Recenze a porovnání Garmin Fenix 6X PRO | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Garmin Fenix 6X PRO

Doporučujeme Při nákupu v kategorii sportovních hodinek

Datum doporučení: Červen 2021

93,2 % Celkové hodnocení
  • Velký a dobře čitelný displej
  • Mnoho pokročilých funkcí
  • Vysoká výdrž baterie
  • Vyšší cena
  • Vyšší hmotnost
  • Nelze uskutečňovat hovory
16 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Garmin Fenix 6X PRO představuje novou řadu sportovních hodinek ještě s lepšími parametry, než měla řada pátá. Displej se mírně zvětšil na 1,4″, což přináší více prostoru při ovládání, na druhou stranu jsou hodinky celkově větší. To se projevilo i na jejich hmotnosti a v době psaní recenze (červen 2021) se jedná o vůbec nejtěžší model ve srovnání. Váha 93 gramů už může být na ruce znatelná, záleží však i na hmotnosti a tělesných proporcích uživatele. Řemínek má téměř po celém obvodu zdířky pro zapnutí, proto by měly sportovní hodinky padnout na užší, ale i širší zápěstí. Řemínky také můžete obměňovat.

Potěšující je i kapacita baterie, která se oproti starší, páté řadě více než zdvojnásobila. Výrobce v tomto směru udává hned několik hodnot, podle kterých můžeme říci, že sporttester opravdu něco vydrží a po nabíječce bude potřeba sáhnout v podstatě jen občas. Z toho důvodu se s nimi nemusíte bát ani cestovat či absolvovat dlouhé, i neplánované túry mimo civilizaci. Nejnižší udávaná výdrž baterie je 15 hodin, pokud je na hodinkách zapnutá GPS a zároveň se přehrává hudba. Pouze se soustavně zapnutou GPS se výdrž baterie prodlouží na 60 hodin. V režimu smart hodinek potom Fenix 6X PRO vydrží až 21 dní, expediční mód s GPS by měl zajistit až 46 dní a úsporný režim dokonce až 80 dní bez nutnosti dobití baterie.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Garmin

Úhlopříčka displeje (")

1,4

Hmotnost (g)

93

Výdrž baterie

21 dní / 60 hod s GPS

Druh baterie

Dobíjecí

Hodnocení vybavení a funkcí

Ani v případě šesté řady nepřišla inovace z hlediska ovládání sporttesteru a i model Fenix 6X PRO se stejně jako minulé řady ovládá tlačítky. Nejedná se ale o výrazný nedostatek, protože dotykový displej není obecně u sportovních hodinek obvyklý.

V oblasti funkcí mají sportovní hodinky značky Garmin co nabídnout. Disponují Bluetooth i Wi-Fi připojením, což škálu funkcí výrazně rozšiřuje oproti konkurenci. Mezi největší benefit tohoto modelu se řadí možnost platby pomocí hodinek prostřednictvím Garmin Pay, s touto vychytávkou jste se ale mohli setkat už u předchozí řady. Potěšující jsou také chytré notifikace z telefonu například o příchozích zprávách, hovorech, e-mailech či o počasí. Hodinkami je navíc možné také ovládat přehrávání hudby v telefonu, a dokonce zvládnou přehrávat hudbu do sluchátek samy pomocí Bluetooth. Podle výrobce by se do nich mělo vejít až 2 000 skladeb. Uskutečňovat hovory či odpovídat na zprávy ale neumí, to je doména spíše klasických chytrých hodinek, do nichž je někdy možné vložit jejich vlastní SIM kartu.

