Recenze a srovnání Garmin Forerunner 30 Optic

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii sportovních hodinek

Datum doporučení: Srpen 2018

Klady:

Dobře čitelný displej

Propojení s mobilní aplikací

Zápory:

Změří pouze běh, chůzi a cyklistiku

3 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Hodinky Forerunner 30 Optic jsou levnou variantou sportovních hodinek od značky Garmin. Jsou drobnější a velmi lehké, vhodné i pro menší ruku. Mají nedotykový čtvercový displej se čtyřmi tlačítky po obvodu, díky kterým je ovládání jednoduchou záležitostí. Jeho rozlišení není nijak vysoké, ale všechny zobrazované údaje jsou skvěle čitelné i na přímém slunci. Slovo Optic v názvu značí, že jsou hodinky vybaveny optickým měřičem tepové frekvence. Zaznamenávají ji v průběhu celého dne. V klasickém režimu vydrží hodinky nabité přibližně 6 dní, zapnete-li ale GPS, výdrž se výrazně sníží na pouhých 8 hodin. Vodotěsnost dosahuje hodnoty 5ATM. Máte jistotu, že na dešti či ve sprše se hodinkám nic nestane. Pro plavání je už hodnota trochu hraniční. Výrobce však uvádí, že pro plavání na hladině jsou hodinky stále vodotěsné.

Parametr Tento produkt
Úhlopříčka displeje (")  1,3
Hmotnost (g) 37
Výdrž baterie  6 dní / 8 hod s GPS
Druh baterie  Dobíjecí

Vybavení a funkce

Oproti zastaralejšímu modelu Forerunner 25 přibyla spolehlivá GPS anténa a propojení s aplikací Garmin Connect. Ta vám pomůže nastavit hodinky a budete si moct zvolit hodnoty, které chcete mít na displeji zobrazené. Hodinky si také zapamatují vaši trasu, kterou si budete moci po dokončení tréninku v této aplikaci zobrazit. Její stažení je zdarma a funguje kompletně v českém jazyce.

Stále však jde o model velmi jednoduchý a tak žádné pokrokové funkce nečekejte. Ty základní, které hodinky nabízejí, však fungují spolehlivě. Pomocí GPS vám hodinky změří vzdálenost, rychlost pohybu a zaznamenají vaši trasu. Pokud máte GPS vypnutou, stále funguje krokoměr a měřič kalorií, stopky, budík. V noci monitorují váš spánek. Oproti lepším modelům zde nejsou přednastavené sportovní režimy – pouze běh. Hodinky jinak z naměřených hodnot samy vyhodnotí, o jaký druh pohybu šlo. Nabídka sportů je poměrně nízká, hodinky umí pracovat s během, chůzí a cyklistikou. Ve své paměti uchovávají posledních 7 aktivit.

Hodinky propojíte s vaším telefonem jednoduše přes Bluetooth. Na displeji se vám pak budou zobrazovat základní notifikace a budete moci hodinkami i prozvonit svůj ztracený telefon. Budete moci také sdílet polohu s vámi vybranými lidmi pomocí funkce LiveTrack nebo si vést svůj online tréninkový deník, který vám může vaši přípravu ještě o něco vylepšit.

Parametr Tento produkt
Dotykový displej Ne
Chytré notifikace  Ano
Bluetooth  Ano
WiFi připojení  Ne
Vložení SIM karty přímo do hodinek  Ne
GPS  Ano
Zabudovaný mikrofon  Ne
Odolnost proti vnějším vlivům  Voděodolné
Měření srdečního tepu  Ano

Závěr

Jednoduché hodinky od kvalitního výrobce za rozumnou cenu. Tak by se dal stručně popsat model Forerunner 30 Optic od Garmin. Poslouží nejlépe začínajícím nebo rekreačním sportovcům, kterým by byly pokročilejší funkce na obtíž. Se zabudovanou GPS však dokáží hodinky naměřit již spolehlivé a přesné hodnoty. Navíc v sobě mají zabudovaný optický měřič tepové frekvence a vy budete mít tedy vždy přehled o tom, jak vaše tělo pracuje. Baterie se zapnutou GPS vydrží pouze 8 hodin, v režimu chytrých hodinek ovšem až 6 dní.