i nemožnost vložit do hodinek SIM kartu, tudíž s nimi nelze volat.

Naše hodnocení a závěr

Šestá řada sportovních hodinek Garmin s sebou přináší opravdu našlapaného pomocníka při měření sportovních výkonů. Fenix 6X PRO toho totiž zvládne mnohem více. Mezi hlavní benefity patří schopnost placení či přehrávání hudby přímo z hodinek, dále vysoká výdrž baterie či velký, dobře čitelný displej. Hodinky jsou ale celkově větší oproti páté řadě, což se negativně projevilo i na jejich hmotnosti. Pokud sháníte lehčí sporttester, mohl by se vám líbit Polar Vantage M, jehož váha je téměř poloviční.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Garmin Fenix 6X PRO | Hodnocení: 93,2 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je nadšencem a naším technickým guru. Specializuje se na elektroniku, přípravu a realizaci testů. Dlouhá léta se věnoval závodně atletice a kondičně plavání, chápe tedy význam jednotlivých funkcí chytrých hodinek pro sportovce. V rámci své redakční činnosti delší dobu využíval také nejmodernější chytré hodinky za účelem usnadnění komunikace. Na této stránce vám vysvětlí, jaké funkce jsou při výběru zásadní, zda si vybrat OLED či transflektivní displej a celou řadu dalšího. Jeho recenze najdete také v kategorii mobilů či notebooků.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, do současnosti jsem měl Vivo active hr + , chci se zeptat, zda je Garmin Fenix 6x pro na stejné úrovni, nebo lepší, ten starý už po 6 letech dosloužil a přemýšlím o nákupu nového. Děkuji za odpověď.

Libor Srb

Dobrý den, model Fenix 6X PRO disponuje podobnými parametry včetně například přehrávání hudby nebo zobrazování notifikací z telefonu. Kromě toho by ale měl nabídnout delší výdrž baterie a je s ním také možné platit. Jako náhradu za Váš starší model Vám tak tyto hodinky můžeme plně doporučit.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli jsou tyto hodinky vhodné do prašného a špinavého pracovního prostředí? Děkuji za odpověď.

Lukáš Štěpánek.

Dobrý den, tyto hodinky jsou opatřeny ochranným Gorilla Glass sklíčkem, které je podle výrobce do prašného prostředí vhodné, respektive prachu odolné. Samotné hodinky jsou poté voděodolné s odolností 10 ATM, pokud se tedy zašpiní, můžete si je případně omýt. Jestliže jsou ale Vaše pracovní podmínky více náročné, rozhodně doporučuji na hodinky, tedy jejich tělo s displejem, koupit ještě ochranné pouzdro, které jejich odolnost rapidně zvýší.

Karolína Šerá, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Garmin Fenix 6X PRO

Garmin Fenix 6X PRO

14 000 Kč Orientační cena