 

Garmin Fenix6X PRO zboku

Garmin Fenix 6X PRO své využití najde zejména u vášnivých sportovců. Najdete v nich přes 40 módů pro sport nebo například samostatné měření dýchání. Pyšní se i vlastní GPS, tudíž dokáží zaznamenávat trasu a podobné hodnoty i bez nutnosti mít u sebe telefon. Přímo na hodinkách je možné zobrazit množství map či tréninkových animací, mohou se vám tedy stát plnohodnotným cvičebním partnerem. Samozřejmostí je i monitorování aktivit, nechybí zde měření srdečního tepu, ušlých kroků, vzdálenosti, vystoupaných pater, spálených kalorií či délky a kvality spánku. Pro detailní vyhodnocení těchto hodnot je vhodné do telefonu stáhnout aplikaci Garmin Connect, kde svá data budete mít přehledně pohromadě. Hodinky jsou voděodolné, tudíž s nimi můžete také plavat.

Parametr Tento produkt
Typ displeje

Barevný chroma TFT

Dotykový displej

Ne

Chytré notifikace

Ano

Bluetooth

Ano

WiFi připojení

Ano

Vložení SIM karty přímo do hodinek

Ne

GPS

Ano

Zabudovaný mikrofon

Ne

Zabudovaný reproduktor

Ne

Odolnost proti vnějším vlivům

Voděodolné

Měření srdečního tepu

Ano

Hodnocení uživatelů

Uživatelé si tento model velmi chválí a v recenzích se shodnou na tom, že by jej doporučili dál. Oceňují dlouhou výdrž baterie, možnosti z hlediska měření různých hodnot a také schopnost hodinek uskutečňovat platby. Podle recenzí má displej dobré rozlišení a je dobře čitelný. Jedinými mínusy je podle uživatelů vyšší cena a kromě ní i vyšší hmotnost hodinek, na tu se ale prý dá zvyknout.

Klady a zápory

Mezi hlavní přednosti hodinek patří jistě vysoká výdrž baterie, která závisí na vašem primárním využití a zapnutí či vypnutí GPS. I přesto se výrobcem udávanou výdrží drží v naprosté špičce sporttesterů. Garmin Fenix 6X PRO dále nabídne mnoho pokročilých funkcí, jako je například možnost platit či přehrávat hudbu samotnými hodinkami. Jsou voděodolné a disponují mnoha sportovními programy. Potěší i velký a podle uživatelů dobře čitelný displej.

Samotné hodinky jsou ale spíše větší a také poměrně těžší, váží 93 gramů. Hodí se proto spíše na mužská zápěstí. Na vyšší hmotnost se ale podle uživatelů dá zvyknout. Nedostatkem je pak kromě ceny i nemožnost vložit do hodinek SIM kartu, tudíž s nimi nelze volat.

Naše hodnocení a závěr

Šestá řada sportovních hodinek Garmin s sebou přináší opravdu našlapaného pomocníka při měření sportovních výkonů. Fenix 6X PRO toho totiž zvládne mnohem více. Mezi hlavní benefity patří schopnost placení či přehrávání hudby přímo z hodinek, dále vysoká výdrž baterie či velký, dobře čitelný displej. Hodinky jsou ale celkově větší oproti páté řadě, což se negativně projevilo i na jejich hmotnosti. Pokud sháníte lehčí sporttester, mohl by se vám líbit Polar Vantage M, jehož váha je téměř poloviční.

16 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Garmin Fenix 6X PRO | Hodnocení: 93,2 %
Karolína Šerá je redaktorka, která ráda zkoumá podstatu věcí, studuje informace do hloubky a potom se je snaží předávat dál ve srozumitelné formě. To platí i pro téma chytrých hodinek, u nichž popisuje všechny důležité parametry, jako je například typ displeje. Dokáže vysvětlit rozdíl mezi chytrými hodinkami, sporttestery a fitness náramky a poradí vám, který typ se hodí právě pro vás z hlediska funkcí, kompatibility či výdrže baterie. Mezi její další témata patří rotopedy, běžecké pásy, proteiny a další.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Garmin Fenix 6X PRO

Garmin Fenix 6X PRO

16 000 Kč Orientační cena